Marčevski rok 2010

prof. dr. Albin Igličar, doc. dr. Tilen Štajnpihler

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Zaklenjeno
Aljosa Krdzic
Prispevkov: 27
Pridružen: 13. Jan 2010 08:10

Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a Aljosa Krdzic »

Pozdravljeni,

zaradi vprašanj o pristopu na marčevski rok pri Sociologiji ("aprilski" za Zgodovino), je ŠSPF v referatu preveril kaj je na stvari. Praksa preteklih let se ni spremenila, kar pomeni, da je pristop na marčevski ("aprilski") rok mogoč tako za izredne kot redne študente prvega letnika. Seveda je mogoče pristopiti samo k izpitom semestrskih predmetov - zgodovina in sociologija.

Za več info lahko pišete na [email protected], ali komurkoli, ki bo vaša vprašanja posredoval članom ŠSPF:) Poleg tega nas najdete na FB, itd.

Lep pozdrav,

Aljoša
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: MARČEVSKI ROK

Odgovor Napisal/-a eldorado »

+ informacija iz prve roke, za vse ostale.

le januarski rok je bil pridržan tistim rednim študentom, ki so na testu dosegli vsaj 4 točke. Vsi nadaljnji – seveda TUDI aprilski - pa so odprti za vse redne študente, ki izpolnjujejo nujni pogoj za pristop k izpitu iz praven zgodovine nasploh: da imate opravljeno seminarsko nalogo ( kar mora biti zavedeno v indeksu). Če tega nimate, k izpitu v tem šolskem letu ne morete pristopiti.

Lep pozdrav,





KŠ bo v tem primeru Katja Škrubej. :D Pa vesele praznike :)
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: MARČEVSKI ROK

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Ja bolj je bila panika za sociologijo tudi, ker še v ŠIS n idalo prijavljati. V glavnem super, da se je uredilo. Odlična novica!
Si vis pacem para bellum
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: MARČEVSKI ROK

Odgovor Napisal/-a eldorado »

a se že kej prpravljate na 2. rok sociologije? a ste šli čez knjigo, al bote šli spet po skripti..? /govorim predvsem tistim, ki so imeli Luhmann-a/

nevem a se sploh splača to soco delat po knjigi? sam glih gledam, te zapiski od calvota so res super duper kul
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: MARČEVSKI ROK

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Sj to so prepisani iz knjige, pa v skripti par dost relevantnih stvari manjka.
Si vis pacem para bellum
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: MARČEVSKI ROK

Odgovor Napisal/-a eldorado »

Zmaj napisal/-a:Sj to so prepisani iz knjige, pa v skripti par dost relevantnih stvari manjka.
ja in? :D oz. so what? :P
Blade1
Prispevkov: 70
Pridružen: 19. Feb 2010 13:03

Re: MARČEVSKI ROK

Odgovor Napisal/-a Blade1 »

amm ja od calvota skripta je fanj, edin jst bi priporoču še it malo skozi kvalitetne zapiske. Šel sem že celo knigo skozi zdaj pa zapiske gulim :D No pri skripti od calvota, je nekaj napak.
npr. za nasprotovanje ni značilno, da ima ena stran dobrino, ki ji jo skuša druga odvzeti. To je značilno za konfliktne odnose. pa še se kaj najde :)
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: MARČEVSKI ROK

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Weber je pomankljiv, gospodarstvo in pravo dosti manjka...
Si vis pacem para bellum
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: MARČEVSKI ROK

Odgovor Napisal/-a eldorado »

Zmaj napisal/-a:Weber je pomankljiv, gospodarstvo in pravo dosti manjka...
če si že predelu calvotovo skripto nam zlo prov pridejo mnenja, kaj je še treba dopolniti oz. kaj je res dobro napisano.. tko da če maš ti še kaj oz. kdo drug ki je že delu calvotovo skripto za povedat.. kr povej(te) :) pride ti namreč prov, da veš kaj si še bolj podrobno kje pogledat oz. kaj je res super napisano.. in ti prhran več časa za vse :) pa ostali sporočite morebitne napake.. če so še kje :) ko bom predelu skripto bom tudi sam to storil (če seveda odkrijem) =)
Sanja
Prispevkov: 103
Pridružen: 01. Jun 2009 17:40

Re: MARČEVSKI ROK

Odgovor Napisal/-a Sanja »

kera pa je ta skripta?
Blade1
Prispevkov: 70
Pridružen: 19. Feb 2010 13:03

Re: MARČEVSKI ROK

Odgovor Napisal/-a Blade1 »

Sanja, skripta se nahaja pod skupino zapiski. Pa poglej na zadnjo stran! Tam jo boš našla ;)
Sanja
Prispevkov: 103
Pridružen: 01. Jun 2009 17:40

Re: MARČEVSKI ROK

Odgovor Napisal/-a Sanja »

tenks :D
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

''Z bejzbolskim kijem nad sodstvo'', katera vrednota pravne države je ogrožena?

