pogoj za 2. letnik

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Odgovori
kendy
Prispevkov: 43
Pridružen: 16. Avg 2011 21:31

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a kendy »

lucky napisal/-a:Da se še jaz oglasim :) Vse lepo in prav, da lahko greš izredno v drugi letnik brez 4 (kar ne morem verjeti) predmetov, ampak ali se kdo vpraša, kaj se bo takemu študentu zgodilo v drugem letniku, ko bo imel za opraviti 4 predmete prvega in 9 drugega letnika, kar je skupaj 13 izpitov. In če jih v prvem ni zmogel narediti več kot 4, kako jih bo potem 13? To dodatno podkrepi še mnenje večine študentov drugega letnika, ki pravijo, da je drugi neprimerno zahtevnejši od prvega, saj te čakata dva izpita kazenskega prava (materialno in procesno).

To je le moje mnenje, ampak svetujem, da se v takem primeru ponavlja, sploh če imaš možnost rednega ponavljanja, ker je malo škoda plačevati 211 EUR za posamezno opravljanje izpita, na koncu se ti pa v drugem letniku nabere vsega in ne moreš naprej.

Na nikogar se nisem želela posebej obračati, ampak sem to napisala le, ker sem sprva tudi sama razmišljala o izrednem vpisu v drugi letnik, če mi redno ne bi uspelo, ampak sem prišla do takega zaključka, kot sem napisala zgoraj. Konec koncev, zapravim lahko od 2000 pa tudi do 5000 EUR v enem letu. Le za izpite. In brez komisijskih. In kaj, če ne uspe? Zapravim še več!

Tako da ... dajte premisliti, tako kot sem jaz! :)

Srečno!
ne razumem, na kakšen način bi zapravila 2000eur v enem letu z izrednim vpisom v drugi letnik... jaz sem razumel, da plačaš polnino ~1600eur, nato pa imaš izpite zastonj (prva 3 opravljanja seveda), ali sem kaj spregledal?
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Car »

Da, ampak moraš najprej opraviti izpite za nazaj, preden lahko delaš izpite za 2. letnik. Če ti uspe narest izpite 1. letnika do npr. maja, ti ostaneta še 2 roka da narediš 9 izpitov za 2. letnik. Kar je seveda skoraj nemogoče, moraš zato izredno ponavljati (vsak izpit ~200€).

Bolj jasno?

lp
kendy
Prispevkov: 43
Pridružen: 16. Avg 2011 21:31

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a kendy »

aha hvala, nisem upošteval, da je računala še naslednje leto :D

v tem primeru bi jaz naslednje leto pavziral in plačal 80 eur na izpit, je to mogoče?

sicer pa računam, da bi preostale 3 izpite 1. letnika naredil vsaj do marca :)
lucky

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a lucky »

Kolega kendy, kot sem rekla, s svojim mišljenjem ne pritiskam na nikogar. Kar sem napisala, je le droben dobronameren nasvet z moje strani, saj sem se pozanimala o težavnosti drugega letnika iz prve roke. Sicer pa, kot že večkrat rečeno, vsakemu svoje.

Tudi ni nujno, da nekomu ne bi uspelo. Ampak, če pogledaš realno, če v prvem letniku narediš 4 (po možnosti morda še "ta lahke") izpite, jebemti, kako jih boš v drugem 13? Ne bom rekla, da ni mogoče, vsekakor pa je daleč od resničnosti.

Odločitev je seveda odvisna od vsakega posameznika.

Pozdrav,
Alja
lucky

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a lucky »

In ja, če ti ostanejo trije (sicer ne vem, kateri), bi morda še šlo. Ampak z januarskimi roki tudi verjetno veš, kako je, saj je tik pred izpiti veseli december :)
deadff
Prispevkov: 126
Pridružen: 14. Dec 2008 23:39

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a deadff »

Ni 13, ker moraš naredit "samo" 7 od 9ih izpitov, da imaš pogoje ;)
lucky

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a lucky »

No, se popravljam, potem pa jih je le 11 vsega skupaj.

:P
kendy
Prispevkov: 43
Pridružen: 16. Avg 2011 21:31

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a kendy »

in za izredno spet pol manj :P :P
Uporabniški avatar
Minnie
Prispevkov: 205
Pridružen: 14. Okt 2010 14:33

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Minnie »

In potem se vrtiš v začaranem krogu. :) Če si hočte kej živcev prihranit, ne hodte naprej z grehi (vsaj ne brez rima in ekonomije hkrati). Govorim iz lastnih izkušenj. :D
Obrni obraz k soncu in sence padejo za teboj. :)
lucky

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a lucky »

kendy napisal/-a:in za izredno spet pol manj :P :P
Wow, you get my point. Proud of you.

Ne, resno, sej je smešno in zabavno in vse :) Ampak moji zgornji posti so bili dejansko resni.

