Izpit - januar 2010

prof. dr. Albin Igličar, doc. dr. Tilen Štajnpihler

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Zaklenjeno
sheer
Prispevkov: 57
Pridružen: 14. Feb 2009 15:01

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a sheer »

men se zdi da je to isto
metulčica
Prispevkov: 112
Pridružen: 04. Jan 2010 10:49

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a metulčica »

sheer napisal/-a:men se zdi da je to isto
Zakonodajna zakonska bi znalo bit ja....upam da za ljudska ne bo kompliciru....
iloveskiing
Prispevkov: 18
Pridružen: 09. Jan 2010 11:50

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a iloveskiing »

tudi jaz sem bla med tistimi, ki niso meli sreče in so dobili polo 2. krneki..sploh nevem kaj sem se učila tiste avtorje, če je blo potem praktično vse o civilni družbi..edino kar me je rešlo je to da sem imela seminarsko o tem ker če ne ne bi mela pojma o pojmu :D ker seveda tega ni blo u skripti (mikroraven javnosti pa to)..res nevem če je prau da da en test tko zajeban en pa čist u easy..pa še plonkajo lahko nekateri :D
tisti članek o ministerstvu pa je res..no coment..pisalo je 2 stavka..zdej eni so rekli da je blo pač tisto v podnaslovu pa še v besedilu ki je eno in isto..sam js nevem zakaj bi hotu da 2 ista stavka izpišemo? ker to je potem vrjetno res namenoma dal, kr je vedu da 3/4 nas bo zgrešilo ker bomo iskali drugi napačen stavek..js sm za drugega dala tisto o socialni državi..ker nism vedla kaj drugega dat
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Drugi del so bile v pripravi so nove reforme- reforme sprejema vlada ne minsitrstvo. Samo do konca je bilo potrebno prepisat stavek.
Ja hecno, tudi jaz sem mel seminarsko iz CD pa se mi sanjalo ni o mikroravni in javnostih. Kaj si bo moral Igličar mislt kakšen pacient pa še seminarsko je mel iz tega...
Si vis pacem para bellum
iloveskiing
Prispevkov: 18
Pridružen: 09. Jan 2010 11:50

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a iloveskiing »

ah, js pa sem se zmotla tisto nasprotje neodvisne javnosti, ker sem napisala javnost pod vplivom medijev :D tega pač moja seminarska ni vsebovala :D škoda da nismo bli med tistimi ki so mel lažji test ;)
hubz
Prispevkov: 13
Pridružen: 15. Dec 2009 03:19

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a hubz »

Hej, a ste prepričani(tisti s tatežjim testom :D) da je bila pri zadnjem vprašanju država in ne civilna družba. Ker konec koncev gre za obvescanje javnosti, ki je poleg pluralizma in pravnosti značilna za civilno družbo. ???

aja še bonus vprašanje... koliko je potrebno za ustni zagovor in koliko za direktno 6ico
kleopatra
Prispevkov: 280
Pridružen: 19. Nov 2009 11:41

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a kleopatra »

tisti, ki ste imeli Habermasa...
kaj je bil pravilen odgovor na prvo vprašanje na zadnji strani: DA ali NE?

a kdo ve, če odbije točke, če ne napišeš imena zraven tipa?
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

Jst sm dala na zadnji strani prvo vprašanje DA. Mislim pa da (na zgleda lazji poli) ne more biti metoda analize sekundarnega gradiva ker je bilo to gradivo, ki v prvotni meri ni bilo mišljeno za raziskavo, mi ga pa uporabimo. v članku nisem nikjer zasledila da bi avtor karkoli raziskoval ampak je oddal poročilo. Poleg tega gre pri analizi sekundarnega gradiva za starejše gradivo. To so zapisi sej parlamenta, beletristika, leposlovje itd. Tko da res mislim da ni no... :roll: edina mozna vrjanta je opazovanje (po mojem mnenju).

