IZPIT MAREC 2011

prof. dr. Vladimir Simič, prof. dr. Katja Škrubej

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Zaklenjeno
caaat
Prispevkov: 126
Pridružen: 23. Nov 2010 20:08

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a caaat »

Jaz sem imela ustnega pri njej. Sprašuje tisto kar si v testu najmanj znal. Jaz sem mela nič točk pri mesti avtonomiji in me je spraševala glede gorskih pravd, skupnosti, zajem po gorskem pravu (deden, svoboden) in pa kdo vse je lahko gornik (kmet, meščan, plemič) - to naj bi bla tut posebnost gorskih skupnosti. Potem je vprašala še: Kazenski podložniški patent (Jožef II., vsebina) in pa teoretika Beccario (4 točke proti smrtni kazni). Prve dve vprašanji sem dobro znala, glede Beccarie pa bolj malo, a je bilo dovolj za šestko :) Srečno tistim, ki ste na vrsti jutri ;)
Elektra
Prispevkov: 40
Pridružen: 03. Feb 2011 11:44

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a Elektra »

Jaz sem mela danes ustnega pri prof. Simiču in sem naredila 8-) , se mi pa zdi da je vse preveč točke odbijal vsepovprek. sem kar vesela drugač, glede na to da naj bi jih včeraj pri njemu padlo 22 od 29 :o.
MrQ
Prispevkov: 20
Pridružen: 18. Mar 2011 17:19

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a MrQ »

Ustni pri Simiču. Dobil sem zemljisko odvezo in sem gladko polizu tko da več znanja prihodnjič. :D
Aja pa dajte si ZEMLJIŠKO ODVEZO res pogledat ker je tut eno pred mano to vprašal( ni naredila)!
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a jessy »

denny.crane napisal/-a:
jessy napisal/-a:A se je možno naučiti za izpit v 1 tednu? :oops: Bila bi zelo hvaležna za kakršenkoli nasvet s strani tistih, ki imajo ta izpit že za sabo!
Težko.

Prijazen pozdrav, A
No, naj povem, da je mogoče. :)

Se mi pa zdi, da so bili rezultati bolj slabi oz. da so bili januarja precej boljši?
Blade1
Prispevkov: 70
Pridružen: 19. Feb 2010 13:03

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a Blade1 »

Bravo, čestitam ti !

V ene tednu se naučit za Pravno zgodovino. Taki ste pa redki ;)

rezultati pa so bili kar slabi ja ;)
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Če preveč ne kompliciraš, in če si hodil na predavanja redno in vaje, se da v enem tednu naučiti :D
No, da ne bo zdej kot da pravim iz osebnih izkušenj, saj niti jaz nisem redno hodil na predavanja in sem se PZG učil približno 2 tedna + dodatnih par dni za kolokvij, ampak sedaj ugotavljam, da če bi delal sproti in hodil redno na predavanja, bi zadostovalo že 6-7 dni za izpit :D
BTW, danes sem imel predavanje v rdeči predavalnici in opazil na eni izmed klopi zapis: "Beccarria-4 nauka o kazni; deželni zbori, manujev zakonik :D Nekdo se je očitno intenzivno učil, hehe:)
mariposa
Prispevkov: 3
Pridružen: 13. Dec 2009 10:54

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a mariposa »

Yay :D še ena ponosna lastnica šestičke :) se strinjam da je bil ta test velik težji kot januarski. Ustnega sm mela ob 2h in je reku da smo do takrat samo 4 naredili (in to vsi s šestičkam)
Uporabniški avatar
hannah
Prispevkov: 70
Pridružen: 05. Okt 2010 21:45

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a hannah »

ponosno odkorakala z 8ko v indexu :mrgreen:
New York
Prispevkov: 90
Pridružen: 04. Feb 2011 14:36

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a New York »

kako je bil izpit sestavljen? Večinoma iz vaj pa potem naprej izpeljana teorija al kako zgleda? al tko piflarija pač.. da vem al dat poudark bol na škrubejevo knjigo&vaje ali vilfana..
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a jessy »

Sicer se vprašanj ne spomnim več najbolje (poglej nazaj, smo jih skoraj zagotovo komentirali), ampak mislim, da prevladujejo odlomki ... ene 6 vprašanj od 8. Jaz bi na tvojem mestu dala več poudarka vajam, ker so navsezadnje nadgradnja Vilfana in zraven hkrati ponoviš še teorijo. Sploh če izpit sestavlja Škrubejeva, zna biti znanje z vaj ključnega pomena.
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

A ne bo junijskega izpita sestavljal prof. Simič? Ker je marčevskega prof. Škrubej.
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a jessy »

Aja, ne vem, jaz sem govorila na splošno. Baje se res izmenjujeta.
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a rea »

