Pisni izpit

prof. dr. Erik Kerševan

Moderatorji: Zmajbaby™

not me
Prispevkov: 12
Pridružen: 03. Feb 2009 09:28

Pisni izpit

Odgovor Napisal/-a not me »

A ma kdo slučajn kej pojma kako zgleda izpit odkar je pisen? Kakšna so kej vprašanja, kolk jih je, kolk časa se piše, kakšne so kej ocene, kaj je bl pomembn - teorija al vaje, ... če pa ve kdo kakšno konkretno vprašanje, pa tolk bolš:)
lii
Prispevkov: 16
Pridružen: 06. Okt 2008 15:48

Re: Pisni izpit

Odgovor Napisal/-a lii »

Ali je sedaj, ko je pisni izpit, dovoljeno imeti na izpitu na mizi zakon (ZUP,...)?

Sprašujem glede na to, da sem slišala, da je bilo pretekla leta na kolokviju, ki je bil tudi pisni, to dovoljeno imeti pri sebi?
pika
Prispevkov: 14
Pridružen: 25. Jan 2009 14:42

Re: Pisni izpit

Odgovor Napisal/-a pika »

baje je prejšnjič na predavanjih rekel za zakona pri sebi ne smeš imeti...
carica7
Prispevkov: 7
Pridružen: 28. Mar 2010 19:33

Re: Pisni izpit

Odgovor Napisal/-a carica7 »

Bi bil kdo tako dober in delil svoje izkušnje z izpitom, kaj se splača pogledat, strogost ocnjevanja..
Uporabniški avatar
betty
Prispevkov: 7
Pridružen: 02. Feb 2009 11:30

Re: Pisni izpit

Odgovor Napisal/-a betty »

Preberi si knjigo, pa ZUP in ZUS, vaje, pa malo preglej stara izpitna vprašanja, sicer se ne ponavljajo, ampak da dobis obcutek kaj priblizno pricakovati na izpitu. Odgovarjati moras na vprasanja kratko in jedrnato, Kerševan ne mara "esejskih" odgovorov, ampak kar direktne, samo odgovor na to kar te sprašuje. Se mi pa zdi da ni tako strog pri ocenjevanju. Lp
aksru
Prispevkov: 44
Pridružen: 26. Jun 2009 22:17

Re: Pisni izpit

Odgovor Napisal/-a aksru »

eno vprašanje...a slučajno kdo ve pri tem izpitu(oz vseh taglavnih:)),a je na kakšnem roku lažje kot na drugih al ni nič razlike kdaj greš kej delat...:) da si znam mal zorganizirat kaj bi šla kej delat maja/junija in da me rezervacija kakšne letalske karte za takrat ne bi stala preveč učenja na naslednjem roku :D
pa a so vsi izpiti isto zahtevni,razn za tega slišm da je morda mal hujši...je res? :D
mandy
Prispevkov: 73
Pridružen: 05. Okt 2008 09:39

Re: Pisni izpit

Odgovor Napisal/-a mandy »

Lani pred izpitom sem pregledovala stara izpitna vprašanja in opazila, da niso vsi izpiti čisto enake težavnosti. Nekateri imajo več vprašanj iz vaj (kaj je meni osebno super), drugi imajo več zvitih teoretičnih vprašanj. Ampak ni pa tako, da bi bili npr. vsi majski težki, junijski lahki... Čisto naključno, tko da je vseeno, kdaj greš delat, težko je kaj predvidit. Lani je bil majski precej zahteven, junijski pa po mojem okusu lažji... Čimprej se ga znebi, potem pa na potovanje :D
prava
Prispevkov: 26
Pridružen: 01. Avg 2009 14:44

Re: Pisni izpit

Odgovor Napisal/-a prava »

Mandy, iz kje si se učila za upus in približno koliko časa si porabila?
mandy
Prispevkov: 73
Pridružen: 05. Okt 2008 09:39

Re: Pisni izpit

Odgovor Napisal/-a mandy »

Kar precej časa sem porabla, 3-4 tedne. Iz knjige, vaj, ZUP in ZUS (sicer knjige itak vsebuje zakone, ampak zato, da sem mela nek bolj strnjen pregled)...
prava
Prispevkov: 26
Pridružen: 01. Avg 2009 14:44

Re: Pisni izpit

Odgovor Napisal/-a prava »

Hvala!
aksru
Prispevkov: 44
Pridružen: 26. Jun 2009 22:17

Re: Pisni izpit

Odgovor Napisal/-a aksru »

se pridružujem->hvala!:)
adelajda
Prispevkov: 6
Pridružen: 01. Okt 2010 23:12

Re: Pisni izpit

Odgovor Napisal/-a adelajda »

mandy napisal/-a:Kar precej časa sem porabla, 3-4 tedne. Iz knjige, vaj, ZUP in ZUS (sicer knjige itak vsebuje zakone, ampak zato, da sem mela nek bolj strnjen pregled)...

