Klape v Portorož privabile ljubitelje dalmatinske glasbe

Preteklo soboto je Avditorij Portorož gostil veliki koncert hrvaških in slovenskih klap, z vrhuncem večera - nastopom legende dalmatinske glasbe - Terezo Kesovijo.
Obiskovalci so že pred začetkom koncerta zasedli vse sedeže v Avditoriju, zamudniki pa še stopnice ob prehodu med vrstami in tako popolnoma zapolnili dvorano. Program so organizatorji začeli ob 8. uri in že z nastopom prve klape na noge spravili dalmatinskih melodij željne obiskovalce, ki so med nastopi prepevali vsem znane pesmi in vse nastopajoče nagradili z bučnim aplavzom.
Nastopilo je 7. hrvaških in ena slovenska klapa ..
Na odru Avditorija Portorož so nastopile Klapa Maslina (Šibenik), Klapa Cambi (Split), Klapa Kampanel (Primošten), Klapa Luka (Rijeka), Klapa Jelsa (Hvar), Klapa Kumpanji (Korčula), Klapa Sv. Juraj HRM (Split) in Klapa Solinar (Piran). Klape so odpele vse svoje najbolj znane pesmi - Aj ća, volin te, Da te mogu pismom zvati, Ružo crvena in druge.
Večer je dosegel vrhunec z nastopom Tereze Kesovije ..
Po nastopu klap, ki so s svojimi pesmimi v Avditoriju ustvarile pravo morsko vzdušje, je sledil vrhunec večera, nastop Tereze Kesovije. Legendo dalmatinskih melodij so obiskovalci pozdravili z navdušenjem. Tereza je skupaj s klapo odpela nekaj njenih najbolj znanih pesmi in tako poskrbela za popoln zaključek večera.
Zadnje novice







































