Marčevski izpit 2011

prof. dr. Albin Igličar, doc. dr. Tilen Štajnpihler

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

carko32
Prispevkov: 108
Pridružen: 16. Okt 2010 14:03

Re: Marčevski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a carko32 »

No da povem kaj je prav glede tiste enačbe:
20 točk je vredno: Družbeni odnos je vsota ravnanj posameznika na drugega posameznika.
15 točk: Družbeni odnos je ravnanje posameznika na drugega posameznika.

Pri drugi nalogi je hipoteza še ne preverjena trditev in bila je hipoteza o velikosti pojava.
Tretja naloga: privatna lastnina in pa monopol, proizvajalna sredstva.
Četrte naloge ne vem, nisem znal. Sicer so rekli, da je bila kooperacija.
Zadnja naloga: Georges Gurvitch. Vse 4 za naštet: predvidljivost, dvostranost, točna opredeljenost, avtoriteta normativnih dejstev.


Menda je 51 točk za ustnega.. tak da to ne vem..

se poslavljam od tu, smo sedaj malo bolje znali in naredili.
onlyme
Prispevkov: 29
Pridružen: 12. Jan 2011 19:38

Re: Marčevski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a onlyme »

Bi lahko nekdo še za drugi test rešitve sporočil lepo prosim ;)
Uporabniški avatar
Ursi
Prispevkov: 212
Pridružen: 13. Sep 2010 11:55

Re: Marčevski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a Ursi »

2. test
1. interesi, potrebe, dejavnosti in odnosi (pač iz une tabele, se mi zdi da je tko, nism zihr :D)
2. anketa, nominalna
3. mislm da je blo c,d
4. kooperacija..pol pa še razlaga
5. luhmann, sistemska teorija, funkcija pravnih sistemov je sprejemanje obveznih odločitev itd. kokr je v skripti od calvota
lucky

Re: Marčevski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

50 točk je dovolj za ustnega.

Lp
edith
Prispevkov: 6
Pridružen: 03. Okt 2010 12:58

Re: Marčevski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a edith »

ne razumem zakaj ne bi mogla bit tudi hipoteza o zvezi med pojavoma.
treba je blo ugotovit vrsto hipoteze, ki je v ozadju vprašanja ankete - hipoteza ni bla zapisana, torej lahko samo domnevaš kako se glasi. js sm domneval (mislim da upravičeno, ker sta 2 anketni vprašanji, sicer bi lahko bilo samo 1) da se hipoteza glasi "če je podpora vladi visoka, je tudi podpora parlamentu visoka", kar je hipoteza o zvezi med pojavoma.
Elektra
Prispevkov: 40
Pridružen: 03. Feb 2011 11:44

Re: Marčevski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a Elektra »

mja, verjetno zato, ker si on ni tko zamislu.
Pupika_
Prispevkov: 39
Pridružen: 18. Jan 2011 14:12

Re: Marčevski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a Pupika_ »

carko32 napisal/-a:No da povem kaj je prav glede tiste enačbe:
20 točk je vredno: Družbeni odnos je vsota ravnanj posameznika na drugega posameznika.
15 točk: Družbeni odnos je ravnanje posameznika na drugega posameznika.

Pri drugi nalogi je hipoteza še ne preverjena trditev in bila je hipoteza o velikosti pojava.
Tretja naloga: privatna lastnina in pa monopol, proizvajalna sredstva.
Četrte naloge ne vem, nisem znal. Sicer so rekli, da je bila kooperacija.
Zadnja naloga: Georges Gurvitch. Vse 4 za naštet: predvidljivost, dvostranost, točna opredeljenost, avtoriteta normativnih dejstev.


Menda je 51 točk za ustnega.. tak da to ne vem..

se poslavljam od tu, smo sedaj malo bolje znali in naredili.

Ja čist hudo! Men je dal za stavek: Družbeni odnos je vsakršno ravnanje posameznika glede na drugega posameznika, samo 10 pik in sm zato padla. Zakon, res!! :x
LeeLoo
Prispevkov: 24
Pridružen: 16. Dec 2010 10:35

Re: Marčevski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a LeeLoo »

še kdo? kako vam je sedaj ocenjeval?
Sanja
Prispevkov: 103
Pridružen: 01. Jun 2009 17:40

Re: Marčevski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a Sanja »

Ursi napisal/-a:2. test
1. interesi, potrebe, dejavnosti in odnosi (pač iz une tabele, se mi zdi da je tko, nism zihr :D)
2. anketa, nominalna
3. mislm da je blo c,d
4. kooperacija..pol pa še razlaga
5. luhmann, sistemska teorija, funkcija pravnih sistemov je sprejemanje obveznih odločitev itd. kokr je v skripti od calvota
a pr 4. je zihr kooperacija? k so eni govorli takoj po testu da je igličar reku da so odnosi menjave in ne vem kva še vse...zdej sm pa res že zmedena
Sanja
Prispevkov: 103
Pridružen: 01. Jun 2009 17:40

Re: Marčevski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a Sanja »

Pupika_ napisal/-a:
carko32 napisal/-a:No da povem kaj je prav glede tiste enačbe:
20 točk je vredno: Družbeni odnos je vsota ravnanj posameznika na drugega posameznika.
15 točk: Družbeni odnos je ravnanje posameznika na drugega posameznika.

