Kako poteka pisanje diplomske

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Uporabniški avatar
sparkica
Prispevkov: 94
Pridružen: 21. Jun 2011 20:14

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a sparkica »

Brat mi je reku....kva a ti to o doktoratu govoriš k je tolk ene nervoze :lol: pol je pa reku, noben ni ostal ne diplomiran (razen če je hotu) hehe,saj ;)
kam bi lahk pogledala kako napišem dispozicijo??
hvalaaaaaaaaaaaaaa!
:)
I'm not bad. I'm just drawn that way.
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a bajna »

mislm da je skor najbl pomembno kazalo, pa da na kratko orišeš problem oz temo o keri boš pisala, pa vire morš naštet
Uporabniški avatar
sparkica
Prispevkov: 94
Pridružen: 21. Jun 2011 20:14

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a sparkica »

kazalo???
faaaaak, kako naj vem kaj bom vse v kazalo dala....uffff...kk mene to mori :?
I'm not bad. I'm just drawn that way.
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a bajna »

sj bo šlo, zamisl si kako bi napisala in si pač razdeliš poglavja, sj jih kasnej lahko spreminjaš, dodajaš, itd. :)
Uporabniški avatar
tinkerbell
Prispevkov: 238
Pridružen: 28. Avg 2009 09:59

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a tinkerbell »

Kolk časa približno pa rabiš za tole dispozicijo? Pač da zbereš literaturo, si zamisliš kazalo in napišeš? En teden, več, manj? Da mal vem kaj me čaka, ker sploh nimam nobenga občutka kok se k temu spravt :mrgreen:
Pa še tole, če ma kdo kako info: a dispozicije pogosto zavračajo al je to bol izjema?
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a flafi »

Ma, manj kot en teden! To v par dneh nardiš :) Sej to sam mal na približno napišeš. Opišeš o čem hočeš pisat, potem kazalo razdeliš na neke splošne teme kot so opredelitev pojmov, pravna ureditev, problemi, ureditev v drugih državah, in potem v cobissu poiščeš par knjig, našteješ par zakonov in na Google učenjak par člankov najdeš, in to je to :D Itak potem, ko dejansko začneš pisat, lahko spremeniš strukturo in vse, važno je sam, da se profesorju mal sanja kaj hočeš :) Ne se tok obremenjevat s tem, res :D

Glede zavračanja pa ne vem... Jst dejansko nobenga ne poznam, k bi mu zavrnil :geek: Ampak slišim pa govorice naokrog... Čeprav eni mi tut govorijo, da moj mentor nobenega ne zavrne, eni pa, da ful težko dobiš, ker vse zavrne. Tko da... Noben ne ve o čemu govori! :D
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a baby™ »

flafi napisal/-a:Noben ne ve o čemu govori! :D
:lol:

pomoje je fora v tem, da je več možnosti, da ti zavrnejo, če dispozicijo napišeš kr sam, pa jo pol oddaš (brez da bi prej kontaktiral potencialnega mentorja)... pol pa ma mentor npr. 15 dispozicij in izbira, katere so mu najbol všeč, katere so 'najbolš' narjene... (težko je zadet mentorjeva pričakovanja, sploh pa takrat, ko ga nič ne vprašaš :D)
če pa se ti prej oglasiš pri njemu oz. mu pošleš mejl, se mal pozanimaš, kšno mnenje ma o tej temi, se pustiš vodit, pol bo vrjetno več možnosti, da te vzame pod svoje okrilje... vsaj men se tko zdi... mogoče pa tud js ne vem, o čem govorim :lol:
jaz sem mali psihopat
ninette
Prispevkov: 25
Pridružen: 07. Jan 2009 15:21

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a ninette »

Btw a je komu kaj jasno kako naj bi zgledalo to z "diplomo" po prvi stopnji (bolonje)?
Uporabniški avatar
tinkerbell
Prispevkov: 238
Pridružen: 28. Avg 2009 09:59

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a tinkerbell »

eno vprašanjce :) jst bi rada mela diplomsko pri predmetu iz 4. letnika kjer pa še nimam opravljenega izpita. in me zanima, če ma to kakšen vpliv? a je vlka možnost, da mi profesor zavrne dispozicijo že samo zaradi tega? ma kdo kakšno izkušnjo, informacijo? :mrgreen:
hvala
Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a proton »

Mislim, da to ni nobena ovira ... Kar pojdi do profesorja! ;)
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a bajna »

js sm si izbrala temo že lani, pa še nisem imela opravljenega tistega izpita in mi je vseeno sprejel temo :)
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a flafi »

Jst mam eno vprašanje :oops:
Kako (bo)ste v vaše diplomske vključili pravno ureditev teme, o kateri pišete?
Jaz si sploh ne predstavljam kako bi to drugače naredila kot da povzamem en kup členov iz zakona, enega za drugim, in dejansko z drugimi besedami povem to, kar bi si lahko nekdo enostavno prebral v zakonu, kar se mi zdi nenormalno neumno. Tko da me zanima - a je to ubistvu normalen potek, da napišeš obnovo teh členov, čeprav izpade butasto, ali bi se mogla tega kako drugače lotit?

