Januarski izpit 2011

prof. dr. Albin Igličar, doc. dr. Tilen Štajnpihler

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Zaklenjeno
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a rea »

Ja dobiš vse točke ane :D
kater rest si mela? Če si mela z Luhmannom potem ni nobenih pretresov pri točkovanju :)

1. naloga: Nimam pojma kako je ocenjeval (jz sm pisala, določen organ za izvrševanje sankcij, sankcije vnaprej določene ipd pa mi je dal samo 5 točk)
2. naloga: Pravica naroda do samoodločbe 10točk (jz sm naroda spustila pa mi je vseen dal 10 točk), b dela nism napisala, tak da nevem.
3.naloga: Lobiranje, Vplivanje na zak. in izvr. oblast je skupaj 10 točk in potem si moral še dva obkrožit (skupaj spet 10točk, za enega samega je 5 točk)
4. naloga: Niklas Luhmann 5 točk, drugega dela nevem.
5. naloga: Za vsak pravilen odgovor dobiš 5 točk. pravilni odg so pa v knjigi :D

upam, da sem kaj pomagala :)
lucky

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

Hvala, mi je pomagalo. Koliko si pa ti pisala, če ni skrivnost? :)
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a rea »

Ni skrivnost :)
Nisem naredila (se tudi nisem dovolj učila), pisala sem pa 45 točk :)
lucky

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

Jao, le kaj mene čaka jutri :/ Sej ne vem, al se naj še učim al ne.. :)
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a rea »

Če prav vem, si hodila na predavanja ipd, tako da mislim, da pri tebi ne bo nobenega problema ;)
lucky

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

Sem, ja, ampak ne cel semester, le do tričetrt knjige al pa malo manj.. Mah ne vem, po eni strani mi je že vseeno, ko slišim razne govorice, kako in kaj so drugi nardili.. in kaj je prav in kaj ne. Ne vem, res, bomo videli jutri, kako bo. Sporočim svojo izkušnjo :)
hpoirot
Prispevkov: 93
Pridružen: 17. Okt 2010 12:51

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a hpoirot »

lucky, bi mi lahko prosim povedala, kdaj mate jutri razpisane ustne? jz sm mela danes pa sm pozabila indeks in ga morm jutr nest podpisat ...

sicer pa jz sm si naračunala na pisnem delu nekako okrog 65 točk, dobila sm jih 52. res je odbiju točke tralala hopsasa, recimo pri gurvitchu sem dobila samo 9 točk, čeprov sm mela vse prov; ampak ker nism opisala, sm zgubila točke. pri taprvi nalogi se mi je spet isto zgodilo, pri lobiranju sm pa tud pogrnla - dobila sm 4/10 (za definicijo to govorim), pa bi zihr lahko dobila več, ker sem podrobno opisala vse, res pa je da mi je manjkal stavek - vplivanje na izvršilno in zakonodajno oblast, ker sem ga nadomestila z - vplivanje interesnih skupin na politične odločitve :D

skratka, ker se nism čist nč pripravljala na ustnega in ker sm šla med zadnjimi vpogledat izpit, sm mela dobre pol ure za prebrat si takratko skripto, pa še to bl nahitr, res sam za osvežit. ampak je bil stric zlo prjazen (se je odkupu za vse grdo odštevanje točk!) - vprašal me je nekej iz seminarske (znala 100%), panjuridizacijo (100% definicijo, ko me je vprašu pa zakaj je vedno več družbenih odnosov pa bl nism mela pojma) in kakšne zakone je poznal neumann (sploh nikol prej nism slišala da obstaja, kar sm mu - mal olepšan sicer - tud povedala) - pa je reku vredu, da mi da 6 in povedu odgovor.

true story :D

mislm da je vsak, ki ni mel res res res nesrečnega momenta, naredu ustnega. :)
lucky

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

Ustnega mam jaz ob 13ih, mislim pa, da so udi že okoli 10ih, če se ne motim, ampak ne me držati za besedo. Upam, da bo no.. bomo pa jutri videli, kako in kaj. Mimogrede - 50 točk rabiš, da odgovarjaš ustno, ne?

Lp in hvala
caaat
Prispevkov: 126
Pridružen: 23. Nov 2010 20:08

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a caaat »

hpoirot napisal/-a:lucky, bi mi lahko prosim povedala, kdaj mate jutri razpisane ustne? jz sm mela danes pa sm pozabila indeks in ga morm jutr nest podpisat ...

