Vaje

prof. dr. Katja Šugman Stubbs, prof. dr. Zvonko Fišer, doc. dr. Primož Gorkič

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Odgovori
Dadojc
Prispevkov: 43
Pridružen: 24. Okt 2010 18:26

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a Dadojc »

Hahaha ja valda da smo prvi :D Morm dejati da sem počaščen :D Sploh bo zabaven že naslednji prispevek, ki je v celoti v angleškem jeziku, čeprov tut tale prvi ni Bog ve kaj razumljiv čeprov je preveden v domači jezik :D
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a jessy »

Joj, vsakih 14 dni en prispevek, poleg tedenskega gradiva za seminar in za vaje, kot da nimamo kaj drugega za početi. :evil: Ampak to je ''za naše dobro'', ane? :roll: Mislim, da lahko pri teh letih za svoje sposobnosti izražanja skrbimo sami in ne potrebujemo take prisile.

Sploh ne vem, kako naj se tega lotim ...
Alan Shore
Prispevkov: 161
Pridružen: 24. Dec 2010 00:44

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a Alan Shore »

Tudi meni delujejo ti prispevki velika izguba časa, ki so bolj sami sebi namen, sploh ker sem prepričan da teh prispevkov ne bo nihče prebral in torej ne bomo dobili nikakršnega odziva, če smo sploh pravilno razumeli in uredu napisali, po moje je to zgrešeno no, bi bil pa vesel če se motim, dost bolš bi blo če bi sam prebral in se pogovoril na vajah.
Uporabniški avatar
General Specific
Prispevkov: 23
Pridružen: 04. Nov 2011 14:16

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a General Specific »

Meni tudi ni jasno zakaj moramo to početi. Baje je povod za to nesodelovanje naših predhodnikov na vajah... Večje neumnosti še nisem videl, če kdo ne sodeluje ali klepeta ali karkoli naj ga pač pošlje ven iz predavalnice, sankcija za takega je že to, da je idiot in pač ne bo pridobil znanja iz vaj. Ne pa, da moramo zdaj vsi zgubljati čas s temi bolanimi prispevki.
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Ne prtožujte se preveč nad tem če ste prva generacija k mora pisat prispevke... vsako leto kej najdejo pri katerikoli generaciji ki mora nekej počet prva...
Če ne druzga pa mate vi kot 2 oz 3 generacija bolonjcev vsaj pri novih predmetih že napisane knjige al pa usaj skripte, kar pa za prvo generacijo ne moremo rečt :mrgreen: :roll:
kendy
Prispevkov: 43
Pridružen: 16. Avg 2011 21:31

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a kendy »

General Specific napisal/-a:Če je še kak klovn pozabil, da je tole treba do ponedeljka narest in ima željo čez vikend narest...

Ni narejen prispevek ampak samo tisto, kar je v kopirnici :)
imaš mogoče tudi ostala gradiva za KPP v elektronski obliki? res ne bi rad kupoval gore listov, zato da jih 1x (če sploh) preberem
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a jessy »

Prispevke je treba oddati do konca določenega dne, torej do jutri 23:59, ane?
fruchtzwerge
Prispevkov: 180
Pridružen: 03. Okt 2010 04:52

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a fruchtzwerge »

Tako je :)
Uporabniški avatar
General Specific
Prispevkov: 23
Pridružen: 04. Nov 2011 14:16

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a General Specific »

kendy napisal/-a:
General Specific napisal/-a:Če je še kak klovn pozabil, da je tole treba do ponedeljka narest in ima željo čez vikend narest...

Ni narejen prispevek ampak samo tisto, kar je v kopirnici :)
imaš mogoče tudi ostala gradiva za KPP v elektronski obliki? res ne bi rad kupoval gore listov, zato da jih 1x (če sploh) preberem

Vrjetno bom tudi ostala preskeniral, za 2. prispevek jih že imam za naslednje moram pa še dobiti nekje original...
dori
Prispevkov: 121
Pridružen: 15. Maj 2010 10:22

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a dori »

a so te vaje ze izredne tudi obvezne?
Fat kids are harder to kidnap :D
Dadojc
Prispevkov: 43
Pridružen: 24. Okt 2010 18:26

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a Dadojc »

Izredni mate v ŠISu obvestilo kakšne mate letos obvetnosti...do konc januarja (pomoje) morte oddat 3 take prispevke...zdej kere točn ti pa tm piše
Uporabniški avatar
General Specific
Prispevkov: 23
Pridružen: 04. Nov 2011 14:16

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a General Specific »

Evo še za drugega:
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
fruchtzwerge
Prispevkov: 180
Pridružen: 03. Okt 2010 04:52

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a fruchtzwerge »

Slika

To bi mu jaz poslal :D
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

jaz pa tole...

