Literatura za izpit

prof. dr. Albin Igličar, doc. dr. Tilen Štajnpihler

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
future-lawyer
Prispevkov: 8
Pridružen: 16. Jun 2010 16:14

Literatura za izpit

Odgovor Napisal/-a future-lawyer »

Živjo!

Mi lahko prosim nekdo pove, ali je za ta predmet dovolj, če se naučiš vse v knjigi Sociologija prava (oz. novo Pogledi sociologije prava)? Ali je treba znati tudi snov knjige Pravo in družba zraven? Jeseni bom 1. letnik in se bi rad malo vnaprej učil poleti :oops:

Hvala že vnaprej :D Lep pozdrav vsem!
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Literatura za izpit

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Bodoči kolega, lep pozdrav! :D
Seveda je dovolj, po možnosti si nabavi zravn še kako skripto, da ti bo lažje(ker knjiga je za začetnike študija prava malce težavno napisana:D).
P.S. sicer je odvisno od tvoje odločitve, ampak res to soc se da v enem do dveh tednih naučiti za odlično oceno :) , in ti ni treba porabljati sivih celic že poleti, ker verjemi mi, med študijem ne bo toliko prostih dni namreč.
Srečno in lp.
future-lawyer
Prispevkov: 8
Pridružen: 16. Jun 2010 16:14

Re: Literatura za izpit

Odgovor Napisal/-a future-lawyer »

Lep pozdrav dragoxxx!

Hvala za odgovor in nasvete. Saj v bistvu se najprej nisem mislil že učiti, ampak si le nabaviti knjige, potem so me pa starši malo prestrašili s količino snovi, no pa sem se začel kar 'preventivno' učit :lol: Sem že zdaj prestrašen, kaj šele bo :lol:
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Literatura za izpit

Odgovor Napisal/-a bajna »

:o omg :D ni tolk hudo, ti si kr pust frej poletje, sj še mature ni konc ti bi se pa že za faks učil :) dj nehi, se ti bo še zmešal
*lorena*
Prispevkov: 58
Pridružen: 11. Mar 2010 10:39

Re: Literatura za izpit

Odgovor Napisal/-a *lorena* »

ampak res... poletje je pač čas za uživat... razen za tiste ki smo že na pravu :D
soco sm se jas učila enh par dni in sicer iz zapiskov (okrog 50 str.), zraven pa sm še preletela knjigo...
če se pa že misliš med poletjem učit, naj bo to rajši kak drug predmet... soco se da res u kratkem naučit in nardit s solidno oceno...
lp 8-)
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Literatura za izpit

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Če se boš začel sociologijo učiti poleti in to po knjigi, te bo že ves prvi letnik minil do septembra :lol:
Si vis pacem para bellum
nikita
Prispevkov: 13
Pridružen: 21. Jan 2010 21:29

Re: Literatura za izpit

Odgovor Napisal/-a nikita »

Jaz sem se sociologijo učila le iz skripte in dobila 10. Sicer je pa vse odvisno od tega, kakšen je test. Če pa boš vztrajal pri odločitvi, da se boš poleti učil, je boljše, da se učiš karkoli drugega kot sociologijo. Vsaj po mojem mnenju. Pa srečno na našem faksu!
Drejaa
Prispevkov: 120
Pridružen: 27. Avg 2009 11:18

Re: Literatura za izpit

Odgovor Napisal/-a Drejaa »

soco se učiš 10 dni prej ker drugače se boš prepisu iz tega faksa predn boš sploh vpisan:D:D...predmet je namreč dougočasen in popolnoma brez pomena..naučiš se pa po calvotovi skripit..izpiski iz knjige in je to to:D
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Literatura za izpit

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

No, brez pomena lih ni, kr nekaj stvrai če jih pokapiraš, ti pride prav pri drugih predmetih in v prihodnjih letih ti ni treba ponovno brskati po knjigi. Tvoje karakteristike bi jaz rajši pripisal Pravni zgodovini, ne pa Sociologiji:D :D
New York
Prispevkov: 90
Pridružen: 04. Feb 2011 14:36

Re: Literatura za izpit

Odgovor Napisal/-a New York »

A kej manjka v calvotovi skripti? Kej od snovi (pomembne)
lucky

Re: Literatura za izpit

Odgovor Napisal/-a lucky »

New York napisal/-a:A kej manjka v calvotovi skripti? Kej od snovi (pomembne)
Super je napisana, vendar pa sem jo jaz dopolnila z zapiski s predavanj in nekaj malega po knjigi. Drugače pa so noter vse pomembne stvari.
Urši
Prispevkov: 179
Pridružen: 30. Okt 2010 21:40

Re: Literatura za izpit

Odgovor Napisal/-a Urši »

Najboljše pa je če kombiniraš to skripto s tisto s krogci, ki mislim da je narjena po zapiskih iz predavanj. Več za sociologijo ne rabiš. Je pa druga zgodba kakšen bo izpit ker meni je res čuden :D ampak se da ;)
Odgovori

Vrni se na