Predavanja

prof. dr. Vid Jakulin, prof. dr. Damjan Korošec, prof. dr. Katja Filipčič, prof. dr. Matjaž Ambrož

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Odgovori
Betka
Prispevkov: 245
Pridružen: 12. Mar 2011 17:06

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a Betka »

Kateri Kazenski zakonik je svetoval? Vem da je rekel, da priporoča enga, jst sm si samo to zapisala: LIST 50/12 UPB2 Zakon v uradnem listu, prečiščeno besedilo. V rokah je imel pa enga modrega od GV založbe. Kateri je zdej "taprav"?
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a Alja »

Betka napisal/-a:Kateri Kazenski zakonik je svetoval? Vem da je rekel, da priporoča enga, jst sm si samo to zapisala: LIST 50/12 UPB2 Zakon v uradnem listu, prečiščeno besedilo. V rokah je imel pa enga modrega od GV založbe. Kateri je zdej "taprav"?
Ta je najnovejši, zdaj pa ne vem ...

http://www.gvzalozba.si/si/knjigarna/za ... pojasnili/

Pa tudi tale je letošnji (in VELIKO CENEJŠI :D ):

http://www.gvzalozba.si/si/knjigarna/za ... onik-kz-1/
missLemon
Prispevkov: 73
Pridružen: 18. Mar 2011 18:05

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a missLemon »

V knjigarni je ta za 39€ še deset eurov ceneje. :)
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a Alja »

O, kul. :) V knjigarni na faksu al kje?
missLemon
Prispevkov: 73
Pridružen: 18. Mar 2011 18:05

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a missLemon »

Jp! :)
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a Alja »

Pa je ta za 39 € ok al rabimo tistega ta dražjega? Nisem sploh uspela še preverit (na predavanjih pa me ni blo, ker se še učim), kateri je pravi ... :D
missLemon
Prispevkov: 73
Pridružen: 18. Mar 2011 18:05

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a missLemon »

Gun ma ful dolga uvodna pojasnila od Ambroža...katere pa Korošec ni omenjal. Tega za 30€ je kazal pa reku je da se nam splača ga kupt.
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a Alja »

Saj kupit, itak, ja. Super, če je 30 €, pol niti ni take sile :) Sem se že ustrašla, da bo treba dat 115 :shock: Ker to bi blo pa res preveč ...

Hvala missLemon! ;)
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a KiZo »

missLemon napisal/-a:Gun ma ful dolga uvodna pojasnila od Ambroža...katere pa Korošec ni omenjal. Tega za 30€ je kazal pa reku je da se nam splača ga kupt.
skoperan pride ful cenej btw...
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a Alja »

Verjamem. Ampak, če ni to neka jaka cena, ga bom kupila. Itak mam že vse ostale knjige skopirane :)
Uporabniški avatar
9sammy5
Prispevkov: 233
Pridružen: 03. Nov 2010 15:46

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a 9sammy5 »

Arietida napisal/-a:
Joj joj, saj ni tako zelo hudo.. oni samo mal uživajo, da nas preventivno prestrašijo. Brez skrbi, vse se da, če se spraviš k delu tako kot je treba. Sicer je res občudovanja vredno, da želiš sproti delat, ampak naj se ti snov malo nabere, da boš lahko sploh sliko predmeta dobila; vsekakor se ga da pa tud pred izpitom v kakšnih parih tednih naučiti.
Vem, da so bile neke spremembe, ampak začetek učbenika (zgodovina ipd.) in bit KD in take zadevšne so, predvidevam, ostale enake, tako da, če si zelo želiš lahko tudi starega malce prebiraš.
Vsekakor ti priporočam vaje. Tudi tu na forumu je ena super skripta z vajami od Ambroža in to je res najbolše kar obstaja kar se tega tiče :)

Najbolj pomembno pa je, da si izbiješ tale strah in živčnost iz glave, ker te bo drugače čisto pojedel!! :)

Ko boš dobila filing kakšni so predmeti, kako ti bodo ležali itn. si narediš mali načrtek kako si boš razporedila, predvsem te tavelike, k so v 2. letniku - kmp, kpp, delovno. In potem boš srečno prispela v 3.letnik :mrgreen:

Hvala! Sej sm se že zbrala :D
Sam tisti dan je blo mal bolj tk :D
Ja si bom v vsakem primeru malo vnaprej pogledala... Rada bi se seznanla s predmetom pa gradivom, kr drugače se skos zgodi, da ko bi se moral že pripravljat na izpit, šele za gradivom brskaš :D
brucka
Prispevkov: 84
Pridružen: 07. Nov 2011 11:02

