Izpitna vprašanja

prof. dr. Albin Igličar, doc. dr. Tilen Štajnpihler

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
zabica
Prispevkov: 75
Pridružen: 04. Jan 2009 16:31

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a zabica »

tlele se javlam še ena k redno hodim na ta predavanja :). lahko vam je žou vsem k niste hodil, k res zlo pomaga pr učenju. pa pol k smo prebrodl tistih par začetnih ur k so ble res mal bl mučne, je ratal zlo zanimiv.

Dexter...ti si prebrou knjigo an?...a maš kšn nasvet kaj bi se splačal pogledat u knjigi?
*sončna*
Prispevkov: 74
Pridružen: 05. Apr 2009 18:09

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a *sončna* »

vs občudujm, da ste skoz hodil na predavanja, jst sm obupala nekje okol decembra :roll: a pol use kr je u tisti knjigi, k sm jo jst tko "pametno" predlagala ni treba nč znt :D ?
teddy
Prispevkov: 18
Pridružen: 02. Maj 2009 19:07

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a teddy »

butterfly ali kdo drug..a je mogoče kdo naredil seznam vseh vprašanj, ki ne pridejo v poštev, ker eni pač nismo tako vestni in ne hodimo na predavanja? :oops:
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Dexter »

zabica napisal/-a:tlele se javlam še ena k redno hodim na ta predavanja :). lahko vam je žou vsem k niste hodil, k res zlo pomaga pr učenju. pa pol k smo prebrodl tistih par začetnih ur k so ble res mal bl mučne, je ratal zlo zanimiv.

Dexter...ti si prebrou knjigo an?...a maš kšn nasvet kaj bi se splačal pogledat u knjigi?
Uau, še ena. 8-) Jaz sem sprva na Igličarja hodil samo zato, k mi je bilo ful všeč, da je tko kritičen do vsega, potem pa sem ugotovil, da so njegova predavanja neverjetno koristna, ker pove vsa vprašanja, ki jih je možno dobiti na izpitu in še ene trikrat pove odgovore nanj, vsakič z nekoliko druganimi besedami. :mrgreen:

Drugače pa knjige nisem prebral ... Jaz se bom učil samo po zapiskih, ki sem jih naredil na predavanjih, poleg tega pa bom pogledal še vprašanja ABC, če sem kakšno vprašanje na predavanjih izpustil, poleg tega bom pa mogoče preletel še tisto skripto 's krogci'. :lol:
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a bajna »

a pol je recimo dost če se po teh vprašanjih učiš? pa potem še skripto predelaš?
Uporabniški avatar
butterfly
Prispevkov: 23
Pridružen: 16. Feb 2009 19:53

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a butterfly »

*ejla!*

vsak ma svoj stil učenja..sam jst osebno mislim da so ta vprašanja bolj kot neka vodila pri utrjevanju snovi :idea: ..
saj se tu pa tam pojavi kakšna napakca.. :oops: nočem težit sam npr. pri vprašanjih tipa ab (B4-Weber, vpr. 19) je mal zamešano,
saj je rešitev: f-i (karizmatična faza) in ne f-r...)...

pa pri vpr. tipa aa (kot sm že komentirala) je snov, ki je nism nikjer zasledila..in nenazadnje niti v učnem načrtu je ni :?:
(v učnem načrtu je lepo razvidno da gredo vsi naslovi, ki jih je potrebno znati, po knjigi Sociologija prava)..
..da ne bo izpadlo da so vprašanja zanič :lol: daleč od tega..tudi skripta je kul (tista ki ma 48 strani) :)

..tko da če mene vprašaš..kako se učiti - se bom držala podobnega principa kot Dexter (vsega po malem) ;) ...

*upam da nism preveč zamorila :roll:..saj nenazadnje - nekomu lahko uspe tudi s tvojim predlogom bajna naredit SOC :D
Uporabniški avatar
FilthyDiesel
Prispevkov: 132
Pridružen: 22. Nov 2008 19:10
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a FilthyDiesel »

Dexter, a bi se dalo kako zmenit za tvoje zapiske?
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a bajna »

ja ne js sm mislna da so to izpitna vprašanja :D sploh nisem vedla o čem se gre točno, tko da pol bom js pač skripto napadla, pa ene zapiske mam...
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

Dexter, tudi jaz bi bila zainteresirana za zapiske :oops: ;)
Žiga
Prispevkov: 32
Pridružen: 03. Maj 2009 18:54

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Žiga »

ah, jaz zdaj berem še mal knjigo kar mi ni jasno, drugače pa delam po zapiskih iz predavanj in si jih zraven dopolnjujem iz knjige ali skripte. Na predavanja je blo pa fajn hodit zato ker je skoz govoru vprašanja iz izpitov, vsako uro je povedal kakšne 2, tko da če ta znaš bi verjetno moral naredit :)
schima
Prispevkov: 59
Pridružen: 11. Feb 2009 13:25

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a schima »

A bi lahko kdo napisal vprašanja, ki jih je profesor posebej izpostavil na predavanjih in o katerih govorite tisti, ki ste obiskovali predavanja.

Vsi neobiskovalci predavanj bi ti bili močnooo hvaležni:)
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Em, glede mojih zapiskov ... Bolj težko, ker so nadvse nečitljivi. Še sam imam kdaj probleme prebrati kaj sem napisal, na srečo imam dober spomin in se spomnim kaj je profesor rekel. :lol:
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
zac
Prispevkov: 32
Pridružen: 30. Apr 2009 09:40

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a zac »

pa vsaj kakšna vprašanja, na katera je dal prof. poudark? :roll:
Uporabniški avatar
butterfly
Prispevkov: 23
Pridružen: 16. Feb 2009 19:53

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a butterfly »

Nič kaj posebnega...to so vprašanja, ki pač zadevajo neko snov :)
Ma v bistu gre za vprašanja, ki zajemajo splošne definicije, razloge, značilnosti nekih "osnovnih" pojmov itd..

