Izpitna vprašanja

doc. dr. Luka Tičar

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Odgovori
marie
Prispevkov: 39
Pridružen: 12. Avg 2010 21:12

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a marie »

hvala...upam da bo tudi ju3 dobre volje:)kolko točk ste pa kej meli na izpitu?a pol upraša tui kar nisi meu prau u izpitu?
mi_lenca
Prispevkov: 98
Pridružen: 23. Jan 2010 21:54

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a mi_lenca »

Jaz sem mela 8,5 pa mi je dala 8 :) . Mislim da niso merilo za končno oceno točke na pisnem, no vsaj danes je blo tak. Načeloma ona naj nebi spraševala tega kar si mel narobe, zato sem bla malo presenečena.
smile
Prispevkov: 49
Pridružen: 30. Maj 2011 13:05

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a smile »

Mi lahko kdo pove kdaj se je obravnavalo to sodno prakso? Je kakšen seznam kje?
mi_lenca
Prispevkov: 98
Pridružen: 23. Jan 2010 21:54

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a mi_lenca »

Vsa sodna praksa je iz vaj, že na lanskih se je vse to delalo.
oaza
Prispevkov: 17
Pridružen: 31. Maj 2011 10:00

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a oaza »

mi_lenca napisal/-a:Jaz sem mela 8,5 pa mi je dala 8 :) . Mislim da niso merilo za končno oceno točke na pisnem, no vsaj danes je blo tak. Načeloma ona naj nebi spraševala tega kar si mel narobe, zato sem bla malo presenečena.
No ja no, jst sm mela tičarja sicer, pa marca sm nardila, imela sm 8 pik, postavil mi je mislim da 2 vprašanji al 3, kako podvprašanje. In na koncu je pogledal, kok točk sm zbrala in rekel, da tole ne bo več kot 6. Pa ne morm rečt, da nisem znala.
Tole je itak čista loterija, kok imajo dober dan, ali poveš tisto kar on hoče, Polonca je pr kolegici pogledela, koliko je dobila PSV, ker je šla oba pisat in ker je tam dobila 8, je tudi pri delovnem tok dobila, pa je tud zbrala okoli 8,5, mogoče celo manj, pa na ustnem je eno vprašanje mutila, eno pa znala.
Ni pravila!
windy
Prispevkov: 130
Pridružen: 12. Jan 2009 17:17

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a windy »

Kje pa so njegovi slajdi z vaj? Tole na ŠISu ni vse, glede na rešene vaje..
smile
Prispevkov: 49
Pridružen: 30. Maj 2011 13:05

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a smile »

Khm... pa ima morda kdo vaje v el. obliki?

Jih magari odkupim, le, da so ažurne?
smile
Prispevkov: 49
Pridružen: 30. Maj 2011 13:05

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a smile »

Ok, a res ni nikogar?v :cry:

Pa bi vsaj kdo navedel cifre glavnih sodb, ki jih je treba poznat?
j.sos.
Prispevkov: 41
Pridružen: 03. Jun 2009 12:41

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a j.sos. »

jst jih nimam v elektronski obliki. samo skoperane. če čš, lahko pridm jutr zjutrej na faks, pa si sfotkaš....slajdi so na šisu, kjer tut piše številka sodbe...

lp, j.
giraffe
Prispevkov: 150
Pridružen: 15. Sep 2010 10:37

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a giraffe »

omejitve pogodbene svobode delavca in delodajalca?....kaj bi morali tukaj vse napisati da dobiš res max. točk ;)
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Mislim da je čist ena banalna stvar v 2 stavkih. @Dexter: Se spomniš kaj točno je že doc. Tičar rekel na vpogledih?
Si vis pacem para bellum
smile
Prispevkov: 49
Pridružen: 30. Maj 2011 13:05

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a smile »

j.sos - skopirane imaš sodbe al vaje? :)

Če imaš vaje se res priporočam - ker nisem iz Lj. bi poslala kolegico v kopirnico Kapitelj, ko boš tam, da mi jih skopira...
j.sos.
Prispevkov: 41
Pridružen: 03. Jun 2009 12:41

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a j.sos. »

vaje...
lahku pridm tm. ob ene 9 bom na faksu....oz. lahku v kopirnici kapitelj. ql?
lalika
Prispevkov: 158
Pridružen: 27. Dec 2009 12:03

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a lalika »

giraffe napisal/-a:omejitve pogodbene svobode delavca in delodajalca?....kaj bi morali tukaj vse napisati da dobiš res max. točk ;)
mislim da opišeš: 7.čl-opišeš kako sta omejena pri sklepanju (delavec se svobodno odloči, delodajalec- 22.čl), v času trajanja in pri prenehanju(npr. odpovedni rok, odpravnina, utemeljen razlog) + 30.čl
smile
Prispevkov: 49
Pridružen: 30. Maj 2011 13:05

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a smile »

j.sos - to bi bilo super!!!

Če ti ni problem, se enkrat od 9 h naprej oglasi nasproti kopirnice kapitelj v odv. pisarni Kovačič, Mlinar in Šatej pri tajnici Animariji, ki bo dala vaje zame takoj skopirat v kopirnico (bo seznanjena s tvojim prihodom!).

Pa piši mi na zs, če/koliko sem ti dolžna za kolegialnost... ;)

Hvala!
j.sos.
Prispevkov: 41
Pridružen: 03. Jun 2009 12:41

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a j.sos. »

Zmenjeno, bom dostavil!
Študentje si mormo pomagat, ne pa služit na ta način. ;)

Upam samo, da ti bojo koristile za izpit!

