Kako poteka pisanje diplomske

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
medvedka
Prispevkov: 112
Pridružen: 04. Feb 2009 16:31

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a medvedka »

Zanima me, ce ima kdo dejanske izkusnje z oddajo dveh tem? Sicer na netu pise, da bi bilo korektno, da se o tem obvesti mentorja, ampak potem se mi zdi, da avtomatsko izpades. :roll:
Pa se to: v navodilih pise, da je treba za vsako poglavje in podpoglavje ze vnaprej napisati literaturo? A ste vi delali tako ali ste samo na koncu dispozicije navedli literaturo?
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a flafi »

Jaz sem samo na koncu navedla literaturo.
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a proton »

*bini* napisal/-a:kako navajas zakone ( kot literaturo ) v dispoziciji ?

Gledala sm tisto knjigico smernice za pisanje diplomske in piše da je pač treba navest tut vse spremembe, ampak recimo pol en zakon k ma full sprememb ( npr. ZKP ) je pol tko naveden da ma 10 vrstic kar zgleda mal hecn :D
Tale knjigica je čist brez vezna ... Sem jo kupil in bi jo najraje vrnil! Glede citiranja ni enotnosti, vsak profesor ima svoje zahteve (eni jih sploh nimajo, eni ti jih dajo kar na listu ...). V knjigici se ne izve nič pametnega, notri je le pa primerov citiranja, cel kup pa jih manjka. Najbolje bo, da si vzameš kakšno dobro diplomsko (po možnosti pri prof. za katerega veš, da je kar zahteven glede pravilnega citiranja) in tam vidiš kako in kaj.
nejcs
Prispevkov: 339
Pridružen: 29. Apr 2010 01:32

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a nejcs »

sej v petek še vedno lahko oddaš dispozicijo?
Life isn't fair, but you can be.
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a *bini* »

pomoje da ja.
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

A ima kdo kakšno idejo kako zavrniti izbrano temo? Če pošlješ npr.dve temi različnima prof.,pa se sluuučajno zgodi da so obe izbrane :D
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a flafi »

Napiši profesorju mejl, da si poslala dispoziciji za dve temi, obe sta bili sprejeti, ampak ker ti je tista druga bolj pri srcu, ne boš prevzela tega naslova, se pa zahvaljuješ za izkazano zaupanje. Nč komplicirat! Vljudno in enostavno, pa bo kul ;)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
medvedka
Prispevkov: 112
Pridružen: 04. Feb 2009 16:31

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a medvedka »

Flafi ima prav, noben ne komplicira. ;)
nejcs
Prispevkov: 339
Pridružen: 29. Apr 2010 01:32

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a nejcs »

Je mogoče kdo pisal/piše diplomsko pri prof. Šugmanovi ali pa pri prof. Filipčičevi? Zelo bi bil hvaležen, če bi kdo napisal kakšno izkušnjo oz. mnenje o prej omenjenih profesoricah...
Life isn't fair, but you can be.
Uporabniški avatar
Slash
Prispevkov: 218
Pridružen: 12. Nov 2008 15:29

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a Slash »

A ve kdo kako poteka pri profesorju izbira prostih naslovo? Grejo vsi notr, vsak posamezno? Kaj če si jih več izbere isti naslov?
aksas
Prispevkov: 9
Pridružen: 17. Sep 2009 13:44

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a aksas »

nejcs napisal/-a:Je mogoče kdo pisal/piše diplomsko pri prof. Šugmanovi ali pa pri prof. Filipčičevi? Zelo bi bil hvaležen, če bi kdo napisal kakšno izkušnjo oz. mnenje o prej omenjenih profesoricah...
Jaz sem imela diplomo pri prof. Filipčičevi. Najin dogovor je bil tak, da napišem diplomo v celoti (brez uvoda in povzetka najprej), ko pa sem imela neko zaključeno celoto sem ji jo poslala v pregled. Potem je potrebovala nekje 3 dni, da mi je pregledala in predlagala spremembe. Ko sem dopolnila sem ji zopet poslala, nakar je minilo nekje teden dni, potem mi je odpisala in rekla, da lahko diplomo zvežem, dodam naj samo še uvod in povzetek ter list o avtorstvu. Ko je imela naslednje govorilne ure sem šla k njej z vezanimi izvodi, zagovor diplome sem imela naslednji dan.

Moja izkušnja je bila vsekakor pozitivna, saj mi ni nič komplicirala, niti mi ničesar zavrnila; je pa res, da sem sama vložila res veliko časa, da sem našla literaturo in šele potem napisala diplomo. Moj nasvet je, da preden začneš pisati, najdeš čimveč literature - sama sem iskala večinoma po ameriških revijah, večina člankov je dostopnih preko spletnih strani oziroma cobbisa. Potem pa se strukturno lotiš pisanja, ko ti bo začela nastajati prva oblika, boš pa tako vedel/a kam še kaj dodat oziroma kam bi določena tema sodila. Svetujem ti tudi, da če glede česa ne boš prepričan/a, da greš na govorilne ure oziroma ji pišeš po elektronski pošti, ker bo tako za vse manj frustracij.

