Zapiski

prof. dr. Katja Šugman Stubbs, prof. dr. Zvonko Fišer, doc. dr. Primož Gorkič

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a proton »

Vsa ta gradiva so bila pregledana, dodelana, izboljšana! Verzija je dostopna tu na forumu in na fb grupi ... V tistih gradivih je obdelanih še nekaj dodatnih tem, ki jih v starih ni.
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a flafi »

No, potem pa še tok bolj fajn :D
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a proton »

Gradivo je dosegljivo pod zavihkom tutorstvo.
*sončna*
Prispevkov: 74
Pridružen: 05. Apr 2009 18:09

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a *sončna* »

mene sam zanima, če je letos isti praktikum kot lani? :)
kleopatra
Prispevkov: 280
Pridružen: 19. Nov 2009 11:41

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a kleopatra »

ne
Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

a se ni samo za KMP spremenil?
kleopatra
Prispevkov: 280
Pridružen: 19. Nov 2009 11:41

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a kleopatra »

spremenil se je tudi Praktikum za KKP. Se še dobro spomnim, kako so me nategnil v kopirnci in mi prodal ta starga :?
giraffe
Prispevkov: 150
Pridružen: 15. Sep 2010 10:37

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a giraffe »

A mogoče kdo ve kje bi se dalo dobiti ppt-e od Tratnikove, namreč jaz imam pri nekaterih vprašanjih napisano kar ppt,pa tud ona je govorila da naj ne pišemo vsega ker je vse na ppt-ih, zdaj jih pa ni nikjer objavljenih npr. 3. , 4. ,5. tema....potem pa nas tako in tako ni imela več.
iloveskiing
Prispevkov: 18
Pridružen: 09. Jan 2010 11:50

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a iloveskiing »

je za izpit dovolj skripta od tutorstva + vaje + odločbe iz praktikuma ?
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a nofak »

+ ZKP..

Iz kje ste se pa ucili tiste teme, ki jih ni v skripti tutorstva (dokazni standardi, dokazna sredstva, PPU, ustavna pritozba)?
Uporabniški avatar
rogy
Prispevkov: 82
Pridružen: 01. Sep 2009 19:46

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a rogy »

nofak napisal/-a:+ ZKP..

Iz kje ste se pa ucili tiste teme, ki jih ni v skripti tutorstva (dokazni standardi, dokazna sredstva, PPU, ustavna pritozba)?

za dokazne standarde je en ful dober članek, PPU glej samo ZKP ( 149.a - 156.a čl. ), za ustavno pritožbo pa je po moje dost d veš da morajo biti izrabljena vsa pravna sredstva za vložitev ustavne pritožbe, k se to lahko pojavi pri zgodbici, dokazne standarde pa sm gledala sam v praktikumu.
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a nofak »

Rogy, hvala!

Mislis tale clanek, ki je objavljen pod gradivi 2010/2011 - Šugman, K.: Pomen dokaznih standardov v kazenskem postopku, Praktikum 2007, str. 63-79?

LP
Urši
Prispevkov: 179
Pridružen: 30. Okt 2010 21:40

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Urši »

Kaj je najboljše uporabljati poleg knjige skripto kompilacije ali tisto, ki so jo objavili tutorji?
Lp
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Tutorsko..edin za una redna pa izredna pravna sredstva ( k jih mislm da ni v tutorski) je ful dobra una kompilacija.
Pa še za ene par stvari umes tko da mal preletiš al pa še kej podrobno prebereš ;)
House09
Prispevkov: 14
Pridružen: 26. Okt 2010 12:16

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a House09 »

Torej, tutorska, zkp, praktikum, vaje ? ;)
Ali priporočate kaj drugega... Mogoče samo dobre vaje+zkp ?
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Michelle »

Nekomu na forumu sem v ZS podrobno opisala, kako sem se sama učila, pa bom kar prilepila še sem, če komu pride prav :)

