Pomen kolokvijev v 1. letniku [beri: bolonjski sistem]

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
il.principe
Prispevkov: 45
Pridružen: 25. Okt 2009 15:32

Pomen kolokvijev v 1. letniku [beri: bolonjski sistem]

Odgovor Napisal/-a il.principe »

Mene samo zanima, zakaj naj bi bili kolokviji obvezni oz. neobvezni. Primer:
za ustavno pravo je možnih 9 ECTS točk (4+5).
4 točke dobiš z ?OBVEZNIM? pozitivno opravljenim kolokvijem, 5 točk pa potem še z opravljenim izpitom.

Zakaj je Zagorec reku, da naj kolokvij ne bi bil obvezen. Ni mi čist tole jasn...če kdo ve, naj pls razloži :)
Pa ni mi treba svetovat naj grem pisat, da je bolš zame...ne gre se za to, zanima me samo formalnost.

Thx
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Pomen kolokvijev v 1. letniku [beri: bolonjski sistem]

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Mislim, da je Zagorc to rekel v smislu, da če ne greš pisat, da ne moreš na prvi rok izpita, zato naj ne bi bil obvezen. Itak je pa vsaj pri nas ob 8h take strelu, da nismo vedeli kaj je misli resno in kaj ne :lol: :D
Si vis pacem para bellum
il.principe
Prispevkov: 45
Pridružen: 25. Okt 2009 15:32

Re: Pomen kolokvijev v 1. letniku [beri: bolonjski sistem]

Odgovor Napisal/-a il.principe »

ma ja sej sm js tud biu ob 8ih :)
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Pomen kolokvijev v 1. letniku [beri: bolonjski sistem]

Odgovor Napisal/-a eldorado »

il.principe napisal/-a:Mene samo zanima, zakaj naj bi bili kolokviji obvezni oz. neobvezni. Primer:
za ustavno pravo je možnih 9 ECTS točk (4+5).
4 točke dobiš z ?OBVEZNIM? pozitivno opravljenim kolokvijem, 5 točk pa potem še z opravljenim izpitom.

Zakaj je Zagorec reku, da naj kolokvij ne bi bil obvezen. Ni mi čist tole jasn...če kdo ve, naj pls razloži :)
Pa ni mi treba svetovat naj grem pisat, da je bolš zame...ne gre se za to, zanima me samo formalnost.

Thx
Kolokvij je obvezen pač zato, ker se moraš sam podpisat...ne gre za nek pogoj za izpit. Če ne greš pisat kolokvija, pač ne dobiš 4ih točk...in ko nardiš izpit dobiš vseh 9. Upam, da sm biu dovolj jasn.. :)
eua.
Prispevkov: 1
Pridružen: 26. Feb 2010 13:23

Re: Pomen kolokvijev v 1. letniku [beri: bolonjski sistem]

Odgovor Napisal/-a eua. »

živjo!
Js se pa nameravam drugo leto vpisat na pravno fakulteto,nisem še sicer čist prepričana al Lj al Mb,sicer pa še mam 1 tedn časa za odločitev ;)
Me pa mal zanima glede teh celoletnih predmetov k jih mate v Lj,ker v Mariboru so pa sam semestrski( v Lj npr. rimsko pravo vleče čez celo leto,v Mb pa z njim opraviš že v zimskem semestru). In me zanima kak poteka pr vas ocenjevanje s kolokviji,pisnimi/ustnimi izpiti..A kolokvij pišeš konc 1.semestra pa če ga nardiš maš v 2.semestru majn snovi za pisat v pisnem izpitu, da dobiš še tistih 5 točk al kako:D...In a so torej ti celoletni predmeti bolš al slabš:)
Pa opazla sm tut d mate npr v 1.semestru 1x več predavanj k v Mb pa se govori da je v Lj ful težji...res to?
Noo,vesela bom vsakršnega odgovora :) LP
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Pomen kolokvijev v 1. letniku [beri: bolonjski sistem]

