Pravna fakulteta LJ / MB ?

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Pravna fakulteta LJ / MB ?

Odgovor Napisal/-a flafi »

Renatasem, kako si pa to lepo napisala! :)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Kajaa
Prispevkov: 16
Pridružen: 15. Feb 2012 16:52

Re: Pravna fakulteta LJ / MB ?

Odgovor Napisal/-a Kajaa »

flafi napisal/-a:Renatasem, kako si pa to lepo napisala! :)
se podpišem, Renatasem hvala za odgovor :)
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Pravna fakulteta LJ / MB ?

Odgovor Napisal/-a Dexter »

sunshine napisal/-a:Vrjam, da vsi delodajalci gledajo, iz katere fakultete si. Če bo imel na izbiro pravnika iz PF Lj in PF MB, se jih bo večina odločila za prvega.
To je popolnoma res! ;) Tako da lucky ne govorit, da ni res. :P

Vem, ko sem sam iskal službo v odvetniški pisarni sem naletel na oglas, kjer je pisalo: "iščemo študenta Pravne fakultete v Ljubljani ..." Torej samo in edino z Ljubljanske in nikjer drugje. ;) Tko da mi z Ljubljanske PF smo vsaj pri nekaterih delodajalcih priviligirani.
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Pravna fakulteta LJ / MB ?

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

diskriminacija...žalostno
Kajaa
Prispevkov: 16
Pridružen: 15. Feb 2012 16:52

Re: Pravna fakulteta LJ / MB ?

Odgovor Napisal/-a Kajaa »

a mogoč ve kdo kako je pa s tem, da npr. opraviš prvi letnik v ljubljani potem se pa prepišeš v mb? vem da sta programa različna ampak vseeno, ti mogoče v mariboru priznajo izpite?
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Pravna fakulteta LJ / MB ?

Odgovor Napisal/-a flafi »

Mislim, da bi ti jih načeloma mogli, če gre za enak predmet, ker pomoje zahtevajo približno enake stvari.
Sicer krožijo neke govorice okoli, da če se iz LJ prepišeš v MB, ti vse priznajo, če pa iz MB v LJ, pa nič :D Ampak ne vem kok je kej resnice v tem, verjetno bolj malo :P
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Pravna fakulteta LJ / MB ?

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Kakor vem jaz ni vse laž. Menda na pf v Mb priznajo tudi KMP in KPP, ki sta narejena na fakulteti za varnostne vede... in ja, učni načrt in nivo znanja je veliko skromnješi kot na pf... Potemtakem že nekako vemo koliko je ura :mrgreen:
Si vis pacem para bellum
a90
Prispevkov: 162
Pridružen: 16. Dec 2009 12:27

Re: Pravna fakulteta LJ / MB ?

Odgovor Napisal/-a a90 »

Zmaj

ni tako vedno. V družini je bil tak primer in se dejansko nista oba priznala. ;)

Drugače pa so takšne debate brezpredmetne.

Renatasem;
Sedi, ocena 10. ;)

Lep dan.
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Pravna fakulteta LJ / MB ?

Odgovor Napisal/-a rea »

Sicer nisem nameravala pisati v to temo, ker pač nimam podatkov o tem kako je v MB, but still...
Meni je v Ljubljani OK, pač zahtevno, ampak tak je pač pravniški poklic. Ne bom dajala v nič MB, daaaaaleč od tega (ker ponavljam ne vem kako je tam), ampak dejstvo pa je, da delodajalci rajši vzamejo diplomanta Lj pravne fakultete kakor pa MB. In tudi tisti, ki vneto zatrjujete, da to ni res....mislim, da globoko v sebi ( :lol: :D ) veste, da je to the whole truth and nothing but the truth :D
lucky

Re: Pravna fakulteta LJ / MB ?

Odgovor Napisal/-a lucky »

Saj itak vsak na svoj mlin vleče. To je vedno tako. Ampak, še enkrat poudarjam, da nisem na nobeni strani, temveč sem samo podala svoje mnenje. Poznam pa vsaj 50 (po tamalem) študentov prava in bivših študentov, tako da kar se formalnosti in drugih podobnih zadev tekom študija tiče, vem o njih relativno veliko. Vsaka fakulteta pa ima svoje prednosti in slabosti, tako kot vse stvari v življenju. Vsakemu pa so na kožo pisane drugačne stvari.
ladym
Prispevkov: 3
Pridružen: 04. Mar 2010 12:32

Re: Pravna fakulteta LJ / MB ?