Uglavnem, želim ti obilo veselja pri pisanju diplome - sicer se to sedaj sliši res grozno, ampak ko jo napišeš, občutiš nepopisno srečo :D . Pa nikar preveč koplicirat z vsemi zadevami, če kaj ne bo dobro, ti bo tako mentorica svetovala kako preoblikovati. Tudi zagovora se ni treba bat, je neke vrste pogovor s profesorjema - vsaj jaz sem se na zagovoru počutila enakovredno profesorjema, nista me obravnavala kot nekega študenta, ki je prišel odgovarjat za izpit.

Veliko sreče ;)
nejcs
Prispevkov: 339
Pridružen: 29. Apr 2010 01:32

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a nejcs »

Najlepša hvala za odgovor! Se že veselim pisanja, predvsem pa tistega nepopisnega občutka sreče ob koncu ;)
Life isn't fair, but you can be.
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a flafi »

Uau, aksas, hvala za tole! ;) Jaz sicer nimam diplome pri Filipčičevi, ampak si mi dala vseeno zagon in motivacijo, da še malo potrpim in dokončam vse skupaj! :D
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
chelsea
Prispevkov: 26
Pridružen: 16. Sep 2009 17:13

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a chelsea »

Živjo!
Zanima me, če ima kdo kaj izkušenj s pisanjem diplomske naloge pri prof. Bugariču?
Hvala za info :D
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a bajna »

eno vprašanje, una prijavnica diplomske, k jo profesor podpiše, če to pozabiš nest v referat, a je to ful panika? al lahko neseš kšn mesec pred diplomo?
krofko
Prispevkov: 32
Pridružen: 29. Jun 2010 11:30

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a krofko »

ja, mislim, da naj bi bla ta prijavnica (kao) važna. jaz sem se s profesorjem zmenila za temo diplome septembra, pa nisem nesla tega obrazca v referat. ko sem prišla na govorilne konec novembra, je profesor reku, da ga iz referata klicarijo, zakaj še nisem prinesla obrazca (bila pa sem na spisku sprejetih tem, kije ven prišel novembra). sem nato takoj nesla v referat.
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a bajna »

no, js sm nesla dons po enem letu :D pa ni blo nič narobe
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a flafi »

Hej! Imam eno vprašanje... Kakšna je praksa na našem faksu z dodajanjem izjav o avtorstvu v diplomo? V tistih smernicah in pravilih nič ne piše, pa tudi mentor mi ni nič omenil, tako da zdaj ne vem kaj naj... A se pri nas to daje notri ali ne? :)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
sparkle
Prispevkov: 52
Pridružen: 05. Jun 2011 20:06

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a sparkle »

Izjava o avtorstvu je obvezna. Diploma jo mora vsebovati na koncu. Na oglasni deski je bilo obvestilo o vseh obrazcih, ki jih moramo prinesti v referat preden dobimo potrdilo o diplomiranju in tam je pisalo, da je izjava obvezni del diplome.
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a flafi »

Hvala sparkle! :)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
pistacija
Prispevkov: 14
Pridružen: 23. Sep 2011 13:41

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a pistacija »

heej, ima kdo izkušnje s spreminjanjem naslova? sama sem začela pisati diplomsko, in imam občutek da me je zaneslo precej stran od naslova.... kako je s tem?
Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a proton »

Ni problema. Zmeniš se z mentorjem. Lahko tudi zamenjaš mentorja, v tem primeru se moraš dogovoriti z obema in oba se morata strinjati. Pa prošnjo moraš napisat na komisijo za študijske zadeve ...
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a bajna »

kako pa zagovor poteka? sploh korošec in filipčičeva?
aksas
Prispevkov: 9
Pridružen: 17. Sep 2009 13:44

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a aksas »

bajna napisal/-a:kako pa zagovor poteka? sploh korošec in filipčičeva?

Moja mentorca je bila prof. Filipčičeva, v komisiji sem imela še prof. Ambroža. Ustni izgleda tako, da se vsi usedejo, ti imaš potem nekje do 10 min prostega govora o temi, kakšni so bili izsledki in tako naprej. Potem dobiš od vsakega par vprašanj o temi oz. kaj ti misliš zakaj je tako al pa bi blo lahka drugač, greš ven, se ti vpiše ocena v indeks, te pokličejo nazaj noter in ti čestitajo ter ti zaželijo uspešno karierno pot.

No worries :D
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a bajna »

aha, super, hvala :D pa ta vprašanja, a so bolj tko, poljudna al kkšna komplicirana? tok da vem, kaj pogledat :)
Odgovori

Vrni se na