Odgovor Napisal/-a eldorado »

eua. napisal/-a:živjo!
Js se pa nameravam drugo leto vpisat na pravno fakulteto,nisem še sicer čist prepričana al Lj al Mb,sicer pa še mam 1 tedn časa za odločitev ;)
Me pa mal zanima glede teh celoletnih predmetov k jih mate v Lj,ker v Mariboru so pa sam semestrski( v Lj npr. rimsko pravo vleče čez celo leto,v Mb pa z njim opraviš že v zimskem semestru). In me zanima kak poteka pr vas ocenjevanje s kolokviji,pisnimi/ustnimi izpiti..A kolokvij pišeš konc 1.semestra pa če ga nardiš maš v 2.semestru majn snovi za pisat v pisnem izpitu, da dobiš še tistih 5 točk al kako:D...In a so torej ti celoletni predmeti bolš al slabš:)
Pa opazla sm tut d mate npr v 1.semestru 1x več predavanj k v Mb pa se govori da je v Lj ful težji...res to?
Noo,vesela bom vsakršnega odgovora :) LP
Kolokviji niso pri vseh predmetih, v prvem letniku so pri ekonomiji, rimskemu pravu (2 kolokvija), ustavnem upravu, uvodu v pravoznanstvo in pravni zgodovini. Pri sociologiji, uvodu v civilno pravo in evropskemu ustavnemu pravu ni kolokvija. Vsaj letos ne :)
Pri ekonomiji ni nobenega pogoja za izpit, torej kolokvij niti ni pomemben, ti pa lahko prinese bonus točke na izpit. Pri rimskemu pravu je pogoj, da pišeš skupno število točk od obeh kolokvijev 12 (2x10 je možnih), če hočeš na prvi rok. Za ostale roke ni pogoja. Pri pravni zgodovini je pogoj, da pišeš kolokvij 4, če hočeš na prvi rok. Za ostale roke prav tako kot pri RP ni pogoja (torej gre lahko pisat tud tisti, ki je dosegel recimo 0 točk). Pri ustavnemu pravu in uvodu v pravoznanstvu je nekako tako kot pri ekonomiji, kolokvij ni pomemben. Se pa od kolokvija za ekonomije razlikujeta po tem, da ti na pisnemu izpitu ne prineseta nič bonus točk.

Kolokviji so zgolj informativne narave, da sam pri sebi vidiš kako stvari stojijo, da se seznaniš malo bolje z vsebino izpitov, itd. Nikjer pa ne moreš mimo pisnega izpita :D Ne se hecat, to je pravna fakulteta :P Ampak je pa nujno, da se na kolokviju vsaj podpišeš. Če nisi podpisan, ne moreš opravljati izpita v tem šolskem letu.

Ustni izpiti so ponavadi, če si na meji med 5 in 6, torej med negativnim in pozitivnim. Opozarjam, ponavadi! Ponekod so obvezni.

Ne da se primerjati po vsebini, še manj pa po semestrskih predmetih fakulteto v Lj z fakulteto v Mb. Dovolj je že to, da je ljubjanska fakulteta veliko bolj priznana kot pa tista v mariboru, kar zelo pride prav pri iskanju službe. Je pa mariborska lažja. Stvar posameznika ;)

Lp, eldorado
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Pomen kolokvijev v 1. letniku [beri: bolonjski sistem]

Odgovor Napisal/-a flafi »

Nekak tko kt je eldorado reku, ja :D Morm sam to še dodat, da pr enem predmetu se lahko s kolokviji izogneš pisnemu izpitu - in sicer pri rimskem pravu :) Morš pa oba kolokvija pisat 8 ali več. Še vedno maš pa potem ustnega, kjer te komot vržejo, če ne znaš ;)

To, katera fakulteta je težja/lažja, je pa zelo subjektivna stvar (tko kt pri predmetih - eni so enim težji, drugi so drugim težji). Se mi pa zdi, da mi nekak ne mormo konkretno ocenjevat ker faks je lažji, ker nas večina (vsaj pomoje no :P ) ni bla nikol vpisana na PF v Maribor. Tko da karkol bomo rekl je nekak brez ene taprave podlage, in verjetno temelji samo na govoricah :)
V vsakem primeru, al greš v MB al pa v LJ, ti bo pa, k se boš mogla učit za izpite, to zihr najtežji faks na svetu :D
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
New York
Prispevkov: 90
Pridružen: 04. Feb 2011 14:36