In ... s tem zaključujem to debato. Vsak naj naredi, kar njemu paše.
seal

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a seal »

No, ja... je najprej treba vse izpite za 1. letnik opraviti, preden pristopiš h izpitom 2. letnika.
12345
Prispevkov: 127
Pridružen: 07. Jan 2011 11:03

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a 12345 »

Ve kdo točen podatek o tem, koliko stane letnik?
Uporabniški avatar
Klea
Prispevkov: 110
Pridružen: 27. Avg 2009 13:29

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Klea »

1. letnik 1.878,23 €
2. letnik 1.557,55 €
3. letnik 1.557,55 €
Growing old is mandatory, growing up is optional.
nstjf91
Prispevkov: 1
Pridružen: 12. Sep 2011 09:18

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a nstjf91 »

ve mogoče kdo kak je v času pavziranja, kje se prijaviš na izpit in kje ga plačaš?
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

Prijaviš se normalno preko ŠIS-a, plačaš pa ga po položnici, ki jo dobiš na dom.
LeeLoo
Prispevkov: 24
Pridružen: 16. Dec 2010 10:35

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a LeeLoo »

A ni tko, da če pavziraš je izpit 40 €?
Ker na ceniku piše da je opravljanje izpita za osebe brez statusa(torej pazerje) 40 €?
No, prvo drugo in tretje opraljanje...
seal

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a seal »

LeeLoo napisal/-a:A ni tko, da če pavziraš je izpit 40 €?
Ker na ceniku piše da je opravljanje izpita za osebe brez statusa(torej pazerje) 40 €?
No, prvo drugo in tretje opraljanje...
Kopirano iz cenika storitev UL:
6.5. prvo, drugo, tretje opravljanje izpita za osebe brez statusa, posamično opravljanje (diferencialnega) izpita 42,30 €
6.6. četrto in vsako nadaljnje komisijsko opravljanje izpita 128,30 €

Tako je.
the.one
Prispevkov: 17
Pridružen: 05. Jan 2011 15:25

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a the.one »

živjo!
precej sem zmedena glede pogojev za redni vpis v 2. letnik pa me zanima, če ti ostanejo rim, civilno in zgodovina(opravljena sem.naloga) se da vse 3 prenest v 2. letnik rednega študija?
hvala :)
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a jessy »

Ne, tako ne moreš iti redno v 2. letnik, ker imaš le 49 ECTS. Poleg rima ti lahko ostane le eden izmed predmetov (ali civilno ali zgodovina) in imaš tako točno 52 točk (pogoj za redno napredovanje).
Uporabniški avatar
Lucretia
Prispevkov: 63
Pridružen: 02. Jan 2011 14:09

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Lucretia »

Citiram iz druge teme:
costello napisal/-a:POZOR, vodstvo fakultete je sprejelo nov sklep, da se za izreden vpis v višji letnik bolonje, prištejejo le točke s predavanj PRI NENAREJENIH IZPITIH.
Torej, čisto kontra temu, s čimer smo bili seznanjeni! Mislim, da je veliko študentov računalo na izreden vpis s temi točkami s predavanj!
Tole smo izvedeli čisto po naključju v referatu.
Referat je podal predlog vodstvu za ponovno odločanje o tem pravilu, ki bo v začetku oktobra.
Groza!!
Se pravi, ne samo, da se ne da več priti v 2. letnik izredno brez 4 izpitov (eup,eko, rim, zgo), ne da se priti niti brez 3 nenarejenih (eko, rim, zgo), se pravi ti lahko manjkata samo 2 večja izpita. :shock:

Torej bomo tisti, ki smo se zanašali na tistih 8 pik pod malo večjim pritiskom zdajle in oktobra delali izpite, ki so nam še ostali :twisted:

Osebno nisem razočarana nad tem ukrepom (res je bil, čisto iskreno, malo ohlapen kriterij), se pa ne strinjam s tem, da se to objavi toliko malo časa pred vpisom, ko bi si morda naredili drugačen plan opravljanja izpitov, če bi za to zvedeli prej.

Ravno tako izredni študentje sploh nimajo nekih velikih prednosti ( v tem primeru samo 2 ECTS ), kar je v nasprotju s starim programom slabše.

Oh ja... gremo se učit :mrgreen:
costello
Prispevkov: 83
Pridružen: 27. Maj 2009 20:17

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a costello »

Če se spomnejo spreminjat pravila, bi jih mogli na začetku leta, da bi bili z njimi seznanjeni, ne pa 2 tedna pred koncem študijskega leta, ko nas je mnogo že izpolnilo anketo o izrednem napredovanju.
Uporabniški avatar
Lucretia
Prispevkov: 63
Pridružen: 02. Jan 2011 14:09

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Lucretia »

Ja, točno to je moj point.

Razumem, da niso pomislili, da se bo pod takim kriterijem "prešvercalo" preveč študentov z neopravljenimi izpiti naprej in se strinjam, da je res ohlapen kriterij (čeprav spadam med tiste, ki so računali na teh 8 pik), ampak malo zahrbtno je it to spremnijat, ko so septemberski roki že praktično mimo. Jaz osebno bi si drugače splanirala izpite, če bi vedela, da moram narediti 2 izpita več kot sem mislila, da ustrezam pogojem.

Ampak bo že, na pf je treba biti na vse pripravljen očitno :lol:
costello
Prispevkov: 83
Pridružen: 27. Maj 2009 20:17

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a costello »

Js predlagam, da kontaktirate referat, dekana... in da skupaj nekaj dosežemo.
Uporabniški avatar
Klea
Prispevkov: 110
Pridružen: 27. Avg 2009 13:29

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Klea »

Varstvo pričakovanih pravic in to :roll:

Nevermind me :mrgreen:
Growing old is mandatory, growing up is optional.
costello
Prispevkov: 83
Pridružen: 27. Maj 2009 20:17

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a costello »

tut js mislm, da nam posegajo v že pridobljene pravice...
Odgovori

Vrni se na