Živjo,

zanima me, če ima kdo za prodati knjigo:) v taki ali drugačni verziji:) Upravno procesno pravo:O)
lukec
Prispevkov: 5
Pridružen: 14. Nov 2011 17:59

Re: Pisni izpit

Odgovor Napisal/-a lukec »

kaj je pa s tole skripto ki je tukaj objavljena? je za kaj al je preskopa in je vseeno treba vseh 800 strani knjihge naštudirat?
Uporabniški avatar
goccia
Prispevkov: 38
Pridružen: 05. Sep 2010 14:58

Re: Pisni izpit

Odgovor Napisal/-a goccia »

živjo!

jaz jo imam skoraj nedotaknjeno, če rabiš :)
Uporabniški avatar
legally blond
Prispevkov: 252
Pridružen: 17. Nov 2008 18:23

Re: Pisni izpit

Odgovor Napisal/-a legally blond »

A IMA KDO ZA PRODAT KNJIGO ZA UPUS?! :D
heineken
Prispevkov: 11
Pridružen: 06. Jan 2009 18:10

Re: Pisni izpit

Odgovor Napisal/-a heineken »

jst priporočam knjigo, ni dost dražja kot kopirana, pa še lažje jo listaš ko greš večkrat čez knjigo=)
a mogoče kdo ve kdaj bodo/naj bi bli rezultati, pisal smo 21.3 pa se nč ni...pa nas je samo 32 pisal...
krofko
Prispevkov: 32
Pridružen: 29. Jun 2010 11:30

Re: Pisni izpit

Odgovor Napisal/-a krofko »

Jaz sem se učila tudi po skripti, ki je v bistvu "zapiski iz knijige", ima okol 160 strani, je v elektronski obliki, tako da jo lahko komu pošljem, če želi :)
anil
Prispevkov: 5
Pridružen: 27. Jan 2012 15:46

Re: Pisni izpit

Odgovor Napisal/-a anil »

krofko napisal/-a:Jaz sem se učila tudi po skripti, ki je v bistvu "zapiski iz knijige", ima okol 160 strani, je v elektronski obliki, tako da jo lahko komu pošljem, če želi :)
js bi prosila če mi lahko pošleš: [email protected] :) tenks :)
drgač je ta skripta dovolj za izpit ane?
sunshine
Prispevkov: 356
Pridružen: 17. Maj 2009 16:28

Re: Pisni izpit

Odgovor Napisal/-a sunshine »

Kok časa ponavad rabi Kerševan, da popravi izpite?
zwbgr
Prispevkov: 41
Pridružen: 02. Feb 2009 12:51

Re: Pisni izpit

Odgovor Napisal/-a zwbgr »

krofko napisal/-a:Jaz sem se učila tudi po skripti, ki je v bistvu "zapiski iz knijige", ima okol 160 strani, je v elektronski obliki, tako da jo lahko komu pošljem, če želi :)
A je to ta skripta?
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
X
Fee
Prispevkov: 20
Pridružen: 02. Jan 2010 17:16

Re: Pisni izpit

Odgovor Napisal/-a Fee »

Ima kdo kakšno informacijo ali bomo lahko imeli na izpitu fotokopiran učebnik? ...da vem, če je treba nujno kupiti originalno knjigo ali ne.
Uporabniški avatar
Slash
Prispevkov: 218
Pridružen: 12. Nov 2008 15:29

Re: Pisni izpit

Odgovor Napisal/-a Slash »

Mislim, da se je maja malo spremenil sistem izpita, še vedno pa ni bil dovoljen učbenik. Kako bo naprej, pa ne vem.
Uporabniški avatar
gregsson
Prispevkov: 58
Pridružen: 28. Avg 2012 03:21

Re: Pisni izpit

Odgovor Napisal/-a gregsson »

čau,

po čem se kej učite za izpit. Js sm "oborožen" :mrgreen: s starimi izpiti, vajami, svojimi vajami (seminarji, če bo čas), ne vem pa po čem naj se najbolj učim teorijo. Se mi zdi, da če predelam oba zakona, pa grem pol čez izpiske iz knjige, pa predavanja (mam ena iz 2009, pa neki svojih), da bi mogl it dost. Mam ob strani tud knjigo, sam ko sm prebral 100 strani, se mi je zdel, da bolj razumem do zdaj naučeno, sam ne vem pa, če lahk nardiš izpit, da se s to biblijo ubadaš... :| Kako mnenje? :geek:
[/color

Ignorantia Iuris Nocet, Ignorantia Facti Non Nocet. --> http://www.youtube.com/watch?v=khSIYmTzt6U
zdene32
Prispevkov: 70
Pridružen: 20. Jan 2009 20:27

Re: Pisni izpit

Odgovor Napisal/-a zdene32 »

A kdo kej ve kako bo z izpitom od maja naprej, ko naj bi bil open book test. A to bomo lahka mel samo zakon sabo al prov knjigo? A se bo sploh res spremenu način izpita al so to spet ene zgodbice, k se širjo po faksu? A bi kdo znal povedat kej več o temu?
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: Pisni izpit

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

zdene32 napisal/-a:A kdo kej ve kako bo z izpitom od maja naprej, ko naj bi bil open book test. A to bomo lahka mel samo zakon sabo al prov knjigo? A se bo sploh res spremenu način izpita al so to spet ene zgodbice, k se širjo po faksu? A bi kdo znal povedat kej več o temu?
S seboj bomo lahko imeli zakon in knjigo. Izpit pa bo sestavljen po principu kolokvija (različni primeri, ki jih bomo morali z našim pridobljenim znanjem morali rešit)
Odgovori

Vrni se na