Izpitna vprašanja

prof. dr. Vid Jakulin, prof. dr. Damjan Korošec, prof. dr. Katja Filipčič, prof. dr. Matjaž Ambrož

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Odgovori
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Alja »

apostol Jakob napisal/-a:niti ne. Iz judikature si samo preleti tiste primere, ki smo jih delal na vajah, pa še to bolj tko. Sicer pa priporočam Šviglja in njegove vaje od Amrboža
Ki pa so zelo zastarele in Švigelj se je prepisal na Evropsko pravno fakulteto v Gorici :)

Svetujem lastne vaje od Ambroža. Če jih kdo nima, jih lahko, ko zaključimo z njimi, posredujem jaz.
apostol Jakob
Prispevkov: 22
Pridružen: 11. Feb 2013 21:45

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a apostol Jakob »

Drgač sem se jaz lani uču po šviglju in sem naredu material. Res pa je da so lastni zapiski in sploh obiskovanje vaj zelo pomembni
Poka
Prispevkov: 7
Pridružen: 09. Okt 2012 20:47

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Poka »

Hvala za odgovor in pomoč! :)
Poka
Prispevkov: 7
Pridružen: 09. Okt 2012 20:47

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Poka »

Hej. Alja a še rabiš tiste skenirane strani iz knjige?
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Alja »

Že imam, vendar vseeno hvala!
Uporabniški avatar
Ursi
Prispevkov: 212
Pridružen: 13. Sep 2010 11:55

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Ursi »

Jaz bi prosila za letošnje vaje, Alja (al pa kdo drug). :)
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Alja »

Ursi napisal/-a:Jaz bi prosila za letošnje vaje, Alja (al pa kdo drug). :)
Napiši mi mail na zs :)
missLemon
Prispevkov: 73
Pridružen: 18. Mar 2011 18:05

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a missLemon »

A lahko še meni prosim? :D Hvala
giraffe
Prispevkov: 150
Pridružen: 15. Sep 2010 10:37

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a giraffe »

Prosim nekoga...če bi objavil letošnje vaje. Najlepša hvala.
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Alja »

Da se bodo lažje našle, sem jih objavila v podtemo Vaje.
Uporabniški avatar
Ursi
Prispevkov: 212
Pridružen: 13. Sep 2010 11:55

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Ursi »

A se teoreticna vprasanja drgac kej ponavljajo?
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Alja »

Kolikor sem jaz videla vprašanj, se ponavljajo, ja, sploh esejska :)
Uporabniški avatar
Ursi
Prispevkov: 212
Pridružen: 13. Sep 2010 11:55

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Ursi »

Kako pa sploh izgleda izpit? Jaz sem še mal zelena na tem področju, grem prvič pisat junija. :D Kolikor sem razumela so najprej teoretična vprašanja (a za obkroževat?) pa zgodbica? Nisem vedla, da so tud esejska. Pa teorijo moraš pisat nad nevemkok, da ti gre sploh zgodbico popravljat, je tako? Kakšen je pa kaj kriterij oz. razporeditev točk?
katka
Prispevkov: 40
Pridružen: 16. Maj 2011 15:48

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a katka »

Bi kdo znal odgovoriti na tole vprašanje?? (primer)

A gre s punco na zmenek. Tam jo zveže in pusti za grmom. Mimo pride C in jo spolno zlorabi, nato pa jo zvezano pusti na železniških tirih, kjer jo do smrti povozi vlak.

Hvala! :)
gris
Prispevkov: 11
Pridružen: 15. Jan 2012 13:35

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a gris »

Ima mogoče kdo rešena izpitna vprašanja in bi jih bil pripravljen deliti? :)
Uporabniški avatar
9sammy5
Prispevkov: 233
Pridružen: 03. Nov 2010 15:46

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a 9sammy5 »

Maj 2013:

Ne spomnem se točnih vprašanj - Vsa 4 za obkroževat so bla udeležba oz. krivda
1. actio libera in causa,
2. ženska si protipravno prekine nosečnost,
3. eden krade z vlomno tatvino, en mu je vnaprej obljubil prodajo ukradenega blaga, ampak ni vedu da gre za vlomno tatvino, sam za tatvino je pristal
4. se ne spomnem..

Esejsko: Razlike in podobnosti med sodnim opominom in pogojnim odpustom pri mlajših polnoletnikih.

Pa zgodbica - nič čudnega, brez kakršnekoli udeležbe, A je napadu tipa, k je mislu da je podrl kolesarko in v bolnišnici umre (tip), potem je vozu drogo na Madžarsko in na poti v čelo ustrelu policaja, da ga ne bi zašil glede droge...