Kdaj so prvi ustni?glejte da boste tisti ki boste meli sporočili pravilne odgovore..
tinkarca
Prispevkov: 2
Pridružen: 25. Jan 2010 20:28

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a tinkarca »

ariana napisal/-a:Jst sm dala na zadnji strani prvo vprašanje DA. Mislim pa da (na zgleda lazji poli) ne more biti metoda analize sekundarnega gradiva ker je bilo to gradivo, ki v prvotni meri ni bilo mišljeno za raziskavo, mi ga pa uporabimo. v članku nisem nikjer zasledila da bi avtor karkoli raziskoval ampak je oddal poročilo. Poleg tega gre pri analizi sekundarnega gradiva za starejše gradivo. To so zapisi sej parlamenta, beletristika, leposlovje itd. Tko da res mislim da ni no... :roll: edina mozna vrjanta je opazovanje (po mojem mnenju).

Kdaj so prvi ustni?glejte da boste tisti ki boste meli sporočili pravilne odgovore..
ja ampak sm gledala pol v učbenik in je bilo to pod sekundarnim gradivom tko da druzga ne more bit...upam no... :) ker to ni namenjeno raziskovanju in ta članek pač čist mimgrede prebereš v časopisu in nimaš namena raziskovanja...
tinkarca
Prispevkov: 2
Pridružen: 25. Jan 2010 20:28

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a tinkarca »

aja pa a ni pri prvem vprašanju on hotel vedet pravne institucije (najpomembnejše so dz,vlada,sodstvo), uglavnm on je hotu vedt na koga se lahko ljudje obrnejo da sprožijo postopek o spremembi zakona...pol sm pa js kr napisala da na zavod svobodnih sindikatov slovenije k se nism mogla nč druzga spomnt.. :D sam pomoje ga kr predsedniku dz pošlejo :/ ma ne wem.....
m|h
Prispevkov: 182
Pridružen: 14. Nov 2009 14:10

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a m|h »

Pri prvem vprašanju je hotel vedeti kako se imenuje pravni statut, s katerim javnost predlaga zakon..nekaj takega
snezko
Prispevkov: 22
Pridružen: 14. Jan 2010 11:58

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a snezko »

hubz napisal/-a:Hej, a ste prepričani(tisti s tatežjim testom :D) da je bila pri zadnjem vprašanju država in ne civilna družba. Ker konec koncev gre za obvescanje javnosti, ki je poleg pluralizma in pravnosti značilna za civilno družbo. ???

aja še bonus vprašanje... koliko je potrebno za ustni zagovor in koliko za direktno 6ico

js sicer nisem prepričana ampak bilo je govora o vladi in o poslancih,in o razgovoru med Pahorjem in poslanci,da bi jih prepričal da bi bil zakon o nezdružljivosti poslanske funkcije že enkrat sprejet..nekak se mi to ni zdel povezan z civilno družbo,ampak itak ne vem kaj je sploh prav..res ne vem kje je najdel taka glupa vprašanja za naš izpit..vprašanja so bla mal mem, tko da vrjetno tud uni k so knjigo preštuderal do potankosti tut ne vem če jim je to kej pomagal..
aja od 50-59 je ustno..60-69 je 6-ka itd...
Larisa Lara
Prispevkov: 41
Pridružen: 01. Okt 2009 16:54

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a Larisa Lara »

Hei!

Jaz sem imela tisti test kjer je bil Luhmann.

Slučajno sem si zapisala 2 vprašanji iz četrte naloge....
1. Nasprotje neodvisne javnosti? Jaz sem napisala kar odvisna javnost.
2. Katera pravna panoga je odraz neposredne pravotvornosti civilne družbe ? Civilno-pravna?
Skratka res sem iskala odgovore, pa jih nikjer ne najdem...
Kaj ste tukaj napisali ? A morda ve kdo kaj je pravilen odgovor?
Če bi vam nekdo rekel, da je patološki lažnivec, ali bi mu verjeli?
Petrič
Prispevkov: 93
Pridružen: 24. Okt 2009 17:31

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a Petrič »

js sm pr civilno pravni dala avtonomno pravo,ČP pa civilno pravo,to sm tm iz une pravnosti pr civilni družbi pobrala,sam to itak ni prou..nism sploh vedla kva nej napišm:D za uno javnost sm dala pa specialna hahah:D krneki!:D
buljat
Prispevkov: 143
Pridružen: 15. Nov 2009 22:57

