Kako poteka pisanje diplomske

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
aksas
Prispevkov: 9
Pridružen: 17. Sep 2009 13:44

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a aksas »

vprašanja se tičejo samo tvoje teme. da bi se rabla kej posebi učit to ti ni treba, predvidevam da si diplomo napisala sama, literaturo si iskala sama, pomoje kakih težav ne bi smela met :D . sam brez panike!!!!

vse bo še dobro :D
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a bajna »

ja ja, sem vse sama delala :D najlepša hvala! :)
windy
Prispevkov: 130
Pridružen: 12. Jan 2009 17:17

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a windy »

Hej,
imate kakšne izkušnje s prof. Podobnikom kot mentorjem? Da imam malo občutka kako in kaj, preden se spravim k branju/pisanju/... :geek:
pistacija
Prispevkov: 14
Pridružen: 23. Sep 2011 13:41

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a pistacija »

je kdo imel grilca za mentorja?? kakšno je njegovo sodelovanje s študentom
Daca
Prispevkov: 29
Pridružen: 21. Sep 2009 19:26

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a Daca »

je imel kdo Žnidaršičevo za mentorco za dedno pravo? kakšne izkušnje? :)
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a *bini* »

Kaj bi rekl na to kok se v diplomski pričakuje dejansko lasntega mnenja ? :twisted:
Jst zdej pišm in pač več al mn povzemam, kj tut citiram, sam da bi pa full neko svoje mnenje zravn pisala pa ne in me mau skrbi da nau kj narobe :mrgreen:
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a flafi »

Men se zdi, da je normalno, da večinoma povzemaš in citiraš. Jst sm sicer dala tut svoje mnenje notr, če se mi je zdel primerno (oz. tam, kjer sem dala kakšen predlog kako bi se lahko izboljšalo pravno ureditev), ampak nisem pa pretiravala s tem.
Sem pa vidla tut diplome, kjer razen kakšnih dveh stavkov v zaključku, ni blo popolnoma nič lastnega mnenja not. Verjetno je čist odvisno od teme in od mentorja ;) Ne se preveč obremenjevat s tem :mrgreen:
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
barbella
Prispevkov: 4
Pridružen: 23. Jun 2011 16:42

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a barbella »

Kako pa je s pisavo(fontom) pri pisanju diplomske, razmak med vrsticami, velikost pisave...? V starih "Smernicah"(novejse so vse izposojene in pa razprodane)sem nekje zasledila, da zazeleno pisavo objavi fakulteta, vendar te nikjer nisem zasledila(vsaj ne na strani pravne)??
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a *bini* »

Pomoje najbols da vprašaš mentorja.

Jst mam drgač recimo pisavo 12, times new roman, razmak 1,5.
sti ;)
Prispevkov: 75
Pridružen: 19. Mar 2010 13:47

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a sti ;) »

Hej. Mene pa zanima ali mogoče kdo o vas ve kako je z zagovorom in plačilom. Recimo da imam status do izteka absolventa, torej do oktobra. Zagovor diplome pa imam decembra. Torej bom takrat že brez statusa. Ali to pomeni, da bom morala zagovor plačati 600€? Tole sem danes slišala od kolegice in me je kar malo "vrglo s tira". Hvala za odg :)
Daca
Prispevkov: 29
Pridružen: 21. Sep 2009 19:26

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a Daca »

A kdo mogoče ve kako je z zagovori čez poletje? Danes nameravam oddat diplomo (po starem programu) v pregled pa me zanima, če je možen zagovor pred septembrom?

Hvala, lp
krofko
Prispevkov: 32
Pridružen: 29. Jun 2010 11:30

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a krofko »

do poteka statusa moraš imet opravljene vse izpite, diplomiraš pa lahko kasneje tud če ti je status že potekel. važno je le, da si tekom statusa opravil vse izpite. jaz sem diplomirala januarja, status pa mi je potekel oktobra. plačat ni blo treba nič.
krofko
Prispevkov: 32
Pridružen: 29. Jun 2010 11:30

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a krofko »

Daca: zagovor je seveda možen, če je tvoj mentor prilagodljiv in ima čas in če ima seveda čas tudi profesor, ki je v komisiji (da se jim ne križajo dopusti). Se mi pa zdi, da je več verjetnosti, da bo zagovor septembra.
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

Torej,za stari program velja še vedno,da mora diplomska naloga obsegati 54.000 znakov...zanima pa me,ali se štejejo tudi presledki ali ne? (optimistično vprašam :D )
oaza
Prispevkov: 17
Pridružen: 31. Maj 2011 10:00

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a oaza »

Da ne odpiram nove teme, bom kar tukaj vprašala, koliko časa so rabili mentorji, da so vam pregledali diplomsko in podali komentarje?
Daca
Prispevkov: 29
Pridružen: 21. Sep 2009 19:26

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a Daca »

Oddala sm prvi teden julija, 3.9. mi je na govorilnih povedala kaj moram popravit, 6dni kasneje sm oddala popravljeno, par dni kasneje sm dobila datum, ki bo 23.9.