Lp in srečno pri učenju! 8-)

jaka
smile
Prispevkov: 49
Pridružen: 30. Maj 2011 13:05

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a smile »

:D

No, absolutno imaš nekaj v dobrem...
ime4321
Prispevkov: 93
Pridružen: 14. Jun 2010 15:46

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a ime4321 »

Zdravo, sotrpini. :evil:

Pri meni se čas do izpita in še neobdelana snov izključujeta in razmišljam, da bi šel samo na delovno, psv bi oddal prazno. Sedaj pa me zanima, ali je to možno storiti brez posledic (npr. da ne moreš na naslednji rok)? Sem pa sicer še nebolonjc. A se tudi drugi študentje poslužujejo tega, da gredo samo na en izpit?

Aha, še tole... Dobiš oba izpita hkrati, ali pa se piše enega za drugim? In čez koliko dni so približno znani rezultati in potem ustni?

Hvala za vašo pomoč in dobro pišite.
smile
Prispevkov: 49
Pridružen: 30. Maj 2011 13:05

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a smile »

j.sos: HVALA!!!

ime.4321: ni neke panike - če greš delat oba in če ju tudi narediš imaš le bolj naklonjene izpraševalce na ustnem, kar je razumljivo.
Srečo imaš, da gre za junijski rok - če namreč skoraj nič ne napišeš pri PSV, bi lahko zaradi slabega rezultata dobil/a prepoved it na naslednji rok, a to za september ne velja, ker ti zadnjega roka ne smejo vzet!

Dobiš pa najprej en izpit za pisat - ponavadi delovno, ni pa nujno, potem pa čez 1 uro še drugega... malo ti bo le bedno, če bo treba v zrak gledat prvo uro... ;)
smile
Prispevkov: 49
Pridružen: 30. Maj 2011 13:05

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a smile »

Aja, rezultati so pa čisto odvisno kdaj - mislim, da če greš pisat oba, so rezultati kar hitro, lahko že čez 1 dan, če pa pišeš le še 1 predmet, pa traja ponavadi malo dlje - 3-4 dni.
ime4321
Prispevkov: 93
Pridružen: 14. Jun 2010 15:46

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a ime4321 »

Smile, hvala! Mi je bilo kar v uteho, slišati, da ni panike.

Pri kazenskem dvojčku je nekako kar praksa, da si ga razdeliš in enega oddaš prazno. Za delovnega pa nisem bil prepričan. Zaenkrat žal kaže, da bo moj psv ostal prazen in kolikor sem gledal pravilnik PF, na junijskem res ni prepovedi pristopa na naslednji rok.
Sploh pa, če si prav razlagam, bi naj prepoved pristopa k naslednjemu roka itak nastopila le za tiste, ki ne pristopijo k izpitu, čeprav so prijavljeni. Če oddaš prazno, bi trdil, da ti najbrž na tej osnovi ne morejo prepovedati naslednjega roka. Pač dobiš negativno oceno in je to to. Upam, da sem si stvari prav razložil in si ne bom nakopal težav.
Malina
Prispevkov: 7
Pridružen: 21. Okt 2011 15:10

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Malina »

lalika napisal/-a:
giraffe napisal/-a:omejitve pogodbene svobode delavca in delodajalca?....kaj bi morali tukaj vse napisati da dobiš res max. točk ;)
mislim da opišeš: 7.čl-opišeš kako sta omejena pri sklepanju (delavec se svobodno odloči, delodajalec- 22.čl), v času trajanja in pri prenehanju(npr. odpovedni rok, odpravnina, utemeljen razlog) + 30.čl

če misliš na vprašanje, ki je blo na majskem roku si za 2 točki moral pravilno prebrat vprašanje :)
vprašanje je bilo : Omejitve pogodbene svobode strank v delovnem pravu? Tko da si moral omenit tudi straki pri kolektivnem pogajanju!
drugače je pa to kar je zgoraj napisano pravi odgovor
Zadnjič spremenil Malina, dne 09. Jun 2012 22:48, skupaj popravljeno 1 krat.
sreča na vrvici
Prispevkov: 129
Pridružen: 26. Okt 2011 21:40

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a sreča na vrvici »

smile napisal/-a:j.sos: HVALA!!!

ime.4321: ni neke panike - če greš delat oba in če ju tudi narediš imaš le bolj naklonjene izpraševalce na ustnem, kar je razumljivo.
Srečo imaš, da gre za junijski rok - če namreč skoraj nič ne napišeš pri PSV, bi lahko zaradi slabega rezultata dobil/a prepoved it na naslednji rok, a to za september ne velja, ker ti zadnjega roka ne smejo vzet!

Dobiš pa najprej en izpit za pisat - ponavadi delovno, ni pa nujno, potem pa čez 1 uro še drugega... malo ti bo le bedno, če bo treba v zrak gledat prvo uro... ;)
Ne vem, od kje vam ideja, da bi dobili prepoved it na naslednji rok, če se udeležite samo enga izpita. Kakor jaz vem se povsem legitimno odpiše samo en izpit in še nikol nisem slišala za enga, ki bi dobu prepoved ;) tko da brez panike...
smile
Prispevkov: 49
Pridružen: 30. Maj 2011 13:05

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a smile »

Pa je možno - poglej si Pravilnik PF.
IziG
Prispevkov: 118
Pridružen: 09. Okt 2008 12:31

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a IziG »

Zivjo,
a lahko prosim kdo pove, kako bi resili primer, ko d dela pri dd ze 10 let, zdej bi sel pa mal na dopust za 6 mesecev in kako naj to onadva resita pravno korektno in v korist delavca?

Hvala.
Odgovori

Vrni se na