VIŠANJE OCEN

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
pravnik1
Prispevkov: 22
Pridružen: 22. Jan 2009 08:10

VIŠANJE OCEN

Odgovor Napisal/-a pravnik1 »

zanima me kdaj in kolko izpitov se lahko viša na našem faxu.... a še vedno velja to za po koncu študija al so kej spremenili.....
malo bi rad zvišal povprečje prvega letnika!!! :lol:
Uporabniški avatar
sasho
Prispevkov: 97
Pridružen: 05. Okt 2008 15:22
Kraj: blue zone

Re: VIŠANJE OCEN

Odgovor Napisal/-a sasho »

naj me kdo popravi, če se motim:
višaš lahko šele potem, ko opraviš vse izpite in, višaš lahko samo 4 izpite.
lp,s.
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: VIŠANJE OCEN

Odgovor Napisal/-a Dexter »

sasho napisal/-a:naj me kdo popravi, če se motim:
višaš lahko šele potem, ko opraviš vse izpite in, višaš lahko samo 4 izpite.
lp,s.
Ja, višaš lahko šele na koncu 4. letnika, ampak mislim da največ 3 ...
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
pika
Prispevkov: 14
Pridružen: 25. Jan 2009 14:42

Re: VIŠANJE OCEN

Odgovor Napisal/-a pika »

kakor je meni znano, so kar 4 :)
Lui
Prispevkov: 22
Pridružen: 03. Apr 2009 22:27

Re: VIŠANJE OCEN

Odgovor Napisal/-a Lui »

4! Je napisano v pravilniku
Brunette
Prispevkov: 27
Pridružen: 30. Maj 2009 16:51

Re: VIŠANJE OCEN

Odgovor Napisal/-a Brunette »

A mogoče kdo ve kolk je bila lani povprečna ocena 5% vpisanih v 1.letnik?
tey
Prispevkov: 57
Pridružen: 03. Jan 2009 12:34

Re: VIŠANJE OCEN

Odgovor Napisal/-a tey »

Odvisno katerih 5 % vzameš.
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: VIŠANJE OCEN

Odgovor Napisal/-a bajna »

vrjetno misli najboljših 5, ker bi rada zaprosila za zoisovo ;)
bordyka
Prispevkov: 267
Pridružen: 18. Okt 2008 22:23

Re: VIŠANJE OCEN

Odgovor Napisal/-a bordyka »

9,42 neki tazga je blo...
scarlett
Prispevkov: 17
Pridružen: 03. Feb 2009 16:53

Re: VIŠANJE OCEN

Odgovor Napisal/-a scarlett »

??? tok visoko? ne morm verjet ... pogovarjala sem se z eno punco k je u studentskm svetu in je rekla da ne ve. če ma v prvem letniku vec k 1 procent folka nad devet...
Uporabniški avatar
MCKvadrat
Prispevkov: 22
Pridružen: 23. Jun 2009 07:45

Re: VIŠANJE OCEN

Odgovor Napisal/-a MCKvadrat »

glede na to, da nas je redno vpisanih 380 od tega je 5 % 19 ljudi se pomoje najde 19 ljudi, ki ma tok visoko povprečje..

Sicer pa bi se mogli na faksu organizirat oz. nekak zagnjavit študentskemu svetu, da nam dajo možnost višanja ocen tak kot na dosti drugih faksov, torej da greš še enkrat pisat in se višja ocena vpiše.

Glede na to, da je to bilo vedno pomembno zaradi kasnejše zaposlitve zdaj pa še zaradi zoisove, bi nam lahko dali to možnost.
bordyka
Prispevkov: 267
Pridružen: 18. Okt 2008 22:23

Re: VIŠANJE OCEN

Odgovor Napisal/-a bordyka »

a misls d majo profesorji živce popravlat tok izpitou? sj je neumn d lahko popravlaš sam na konc sam po en stran jih zastop d bi pol usi na enkat hotl popravlat, pomojm se jim strga...
Uporabniški avatar
MCKvadrat
Prispevkov: 22
Pridružen: 23. Jun 2009 07:45

Re: VIŠANJE OCEN

Odgovor Napisal/-a MCKvadrat »

Zakaj pa pol jim na drugih fakultetah to uspe?.. sicer pa bi lahko uvedli določene sankcije, da če greš kr na blef pisat nevem, ne morš pol več na en rok al pa kaj takega.

In ja, se zavedam da pri nas bi blo težko to vse popravit ker nas je tolko na faksu, ampak se tukaj ponovno poraja vprašanje zakaj nas je tolko oz. zakaj ima faks tolko odprtih mest za prvi letnik potem pa jih itak sam 50% nardi prvega.. Vem da je denar tu odzadi, sam nekaj bi blo treba spremenit.

No, pač brezsmiselno nerganje enga študenta =)
cofko cof
Prispevkov: 28
Pridružen: 12. Jun 2009 14:03

Re: VIŠANJE OCEN

Odgovor Napisal/-a cofko cof »

Ja povprečje je vedno ful visoko ker se vedno v vsakem letniku od 380 najde 20 ljudi ki delajo ta faks s samimi 9 in 10. Vsaka jim čast.
bordyka
Prispevkov: 267
Pridružen: 18. Okt 2008 22:23

Re: VIŠANJE OCEN

Odgovor Napisal/-a bordyka »

sj jim ne na ush mckvadrat....js sm govorila z eno prof. iz FDV-ja k pušča popravlat samo če ma manjše skupine (do 12), k ma pa masovke v 1. letniku po 600 ljudi pa niti slučajn...prof. so usen samo ljudje, sj z enimi se da zment, da se ocena zavrne al pa greš na ustnga pa cvetke razlagaš pa te vrže sam ni pa to neka stalna praksa...