Js sm najprej predelala snov po tutorski skripti, pri čemer sem vsak omenjeni člen prebrala še v Zakonu, si ga podčrtala in v skripto kej dopisala. Ker je ta skripta na določenih mestih premalo podrobna in kakšno poglavje tud manjka (kar opaziš, če snovi sproti slediš še po zakonu), sem za nekatere stvari uporabila kar kompilacijo (npr prikriti preiskovalni ukrepi, ki so v zakonu katastrofalno nesistematično opisani). Ko sem to predelala, sem šla skozi vse sodne odločbe, ki so omenjene v tutorski skripti in večino tistih, ki so v praktikumu- tiste, ki so v angleščini sem, ker je tko veliko lažje, prebrala kar v knjigi Ustavno kazensko procesno pravo, kjer so iste odločbe, samo prevedene v slovenščino :D Prebrala sem tudi nekaj člankov iz praktikuma, ker se je nekajkrat to že pojavilo na izpitu. Ko mi je bla snov že precej jasna, sem šla skoz vse skupej še enkrat,si pri tem nardila svoje izpiske (cca 70 strani) in se potem učila samo še po tem, pogledala sm si še izpitna vprašanja in prebrala forum za KPP skor v celoti :). Bla sm tud na dveh predizpitnih tutorstvih in ti ful priporočam, da greš vsaj enkrat, da mal vidš, kako se rešuje zgodbico. Glede reševanja izpita se je men nasvet tutorja, naj navajamo čim več sodb (ki so bile meni najbolj zanimiv del učenja KPP), ne samo pri zgodbici, ampak tudi pri teoretičnih vprašanjih, zelo obnesel :)
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Michelle »

Sicer pa House09- ZKP + vaje žal po mojem mnenju niso dovolj, ampak je treba kombinirat še vsaj s tutorsko skripto, kar se tiče teorije, raznih testov itd.
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
Uporabniški avatar
General Specific
Prispevkov: 23
Pridružen: 04. Nov 2011 14:16

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a General Specific »

Če kdo rabi ZKP prečiščeno z novelo K je v priponki pdf. Gre za uradno prečiščeno besedilo, dodal sem še neko osnovno kazalo in številke strani, malo popravil layout...itd.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
dzoni
Prispevkov: 95
Pridružen: 08. Sep 2011 19:40

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a dzoni »

Mena pa zanima, ali obstajajo kakšne rešene vaje za KPP, tako kot za KMP od Ambroža?
makalonca
Prispevkov: 335
Pridružen: 21. Jan 2009 18:35

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a makalonca »

General Specific napisal/-a:Če kdo rabi ZKP prečiščeno z novelo K je v priponki pdf. Gre za uradno prečiščeno besedilo, dodal sem še neko osnovno kazalo in številke strani, malo popravil layout...itd.
Tole bo aktualno za majski rok?
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a jessy »

Ja.
makalonca
Prispevkov: 335
Pridružen: 21. Jan 2009 18:35

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a makalonca »

Hvala!
Uporabniški avatar
Ursi
Prispevkov: 212
Pridružen: 13. Sep 2010 11:55

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Ursi »

Mi lahko prosim nekdo iz letosnjega drugega letnika oz. kdo ki je pac na tekocem, pove katera je vsa aktualna obvezna literatura, pa tudi letnice izdaje. Hvala ze vnaprej. :)
Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

Imaš napisano v ŠISu pod gradivi za KPP ;)
ima
Prispevkov: 2
Pridružen: 30. Jun 2013 23:10

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a ima »

Ima kdo gradiva (powerpoint prezentacije) od Liljane Selinšek iz vaj in predavanj (iz mariborske pravne fakultete)? Za ob predmeta, kazensko materialno in kazensko procesno pravo. Datoteke so v virtualni predavalnici, za katero je potrebno imeti geslo.

Če kdo ima, lepo prosim, če lahko objavi na forumu ali mi pošlje na ta mail: [email protected]

Prosim.
Odgovori

Vrni se na