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a brucka »

sammy, tudi mene je tega izpita že zdaj strah :shock:
Uporabniški avatar
Lucretia
Prispevkov: 63
Pridružen: 02. Jan 2011 14:09

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a Lucretia »

Sem izredna študentka, ki hodim na redna predavanja in ko bodo, tudi na vaje. Pri vseh predmetih to ni nič takega (še več, profesorji to priporočajo), pri kazenskem materialnem pa je to očitno problem :) Vsaj glede na govor prof. Korošca ta teden :) Ker je precej očitno, kakšno je njegovo mnenje o izrednih, ki se želimo udeležit vaj z rednimi (nimamo tam kaj delat), me zanima, kaj mislite, da je bolje:

1.) napisat prošnjo in upat, da ti jo odobrijo, čeprav že nekako vidim, da bo to težko, glede na to, da nimam nekega posebnega razloga, razen da raje obiskujem redna predavanja, ker gredo bolj temeljito čez snov, kot pri izrednih, kjer so vaje kar pomešali skupaj s predavanji
2.) enostavno si izbrat skupino in hodit

Ker mi je bolj všeč druga možnost me zanima predvsem
- Ali je to kdo že prakticiral? Se obnese?
- Ali je v skupini veliko ljudi? Predvsem me zanima, če bi se opazilo, da bi list prisotnosti samo "predala naprej", ne bi se pa podpisala...

Razumem, da naj bi bila predavanja in vaje javna in se naj bi jih načeloma lahko udeležil kdorkoli - ampak ne bi se rada kakemu profesorju zamerila zaradi neupoštevanja navodil, še posebej pa ne prof. Korošcu :shock:
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

Lucretia napisal/-a:Sem izredna študentka, ki hodim na redna predavanja in ko bodo, tudi na vaje. Pri vseh predmetih to ni nič takega (še več, profesorji to priporočajo), pri kazenskem materialnem pa je to očitno problem :) Vsaj glede na govor prof. Korošca ta teden :) Ker je precej očitno, kakšno je njegovo mnenje o izrednih, ki se želimo udeležit vaj z rednimi (nimamo tam kaj delat), me zanima, kaj mislite, da je bolje:

1.) napisat prošnjo in upat, da ti jo odobrijo, čeprav že nekako vidim, da bo to težko, glede na to, da nimam nekega posebnega razloga, razen da raje obiskujem redna predavanja, ker gredo bolj temeljito čez snov, kot pri izrednih, kjer so vaje kar pomešali skupaj s predavanji
2.) enostavno si izbrat skupino in hodit

Ker mi je bolj všeč druga možnost me zanima predvsem
- Ali je to kdo že prakticiral? Se obnese?
- Ali je v skupini veliko ljudi? Predvsem me zanima, če bi se opazilo, da bi list prisotnosti samo "predala naprej", ne bi se pa podpisala...

Razumem, da naj bi bila predavanja in vaje javna in se naj bi jih načeloma lahko udeležil kdorkoli - ampak ne bi se rada kakemu profesorju zamerila zaradi neupoštevanja navodil, še posebej pa ne prof. Korošcu :shock:
Ne skrbi :) jst sem lani bila tudi izredna pa sem kar hodila na vaje, ki so mi pasale :) ko sem dobila listo za se podpisat sem, če profesor ni gledal dala kar naprej, če pa je gledal sem se kao podpisala hahaha nič bat na vajah nikoli poimensko ne sprašujejo ali kaj takega :) To so edino pri kazenskem komplicirali kao, da izredni nimajo kaj hodit na vaje k rednim, za druge predmete pa itak ne dajejo neke pozornosti folku, ki je prisoten :)
tincap
Prispevkov: 139
Pridružen: 28. Sep 2011 22:37

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a tincap »

Alja napisal/-a:
Betka napisal/-a:Kateri Kazenski zakonik je svetoval? Vem da je rekel, da priporoča enga, jst sm si samo to zapisala: LIST 50/12 UPB2 Zakon v uradnem listu, prečiščeno besedilo. V rokah je imel pa enga modrega od GV založbe. Kateri je zdej "taprav"?
Ta je najnovejši, zdaj pa ne vem ...