Odgovor Napisal/-a ladym »

jst sem hodila na pf lj in mi ni šlo zato sem se vpisala na pf mb,kjer sem nardila brez problema,celo dva letnika u enem letu skoraj. prepisala sem se zaradi kazenskega prava.
po moje je pravna fakulteta v ljubljani tezja,ker od tebe zahteva pri borih 19 letih, da imaš veliko mero abstraktnega mišljenja in predvsem smisla za strategijo,kako se boš učil. js nisem imela predvsem zadnje in sicer zato,ker sem se zakopala v lasten strah in zgubila samozavest,češ da sem js neumna in se ne bom naučila tako težke stvari, kot je pravo.resnica je, da je pravo precej vsakdanja stvar in ne gre za nuklearno fiziko ali igranje rachmaninova,za kar bi rekla, da človek res potrebuje poseben talent.seveda v lj nič ne škodi,da imaš dober spomin,vendar je predvsem v veliko primerih v ljubljani to,da se usmeriš na kaj se boš napiflau in kaj si boš prebrau.to so mi sošolke ki so sedaj diplomirale na pf lj govorila,vendar jih v samopomilovanju,obupu in paranoji nisem poslušala.okoli sebe sem opazovala številne podobne obupane primerke,ki so jih pestile podobne tegobe.

pf mb ni slaba fakulteta.mogoče če se ne bi iz pf lj morala prepisati na pf mb bi bila s sabo zadovoljen človek z neranjenim egotom :) v mariboru so profesorji bolj dostopni,marsikdo bo reku da je ko srednja šola. za določene predmete sem se usedla tudi po mesec dni,nekateri predmeti,ki so u lj precej obsežni, so tu lažji,npr delovno pri izrednih. mb mi je vrnu voljo do učenja, RES pa da je ,da ko sem šla na pf mb sem se odločla da se bom učila pretežno po starih vprašanjih in ne bom več brala knjige po dolgem in po čez in med tem nič štekala.mb je simpatičen. mb mi je dal mi nek logičen vpogled v pravo,ki sem ga prej zgubila zradi lastne neumnosti. mb je lažje narditi ko lj.ni pa nujno slabši kot lj.to ni sopomenka. meni so vsec nekateri profesorji v mb ker zelo lepo razlagajo, bolj preprosto.pa sej nismo vrhovni sodniki,da bi se lahko bsojali da ne razumemo kasne snovi...

številnim drugim ljudem z manj glasnim egotom ni žal da so šli na mb. meni je žau ker sem se počutla luzer ker sem se pač mogla prepisat. ljudje me sovražijo ko to govorim,ker me slabo poslušajo.

u mb si lažje določiš ali se boš učil za šest ali za devet. kar se tiče delodajalcev,ene briga,druge ne. marsikateri od njih je imel otroka ki je na določeni točki odpeketal iz pf lj in če ne drugo so se mu zato standardi spremenili.

poznam ljudi,ki so šli u mb in mislim,da bi tudi na lj nardili brez problema.ker jim stvar leži. tako da ni res da so iz mb pršli samo uni ki jim u lj ne gre.seveda ne mislim sebe:D

moj nasvet je,da kamorkoli greste,naj vas ne ugonobi strah. če se imate za povprečne smrtnike in ste se mogli u srednjih šolah prebrat več ko dvakrat snov za izpite, si vzamite lepo stara vprašanja in skripte in en talismanček u žep in ne poslušajte folk ki pravi, da kolko so se oni učili ne vem kaj.vse snovi za izpit se za moje pojme ne morete učit.in če se jo boste šli vso učit in ne boste upoštevali poudarkov,ki so jih odkrile prejšnje generacije in pogumni ljudje,zna bit, da boste zaplavali v podobne paranoje ko jaz.če boste upoštevali ta nasvet,boste zmagali-u pf kot tudi mb.

če pa se je kdo že prepoznal v zgoraj navedenih bolezenskih znakih,naj me kontaktira,da mu dam eno vzgojno :D

jaz bi vam v končni fazi rekla,da če ne veste kam bi šli, pejte v lj.vendar se držite morale moje zgodbe.
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Pravna fakulteta LJ / MB ?

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

To je tema, majkemi!
Levenstein
Prispevkov: 21
Pridružen: 19. Jun 2012 19:07

Re: Pravna fakulteta LJ / MB ?