Npr.
- opredelite pojem politike
- kako je v zakonodaji urejen pojem političnih strank
- načini razreševanja konflikta interesov
- kako delavci sodelujejo pri soodločanju
- pogoji za vstop v sodniško funkcijo
....

to mi je zdej padlo na pamet...v glavnem neki v tem smislu ;) ...

mimogrede - enx sm na eni majčki vidla spodnji napis, pa me zanima kaj to pomeni :lol: (če kdo ve kaj to pomeni??)
tko za foro...
"QUOD PER SE PULCHRUM EST NUDUM MONSTRATUR"
ragezor
Prispevkov: 228
Pridružen: 07. Nov 2008 21:48
Kraj: Ljutomer

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a ragezor »

butterfly napisal/-a:Nič kaj posebnega...to so vprašanja, ki pač zadevajo neko snov :)
mimogrede - enx sm na eni majčki vidla spodnji napis, pa me zanima kaj to pomeni :lol: (če kdo ve kaj to pomeni??)
tko za foro...
"QUOD PER SE PULCHRUM EST NUDUM MONSTRATUR"
google

http://www.zavod69.si/front.html
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Dexter »

butterfly napisal/-a:mimogrede - enx sm na eni majčki vidla spodnji napis, pa me zanima kaj to pomeni :lol: (če kdo ve kaj to pomeni??)
tko za foro...
"QUOD PER SE PULCHRUM EST NUDUM MONSTRATUR"
Nadvse zanimivo, da to vprašaš ravno pri podforumu Sociologija prava. :twisted:
Zdaj pa pomoje vem katera si ti! Sem v četrtek nedaleč stran od tebe sedel ... :lol:
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
butterfly
Prispevkov: 23
Pridružen: 16. Feb 2009 19:53

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a butterfly »

phahahaha :lol: :lol:

:oops: oopps..če bi vedela kaj to pomeni..100% ne bi to spraševala..
samo zanimivo - se delaš pametnega ne, ker kao se hočeš neki naučit (mal latinščine :D ) in dobiš take..

:D Dexter saj jst tud vem kdo si pa ti..hihi
KurjiDrekec
Prispevkov: 13
Pridružen: 25. Apr 2009 23:09

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a KurjiDrekec »

ABC vprašanja ne pridejo več v poštev, ker se je spremenil učni načrt. So pa bila odlična še takrat, ko so ustrezala.

Eh tale sociologija je itak ena mala loterija.
ragezor
Prispevkov: 228
Pridružen: 07. Nov 2008 21:48
Kraj: Ljutomer

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a ragezor »

kaj pa naj namesto abc vprašanj? trenutno kombiniram dve skripti, samo to bo definitivno premalo.
Uporabniški avatar
FilthyDiesel
Prispevkov: 132
Pridružen: 22. Nov 2008 19:10
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a FilthyDiesel »

ja jaz sem tud obupan, kombiniram 3 skripte pa so mi ene stvari sicer jasne, ampak to so samo tiste, ki se v vseh treh skriptah ponavlajo, osnovne stvari :lol: polovico ostalega pa sploh ne razumem za kaj se gre
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a nofak »

Bomo igrali na karto prepisovanja? Tudi meni so tele skripte, ABC vprasanja,... kar nekaj. Sedaj se bom lotil se po enih zapiskih pa bomo videli kako in kaj...

LP
Roxy
Prispevkov: 112
Pridružen: 06. Okt 2008 08:54

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Roxy »

...
Zadnjič spremenil Roxy, dne 14. Jan 2010 19:04, skupaj popravljeno 1 krat.
KurjiDrekec
Prispevkov: 13
Pridružen: 25. Apr 2009 23:09

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a KurjiDrekec »

Gre SE zato, da se kam pride ;) :D , gre pa zato, da je sociologija saj iz mojih izkušenj in izkušenj znancev ena hecna reč, pri kateri nikoli ne veš kako jo boš prebrodil. Večina študentov gre, to je omenil že nekdo nad mano, na prepisovanje.

Ampak, da se tudi naučiti, samo je zajeb, ker tudi če znaš ni nujno, da narediš, ker si pa morda ti osebno neko stvar čisto drugače predstavljaš kot pa želi profesor odgovor.

čim bolj se seznante s snovjo, tudi če vam ni vse jasno, ta predmet je itak prezahteven in bolj kot ne za prvi letnik neprimeren.
schima
Prispevkov: 59
Pridružen: 11. Feb 2009 13:25

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a schima »

Večina študentov gre, to je omenil že nekdo nad mano, na prepisovanje.
Zanimiva metoda pisanja izpita:) A se četrtina študentov nauči, ostali pa prepisujejo, ali kaj?? Upam, da prepisovalci vsaj toliko pazite, da ne prepisujete od prepisovalcev, ki prepisujejo od prepisovalcev.

Iz tega lahko nastane nova teorija sociologije prava, hehe.
KurjiDrekec
Prispevkov: 13
Pridružen: 25. Apr 2009 23:09

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a KurjiDrekec »

Mislim, da iz "varnostnih" razlogov različnih METOD prepisovanja tukaj ne omenjamo, razlagmo, razglabljamo (kdorkoli), saj forum berejo tudi profesorji :lol: :D

In bi s tem nekaterim uničili edini način pisanja izpitov, hehe. Pustimo jim veselje in adrenalin pri izpitno-prepisovalnih podvigih.
Odgovori

Vrni se na