Legitimnost?
Si vis pacem para bellum
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Zmaj, kršena vrednota pravne države je legalnost, kajti če posamezniki niso zadovoljni z delovanjem sodišč imajo za to v zakonu določene pravne postopke preko katerih lahko uveljavijo svoje nezadovoljstvo....torej, ker bi v primeru napada na sodstvo s kiji šlo za samovoljo posameznika ali določene oblike združevanja ljudi, je kršeno načelo legalnosti, oz. formalni vidik pravne države....upam, da si zadovoljen z odgovorom.D
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Hvala lepa. Ja saj ali legalnost al pa legitimnost, jst sem bolj sklepal potem, da pravo izvira iz družbe :). Sem našel tudi v knjigi en zelo zakompliciran stavek, ki mi je pomagal razjasniti tvojo tezo. Še enkrat hvala.
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
Calvo
Prispevkov: 38
Pridružen: 16. Sep 2009 23:36

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a Calvo »

Kar se tiče pomanjkljivosti/napak pr skripti od sociologije prosm, da tisti, ki so kakšno napako/pomanjkljivost opazili, jo čimprej objavijo, da skripto prilagodim še pred rokom. Toplo priporočam takoj! :D

Napake so ble pričakovane, popravek pa tudi. Avtorje sm v stari skripti prvič slabše obdelal, ker nisem imel grozn velik časa na razpolago, v novo pa sem vključil (po mojem mnenju vse) bistvene zadeve o avtorjih iz starih knjig, ki sem jih imel čas prebrat.
Ni vsaka tunina Calvo tunina...
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a eldorado »

Calvo napisal/-a:Kar se tiče pomanjkljivosti/napak pr skripti od sociologije prosm, da tisti, ki so kakšno napako/pomanjkljivost opazili, jo čimprej objavijo, da skripto prilagodim še pred rokom. Toplo priporočam takoj! :D

Napake so ble pričakovane, popravek pa tudi. Avtorje sm v stari skripti prvič slabše obdelal, ker nisem imel grozn velik časa na razpolago, v novo pa sem vključil (po mojem mnenju vse) bistvene zadeve o avtorjih iz starih knjig, ki sem jih imel čas prebrat.
calvo ti kasneje odgovorim na ZS glede tistega kar sva se menila.. :)
drugače pa, a je popravek te skripte še neobjavljen ane? :D a bi bilo možno to kej dobit v roku 2-3 dni, ker je naslednji petek že sociologija? :/
Nika19
Prispevkov: 48
Pridružen: 28. Nov 2009 15:59

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a Nika19 »

eldorado napisal/-a:
Calvo napisal/-a:Kar se tiče pomanjkljivosti/napak pr skripti od sociologije prosm, da tisti, ki so kakšno napako/pomanjkljivost opazili, jo čimprej objavijo, da skripto prilagodim še pred rokom. Toplo priporočam takoj! :D

Napake so ble pričakovane, popravek pa tudi. Avtorje sm v stari skripti prvič slabše obdelal, ker nisem imel grozn velik časa na razpolago, v novo pa sem vključil (po mojem mnenju vse) bistvene zadeve o avtorjih iz starih knjig, ki sem jih imel čas prebrat.
calvo ti kasneje odgovorim na ZS glede tistega kar sva se menila.. :)
drugače pa, a je popravek te skripte še neobjavljen ane? :D a bi bilo možno to kej dobit v roku 2-3 dni, ker je naslednji petek že sociologija? :/
se strinjam in priporočam :D upam da bo čimprej objavljena, no sicer sem jo pa več kot polovico predelala in sama dodala zapiske ;)
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

se kdo uči sociologijo po knjigi????........kaj vse je treba znati pri teoretikih, koliko podrobno??
Uporabniški avatar
Calvo
Prispevkov: 38
Pridružen: 16. Sep 2009 23:36

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a Calvo »

Nika19 napisal/-a:se strinjam in priporočam :D upam da bo čimprej objavljena, no sicer sem jo pa več kot polovico predelala in sama dodala zapiske ;)
Lepo bi blo, če bi pokazala mal ''tovariškega duha'' pa nam zaupala kakšn lastn popravek. Konc koncev smo ''torrent generacija''... ;) :D

Drgač pa dvomim, da bo popravljena skripta objavljena pred nedeljo. Če ne zarad druzga pa zarad tega, ker rabm tud jst neki časa, da opravim vse moje obveznosti. Pa kot vsem tud meni zmanjkuje časa... :)
Ni vsaka tunina Calvo tunina...
Nika19
Prispevkov: 48
Pridružen: 28. Nov 2009 15:59

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a Nika19 »

Bom prispevala, ko predelam do konca :D ampak lahka sam pač mal povem kje manjka, ne morm dat gor, ker ''na roke'' dopolnjujem :D
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a eldorado »

Nika19 napisal/-a:Bom prispevala, ko predelam do konca :D ampak lahka sam pač mal povem kje manjka, ne morm dat gor, ker ''na roke'' dopolnjujem :D
ja bi blo super.. kdaj pa bo to? :P naslednji teden že pišemo :O :D
Nika19
Prispevkov: 48
Pridružen: 28. Nov 2009 15:59

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a Nika19 »

po usej verjetnosti bo to do danes zvečer, upam :D
Punipan
Prispevkov: 179
Pridružen: 09. Jan 2010 15:54

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a Punipan »

Jaz delam po knjigi, sem ravno zakljucila teoretike... Me pa zanima, če je kakšna možnost, da da v ta izpit spet Luhmmana in Habermasa? :D Oz. enega od teh dveh. Meni sta ta dva namrec najvecja uganka, vsaj v podrobnostih (za Luhmmanovo možnost sodelovanja v postopkih sicer vem).
Grem naprej na Gospodarstvo in pravo, wish me luck. :D
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a eldorado »

Nika19 napisal/-a:po usej verjetnosti bo to do danes zvečer, upam :D
super, hvala :)
Zaklenjeno

Vrni se na