No tako približno :D
Uporabniški avatar
Jure
Prispevkov: 91
Pridružen: 05. Okt 2008 11:52
Facebook: http://www.facebook.com/MgroupPravnoSvetovanje
Kraj: Cerknica

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Jure »

apostol Jakob napisal/-a:niti ne. Iz judikature si samo preleti tiste primere, ki smo jih delal na vajah, pa še to bolj tko. Sicer pa priporočam Šviglja in njegove vaje od Amrboža
Alja napisal/-a:
apostol Jakob napisal/-a:niti ne. Iz judikature si samo preleti tiste primere, ki smo jih delal na vajah, pa še to bolj tko. Sicer pa priporočam Šviglja in njegove vaje od Amrboža
Ki pa so zelo zastarele in Švigelj se je prepisal na Evropsko pravno fakulteto v Gorici :)

Svetujem lastne vaje od Ambroža. Če jih kdo nima, jih lahko, ko zaključimo z njimi, posredujem jaz.
Hehe, no, me veseli, da so moje vaje komu prišle v poštev :) Drugače pa ja, zadeva je sedaj zastarela, glede na to, da je bilo kar nekaj sprememb kazenskopravne zakonodaje.

Alja, res je, vendar ni izključeno, da se jeseni vrnem na PF LJ delat doktorat, saj imate precej več izbire kar se tiče različnih modulov na III. stopnji :)
LoLy
Prispevkov: 15
Pridružen: 26. Jan 2010 15:58

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a LoLy »

Hei.. Zanima me, če je bil kdo na faxu in ve kdaj so jutri vpisi ocen, saj na internetni oglasni deski ne piše :/
ius12
Prispevkov: 42
Pridružen: 10. Sep 2012 14:09

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a ius12 »

Kako se počutite po današnjem izpitu ?

Lahko prikažem tako :shock: :? :x
Uporabniški avatar
cherilady
Prispevkov: 24
Pridružen: 10. Jan 2012 22:53

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a cherilady »

Se strinjam, ceprav priznam, da sem se relativno malo ucila. Kdo je to sestavljal, Korosec?

Kako ste kaj obkrozevali? In odgovarjali na esejsko? :)
Pa a dejansko je zgodbica 'narobe' resena, ce se nismo sfokusirali samo na J.K. in smo namesto tega resevali vse po vrsti, tako kot so nam tudi ves cas govorili in smo delali na vajah? :shock:
Ker sem slisala neke govorice.. jaz sem opazila vprasanje, ces opredeli se do kazenske odgovornosti J.K., ampak niti pod razno nisem upala samo na to odgovarjat, ce smo pa ves cas resevali vse primere celostno!
valentinapeli
Prispevkov: 39
Pridružen: 09. Jul 2011 19:32

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a valentinapeli »

bi lahko kdo napisal odgovore na vprašanja ...mogoče prilepu rešitve zgodbice,če si jih je kdo zapisoval
valentinapeli
Prispevkov: 39
Pridružen: 09. Jul 2011 19:32

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a valentinapeli »

moram pripomnit...temu se reče učinkovita&koristna uporaba moderne tehnologije ;) ... ne da hodimo vsi na faks..
giraffe
Prispevkov: 150
Pridružen: 15. Sep 2010 10:37

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a giraffe »

imam eno vprašanje...če je nekdo napeljevalec h kd in nato sodeluje pri tem kot sostorilec...gre za konsumpcijo...govorimo o navideznem idealnem steku ali navideznem realnem steku? hvala za odgovor :)
Bombica
Prispevkov: 14
Pridružen: 21. Avg 2013 19:24

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Bombica »

giraffe napisal/-a:imam eno vprašanje...če je nekdo napeljevalec h kd in nato sodeluje pri tem kot sostorilec...gre za konsumpcijo...govorimo o navideznem idealnem steku ali navideznem realnem steku? hvala za odgovor :)
Živjo,

jst mislim da gre navidezen ralni stek, ker je pač najprej izpolnil zakonske znake KD napeljevanja, torej je šlo tu za eno izvršitveno ravnanje, potem ko pa je sam pristopil k KD kot sostorilec imamo opravka z drugim izvršitvenim ravnanjem.
Očitamo mu dokončano KD v sostorilstvu v navideznem realnem steku z napeljevanjem k temu KD.
Mislim da je tko, je pa res da sem se šele zdj spravila k kmpju in reševanju primerov, tako da možno je da sm kej zabluzila, nej kdo drug, bolj vešč potrdi :)
giraffe
Prispevkov: 150
Pridružen: 15. Sep 2010 10:37

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a giraffe »

še eno vprašanje imam...enkrat je bilo na izpitu vprašanje glede ekvivalenčne teorije...in naj bi bil pravilen odgovor, da oži število razlogov ki bi lahko bili vzrok posledice...mi lahko kdo pojasni zakaj je temu tako? po knjigi sodeč...so morali zajeziti preširoke rezultate ki jih je dajala ta teorija z uvedbo ostalih teorij...prosim za pomoč :)
Odgovori

Vrni se na