Izpit september 2011

akad. prof. dr. Marijan Pavčnik, doc. dr. Aleš Novak

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

dzoni
Prispevkov: 95
Pridružen: 08. Sep 2011 19:40

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a dzoni »

Super, hvala za pomoč...Koliko časa ti ta predmet pribl. vzame za učenje (brez predavanj in vaj, z nekaj predznanja? :)
lucky

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

Skoraj brez predavanj (bila sem le do novembra, decembra), z vajami in nekaj predznanja (tj. enkrat sem prebrala skripto) sem se jaz osebno učila dve noči (eno za majski rok, eno za junijskega) in dobila potem na junijskem 6.

:)

Drugače pa se po navadi študentje učijo kakšen teden, morda dva. Ampak to so tisti ta pridni, jaz se enostavno ne spravim prej.
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a jessy »

Odvisno po čem se učiš. Če greš po skripti, gre hitro, knjiga je pa precej obsežna.
dzoni
Prispevkov: 95
Pridružen: 08. Sep 2011 19:40

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a dzoni »

Ja najbrž da je zelo različno...dobro je, rad bi samo čim več uporabnih informacij zbral, da bom čim lažje štartal (t.j. se usedel za knjige po dveh letih...). So pa vsi moji izpiti samo ustni in po mojih izkušnjah gre tu za znaš-ne znaš, nimaš veliko časa za tuhtati..Kakšno je pa ustavno pravo?
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a jessy »

Ustavno pravo je meni osebno super (poleg UVPja se mi zdi ključen predmet), del snovi se pokriva z UVP, je pa izpit težji od UVPja, ampak to bolj pisni kot ustni. Ne vem pa, kako je pri diferencialnih.
dzoni
Prispevkov: 95
Pridružen: 08. Sep 2011 19:40

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a dzoni »

Hja, najbrž, da je izpitno gradivo ter zahteve enake, samo da je vse ustno...kar je v nekaterih primerih prednost v drugih pač ne..Skratka, sedaj se bom vrgel na UVP in če bo to steklo vas bom nadlegoval še z drugimi vprašanji..:) Zaenkrat pa hvala lepa za pomoč. lp
Klara
Prispevkov: 8
Pridružen: 26. Avg 2011 15:02

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a Klara »

Opišite kateri vrsti sodnih odločb poznate in katere so poglavitne razlike med njima. (2t) ???
A mogoče kdo ve a je tuki mišljeno sodba in sklep? :?:
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

lucky napisal/-a:Skoraj brez predavanj (bila sem le do novembra, decembra), z vajami in nekaj predznanja (tj. enkrat sem prebrala skripto) sem se jaz osebno učila dve noči (eno za majski rok, eno za junijskega) in dobila potem na junijskem 6.

:)

Drugače pa se po navadi študentje učijo kakšen teden, morda dva. Ampak to so tisti ta pridni, jaz se enostavno ne spravim prej.
Zdej ne vem al ste eni čudežni otroci al je z mano kej narobe, sam ne gre mi v glavo kako si lahko nekdo na pamet v dveh nočeh (?) to je cca 10-12 ur zapomne 140 strani dolgo skripto + še cel kup vaj in tist zelen praktikum al kaj je, s tem da pr UVPju ene stvari precej zakomplicirane, pojavljajo se čudni in neznani izrazi....
Res ne vem. Če bi jz bla tko pametna, bi šla rajš na Harvard pa zraven upisala še ena 2 vzporedna faxa :D
lucky

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

Jaz se nisem še nikoli učila na pamet. Iz skripte se nisem učila vsega, ker je preveč, ampak le tisto snov, ki je zajeta v (vseh!) starih izpitnih vprašanjih. Mi nismo imeli nobenega Praktikuma. Na vaje sem pa hodila čez leto, tako da sem jih samo preletela.

Če je bil ta vrhunski odgovor namenjen meni, odgovarjam tudi jaz.

Sicer pa ... vsak sam zase ve, kako hitro mu gredo stvari v glavo. Kot pa že milijonkrat povedano, pa uspeh na izpitu ni odvisen le od učenja, ampak tudi od tega, koliko snovi znaš že od prej, improvizacije pri odgovarjanju, sposobnosti razmišljanja, logike, sreče, ocenjevalca, ipd.

Jaz sem samo odgovorila, da je mogoče v dveh nočeh narediti izpit s 6. Sem daleč od vzora, ki bi si ga naj jemali, ker se občutno premalo učim.
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Ja to maš prou da je precej odvisno od sreče, kakšan vprašanja dobiš...lahko se naučiš sam 5 starih izpitnih uprašanj pa dobiš točno ta :D Sm na to se ni preveč za zanašat.