A se vprašanja pri PZG ponavljajo?
Pa enkrat sem nekje zasledila izpitna vprašanja v wordu, zdaj pa nevem kje sem jih našla :shock:
morda kdo ve?
Blade1
Prispevkov: 70
Pridružen: 19. Feb 2010 13:03

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a Blade1 »

Če sestavlja Simič, se rade ponavljajo, če pa ni vprašanje ravno isto, je pa zelo podobno. Preberi si kakšna stara vprašanja. Pa Vaje, vaje vaje :)

Lp
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a jessy »

rea napisal/-a:A se vprašanja pri PZG ponavljajo?
Pa enkrat sem nekje zasledila izpitna vprašanja v wordu, zdaj pa nevem kje sem jih našla :shock:
morda kdo ve?
Mogoče Simičeve izpite? Klik.
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

Mislite, da je vaje sploh potrebno gledati, glede na to, da izpit sestavlja prof. Simič?
Urši
Prispevkov: 179
Pridružen: 30. Okt 2010 21:40

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a Urši »

tut januarja je sestavljal izpit on pa je bila večina primerov z odlomki, tako da vaje je vsaj po mojem mnenju nujno pogledat. ;)
New York
Prispevkov: 90
Pridružen: 04. Feb 2011 14:36

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a New York »

Vaje iz Škrubejeve knjige, ane? Ne od prejšnjih let..?
tekani
Prispevkov: 31
Pridružen: 20. Jan 2009 08:17

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a tekani »

Kaj ima kdo kopijo knjige od Škrubejeve in bi bil tako prijazen jo posoditi, da si jo skopiram? ali pa vsaj poveste če je možno sploh kje kopijo dobiti?
Uporabniški avatar
La mariposa
Prispevkov: 157
Pridružen: 26. Jan 2011 15:29

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a La mariposa »

Zanima me, če kdo ve ali pride v poštev tudi zadnje poglavje Vilfana o ustvarjanju novega prava in pravni spomeniki Srbije?
sheila
Prispevkov: 17
Pridružen: 14. Nov 2010 16:17

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a sheila »

a veste mogoče odgovor na to vprašanje''
Kateri cilj je želela doseči cerkev ko je prevzela sklepanje zakonske zveze v svoje roke? Kako je bilo s tem v medvojni Jugoslaviji?
to vprašanje se je velikokrat ponovilo na starih testih od Simiča, pa bi lepo prosila da mi nekdo napiše odgovor :)
hvala
Uporabniški avatar
La mariposa
Prispevkov: 157
Pridružen: 26. Jan 2011 15:29

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a La mariposa »

a mogoce kdo ve kaj pomen salvatorična klavzula pri constitutio criminalis carolina?
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

sheila napisal/-a:a veste mogoče odgovor na to vprašanje''
Kateri cilj je želela doseči cerkev ko je prevzela sklepanje zakonske zveze v svoje roke? Kako je bilo s tem v medvojni Jugoslaviji?
to vprašanje se je velikokrat ponovilo na starih testih od Simiča, pa bi lepo prosila da mi nekdo napiše odgovor :)
hvala
Hmm, jaz bi rekel tkole:
S te, ko bi sklepanje ZZ popolnoma prešlo v roke posvetne oblasti, Cerkev kot pomembna družbena in politična sila takratnega časa ne bi le postopoma izgubljala na svoji politični in družbeni moč, temveč bi jo to tudi finančno prizadelo(verjetno so se razne dajatve plačale v vzvezi s sklepanjem ZZ). Poleg tega je sklepanje ZZ v duhu cerkvenega obreda krepilo katoliški duh in versko vzgojo ter utrjevalo vero med takratnimi množicami, kar je le pomagalo Cerkvi ohraniti vplivni položaj v borbi z posvetnimi vladarji.
V medvojni Jugoslaviji, če se dobro spomnem, je bilo sklepanje ZZ različno glede na tradicijo pravnih območij.
Salvatorična klavzula ne pomeni ničesar drugega kot to, da so v deželah primarno veljali deželni zakoni, subsidiarno je prihajal v veljavo Constitutio Criminalis Carolina.
Uporabniški avatar
La mariposa
Prispevkov: 157
Pridružen: 26. Jan 2011 15:29

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a La mariposa »

hvala :D A mogoče kdo ze kej ve če je treba 15 poglavje o ustvarjanju novega prava, o srbskih spomenikih in državne ureditve habsburške monarhije (uprava in ustava) tudi potrebno znat? :D
lucky

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

La mariposa napisal/-a:hvala :D A mogoče kdo ze kej ve če je treba 15 poglavje o ustvarjanju novega prava, o srbskih spomenikih in državne ureditve habsburške monarhije (uprava in ustava) tudi potrebno znat? :D
Za 15. poglavje sem sigurna, da ne.
Zaklenjeno

Vrni se na