Re: Pomen kolokvijev v 1. letniku [beri: bolonjski sistem]

Odgovor Napisal/-a New York »

Joooj, js sm pa pozabu če sm šou na kolokvij od ekonomije al ne ( pač zdj se mi gre za une 4 točke) , kako naj preverm :)
lucky

Re: Pomen kolokvijev v 1. letniku [beri: bolonjski sistem]

Odgovor Napisal/-a lucky »

Poglej v ŠIS, če imaš vpisan rezultat, drugače pa napiši mail Brankotu :)
Uporabniški avatar
Ursi
Prispevkov: 212
Pridružen: 13. Sep 2010 11:55

Re: Pomen kolokvijev v 1. letniku [beri: bolonjski sistem]

Odgovor Napisal/-a Ursi »

tudi če nima vpisanega rezultata to nič ne pomeni, ker je bilo takrat dano obvestilo, da tisti, ki nima nič vpisanega pomeni da je dosegel rezultat 0 pik :D
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Pomen kolokvijev v 1. letniku [beri: bolonjski sistem]

Odgovor Napisal/-a jessy »

Pa kako lahko pozabiš, ali si šel pisat kolokvij? :mrgreen:
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Pomen kolokvijev v 1. letniku [beri: bolonjski sistem]

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

:mrgreen:
Si vis pacem para bellum
sb1
Prispevkov: 9
Pridružen: 04. Okt 2011 19:40

Re: Pomen kolokvijev v 1. letniku [beri: bolonjski sistem]

Odgovor Napisal/-a sb1 »

Mene pa zanima če mi zna kdo povedat če pri RP, UP, UVP in EKN dobiš določeno število etcs samo če se podpišeš al moraš pisat pozitivno oceno? Ker na strani PF pri opisu predmetov piše, da moraš pisati kolokvij pozitivno, da npr. pri ekonomiji dobiš 2 etcs od 8 ampak sem že večkrat slišala, da te ectsje dobiš že samo s podpisom in trenutno nevem kaj si mislit :D
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Pomen kolokvijev v 1. letniku [beri: bolonjski sistem]

Odgovor Napisal/-a jessy »

Dobiš jih s podpisom, vsaj lani je bilo tako.
sb1
Prispevkov: 9
Pridružen: 04. Okt 2011 19:40

Re: Pomen kolokvijev v 1. letniku [beri: bolonjski sistem]

Odgovor Napisal/-a sb1 »

jessy napisal/-a:Dobiš jih s podpisom, vsaj lani je bilo tako.

Hvala! Upam, da je res tako ker v nasprotnem primeru si ne bi bilo mogoče prenesti v 2. letnik UP, UVP ali RP in tega res ne bi želela :D
brucka
Prispevkov: 84
Pridružen: 07. Nov 2011 11:02

Re: Pomen kolokvijev v 1. letniku [beri: bolonjski sistem]

Odgovor Napisal/-a brucka »

sb1 v 2. letnik ne moreš nesti UP, UVP in RP, ker imaš v tem primeru samo 48 točk, potrebno jih je pa zbrati 52.
skupno je 60 točk: 60 - 9 (UP) - 9 (UVP) - 9 (RIM) + (4 +1) + (4+1) + (4+1) (za obveznosti in prisotnost za UP, RIM in UVP) = 48
lucky

Re: Pomen kolokvijev v 1. letniku [beri: bolonjski sistem]

Odgovor Napisal/-a lucky »

brucka napisal/-a:sb1 v 2. letnik ne moreš nesti UP, UVP in RP, ker imaš v tem primeru samo 48 točk, potrebno jih je pa zbrati 52.
skupno je 60 točk: 60 - 9 (UP) - 9 (UVP) - 9 (RIM) + (4 +1) + (4+1) + (4+1) (za obveznosti in prisotnost za UP, RIM in UVP) = 48
Saj pa je napisala, da bi si prenesla enega ali drugega ...
brucka
Prispevkov: 84
Pridružen: 07. Nov 2011 11:02