No, drgač tole, da gre na PF brez učenja na pamet se pa ne strinjam lol, sej ne rečem, ni samo piflanje, sploh ne, je še ogromno razumevanja, sklepanja, logike ...ampak popolnoma brez piflanja pa tud ne gre. Kaj pa ko profesor zahteva točno definicijo nečesa al pa naštevanje nečesa po točkah kar recimo piše v zakonu. Teh stvari se preprosto ne da nabluzit.
lucky

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

Pri meni je šla večina izpitov prvega letnika skozi brez piflanja. Ekonomija npr. mi pa ni šla. In se bo treba definicije naučit, ne samo brat in učit.

Kakorkoli, bistvo sva dojeli obe.

Pozdrav
willy
Prispevkov: 78
Pridružen: 12. Mar 2011 16:33

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a willy »

Fleurette napisal/-a:
lucky napisal/-a:Skoraj brez predavanj (bila sem le do novembra, decembra), z vajami in nekaj predznanja (tj. enkrat sem prebrala skripto) sem se jaz osebno učila dve noči (eno za majski rok, eno za junijskega) in dobila potem na junijskem 6.

:)

Drugače pa se po navadi študentje učijo kakšen teden, morda dva. Ampak to so tisti ta pridni, jaz se enostavno ne spravim prej.
Zdej ne vem al ste eni čudežni otroci al je z mano kej narobe, sam ne gre mi v glavo kako si lahko nekdo na pamet v dveh nočeh (?) to je cca 10-12 ur zapomne 140 strani dolgo skripto + še cel kup vaj in tist zelen praktikum al kaj je, s tem da pr UVPju ene stvari precej zakomplicirane, pojavljajo se čudni in neznani izrazi....
Res ne vem. Če bi jz bla tko pametna, bi šla rajš na Harvard pa zraven upisala še ena 2 vzporedna faxa :D
Tudi jaz takim zgodbicam o narejenih izpitih po dveh nočeh učenja enostavno ne verjamem. To žal ni mogoče, lahko na kakem drugem faksu, na PF LJ pač ne! Če bi bilo tako lahko, jih ne bi tako malo naredilo faks.

O piflanju je pa tako, da se je tudi 'piflati' treba z razumevanjem. Veliko se je treba enostavno naučit, ampak razumet, ne da ne veš, kaj se učiš. :ugeek:
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

No, definicija piflanja se očitno od človeka do človeka razlikuje :D Tisto kar eni že štejemo za piflanje, je nekaterim daleč od tega :mrgreen:
Pa še enkrat poudarjam, da ne mislim da je pravo samo piflanje, ker to sploh ni res, niti pod razno se pa tukej ne da popolnoma brez piflanja.

Je pa lih ekonomija edini predmet prvega letnika ki zahteva logiko, matematično znanje in se ne da naučit s piflanjem- lih zato dela večini ljudem težave, ker roko na srce, večina ljudi k se upiše na pravo je bolj nagnjena k družboslovju, učenju na pamet, kot k čemu drugemu- če bi bli nagnjeni k naravoslovju,logiki, računanju,...bi se vpisali na fiziko, matematične, strojne, ipd. fakse :mrgreen: Tam res v glavnem ni piflanja, pa še to sm skor zihr da se morjo tud oni kdaj kako besedilce naučit na pamet ;)
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a KiZo »

lucky napisal/-a:Pri meni je šla večina izpitov prvega letnika skozi brez piflanja. Ekonomija npr. mi pa ni šla. In se bo treba definicije naučit, ne samo brat in učit.
+1
lucky

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

Govorim o tem, da je treba vedeti definicije take kot so. Pri ustavi, UVP, civilnem ipd. tega ni bilo treba. Vsaj pri meni.

Vsak pa ima svoje mnenje. Tisti, ki me poznajo, vedo, kaj je res in kaj ne.

Pa srečno :)
Uporabniški avatar
Minnie
Prispevkov: 205
Pridružen: 14. Okt 2010 14:33

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a Minnie »

In konec off topic-a. ;)
Obrni obraz k soncu in sence padejo za teboj. :)
4ty
Prispevkov: 54
Pridružen: 12. Jan 2011 12:06

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a 4ty »

MIlahko kdo na kratko opiše moralo kot formalni in kot materialni pravni vir...

pa običaje isto kot formalni in materialni pravni vir...
MrQ
Prispevkov: 20
Pridružen: 18. Mar 2011 17:19

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a MrQ »