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a buljat »

mislm da je zasebno civilno pravo prov
pa jst sm dal obcinska samouprava kar je vec ali manj enako, skratka nekaj v zvezi z avtonomnostjo sprejemanja kaksnih statutov itd, vsaj meni se zdi tako :)
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

tinkarca napisal/-a:
ariana napisal/-a:Jst sm dala na zadnji strani prvo vprašanje DA. Mislim pa da (na zgleda lazji poli) ne more biti metoda analize sekundarnega gradiva ker je bilo to gradivo, ki v prvotni meri ni bilo mišljeno za raziskavo, mi ga pa uporabimo. v članku nisem nikjer zasledila da bi avtor karkoli raziskoval ampak je oddal poročilo. Poleg tega gre pri analizi sekundarnega gradiva za starejše gradivo. To so zapisi sej parlamenta, beletristika, leposlovje itd. Tko da res mislim da ni no... :roll: edina mozna vrjanta je opazovanje (po mojem mnenju).

Kdaj so prvi ustni?glejte da boste tisti ki boste meli sporočili pravilne odgovore..
ja ampak sm gledala pol v učbenik in je bilo to pod sekundarnim gradivom tko da druzga ne more bit...upam no... :) ker to ni namenjeno raziskovanju in ta članek pač čist mimgrede prebereš v časopisu in nimaš namena raziskovanja...
Sem šla pogledat v knjigo in res piše da so tudi časopisni članki ampak da so namenjeni raziskovanju.tukaj pa je bilo vprašanje kakšna metoda je bila uporabljena(neki tacga) in jaz še zmeraj mislim da je opazovanje.ker sekundarnop gradivo je nujno namenjeno raziskovanju in je starejše..
m|h
Prispevkov: 182
Pridružen: 14. Nov 2009 14:10

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a m|h »

A ne gre pri analizi sekundarnega gradiva za to, da to gradivo(časopisi, sodbe..) prvotno ni namenjeno raziskovanju, mi pa ga potem uporabimo za svojo raziskavo :?: Tisto na izpitu je bil pač običajen časopisni članek, ki ga je tisti nekdo uporabil za raziskavo :P :oops:
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a eldorado »

evo vam še pravilne odgovore, če vas zanima.. šou sm čez ceu izpit (vse v knjigo prevert...)

1. Konfliktni odnosi (govorit moraš o tistmu, ko eksistenčni odnosi pripeljejo do konfliktnih odnosov...tam pri vsebini pravnih norm)
2. dva stavka izpisat pri ministrstvu: en to, da sprejemajo zakone.. drugi pa to, da ima ministrstvo mandat
3. Niklas Luhmann, negotovost vsebine odločitve, gotovost odločitve, lastni interes
4. Mikrosfera, množična pasivna družba, civilno (zasebno) pravo
5. Politična država
6. Pluralizem, javnost, pravnost
Zadnjič spremenil eldorado, dne 28. Jan 2010 11:55, skupaj popravljeno 2 krat.
Larisa Lara
Prispevkov: 41
Pridružen: 01. Okt 2009 16:54

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a Larisa Lara »

eldorado napisal/-a:nevem.. nimam sreče zgleda, un test rešm za 9 brez da bi rešitve gledu.. tega pa še za ustnega ne bom nabrou. isti shit pr zgodovini na ustnem, use je od sreče odvisn.. na temu faksu je 10% znanje, 90% sreča.. mal je dol padla morala, glede na to da sm za oba izpita znou kr dost.. po pravic povedan. sploh da ne omenjam to, da sm meu v predavalnici SOKOLA in ne profesorco...

evo vam še pravilne odgovore, če vas zanima.. šou sm čez ceu izpit (vse v knjigo prevert...)

1. Konfliktni odnosi (govorit moraš o tistmu, ko eksistenčni odnosi pripeljejo do konfliktnih odnosov...tam pri vsebini pravnih norm)
2. dva stavka izpisat pri ministrstvu: en zakon, drug nevem (vrjent un z reformami)..
3. Niklas Luhmann, negotovost vsebine odločitve, gotovost odločitve, lastni interes
4. Mikrosfera, množična pasivna družba, civilno (zasebno) pravo
5. Politična država
6. Pluralizem, javnost, pravnost

Ja se popolnoma s3jam... tale sreča... in jest je lih tako nimam... sva na istem.. (lah greva kdaj na kavo predebatirat tale absurd...) hehe :D am.. drugače pa glede tistga 2. vprašanja sem jaz izpisala tisti del k je govoril od mandata.. sej ministrstva nimajo mandata? vsaj kot jaz vem ;) no evo pa odgovor na 5. vprašanje imam tudi politična država... tko da newem... mene je pa uniču tud tist zakon k je bil pr konfliktih za napisat...