sankcije so ble učasih pr kazncu amapk so jih odpravl, še dobr! Sj ne morš vedt a je šou nekdo na blef pisat al so kšni drugi dejavniki zravn vplival, da je nekdo slabo pisu in take omejitve so bolane in ne morm vrjet d je to pršlo iz ust enga študenta.....če nisi dost prpravlen na izpit se odjavš in greš naslednjič pisat, če se ne morš odjavt, pa mislš d ne znaš za 10 al 9 al kokrkol bi že ti rd dobiu pa oddaš prazno in greš lahko ponavlat na naslednji rok ane?
Random
Prispevkov: 144
Pridružen: 17. Maj 2009 12:09

Re: VIŠANJE OCEN

Odgovor Napisal/-a Random »

Ko sem šla vprašat Brankota v referat, je on meni rekel, da je povprečje za Zoisovo lani bilo 8,0. ?! ????
Brunette
Prispevkov: 27
Pridružen: 30. Maj 2009 16:51

Re: VIŠANJE OCEN

Odgovor Napisal/-a Brunette »

Sej lani je blo res neki tm okol 8 povprečje za zoisovo..uglavnm vem,da je blo nižje od 8,5...ampak če zaprosš za zoisovo so storžji pogoji, kokr če jo sam hočš nadaljevt. Sam letos itak pravjo usi, da smo piflarska generacija, tko da se nikol ne ve kok bo znašal teh 5% :S
medvedka
Prispevkov: 112
Pridružen: 04. Feb 2009 16:31

Re: VIŠANJE OCEN

Odgovor Napisal/-a medvedka »

Ker je beseda nanesla na Zoisove štipendije, me zanima, če je za ohranitev Zoisove pomemben način vpisa v naslednji letnik? Npr. če se nekdo vpiše v naslednji letnik izredno, pa ima povprečje, ki zadostuje za štipendijo.
Glede na to, da v pravilniku piše "Pri študentih se uspeh ugotavlja tako, da se izračuna povprečje številčno izraženih ocen, doseženih od 1. oktobra do 30. septembra v preteklem študijskem letu.", se torej npr. izpit iz 1.letnika, ki sem ga opravila v 2.letniku, šteje v povprečje za 2.letnik?
Hvala za odgovor!
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: VIŠANJE OCEN

Odgovor Napisal/-a flafi »

Glede na to, da v pravilniku piše "Pri študentih se uspeh ugotavlja tako, da se izračuna povprečje številčno izraženih ocen, doseženih od 1. oktobra do 30. septembra v preteklem študijskem letu.", se torej npr. izpit iz 1.letnika, ki sem ga opravila v 2.letniku, šteje v povprečje za 2.letnik?
Jst sm slišala, da se šteje v povprečje 2. letnika, čeprou je bil izpit za prvi letnik, če si ga v tem času naredu.
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
alcika
Prispevkov: 59
Pridružen: 19. Apr 2009 11:47

Re: VIŠANJE OCEN

Odgovor Napisal/-a alcika »

medvedka odgovarjam iz prve roke tole za zoisovo.ocene k se ti stejejo za 1 letnik k povprecju so tiste od izpitov k jih nardis do konc septembra,tut takrt gres u referat po un list opravljenih izpitov in je tm razvidno povprecje, kar nardis kasnej se steje u 2 pa spet sam do konc septembra.glede upisa nima veze redni, izredni sam d dosegas povprecje.edin kar je tuki(k je mela ena kolegica podobno situacijo) je da ce nimas povprecja ti zamrznejo, al pa ce ponavlas zamrznejo, ce zgubis status(torej pavzer) ti uzamejo:)drgac je blo lan pa tut nm k smo se po starem zakonu zadost 7 d obdrzis, zdj po novem pa 8,5 :D to so mal absurdno zdj nrdil, k je pac razlika med faksi drgac bi se blo treba lott te zadeve.
medvedka
Prispevkov: 112
Pridružen: 04. Feb 2009 16:31

Re: VIŠANJE OCEN

Odgovor Napisal/-a medvedka »

Hvala!
Danielle Crane
Prispevkov: 2
Pridružen: 26. Jan 2010 13:04

Re: VIŠANJE OCEN

Odgovor Napisal/-a Danielle Crane »

bom kr sm napisala, da ne odpiram nove teme.

zanima me, glede višanja: v pravilniku piše, da z dovoljenjem dekana - ali jih daje? kakšni razlogi morajo bit navedeni? mora sploh bit obrazloženo zakaj želiš popravljt :) ? a moraš imet opravljene vse izpite za nazaj (torej vse sploh)? pravilnik pač govori o študentih 4. letnika in absolventih, nič pa o opravljenih obveznostih za nazaj, oziroma o tem, da moraš met že narejene izpite za 4. ...

ma kdo izkušnje s tem? morm rečt, da osebno ne poznam ljudi, ki bi šli to počet...

hvala za info! :D
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: VIŠANJE OCEN

Odgovor Napisal/-a flafi »

Jst sicer ne znam odgovort, bi pa sam še eno vprašanje dodala :D
Kako bo pa zdej z višanjem tistih predmetov, k jih recimo v bolonjcu ne bo več?
Recimo, da bi se jst čez par let, k bom absolventka, odločla, da bi šla primerjalno ustavno pravo višat... A se bo to sploh dal al ne? :?
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: VIŠANJE OCEN

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

flafi po moje da ne, ker bo izpit iz tega predmeta možno opravljati sam do konca septemberskih rokov tega leta - 2010 :?
In nekak dvomim da bodo šli posebej zate sestavljat izpit, je pa to ful nefer drgač :(
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: VIŠANJE OCEN

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

Mne pa zanima če kdo ve kako je z zvisevanjem ocen pri prof. Igliačrju? :D
Odgovori

Vrni se na