Sociologija

prof. dr. Albin Igličar, doc. dr. Tilen Štajnpihler

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Uporabniški avatar
Tecka
Prispevkov: 306
Pridružen: 06. Okt 2008 11:40

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a Tecka »

No da se jz en komentar ki ni povezan s temo podam :) Poznam enga fanta (ok sej zdej je ze moz sam je lazje rect fant ;) )k je naredil EF UL v 2eh letih - z dekanovim dovoljenjem. Ene izmed najtezjih izpitov je naredil tako da je knjigo samo preletel (je kdaj odvisna tudi sreca). Zdaj je na Harvardu, šolninomu placuje eno ministrstvo.
Tk da vse se da. Ljudje smo si razlicni nekateri rabijo mal casa da prestudirajo snov nekateri dolgo. Nihce ne pravi da obstaja kaksna cudezna palica da bo po tem ko jo bo dobil vse naredil z 10. Jz sm zgoraj podala moje izkusnje s tem predmetom, je bilo tudi ogromno srece v tem (katere sm delezna bolj redko) tk da s takim komentarjem kot sm ga pol dobila se mi zdi mal zamal da sm sploh delila to s kom.
Folk ucte se po knjigah oz obvezni literaturi pa vam nihce ne bo mogel reci da ste kaj narobe delali pri ucenju. Ce pa ne gre se mi pa ne zdi napacno da se kdo pove kaksne izkusnje ima in kako se je ucil. Ce se pa motim se pa opravicujem za deljenje informacij katere so neuporabne. Naslednic ne bom nc vec rekla - zakaj pa bi sej smo itaq sami EGOISTI...
kenzooki
Prispevkov: 53
Pridružen: 12. Nov 2008 22:12

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a kenzooki »

Daj ne jemlji komentarjev kot osebni napad no, saj samo razpravljamo o eni temi in podajamo svoje mnenje. Tudi ti si ga, jaz tudi, in pač moje je tako da pač mislim, da ne verjamte vsemu kar študentje višjih letnikov rečejo, ker ne govorijo vsi vedno resnice, vsaj glede učenja ne. Je pa ta tvoj primer, kot se meni zdi, bolj izjema, sem že 2x povedala da govorim bolj na splošno.
Uporabniški avatar
KANA
Prispevkov: 10
Pridružen: 11. Jan 2009 14:54

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a KANA »

Jaz sem se Soco učila samo po skripti (knjigo sem malo preletela) in naredila z 8. Učila sem se dosti časa, ker se jaz pač ne morem v 3 dneh naučiti. Moj prijatelj, s katerim skupaj študirava pa se dejansko v 3 dneh vsak izpit nauči. Ima pač takšen način učenja oz. tako dober spomin. Skupaj sva šla na par izpitov, on je naredil vedno z 7, jaz pa z 6. Tudi meni se je potem zamal zdel, da se je on v primerjavi z mano ful mal cajta učil, oceno ima pa boljšo. Ampak to moraš pač sprejeti, nismo si vsi enaki.
Tako, da je res najbolje, da vsak sam zase ve, koliko časa se bo moral učiti. Poslušaj sebe in ne drugih. ;)
bodoča pravnica
Prispevkov: 21
Pridružen: 19. Jan 2009 13:47

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a bodoča pravnica »

živjo! počasi se mi bliža izpit iz sociologije in zanima me kaj najbolj priporočate za učno gradivo:) kot sem prebrala iz prejšnih postov skripte. ampak ne vem pa ktera je najboljša.tko da bi prosla če mi lahko poveste ktera mislte da je najboljša in najlažja za naučit.pa kje se jo da dobit. hvala.
pravnik-hr
Prispevkov: 3
Pridružen: 30. Jan 2009 14:28

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a pravnik-hr »

če danes ni vaj, a pol predamo seminarsko v sredo ali danes?
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

baje s ena izpitu dobil od nezga avtorja neko "besedilo" in pol morš ugotovit od koga je :shock: lhko kdo pove kako se sploh to ugotovi? so kje njihova besedila napisana?

hvala
grissom
Prispevkov: 50
Pridružen: 08. Mar 2009 13:33

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a grissom »

napisano dobiš besedilo in prepoznaš a vtorja... to pa najlaži ugotoviš, če se naučiš besede k so značilne za avtorje...so ble tut objavljene na tem forumu... če bi si pa sam rd prebrou besedila, so pa napisana v knjigi za sp Pravo in družba.
zac
Prispevkov: 32
Pridružen: 30. Apr 2009 09:40

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a zac »

men je ta soca kr neki..pa sploh ni tok lahka :|
na kaj bote kej dali poudark?
Hedonist
Prispevkov: 18
Pridružen: 09. Jan 2009 16:22

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a Hedonist »

Jaz se jo učim na način, da dopolnjujem skripto, z vzporednim branjem knjige ker samo po skripti nevem kdo se lahko navadi. Namreč ta skripta (tista 48 str.) je sestavljena po skicah oz prosojnicah, ki jih je Igličar dajal na predavanjih in po njih razlagal snov, tako da ti bolj malo pomaga samo skripta in miselni vzorci (ki so sicer ok, vendar če ni zraven spremnega besedila oz razalage snovi mislim da niso najboljša izbira za učenje..usaj zame ne.)