sicer pa jz sm si naračunala na pisnem delu nekako okrog 65 točk, dobila sm jih 52. res je odbiju točke tralala hopsasa, recimo pri gurvitchu sem dobila samo 9 točk, čeprov sm mela vse prov; ampak ker nism opisala, sm zgubila točke. pri taprvi nalogi se mi je spet isto zgodilo, pri lobiranju sm pa tud pogrnla - dobila sm 4/10 (za definicijo to govorim), pa bi zihr lahko dobila več, ker sem podrobno opisala vse, res pa je da mi je manjkal stavek - vplivanje na izvršilno in zakonodajno oblast, ker sem ga nadomestila z - vplivanje interesnih skupin na politične odločitve :D

skratka, ker se nism čist nč pripravljala na ustnega in ker sm šla med zadnjimi vpogledat izpit, sm mela dobre pol ure za prebrat si takratko skripto, pa še to bl nahitr, res sam za osvežit. ampak je bil stric zlo prjazen (se je odkupu za vse grdo odštevanje točk!) - vprašal me je nekej iz seminarske (znala 100%), panjuridizacijo (100% definicijo, ko me je vprašu pa zakaj je vedno več družbenih odnosov pa bl nism mela pojma) in kakšne zakone je poznal neumann (sploh nikol prej nism slišala da obstaja, kar sm mu - mal olepšan sicer - tud povedala) - pa je reku vredu, da mi da 6 in povedu odgovor.

true story :D

mislm da je vsak, ki ni mel res res res nesrečnega momenta, naredu ustnega. :)
mogoče veš, ali je bila pri Durkheimu tudi kolektivna zavest? aaam... pa še to. kaj je bilo treba pri Gurvitchu opisat in prav tako pri prvi? ni bilo dovolj da si naštel lastnosti norm in pri prvi tiste vsebinske značilnosti?
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a Car »

Jaz pa se poslavljam tudi iz te teme :) Včeraj dobil rezulat pisnega dela - 6, vzel in se pobrisal kar se da hitro iz kabineta :)
lucky

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

Poslavljam se tudi jaz.. :)
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

lucky napisal/-a:Poslavljam se tudi jaz.. :)
Z oceno? :)

Prijazen pozdrav, A
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
lucky

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

Z oceno. :))
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Hahaha, kolegica Lucky pravniško elegantno odgovarja kolegi Denny.crane :D
Kakor koli, čestitam vsem, ki ste opravili SOC in ZGO.
Lp
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a Car »

Hvala, hvala :)
Uporabniški avatar
9sammy5
Prispevkov: 233
Pridružen: 03. Nov 2010 15:46

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a 9sammy5 »

Tisti brez ZGO nismo pa nič vredni? :x :lol: hehe...
Jast sm tut konc :D Čeprav ne z dobro oceno, ampak sam da nekj je. Tokrat je tako, drugič bo drugače :D
Portia
Prispevkov: 72
Pridružen: 07. Nov 2010 15:20

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a Portia »

Tudi jaz se z velikim veseljem umikam s te teme :D :mrgreen:
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

9sammy5 napisal/-a:Tisti brez ZGO nismo pa nič vredni? :x :lol: hehe...
Jast sm tut konc :D Čeprav ne z dobro oceno, ampak sam da nekj je. Tokrat je tako, drugič bo drugače :D
Itak da ste vredni:) Važn je, da ste vsaj enega od izpitov sedaj opravili, ker je lepo, ko ti Kambič al pa Kranjc na 1. majskem roku pogledata indeks in vidita, da imaš že kak izpit narejen. Ponavadi rečeta: "No, kolega/-ica, vi pa ste med letom bili pridni:)". Pa ne se obremenjevati z tem, kako oceno ste dobili, saj ste šele začeli, verjemite, da se bo to tam v 3. ali 4. letniku dalo komot zvišati pri kakih drugih predmetih(do tam pa želim tako vam kakor samemu sebi, da uspešno priplavamo) :)
Lp
New York
Prispevkov: 90
Pridružen: 04. Feb 2011 14:36

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a New York »

Živjo! zanima me od kje ste se učili za izpit in pa če je Igličar tolk dobr da ti oprosti če si se pozabil odjavit od roka (januarja) in greš lahko na naslednji rok? Al uradno nesmeš?
Uporabniški avatar
Klea
Prispevkov: 110
Pridružen: 27. Avg 2009 13:29

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a Klea »

Uradno ne smeš in v ŠIS-u nimaš možnosti prijave, razen če neseš zdravniško opravičilo v referat in ti prijavo odprejo. Kakšne (in če) so "neuradne" možnosti, bo pa kdo drug dodal, se osebno še nisem srečala s tem problemom. :)
Growing old is mandatory, growing up is optional.
mandy
Prispevkov: 73
Pridružen: 05. Okt 2008 09:39

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a mandy »

In kakšna so bila vprašanja na januarskem izpitu?
lucky

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

Mi smo imeli:
1. Formalen vidik specifičnosti pravnih norm.
2. Narodno suverenost.
3. Lobiranje.
4. Avtor + podvprašanje.
5. Kdo imenuje posamezne poklice - ustavni sodnik, itd.

Ne spomnim se točno vprašanj :)
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a jessy »

Poglej par strani nazaj.
mandy
Prispevkov: 73
Pridružen: 05. Okt 2008 09:39

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a mandy »

ups, pa res :) hvala!
Urši
Prispevkov: 179
Pridružen: 30. Okt 2010 21:40

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a Urši »

Mene pa zanima kako ste se učili sociologijo (tisti,ki ste izpit tudi uspešno opravili :D ) je dovolj samo Calvotova skripta ali je treba tudi knjigo predelati? Mi je namreč precej nezamimiva in iščem lažje rešitve :P
Zaklenjeno

Vrni se na