Sociologija

prof. dr. Albin Igličar, doc. dr. Tilen Štajnpihler

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Žiga
Prispevkov: 32
Pridružen: 03. Maj 2009 18:54

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a Žiga »

Kakor imam jaz občutek sociologija ni preveč težka, jaz sem hodil na predavanja, od tam odneseš kakšno razlago, knjigo sem do zdaj prebral na 3/4 in zraven dopolnjeval zapiske iz predavanj in si malo pomagal s skripto. Ne bi rekel da je zelo težek predmet, tudi izpiti se mi ne zdijo preveč težki, kdaj pa kdaj je kakšno bolj "zaguljeno" vprašanje... bomo videli, sam sem optimističen kar se tiče sociologije :) Verjamem tudi da se jo da naučit v enem tednu, ni veliko snovi, bi rekel da še najmanj od vseh predmetov, če odštejemo statistiko :)
Uporabniški avatar
FilthyDiesel
Prispevkov: 132
Pridružen: 22. Nov 2008 19:10
Kraj: Ljubljana

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a FilthyDiesel »

No razpored v predavalnice je že na strani PF, zdej je pa loterija v kateri izmed štirih predavalnic bo Igličar :lol: :lol:


pa še neki me zanima, a je res treba met poleg podpisa za seminarsko nalogo tud poštemplano v referatu??
Roxy
Prispevkov: 112
Pridružen: 06. Okt 2008 08:54

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a Roxy »

...
Zadnjič spremenil Roxy, dne 14. Jan 2010 18:59, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
FilthyDiesel
Prispevkov: 132
Pridružen: 22. Nov 2008 19:10
Kraj: Ljubljana

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a FilthyDiesel »

Roxy napisal/-a:A je še kdo v rdeči :D
jst :D
Bili
Prispevkov: 97
Pridružen: 19. Dec 2008 15:06

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a Bili »

Eno vprašanje. Bl gledam ta študijski program, mn mi je jasn. Recimo konkretn primer po knjigi:
10. točka študijskega programa: PRAVNE INSTITUCIJE IN PRAVNI PROCESI - to je 5. poglavje v knjigi. V knjigi je pol en kup podnaslovov, v študijskem programu pa samo ene par. Zdj me pa zanima, a se je treba napiflat čist use u knjigi (k je dost bulšita) a samo tiste podnaslove, k so u študijskem programu? Recimo v konkretnem primeru v knjigi 5. poglavje samo: 1 b) in d) in 2 b), c) in j)? :|
urbek
Prispevkov: 12
Pridružen: 14. Maj 2009 19:32

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a urbek »

Mal OT-ja.

Na oglasni deski piše da je pogoj za pristop k izpitu seminarska naloga vpisana v indeks. No jaz sem seminarsko oddal, profesor jo je popravil samo jaz sem preslišal da je obvezno vpisat v indeks in tako je problem da jaz tega vpisa nimam. Baje ti podpis lahko da le profesor, ki pa ima govorilne že po izpitu. Sem mu že pisal mail sam ne vem če bo pravočasno odgovoril. Zanima me kje bi ga drugače lahko dobil in če je ''varno'' vkorakati v njegovo pisarno npr. jutri zjutraj ko nima govorilnih ur? Ima še kdo podoben problem?

Hvala za superhitre odgovore ;)
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Bili, študijski program je dost pomanjkljiv! Recimo pri 5. poglavju v knjigi smo mi na predavanjih obravnavali vse podteme in podnaslove in ne samo teh 5, ki si jih ti navedla. Vprašanja so torej med drugim tudi iz 1 f), 2 a), i), itd. Tako da se ne preveč zanašat na ta študijski program oziroma se sploh ne zanašat nanj.
Zadnjič spremenil Dexter, dne 14. Maj 2009 20:32, skupaj popravljeno 1 krat.
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Bili
Prispevkov: 97
Pridružen: 19. Dec 2008 15:06

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a Bili »

Hvala! Sej na študijski program se nism zanašala, bl me je skrbel, da sm se že preveč učila, glede na to, da grem skoz knjigo. Se pa tolčem po glavi, ker nism hodila na predavanja :(
kaw
Prispevkov: 13
Pridružen: 04. Jan 2009 18:03

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a kaw »

Zanima me če v skripti z 66 stranmi pride vse v poštev ali je tudi kaj neobravnavane snovi? :shock:
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a Dexter »

kaw napisal/-a:Zanima me če v skripti z 66 stranmi pride vse v poštev ali je tudi kaj neobravnavane snovi? :shock:
To skripto ti jaz ne priporočam, ker so v njej med drugim stvari, ki ne pridejo več v poštev za izpit, saj je narejena še po starem študijskem programu.
Kar sem zasledil na forumu, ljudje priporočajo skripto s krogci (ima 48 strani - v njej so prosojnice, ki jih je profesor prikazoval med predavanji), ki jo dopolnjujejo s skripto, ki ima 16 strani (v njej je več besedila, zato je bolj razumljiva).
To sta pa tudi edini skripti, ki sledita učnemu načrtu.
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
.:pu7a:.
Prispevkov: 117
Pridružen: 26. Jan 2009 22:51

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a .:pu7a:. »

Sej so v vseh treh skriptah iste stvari samo so v tisti k ma 66 strani malo lepše razložene! Jst kombiniram vse 3...