Slika

:lol:
-memo-
Prispevkov: 33
Pridružen: 19. Okt 2011 20:14

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a -memo- »

Do kdaj je pa naslednji prispevek za oddat?
kendy
Prispevkov: 43
Pridružen: 16. Avg 2011 21:31

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a kendy »

General Specific napisal/-a:Evo še za drugega:
hvala :D bi se ti dalo poskenirati tudi gradiva za seminarje in vaje? tudi se samo enkrat prebere potem pa pozabi :(
12345
Prispevkov: 127
Pridružen: 07. Jan 2011 11:03

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a 12345 »

Do kdaj je treba narediti pisni prispevek za 2. besedilo (angleško)? To je seveda v slovenščini, ane? :D
Potem me pa še zanima, če je pri vajah kaj posebnega glede tega rekel? (nisem utegnil priti)

Hvala, lep pozdrav
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a jessy »

Prispevki so na 14 dni, torej do 21. novembra.
tjaska
Prispevkov: 105
Pridružen: 06. Jan 2009 21:28

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a tjaska »

a more bit tut prispevk v angleščini al je lahko v slovenščini?
Uporabniški avatar
General Specific
Prispevkov: 23
Pridružen: 04. Nov 2011 14:16

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a General Specific »

kendy napisal/-a:
General Specific napisal/-a:Evo še za drugega:
hvala :D bi se ti dalo poskenirati tudi gradiva za seminarje in vaje? tudi se samo enkrat prebere potem pa pozabi :(
Če misliš za proces so ta gradiva v ŠISu, torej je že v elektronski obliki...
Blade1
Prispevkov: 70
Pridružen: 19. Feb 2010 13:03

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a Blade1 »

A je kdo že prevedel kaj ta članek za drugi pisni prispevek, ker jaz se nekaj matram pisat, ampak mislim da so besedišče, članek, in sploh razlage veliko preveč zahtevne za naše trenutno znanje o KPP in o angleški pravni terminologiji. Da ne omenjam drugega pravnega sistema o katere praktično vemo zelo malo. Tako, da vsaka pomoč je dobrodošla :)

Lp
12345
Prispevkov: 127
Pridružen: 07. Jan 2011 11:03

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a 12345 »

Blade1 napisal/-a:A je kdo že prevedel kaj ta članek za drugi pisni prispevek, ker jaz se nekaj matram pisat, ampak mislim da so besedišče, članek, in sploh razlage veliko preveč zahtevne za naše trenutno znanje o KPP in o angleški pravni terminologiji. Da ne omenjam drugega pravnega sistema o katere praktično vemo zelo malo. Tako, da vsaka pomoč je dobrodošla :)
Se strinjam, besedilo je predolgo in prezakomplicirano, obdano z balastom. Poleg glavnega dela priporočam tudi branje različnih povzetkov in komentarjev, ki jih google najde kar precej ;) In da ne bo kdo kaj kompliciral, s tem da ne bereš celotnega dela, ampak (oz. poleg tega še) razne članke in povzetke, ni nič prepovedanega. S tem samo razjasnimo nejasnosti in si olajšamo delo. Se je treba pač znajti...

Lp
Blade1
Prispevkov: 70
Pridružen: 19. Feb 2010 13:03

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a Blade1 »

Strinjam se s tabo. Obupal sem na branjem, ker preprosto tudi če si sproti prebiram ne razumem samega besedila in ga tudi ne morem razumeti, saj ne poznam ameriške ustave in podobno, zato bom rade vollje upošteval tvoj nasvet ;) Hvala ti ;)
12345
Prispevkov: 127
Pridružen: 07. Jan 2011 11:03

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a 12345 »

Še vseeno pa mi čisto jasno- če lahko v parih stavkih: Crime control model in Process model... ta dva pojma mi še zmeri nista čisto jasna. Gre tukaj za razliko v pogledu glede domneve krivde/nedolžnosti, ali je kaj drugega? Sta to dva modela oz. pogleda na stvar, ki delujeta v istem ameriškem kazenskem sistemu, ali delujeta ločeno vzporedno in vsak vleče v svojo smer?
Blade1
Prispevkov: 70
Pridružen: 19. Feb 2010 13:03

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a Blade1 »

Nevem tudi jaz nisem prav dobro razumel, mislim pa delujeta zaporedno. (kar koli že to pomeni) "I call these two models the Due Process Model and the Crime Control Model. . . . As we examine the way the models operate in each successive stage"
Odgovori

Vrni se na