Re: Pomen kolokvijev v 1. letniku [beri: bolonjski sistem]

Odgovor Napisal/-a brucka »

lucky napisal/-a:
brucka napisal/-a:sb1 v 2. letnik ne moreš nesti UP, UVP in RP, ker imaš v tem primeru samo 48 točk, potrebno jih je pa zbrati 52.
skupno je 60 točk: 60 - 9 (UP) - 9 (UVP) - 9 (RIM) + (4 +1) + (4+1) + (4+1) (za obveznosti in prisotnost za UP, RIM in UVP) = 48
Saj pa je napisala, da bi si prenesla enega ali drugega ...
sorry :oops: od učenja vedno slabše vidim :lol:
lucky

Re: Pomen kolokvijev v 1. letniku [beri: bolonjski sistem]

Odgovor Napisal/-a lucky »

Se zgodi tudi najboljšim ;)
Uporabniški avatar
Pinball Wizard
Prispevkov: 70
Pridružen: 07. Okt 2012 12:48

Re: Pomen kolokvijev v 1. letniku [beri: bolonjski sistem]

Odgovor Napisal/-a Pinball Wizard »

Se mi je zdela edina primerna tema.

Zanima me kako je z vpisovanjem rezultatov kolokvijev v indeks. Noben profesor ni o tem nič govoril, berem pa, da ti pri ustavnem na primer pogledajo v indeks koliko točk si imel. Kako je potem s tem, to je nujno treba vpisat??
Better call Saul! #BreakingBad
brucka
Prispevkov: 84
Pridružen: 07. Nov 2011 11:02

Re: Pomen kolokvijev v 1. letniku [beri: bolonjski sistem]

Odgovor Napisal/-a brucka »

Pinball Wizard napisal/-a:Se mi je zdela edina primerna tema.

Zanima me kako je z vpisovanjem rezultatov kolokvijev v indeks. Noben profesor ni o tem nič govoril, berem pa, da ti pri ustavnem na primer pogledajo v indeks koliko točk si imel. Kako je potem s tem, to je nujno treba vpisat??
Po kolokvijih se zglasiš v referatu, kjer dobiš zadaj v indeks štampiljko z razpredelnico za vpisovanje ocen kolokvijev in ti vpišejo ocene ter potrdijo z žigom. Če imaš to razpredelnico že v indeksu, lahko tudi sam vpišeš ocene kolokvijev in neseš indeks v referat, da ti potrdijo z žigom. Pred pristopom na posamezen izpit moraš imeti v indeksu vpisane opravljene seminarske in ocene kolokvijev.
Uporabniški avatar
Pinball Wizard
Prispevkov: 70
Pridružen: 07. Okt 2012 12:48

Re: Pomen kolokvijev v 1. letniku [beri: bolonjski sistem]

Odgovor Napisal/-a Pinball Wizard »

Hvala. Čudno, da pri pravni zgodovini ni blo treba tega nič. :)
Better call Saul! #BreakingBad
Uporabniški avatar
TheLaw
Prispevkov: 219
Pridružen: 06. Jan 2012 01:45
Kraj: Metropola

Re: Pomen kolokvijev v 1. letniku [beri: bolonjski sistem]

Odgovor Napisal/-a TheLaw »

osebno nism imel vpisane nobene ocene kolokvija in nobene tezave glede tega.
You mirin brah? No shame in mirin.
Uporabniški avatar
Pinball Wizard
Prispevkov: 70
Pridružen: 07. Okt 2012 12:48

Re: Pomen kolokvijev v 1. letniku [beri: bolonjski sistem]

Odgovor Napisal/-a Pinball Wizard »

A ne da pri ustavnem pogleda? Al ma profesor svoj seznam ocen.
Better call Saul! #BreakingBad
Odgovori

Vrni se na