Aja pa jst tut v rdečiiiii!!!!
Denny Crane
ragezor
Prispevkov: 228
Pridružen: 07. Nov 2008 21:48
Kraj: Ljutomer

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a ragezor »

.:pu7a:. napisal/-a: Aja pa jst tut v rdečiiiii!!!!
heh, jaz sem tudi v rdeči. a kdo od vas ve vsaj za 6, da se vsedem zraven? ;)
schima
Prispevkov: 59
Pridružen: 11. Feb 2009 13:25

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a schima »

Urbek,

tudi jaz kljub oddaji seminarske naloge nimam vpisa v indeks (sem pač manjkal na tisti uri ...). Že včeraj sem poslal mejl Igličarju pa mi še ni odgovoril. Če izveš, kaj novega, mi prosim sporoči. Če do ponedeljka ne dobim nobenega odgovora, bom poiskal profesorja zjutraj na faksu.

Po moje ne bo kompliciral, ampak vseeno upam, da mi bo čim prej odpisal in mi olajšal eno skrb pred izpitom:)

Uspešno učenje vsem!!!
Uporabniški avatar
mhm
Prispevkov: 24
Pridružen: 21. Jan 2009 22:13

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a mhm »

mislim, da tudi če znaš za 10...naš fax že poskrbi za to, da znaš na koncu "uradno" za 6. to pomeni, da ciljanje na 6 zagotovo pomeni "vidimo se naslednjič".

tule pri soci je sploh vse odvisno od sreče pri vprašanjih - iz lastnih izkušenj lahko potrdim, da mi udeležba na vseh predavanjih ni čisto nič pomagala, ker vprašanja, ki so na forumu iz "pravih izpitov" v 99% ni tisto, kar je profesor zatrjeval na predavanjih, da so "izpitna vprašanja" in "izpitna snov, ki je čisto dovolj".

Pa tudi raznorazne skripte tule (več??) niso dovolj- če že kaj pomaga je, da znaš na pamet vsa tista abc vprašanja.

Tako da - žakelj krompirja na izpitu je žal vreden več kot ure sedenja poleg knjig.
urbek
Prispevkov: 12
Pridružen: 14. Maj 2009 19:32

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a urbek »

schima,
jaz sem mu tudi pisal na mail in meni tudi še ni odgovoril, sem pa zdaj trenutno na faksu in sem šel tudi pred njegovo pisarno ma se mi zdi da ga danes ni tu. Sem pa tudi jaz razmišljal da ga bom poiskal v ponedeljek pred izpitom če mi ne pošlje odgovora. Še sreča da pišemo komaj ob 10-ih da bo 2 uri časa za ga poiskat.

Sploh pa kdaj oni povedo da je pogoj vpisana seminarska :shock:
lara
Prispevkov: 12
Pridružen: 15. Feb 2009 17:31

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a lara »

js mam tut ta problem s seminarsko, tko da ce kj novga zveste, prosm sporocte tuki :)
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

jz sm tud u rdeči :lol:
zac
Prispevkov: 32
Pridružen: 30. Apr 2009 09:40

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a zac »

a družbena slojevitost, dr. moč, birokrtska organizacija, ideje in simboli, družbeni procesi in dr gibanja pridejo v poštev?
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Fleurette napisal/-a:jz sm tud u rdeči :lol:
Pa saj nas je večina v rdeči! :o Kaj je ta forum reprezentativni vzorec političnih sil v Sloveniji. :| :? Upam, da ne. :lol:
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

Wiiii, jz pa nism v rdeči, ampak vijolični :)
Bili
Prispevkov: 97
Pridružen: 19. Dec 2008 15:06

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a Bili »

jst sm tut u vijolčni! :D
*sončna*
Prispevkov: 74
Pridružen: 05. Apr 2009 18:09

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a *sončna* »

jst sm tud u rdeči! :D :lol:
zac
Prispevkov: 32
Pridružen: 30. Apr 2009 09:40

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a zac »

*bini* napisal/-a:Tole se naučte pa bo dobr :)

Niklas LUHMANN
ključne besede:
postopek (sodni, volilni..)
funkcije
sistem
legitimnost
(lahko so tudi izpeljanke gornjih besed. Skratka če so te besede v textu naj bi 100% bil luhmann)

pomožne ključne besede:
komunikacije
redukcija kompleksnosti
diferenciacija
resnica
(pomožne besede so opora ključnim, da se še bolj prepričaš čigav je text)

Max WEBER
formalna in materialna socializacija prava
versko pravo
vplivi svecenikov na pravo
pravni postopek
tipi oblasti

Jurgen HABERMAS
fizioloski kontekst prava
komunikacija
civilna družba
diskurz
konsenz
pravičnost ali legitimnost
javna sfera
življenjski svet (lebenswelt) (nedvomno je habermas, če se pojavi ta izraz!)

Georges GURVITCH
globalne druzbe in njihova struktura
geneticna strukura prava

Eugen EHRLICH
pravne norme
pravna nacela
jurisprudenca
norme odlocanja
sodnisko pravo
sodniska praksa
pravna dejstva
meja med drzavnim in pravniskim
pravicnost
zivo pravo

a je to zadost? po čem pa se vi kej učite za prepoznat te avtorje?
Roxy
Prispevkov: 112
Pridružen: 06. Okt 2008 08:54

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a Roxy »

...
Zadnjič spremenil Roxy, dne 14. Jan 2010 18:58, skupaj popravljeno 1 krat.
zac
Prispevkov: 32
Pridružen: 30. Apr 2009 09:40

Re: SOCIOLOGIJA

Odgovor Napisal/-a zac »

pa je treba vedet tut Renner, Neumann in Habermas-a?
al samo ehrlich, weber, gurvitch, luhmann-a?
Odgovori

Vrni se na