Pri drugi nalogi je hipoteza še ne preverjena trditev in bila je hipoteza o velikosti pojava.
Tretja naloga: privatna lastnina in pa monopol, proizvajalna sredstva.
Četrte naloge ne vem, nisem znal. Sicer so rekli, da je bila kooperacija.
Zadnja naloga: Georges Gurvitch. Vse 4 za naštet: predvidljivost, dvostranost, točna opredeljenost, avtoriteta normativnih dejstev.


Menda je 51 točk za ustnega.. tak da to ne vem..

se poslavljam od tu, smo sedaj malo bolje znali in naredili.

Ja čist hudo! Men je dal za stavek: Družbeni odnos je vsakršno ravnanje posameznika glede na drugega posameznika, samo 10 pik in sm zato padla. Zakon, res!! :x

ma on to pr vsakmu drgač da točke...to sem vidla že ko sm šla taprvič pisat. Pa ta tazadn stavek je drugač iz knjige in naj bi bil 100% pravilen, tak da res ne vem kaj on hoče od nas
Urši
Prispevkov: 179
Pridružen: 30. Okt 2010 21:40

Re: Marčevski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a Urši »

Pupika....pomembna beseda v tem stavku je Vsota. Sva pa na istem, saj sem sama napisala isto kot ti :cry:
LeeLoo
Prispevkov: 24
Pridružen: 16. Dec 2010 10:35

Re: Marčevski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a LeeLoo »

urši, a teb je dal tut sam 10 pik?
zdej pa res nevem no. očitno da točke tko mal kokr se mu zazdi...
Urši
Prispevkov: 179
Pridružen: 30. Okt 2010 21:40

Re: Marčevski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a Urši »

Ne, meni ni dal nobene! :cry:
LeeLoo
Prispevkov: 24
Pridružen: 16. Dec 2010 10:35

Re: Marčevski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a LeeLoo »

na tole ti je dal NIČ točk: Družbeni odnos je vsakršno ravnanje posameznika glede na drugega posameznika????

pa saj nemorš vrjet!!!!

zdej pa res nevem, če računam da mam 15 pik mam 6, če računam 10 grem na ustnega, če pa 0 pa odletim. superca :@
Uporabniški avatar
Ursi
Prispevkov: 212
Pridružen: 13. Sep 2010 11:55

Re: Marčevski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a Ursi »

Midve z eno sva imele enaka odgovora, jst sm dobila 10 pik, ona 0. nevem kako to ocenjuje...
PikaPoka
Prispevkov: 18
Pridružen: 10. Jan 2010 13:28

Re: Marčevski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a PikaPoka »

Ocenjuje obupno :) Sama sem pričakovala kar dobro oceno glede na moje odgovore (objavljeni so zgoraj), pa mi je za to dal 70 pik :) Ah ja, glavno da je mimo.
Dadojc
Prispevkov: 43
Pridružen: 24. Okt 2010 18:26

Re: Marčevski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a Dadojc »

No ja meni je dal 2 pike za tisto ko sem pri tipu družbenega odnosa napisal konjkutivni odnos...za razlago pa nisem dobil niti pike...na srečo je blo to dovolj za obveznga ustnega tm sm pa tista dva vprašanja v pou minute na srečo znal pa je blo dovolj =)))
Aida
Prispevkov: 32
Pridružen: 05. Feb 2011 11:55
Kraj: Ljubljana

Re: Marčevski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a Aida »

Evo še moja izkušnja (sem šla 2. na izpit, ker sem januarja zbrala dovolj točk za ustnega, vendar sem rekla, da ne želim 6 in da grem marca še enkrat). :roll:
Torej, za odgovor menjava (skupaj s pravilno obrazložitvijo) pri 4. nalogi sem dobila 0 točk. To me je res presenetilo, ker sem slišala da je dajal nekaj. :?:
Tako sem zbrala 77% in sem se odločila, da grem na ustnega odgovarjat za 8.
Zastavil mi je eno vprašanje iz seminarske (to ni bilo težko in sem znala), potem Lukiča (sem povedala da je potrebno izhajati iz dognanj obče sociologije in uporabit sociološke metode, pa je rekel naj drugače oblikujem stavek?) pa še vprašanje kaj je pravica po Jheringu (sm rekla, da gre za pravno varovan interes, kar je bilo pravilno), sledilo je še podvprašanje iz katere šole je (tega nisem vedela). Zaključek: bova ostala kar na 7. Vse skupaj je šlo zelo hitro.
Nevem kako se ostalim zdi, meni je bila sociologija načeloma čisto všeč.. vendar po takem ocenjevanju (pisnem in ustnem) ter na splošno sestavi testov, se je moje mnenje spremenilo.
Upam, da ste zadovoljni z ocenami, jaz nisem. Ampak so novi izzivi pred nami :)
Lp, A
onlyme
Prispevkov: 29
Pridružen: 12. Jan 2011 19:38

Re: Marčevski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a onlyme »

Aida se čisto strinjam s tabo! meni se je zgodilo pa naslednje.. pri tretji nalogi sem obkrožila a in c, ter dobila 0 točk (vsak odgovor naj bi bil vreden 10 točk)! in sem bila kar malce šokirana, ko sem tu prebrala, da je c(izdajanje uredb) pravilen odgovor.. Če gre slučajno za napako se opravičujem, potem sem bila pač po pravici oškodovana za 10 točk! :)
Zaklenjeno

Vrni se na