Drugače bi pa lepo prosil, če bi lahko mi kdo pojasnil sociološki, ekonomski in pravni pomen lastnine. (vem približno za kaj se gre, ampak problem je ker v knjigo ne najdem točnih definicij teh pojavov. Je pa Igličar na predavanjih to označil kot vpr. ki pride v poštev za izpit).
We don`t need no education !
zabica
Prispevkov: 75
Pridružen: 04. Jan 2009 16:31

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a zabica »

js mam to tkole napisan (iz predavanj):
sociološko - odnos med ljudmi glede na stvari
ekonomsko - dejanska uporaba in uživanje stvari
pravno - lastninska in druge stvarne pravice
Hedonist
Prispevkov: 18
Pridružen: 09. Jan 2009 16:22

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a Hedonist »

zabica napisal/-a:js mam to tkole napisan (iz predavanj):
sociološko - odnos med ljudmi glede na stvari
ekonomsko - dejanska uporaba in uživanje stvari
pravno - lastninska in druge stvarne pravice
To imam tut jst napisan, sam nevem kolk bo to dovolj če bo npr. v izpitu vpr. definiraj sociološki pomen lastnine !"
We don`t need no education !
zabica
Prispevkov: 75
Pridružen: 04. Jan 2009 16:31

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a zabica »

n vem...sam glede na to d on tud na predavanjih daje zlo kratke odgovore na primere vprašanj, pa mogoče res prčakuje sam to.
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a flafi »

Mene je to na ustnem vprašu, in je blo tkole na kratko čist dovolj :) Se je pa zlo zapiču v to, da se mormo začet pravniško izražat, in da gre pri ekonomski lastnini za posest ;) Pomoje na izpitu ni problema kok na dolgo napišeš, važn da je v stavku (drgač pike odbija oz. jih sploh ne da!).
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a Dexter »

flafi napisal/-a:Pomoje na izpitu ni problema kok na dolgo napišeš, važn da je v stavku (drgač pike odbija oz. jih sploh ne da!).
Jaz sem ga ravno včeraj vprašal po predavanjih, če je pri njemu kaj važno ali pišemo v alinejah ali pa v stavkih, pa je rekel, da zaradi takšnih stvari ne odbija točk. :P
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a flafi »

Ja, tko je mogoče reku, ampak realnost je pa mal drugačna... :) Vsaj kokr sm jst vidla...
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

A se samo meni zdi, da je 3/4 vprašanj v ABC vprašanjih neustreznih glede na program? Jaz sem delala po skripti "s krogci",ki kar ustreza programu in večino stvari, ki so v tej ABC skripti, notri ni.
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Tjasa napisal/-a:A se samo meni zdi, da je 3/4 vprašanj v ABC vprašanjih neustreznih glede na program? Jaz sem delala po skripti "s krogci",ki kar ustreza programu in večino stvari, ki so v tej ABC skripti, notri ni.
Jaz ravno pregledujem ta ABC vprašanja in se strinjam, da so čist bedna. :| Tako da jih sploh ne mislim več gledat, še izbrisal jih bom iz računalnika! :mrgreen:
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

Jaz sem samo na hitro preletela A sklop in so mi totalno krneki in so mi še bolj zamorila učenje :) ker sem si rekla da ok,skripto bom že nekak obrnila,pa dopisala itd. Potem grem pa gledat vprašanja pa krneki. B sklop je začetek mal bolš :)

Hvala Dexter za tko lep odgovor- da se ne rabim mučit s tistimi vprašanji :)
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a bajna »

a ma kdo slučajno stare izpite?? se priporočam :D
grissom
Prispevkov: 50
Pridružen: 08. Mar 2009 13:33

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a grissom »

stara izpitna vprašanja imaš napisana pod temo izpitna vprašanja...
zac
Prispevkov: 32
Pridružen: 30. Apr 2009 09:40

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a zac »

a mogoč kdo ve, kolk časa pol rabjo za popravt izpite? in a ustni so pol na isti dan razglasitve?
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a *bini* »

lani so rabl en tedn, tko da bo tut letos prblizn tko. Ustni so pa takoj , ker cel proces zgleda tko da ste po urah razvrščeni in se potem čaka pred njegovim kabinetom, in po dva hodta not , poišč svoj izpit in pol ti al upiše, al pa pač reče se vidmo naslednič. aja v primeru ustnega pa mislm da je tko da pol počakaš celo skupino da zvejo ocene in so potem ustni.
zac
Prispevkov: 32
Pridružen: 30. Apr 2009 09:40

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a zac »

neki me zanima..že celo leto poslušam od višjih letnikov, kako je ta soca lahka, najlažji izpit, pa da se jo naučiš en dva tri itd itd.
pa je res? sm mal zbegan, ker mnogi tu pišejo, da skripte po novem niso več dovolj, da tudi če znaš je vprašljivo, če boš naredu in take..a so se zgodile kakšne bistvene spremembe?
KurjiDrekec
Prispevkov: 13
Pridružen: 25. Apr 2009 23:09

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a KurjiDrekec »

Če ti nekdo reče, da je karkoli na tem faksu lahko, potem moraš vedet, da temu ni tako, ker v bistvu ni nič lahko. ;)
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a nofak »

Ok no, s statistiko se ravno nismo pretegnili ;)
Odgovori

Vrni se na