A ma mogoce kdo kaksen nasvet kako se pripraviti na zagovor?
triler
Prispevkov: 9
Pridružen: 23. Avg 2013 23:45

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a triler »

Mene pa zanima nekaj: ko si ti izbereš temo diplomske naloge, na začetku leta.. V kolikšnem času moraš diplomirati? Ali je res, da moraš diplomirati še v istem šolskem letu, drugače ti "propade" diploma? Kako je s tem?

hvala
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

kokr js vem loh uzameš absolventa, newem pa kok časa ti pripada izbrani naslov
Uporabniški avatar
tinkerbell
Prispevkov: 238
Pridružen: 28. Avg 2009 09:59

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a tinkerbell »

Iz Pravilnika o diplomski nalogi:
14. člen
(1) Če študent v dveh letih po prevzemu ne predloži izdelane diplomske naloge, se šteje, da teme ni prevzel.
(2) Rok iz prejšnjega odstavka se pred potekom lahko podaljša za največ eno leto. O podaljšanju odloči študijska komisija na prošnjo študenta ob soglasju mentorja.
;)
sti ;)
Prispevkov: 75
Pridružen: 19. Mar 2010 13:47

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a sti ;) »

Mene pa zanima, koliko časa približno je minilo od prve oddaje vašega dela do zagovora? Poskušam si malce "splanirati" vse skupaj in bi mi vaše informacije prišle kar prav. Najlepša hvala :)
Urshy
Prispevkov: 55
Pridružen: 20. Feb 2009 14:03

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a Urshy »

Konec novembra bo poteklo 2 leti odkar sem prevzela svojo temo. Septembra lani sem končala z izpiti, potem sem še nekaj izboljševala in potem začela pisat diplomsko, kar pa se je zavleklo precej dalj kot sem pričakovala, pisanje seminarskih in diplomskih res ni moja močna stran. Napisala sem komaj 1 ostavek na dan, potem pa še ugotovila, da je vse brez repa in glave ipd. Stvar je taka da sedaj v roku 14 dni mislim oddat, imam napisano, ampak kot berem tukaj traja kar ene 2 meseca da mentor pregleda, pa možni so tudi morebitni popravki,...in tako bo tema v tem času že potekla. Hotela sem podaljšat, a moram menda navest utemeljen razlog, ki pa ga nimam, razen zgoraj omenjenega, kar pa najbrž ne šteje kot utemeljen razlog. Mi torej zdaj ne preostane drugega kot da čimprej oddam in upam na najboljše? :?
Uporabniški avatar
legally blond
Prispevkov: 252
Pridružen: 17. Nov 2008 18:23

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a legally blond »

A tuki še kdo sodeluje?

A je kdo imel diplomsko pri prof. Barbari Novak. Ima kdo njena navodila za citiranje?
Bianca
Prispevkov: 52
Pridružen: 21. Okt 2008 19:36

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a Bianca »

Jaz imam pa eno vprašanje.

Ker nimam nobene pametne ideje za naslov diplomske naloge, nameravam počakati do 15. novembra in nato prevzeti eno od tem, ki jih razpišejo profesorji. Zanima me, kako je s tem. A je treba napisati dispozicijo ali kaj takega? Ali se preprosto zglasiš pri profesorju? Brala sem pravilnik, pa je dispozicija omenjena samo v primeru, če sam predlagaš temo. Če pa hočeš prevzeti razpisano temo, imajo prednost tisti z boljšo oceno?
Uporabniški avatar
Slash
Prispevkov: 218
Pridružen: 12. Nov 2008 15:29

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a Slash »

Glede dispozicije je pomoje odvisno od profesorja. Ko sem sam šel prevzet, je ni zahteval. Sva bila pa dva, ki sva želela isti naslov in je potem pogledal, kdo ima boljšo oceno.
arija
Prispevkov: 13
Pridružen: 04. Sep 2012 12:34

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a arija »

Živjo,

a mi lahko kdo pove, če se diplomska naloga nujno objavi na internetu?
Odgovori

Vrni se na