Kolokvij - redni študentje

prof. dr. Igor Kaučič, prof. dr. Franc Grad

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

lucky

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a lucky »

Torej, praktičen primer: kolokvij je negativen, pisni del izpita opraviš s 7 in se uvrstiš na ustnega, kakšne so slabosti, ki jih imaš na ustnem delu, glede na negativno odpisal kolokvij? :)

Samo to me zanima. :)
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

lucky napisal/-a:Torej, praktičen primer: kolokvij je negativen, pisni del izpita opraviš s 7 in se uvrstiš na ustnega, kakšne so slabosti, ki jih imaš na ustnem delu, glede na negativno odpisal kolokvij? :)

Samo to me zanima. :)
Napisal/-a denny.crane » 03. feb 2011 17:27 Koristi, ker ko vidi da imaš pozitivno opravljen kolokvij si vprašan po navadi za višjo oceno in gre ocena hitreje navzgor, kot pri negativnem kolokviju
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
lucky

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a lucky »

denny.crane napisal/-a:
lucky napisal/-a:Torej, praktičen primer: kolokvij je negativen, pisni del izpita opraviš s 7 in se uvrstiš na ustnega, kakšne so slabosti, ki jih imaš na ustnem delu, glede na negativno odpisal kolokvij? :)

Samo to me zanima. :)
Napisal/-a denny.crane » 03. feb 2011 17:27 Koristi, ker ko vidi da imaš pozitivno opravljen kolokvij si vprašan po navadi za višjo oceno in gre ocena hitreje navzgor, kot pri negativnem kolokviju
Najlepša hvala, kolega. :)
binka
Prispevkov: 78
Pridružen: 23. Jan 2011 22:18

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a binka »

A ni tako da pišemo tudi cel 4.del?
caaat
Prispevkov: 126
Pridružen: 23. Nov 2010 20:08

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a caaat »

Četri del so lokalne skupnosti in jih ne pišemo ;)

Eno vprašanje... Je abosolutna večina in absolutna navadna večina enako? :roll:
a90
Prispevkov: 162
Pridružen: 16. Dec 2009 12:27

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a a90 »

Zdaj odvisno. :D

Imaš absolutno navadno večino in absolutno kvalificirano večino. Če pri obeh izpustiš sredino dobiš absolutno večino, kar pa potem ni enako. Odvisno kje kaj piše, pa si pogledaš kje je katera potrebna. ;)
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a jessy »

lucky napisal/-a:Je kdo takšen, ki si ni nič pogledal? :) Al se res vsi učite? Ker.. meni se nekak ne zdi ravno smiselno - izpit mam namen pisat krepko več kot med 5 in 6 ali 6, če pa prav razumem, pa ti kolokvij v takem primeru ne koristi kaj dosti, razen, da dobiš morda kako vprašanje več na ustnem. :)
Jaz sem si samo prebrala in verjetno znam le osnovne stvari. Sploh si ne predstavljam, kako bo ta kolokvij izgledal - ali bodo bolj ali manj zgolj ključne stvari, ki smo jih ves čas ponavljali, ali bo potrebno podrobno znanje. Upam na prvo varianto. :mrgreen:
binka napisal/-a:A ni tako da pišemo tudi cel 4.del?
Še enkrat ... pišemo: prvi del v celoti, tretji del razen obrambe države in tožilstva&odvetništva&notariata, od četrtega dela neposredno demokracijo. ;)
hpoirot
Prispevkov: 93
Pridružen: 17. Okt 2010 12:51

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a hpoirot »

kakšne so ble kej rešitve?
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a jessy »

Mene zanima glede zadnje naloge, kdo je avtor končnega besedila ustavnega zakona? Jaz sem napisala kar DZ, zdaj pa mi je na misel prišla ustavna komisija. :mrgreen:
Majch
Prispevkov: 19
Pridružen: 25. Sep 2010 11:06

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a Majch »

Jaz sem isto napisala DZ. A bi mogoče lahko kdo napisu rešitve? :D
caaat
Prispevkov: 126
Pridružen: 23. Nov 2010 20:08

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a caaat »

hehe tudi jaz sem napisala državni zbor :D ... tam pri da ne... sm pa dala DA, NE, nisem, DA, DA, nisem... to so rešitve pri A, ki se jih napisala... kdo ve točne pravilne odgovore?

mogoče kdo ve, kako obširen mora biti odgovor na 2 (esejsko) vprašanje? jaz sem napisala le dva stavka, bistveno razliko, črt je pa bilo ogromno :mrgreen:
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a jessy »

Sicer se ne spomnim točno, ampak mislim, da sem pri prvi nalogi obkrožila odgovore da, ne, ne, da, da, ne. Pri katerih vprašanjih pa nisi ničesar obkrožila?