Odgovor Napisal/-a Levenstein »

Eno vprašanje, da ne bom nove teme odpiral. Ve slučajno kako je ob morebitnem prepisu z LJ na MB PF. V MB so pogoji za vpis v 2.letnik UP, UVP in pa Splošni del Civilnega prava. A kdo ve slučajno, če pod to upoštevajo naš Uvod v CP, ali ne? Hvala
Tunafix
Prispevkov: 4
Pridružen: 08. Mar 2011 23:42

Re: Pravna fakulteta LJ / MB ?

Odgovor Napisal/-a Tunafix »

Pogoji za vpis v 2. letnik na PF MB so: UP, UVP, splošni del civilnega prava se prizna, če si naredil Uvod v civilno pravo, Pravna zgodovina in pa delno EUP(opravljati moraš še nek dodatni izpit, da se ti priznajo Pravni sistemi in institucije EU). S tem imaš doseženih 35ECTS in se lahko vpišeš v 2letnik.
Lp
Levenstein
Prispevkov: 21
Pridružen: 19. Jun 2012 19:07

Re: Pravna fakulteta LJ / MB ?

Odgovor Napisal/-a Levenstein »

Ta dodatni izpit pol enkrat kadarkoli v naslednjem študijskem letu opravljaš, ali?
Pa še samo eno vprašanje. Glede na to, da če že enkrat ponavljaš, se sploh lahko prepišeš na drugi faks, tu zdej PF MB, če maš pogoje za v višji letnik, ali se enostavno ne moreš več prepisat? Drugače pa najlepša hvala;)
Tunafix
Prispevkov: 4
Pridružen: 08. Mar 2011 23:42

Re: Pravna fakulteta LJ / MB ?

Odgovor Napisal/-a Tunafix »

Na spletni strani PF MB imaš napisane roke za ta izpit. Kolikor se spomnem sta dva roka, eden konec avgusta in drugi sredina septembra. Izpit je ustni in je plačljiv (okrog 250evrov).
Kar se tiče prepisa je pa tako: glede na to, da si že izkoristil bonus za ponavljanje ti ostane samo še izreden vpis (kljub temu, da imaš pogoje).
Lp
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Pravna fakulteta LJ / MB ?

Odgovor Napisal/-a Alja »

A ni tako, da se med univerzami lahko prepišeš kljub že izkoriščenemu ponavljanju?
Tunafix
Prispevkov: 4
Pridružen: 08. Mar 2011 23:42

Re: Pravna fakulteta LJ / MB ?

Odgovor Napisal/-a Tunafix »

Ne, to ni res. Preverjeno tudi s strani vpisne službe v Mb.
Lp
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Pravna fakulteta LJ / MB ?

Odgovor Napisal/-a Alja »

Hvala za info.
Levenstein
Prispevkov: 21
Pridružen: 19. Jun 2012 19:07

Re: Pravna fakulteta LJ / MB ?

Odgovor Napisal/-a Levenstein »

Lep pozdrav. Zanima me, če je ima kdo izkušnje z opravljanjem izpita v Mariboru( ga greš pisat kot občan ) in priznavanjem le tega v Ljubljani, če se gre za isti predmet z isto literaturo?.. Ali naši pač komplicirajo?
sreča na vrvici
Prispevkov: 129
Pridružen: 26. Okt 2011 21:40

Re: Pravna fakulteta LJ / MB ?

Odgovor Napisal/-a sreča na vrvici »

Itak. Pomojm je minimalna verjetnost, da bi ti kdo sploh priznal izpit oz. bolje rečeno verjetnosti ni :)
plavica
Prispevkov: 2
Pridružen: 31. Jan 2014 14:07

Re:Prepis Pravna fakulteta LJ / MB ?

Odgovor Napisal/-a plavica »

Ker imam probleme z rimom se nameravam v naslednjem študijskem letu prepisati v Maribor PF. Vse ostale izpite imam opravljene. Prepisala bi se v 2. letnik. Prosim napišite, če ima kdo kakšne informacije kako in kdaj poteka tak prepis. Zanima me ali priznajo vse izpite in ali se bom sploh lahko prepisala glede na to, da imajo oni kar nekaj drugih predmetov v 1. letniku.
Prosim tiste, ki ste že šli po tej poti za vaše izkušnje. Hvala.
Odgovori

Vrni se na