Povzetek je, da tolk kukr sem se učila za tole soco... tegale res ne odtehta in ja... nimam sreče...
Če bi vam nekdo rekel, da je patološki lažnivec, ali bi mu verjeli?
buljat
Prispevkov: 143
Pridružen: 15. Nov 2009 22:57

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a buljat »

ve kdo kera je bla tista druzba pri 4b)
namrec mnozicna pasivna druzba se mi zdi da je bolj nezainteresirana za politicno vkljucevanje kot pa da je nasprotje neodvisne javnosti
pasetanickname
Prispevkov: 57
Pridružen: 26. Jan 2010 01:31

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a pasetanickname »

naj še jaz pristavim svoj lonček, imel sem test z Luhmannom

1. pri vprašanju s člankom in napakami bi jest reku da je bila druga napaka to, da je bilo govora o Ministrstvu za delo in ne o Ministrstvu za delo, družino in socialne zadeve; in ne, s tem ko je hotel da izpišemo 2 stavka ni mislil 2 ista :)

2. glede vprašanja civilna družba/politična država. ja vem, vsi ste odgovoril politična država in ste v to čist prepričani. a mi zna kdo povedat zakaj?
jest sm namreč odgovoru civilna družba. moje sklepanje: politika je usmerjanje družbe preko države, civilna družba je sfera kjer države ni; pogovor predsednika vlade s poslanci ni pravno urejen institut ampak nekej kar Borči počne v prostem času; on s poslanci ne govori kot predsednik vlade, temveč kot član interesne skupine, ki bi rad da gre določen zakon skoz. seveda lahko rečemo, da s tem vpliva na poslance in da potem poslanci prek države vplivajo na družbo, ampak s takšnim razumevanjem pade meja med politiko in civilno družbe, tako da to verjetno ni prov. torej, če so interesne skupine del civilne družbe (in jest bi reku da so), potem je odgovor na to vprašanje težko kaj drugega kot civilna družba.

torej, odgovor?
Uporabniški avatar
Ichiban
Prispevkov: 42
Pridružen: 19. Nov 2009 19:02

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a Ichiban »

politična drćava, ker gre za predsednika vlade in poslance, torej parlament in vlada, ki sta dve veji oblasti. Ne gre pa za politične stranke, kar bi bila potem civilna druzba? Meh problem je, ker bi blo pr temu vprašanju oboje prou samo argumentirat bi mogu, ampak ti Bine ne da te priložnosti, ker je črtica prekratka :D
frenkie
Prispevkov: 5
Pridružen: 18. Jan 2010 14:53

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a frenkie »

Zmaj napisal/-a:
Michelle napisal/-a:Sam s knjigo plonkat na izpitu.. To bi pa res rada vidla, mislm, ker me prou zanima, kako jim to uspe :)
Igličar je kr ven šel za 5 minut pa gledal tiste ki so plonkal pa se stran obrnil. Narobe svet. Ma itak bi se lahko že od srednje naučil, da pošteno ni nič.

no ja še bolši je biu pa branko perhaj =)
Uporabniški avatar
TaaYa
Prispevkov: 118
Pridružen: 29. Okt 2009 09:38

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a TaaYa »

No, js sm tut med tistimi, k bom šla po vsej verjetnosti marca še enkrat opravljat tale izpit.
Taja =) "Počasi se daleč pride!" XD
Petrič
Prispevkov: 93
Pridružen: 24. Okt 2009 17:31

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a Petrič »

TaaYa napisal/-a:No, js sm tut med tistimi, k bom šla po vsej verjetnosti marca še enkrat opravljat tale izpit.
se ti prdružujm nažalost :cry: :cry:
Zaklenjeno

Vrni se na