Pri drugi nalogi se je pa tudi meni zdelo nekaj veliko črt za tako vprašanje. :P
caaat
Prispevkov: 126
Pridružen: 23. Nov 2010 20:08

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a caaat »

ja nisem vsega obkrožila, ker nisem bila čist zihr, bile so pa minuz točke, tako da nisem hotla glih ugibat. se mi je pa zdelo da je zadni ne... :P
ja vrstic je čisto preveč:D tako da upam da ne pričakujejo romanov:D
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a jessy »

Ne, saj to razumem, ampak te sprašujem pri katerih vprašanjih (vsebinsko) si pustila prazno - vprašanj se namreč ne spomnim, le vrstni red svojih odgovorov. :mrgreen:
caaat
Prispevkov: 126
Pridružen: 23. Nov 2010 20:08

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a caaat »

Aaaa... površno prebrala tvoje vprašanje :oops:
Tam, ali predlaga 10 poslancev interpelacijo. Nisem vedla a jih je 10 ali ne. Pa zadnje, je blo pa nekaj o imuniteti sodnikov pred začetkom kazenskega postopka.
laura
Prispevkov: 40
Pridružen: 24. Jan 2011 11:04

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a laura »

Kaj ba B test? Je kdo vse znal? :) Kdo predlaga državnemu svetu da vloži odložilni veto?
a90
Prispevkov: 162
Pridružen: 16. Dec 2009 12:27

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a a90 »

Državni svetniki sami predlagajo veto, ki ga morajo nato podpreti z večino vseh glasov. ;) Ne me pa držat za besedo.
laura
Prispevkov: 40
Pridružen: 24. Jan 2011 11:04

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a laura »

Ja, to sem vedla. Ampak tako je blo vprašanje. Kdo jim lahko to predlaga. :shock:
Aida
Prispevkov: 32
Pridružen: 05. Feb 2011 11:55
Kraj: Ljubljana

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a Aida »

Objavljam kolokvij A, če morda komu prav pride.
Vprašanja po spominu, možne napake.
Odgovori so na hitro iz knjige, vsekakor jih velja še enkrat preveriti.

1) DA / NE
a) Vlada je odgovorna DS. NE
b) 10 poslancev lahko vloži interpelacijo proti vladi ali ministru. DA str. 300
c) Predsednik vlade lahko razreši ministra. NE
d) Predsednik RS predlaga ustavne sodnike. DA str. 283
e) Minister ima imuniteto v kazenskem postopku… DA
f) Predsednik vlade lahko predlaga glasovanje o nezaupnici. NE str. 298 (lahko predlaga glas. o zaupnici)

2) Razlika med kontrolno in represivno funkcijo ustavnega sodstva na splošno in v RS.
Odg. na str. 335 (1.točka)

3) USTAVNI ZAKON
a) S kakšno večino se sprejema? S kvalificirano absolutno večino
b) Kdo oblikuje končno besedilo? Posebno delovno telo DZ: ustavna komisija.
c) Kdaj prične veljati? Z razglasitvijo v DZ.
Lp, A
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a jessy »

Jaz sem dala pri prvi nalogi NE, DA, DA (tu nisem bila prepričana, ali lahko predsednik vlade razreši ministre ali je v njegovi pristojnosti le predlog razrešitve?), DA, NE (a nimajo imunitete le poslanci, člani DS in sodniki US?), NE.
Aida
Prispevkov: 32
Pridružen: 05. Feb 2011 11:55
Kraj: Ljubljana

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a Aida »

Aha, ja prav imaš. Minister nima imunitete.
Lp, A
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a jessy »

Rezultati kolokvija so že objavljeni v ŠISu.
Pupika_
Prispevkov: 39
Pridružen: 18. Jan 2011 14:12

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a Pupika_ »

A mogoče kdo od starejših ve kako je v primeru, če nimaš pozitivnega kolokvija? A si profesor zapiše samo da ga nisi opravil, al točno kok točk si imel ( v mojem primeru 0, ker se nism nič učila in sem se samo podpisala) in ti potem to v zelo negativnem smislu upošteva?
alea.iacta.est
Prispevkov: 35
Pridružen: 26. Jan 2011 18:31

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a alea.iacta.est »

Profesorja dobita seznam, na katerem so ocene kolokvija (mislim da po točkah) in ocene izpita, tako ali tako prideš tja, samo če narediš izpit, potem pa te kaj malega vpraša. Pozitivno opravljen kolokvij ti lahko potegne oceno gor, ampak tudi če je negativen, pa če na izpitu znaš, narediš. Se ne obremenjujeta kaj dosti s točkami kolokvija :)
a90
Prispevkov: 162
Pridružen: 16. Dec 2009 12:27

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a a90 »

Ne se toliko obremenjevat s kolokvijem. Ponavad lahk dobiš vprašanje manj na ustnem. Ne more pa ti prinesti znižanje ali zvišanje ocene brez vprašanj. Takole, da ni velik vpliv.

Točke od kolokvijev pa bi morali imeti vpisane od zadaj v indeksu. ;) Tako, da se nekje mora videt.

Lp.
Odgovori

Vrni se na