Hvala za odgovor :mrgreen:
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a bajna »

a kdo ve, če je treba imet vpisane čist vse ocene? men jih ful manjka in ne bi zdj cel teden na faksu visela samo zarad tega, če mam pa na šisu že vse..
nejcs
Prispevkov: 339
Pridružen: 29. Apr 2010 01:32

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a nejcs »

@bajna: enako. S5 ena od posebnosti in katastrof našga faksa, tole s tem dvojnim vpisovanjem ocen - v elektronski in fizični indeks... Brezvezno zapravljanje časa in živcev plus stroškov za prevoz samo zaradi podpisa profesorja v indeks... Lahko bi v referatu vse ocene vpisal in basta!
Life isn't fair, but you can be.
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a bajna »

kaj, a pol morm it zdj do vsazga posebi na govorilne? kok debilno.
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a flafi »

Ja, do vsakega moraš it vpisat. Razen če se ti mudi zaradi zagovora (se pravi, nimaš vseh ocen še vpisanih, zagovor pa čez par dni), potem ti baje tut v referatu vpišejo :)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a bajna »

a pa so kje kakšna navodila, kako naj bi to zgledal? mislm, cgp?
Uporabniški avatar
sparkica
Prispevkov: 94
Pridružen: 21. Jun 2011 20:14

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a sparkica »

kako mora zgledat ta hudičeva dispozicija? :evil:

a res moraš po tistih točkah-obrazložite teme pa problem predmet hipoteze raziskovanja, namen in cilji raziskovanja, metode raziskovanja.....bla bla bla....?????????
k če je tko....me mineva =(
a za teme od profesorjev tud moraš pisat dispozicijo?
I'm not bad. I'm just drawn that way.
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a flafi »

Sparkica, najboljše, da greš do želenega mentorja (ali mu mejl pošlješ) in ga vprašaš kaj hoče v dispoziciji. Večina jih ne zahteva tega, kar si naštela, ampak samo, da jim približno opišeš o čem hočeš pisat in našteješ vire. Eni hočejo še kazalo.
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a *bini* »

kako navajas zakone ( kot literaturo ) v dispoziciji ?

Gledala sm tisto knjigico smernice za pisanje diplomske in piše da je pač treba navest tut vse spremembe, ampak recimo pol en zakon k ma full sprememb ( npr. ZKP ) je pol tko naveden da ma 10 vrstic kar zgleda mal hecn :D
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a bajna »

ma, js bom pomoje neki kopirala iz uradnega lista. btw, kje si to dobila?
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a *bini* »

http://www.pf.uni-lj.si/knjiznica-in-za ... e/scripta/ --> ta vijolčna ( 5. po vrsti )

drgac si jo lohk sposods, mislm pa da jo tut prodajajo v knjigarni na faxu stane pa tm okol 4 eur.
windy
Prispevkov: 130
Pridružen: 12. Jan 2009 17:17

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a windy »

Hej,
ali namerava kdo oddat dispozicijo (oz.jo je oddal) pri Podobniku? Imate kakšne podatke kaj zahteva in kam naj mu jo oddamo? Sem mu pisala pa ni odgovora :?
sti ;)
Prispevkov: 75
Pridružen: 19. Mar 2010 13:47

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a sti ;) »

Kaj pa pri Viktoriji? Ali je potrebno oddati osebno ali lahko tudi samo po mailu, glede na to da drugi teden nima več govorilnih. Pošlje kakšno povratno inf?
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Kako poteka pisanje diplomske

Odgovor Napisal/-a bajna »

*bini* napisal/-a:http://www.pf.uni-lj.si/knjiznica-in-za ... e/scripta/ --> ta vijolčna ( 5. po vrsti )

drgac si jo lohk sposods, mislm pa da jo tut prodajajo v knjigarni na faxu stane pa tm okol 4 eur.

hvala :)
Odgovori

Vrni se na