http://www.gvzalozba.si/si/knjigarna/za ... pojasnili/

Pa tudi tale je letošnji (in VELIKO CENEJŠI :D ):

http://www.gvzalozba.si/si/knjigarna/za ... onik-kz-1/
http://www.uradni-list.si/3/book?id=7091&cat=94

Kaj pa tale?
aisia
Prispevkov: 61
Pridružen: 19. Dec 2008 16:37

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a aisia »

Uporabniški avatar
Lucretia
Prispevkov: 63
Pridružen: 02. Jan 2011 14:09

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a Lucretia »

Dve vprašanji:
1.) prof. je rekel, naj si zakonodajo, ki ureja mladoletniško kazensko pravo pogledamo sami, ampak kakor jaz razumem, kazenskega zakona za mladoletnike še ni... Je imel morda v mislih 375. člen kz-1?
2.) domače plovilo v slo.teritorialnih vodah - vem, da v takem primeru velja določba o teritorialnosti, torej 1.odstavek 10. člena. Ne vem pa, po kateri razlagi se do tega odgovora pride. Anyone?
zblj
Prispevkov: 11
Pridružen: 04. Sep 2011 22:20

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a zblj »

lucretia, a ni tko, da gre tukaj za 2. odstavek 10.člena, ne gleda se teritorij izvršitve, ampak samo to v kateri državi je to polovilo vpisano v javno knjigo plovil...pa men se zdi da je profesor neki o teleološki razlagi govoru, ampak nism sigurna
Uporabniški avatar
Lucretia
Prispevkov: 63
Pridružen: 02. Jan 2011 14:09

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a Lucretia »

O teleološki razlagi je včeraj razlagal, ko je govoril o tem, da je v zak napačno pisana beseda storiti in da moramo mi uporabljati besedo izvršiti, razen ko gre lahko samo za aktivno izvršitev (neko dejanje lahko izvršiš s storitvijo ali opustitvijo). Po teleološki razlagi namreč gledaš namen zakonodajalca.

Pri ladjah se je šlo pa v tem, da se za ladje (katerekoli), ki pljujejo po slo teritoriju uporablja 1. odstavek 10. člena, za domače ladje (se pravi pri nas vpisane v knjigo ploviil) pa se uporablja 2. odstavek, ne glede na to, kje pljujejo.

In na koncu predavanj je rekel, da če dobimo na izpitu primer, pri katerem domača ladja pljuje po slo teritoriju, moramo ugotoviti, kater odstavek se v takem primeru uporablja in zraven napisati, po kateri razlagi smo do tega odgovora priši.

No danes je povedal, da se tudi tu uporablja teleološka razlaga in da sta odstavka komplementarna.

Je pa ful grozno mu sledit, vsaj meni. Neke stvari govori ful prepočasi in 10x pove, potem pa zdrdra v enem stavku v parih sekundah celo bistvo, ki ga seveda nikoli ne ponovi ;)
tincap
Prispevkov: 139
Pridružen: 28. Sep 2011 22:37

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a tincap »

A vedno Korošec predava ta predmet, v ponedeljek in torek? Je edini predavatelj?
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a Alja »

Mene zanima, če ima kdo kakšne zapiske za kazensko pravo od prvega predavanja pa do prejšnjega tedna? Bi bila zelo zelo hvaležna, če se kdo najde, saj sama nisem hodila, ker sem imela še rim :) Vrnem uslugo in objavim kdaj kakšno svojo skripto, zapiske, izpitna vprašanja ali kaj podobnega ...

Hvala! ;)
binka
Prispevkov: 78
Pridružen: 23. Jan 2011 22:18

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a binka »

živjo,
mene pa zanima ali je opravljena seminarska ali prisotnost na vajah pogoj za pristop k izpitu?
Uporabniški avatar
TheLaw
Prispevkov: 219
Pridružen: 06. Jan 2012 01:45
Kraj: Metropola

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a TheLaw »

Da. Oboje.
You mirin brah? No shame in mirin.
missLemon
Prispevkov: 73
Pridružen: 18. Mar 2011 18:05

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a missLemon »

A bi lahko PROSIM nekdo prilepil zapiske od zadnih 2 predavanj (pon in tor) Hvala
missLemon
Prispevkov: 73
Pridružen: 18. Mar 2011 18:05

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a missLemon »

A lahko prosim da nekdo zapiske vsaj od ponedeljkovih predavanj. HVALA
Odgovori

Vrni se na