Morala je oz. morala ti pade ko dobiš gol v 90 min. iz situacije, prve resne, ki hkrati ni šansa je pa nevarna :D
Običaji so pa to zato ker se ti to običajno dogaja( Murphy). XD
rose
Prispevkov: 7
Pridružen: 08. Okt 2011 12:16

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a rose »

A je mogoče kdo tko fain od tistih k ste pisali izpit zdej oktobra da bi napisu kako je odgovarjal na vprašanja?..predusem zadnje vprašanje pa prvo me zanima.. :)
x-something
Prispevkov: 4
Pridružen: 19. Jul 2011 22:31

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a x-something »

mene tudi zanimajo odgovori, sama sem na prvo odgovorila da gre za pravni pogled na državo. drugega nism odgovorila, ker sem bila prepričana, da se te metode ne bodo pojavile :| . pri zadnjem sem se pa z ugibanjem odločila da gre za zakonsko analogijo in da ni uporabna v kazenskem pravu ampak se mi vedno bolj zdi, da je vse skupaj narobe in se bom ponovno ukvarjala z uvp-jem januarja... :D
rose
Prispevkov: 7
Pridružen: 08. Okt 2011 12:16

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a rose »

x-something napisal/-a:mene tudi zanimajo odgovori, sama sem na prvo odgovorila da gre za pravni pogled na državo. drugega nism odgovorila, ker sem bila prepričana, da se te metode ne bodo pojavile :| . pri zadnjem sem se pa z ugibanjem odločila da gre za zakonsko analogijo in da ni uporabna v kazenskem pravu ampak se mi vedno bolj zdi, da je vse skupaj narobe in se bom ponovno ukvarjala z uvp-jem januarja... :D

kar se tiče zadnjega vprašanja sm ga js čisto zgrešila :cry: :cry: .. ne vem skje ampak na pamet mi je pršou edino argument a maiori ad minus... prou pa je zakonska analogija usaj kar sm mal raziskovala po forumu pa spletu..
za prvo vprašanje sm pa tudi js dala da gre za pravni pogled.. pol utemeljitev tega pa sm napisala d je država skupek pravnih pravil..da ni pravna oseba ampak le personifikacija pravnega reda.. bla bla-- ubistvi sm povzela pravni pogled od Kelsna..
moja usoda=uvrstitev na ustni je odvisna od prvega uprašanja glede na to da sm zadnje čisto zgrešila.. in da se bi dalo še kakšno pomankljivost dubit pr 2. in 3. vprašanju.. :? ... in ta nevednost al sm čist nad mejo al pod mejo za na ustni me spraulja ob pamet :)
x-something
Prispevkov: 4
Pridružen: 19. Jul 2011 22:31

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a x-something »

rose napisal/-a:
x-something napisal/-a:mene tudi zanimajo odgovori, sama sem na prvo odgovorila da gre za pravni pogled na državo. drugega nism odgovorila, ker sem bila prepričana, da se te metode ne bodo pojavile :| . pri zadnjem sem se pa z ugibanjem odločila da gre za zakonsko analogijo in da ni uporabna v kazenskem pravu ampak se mi vedno bolj zdi, da je vse skupaj narobe in se bom ponovno ukvarjala z uvp-jem januarja... :D

kar se tiče zadnjega vprašanja sm ga js čisto zgrešila :cry: :cry: .. ne vem skje ampak na pamet mi je pršou edino argument a maiori ad minus... prou pa je zakonska analogija usaj kar sm mal raziskovala po forumu pa spletu..
za prvo vprašanje sm pa tudi js dala da gre za pravni pogled.. pol utemeljitev tega pa sm napisala d je država skupek pravnih pravil..da ni pravna oseba ampak le personifikacija pravnega reda.. bla bla-- ubistvi sm povzela pravni pogled od Kelsna..
moja usoda=uvrstitev na ustni je odvisna od prvega uprašanja glede na to da sm zadnje čisto zgrešila.. in da se bi dalo še kakšno pomankljivost dubit pr 2. in 3. vprašanju.. :? ... in ta nevednost al sm čist nad mejo al pod mejo za na ustni me spraulja ob pamet :)
sem na istem, ker se mi pa zdi, da sm pa prvo vprasanje zadela lih samo to da je to pravni pogled na državo, potem sem pa samo opisala vse tri teoretike in s tem se je odgovor končal in se mi zdi da bom tu dobila največ eno točko, pri ta zadnjem pa samo upam, da je vsaj zakonska analogija res :| tako da je pri meni podobna situacija in je moj ustni zelo odvisen od 1,3,4 vprasanja. k bi vsaj nabrala za unih 5.5t :cry:
Zaklenjeno

Vrni se na