Seminarska naloga

prof. dr. Albin Igličar, doc. dr. Tilen Štajnpihler

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a eldorado »

DC89 napisal/-a:A je mel kdo mogoce temo Primeri anketnih vprašanj pri seminarski nalogi? Nimam pojma o cem pisat xD
jah jst bi na tvojmu mestu o anketah.. :D
Sanja
Prispevkov: 103
Pridružen: 01. Jun 2009 17:40

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a Sanja »

ojla...a je tuki mogoče kkšn tak, ki ma u pondelka 8.3. predstavitev seminarske??(zamudniki :D )
ENEMY
Prispevkov: 1
Pridružen: 02. Mar 2010 10:37

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a ENEMY »

Jaz sem zamudnik.
eldorado napisal/-a:
twiggy napisal/-a:a je še kdo od zamudnikov tu?
za zamudnike sta dani dve temi...a si potem sam zbereš eno od teh dveh ali kako?
sam zbereš.
Ok, zdaj sem pa čist zmeden, a to so objavljene neke nove teme ali narediš tisto za katero si bil najprej določen.
Sanja
Prispevkov: 103
Pridružen: 01. Jun 2009 17:40

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a Sanja »

kšne teme? jst sm bla pr igličarju na govorilnih u pondelk pa mi je dau neki o webru za pisat...kaj mate pa kej drugi?
lucky

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a lucky »

Hej.

Zanima me sledeče: a ma mogoče kdo od starejših kolegov kako seminarsko nalogo, ki zajema primer po 212. členu kazenskega zakonika. Moj naslov je namreč takle in pojma nimam, kako naj se tega lotim:
KRIMINALITETA IN DEVIANTNOST - mladoletniški postopek -kaznivo dejanje velike tatvine po 212. členu kazenskega zakonika RS - primer K 2.

Kakršna koli pomoč bo.. več kot odlična :)

Hvala in lp
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Jaz sicer nisem imel te teme, vem pa, da se dobi v kopirnici neke članke iz katerih lahko potem pišeš sklepam pa tudi, da si moraš pogledat kazenski zakonik.
Si vis pacem para bellum
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Na tvojem mestu bi se pisanja lotil takole:
Najprej malo pametuj in napiši kaj je to deviantnost in kriminaliteta, zakonitosti, itd. V pomoč naj ti predlagam knjigo za 2. letnik za kazensko pravo:
Kazensko pravo(Korošec, Jakulin)-2009, uvodna poglavja. To naj ti nekak bo uvodna tema, okvirno izhodiše. Nato se osredotoči na svoj naslov, torej na mladoletniški postopek al kj že imaš, malo napiši o tem, kako je z mladoletniki v kazenskem postopku, itd. itd(naj ti bo v pomoč tud zgoraj omenjena knjiga).
Potem pa se osredotoči na 212. člen KZ-ja. Pomagaj si z kazesnkim zakonikom, lahko recimo to konkretno določbo(212. člen) malo razčleniš, opišeš sesatvine, itd. Eko to bi blo na hitrco, ampak naj te potolažim. Seveda vi ste začetniki in normalno je da nimate še nekega "poglobljenega" znanja v pravo, zato ni treba, da je seminarska perfektna. Samo drži se teme,pa bo :D
Dadojc
Prispevkov: 43
Pridružen: 24. Okt 2010 18:26

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a Dadojc »

Pozdravljeni. Zanima me bi kdo od starejših kolegov morda imel kakšno gradivo o izdelavi seminarske naloge z naslovom: POJMOVANJE SOCIALNEGA SISTEMA PRI NIKLASU LUHMANU.

Tiste strani ki so namenjene temu, da jih preberemo so meni osebno res nerazumljive in mi nikakor ni jasno, kako naj se lotim naloge.

Res lepo prosim za pomoč =)
Choo
Prispevkov: 63
Pridružen: 29. Okt 2010 16:05

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a Choo »

Kako je s tem gradivom, ki naj bi bil v fotokopirnici? Ali je za vsako seminarsko?
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Za večino je ja.
Si vis pacem para bellum
BlackBerry
Prispevkov: 68
Pridružen: 30. Sep 2010 12:20

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a BlackBerry »

Imam temo Moč, politika, država ...literaturo sem prebrala, ampak se mi ne sanja kako naj naredim seminarsko...ker sem prebrala prejšne strani, sem vidla, da ste eni imel to temo, pa če bi bil kdo tok prjazn, da bi mi poslov?

LP
jasminca
Prispevkov: 1
Pridružen: 07. Nov 2010 19:50

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a jasminca »

hey :)
Kot večina imam tudi jaz težave s seminarsko nalogo in sicer mam naslov
KRIMINALITETA IN DEVIANTNOST Mladoletniški postopek velike tatvine po 212. členu kazenskega zakonika in primer K4 (primer poškodovanje tuje lastnine)
mogoč kdo ve kako naj bi to povezala v seminaski? :?: veliko tatvino in poškodovanje tuje lastnine??? men ni nč jasn :?
caaat
Prispevkov: 126
Pridružen: 23. Nov 2010 20:08

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a caaat »

mene pa zanima kako naj bi izgledala ta prva stran... ta izvleček in ključne besede moramo tudi napisat na prvo stran?? in kaj naj bi bil izvleček? :roll:
caaat
Prispevkov: 126
Pridružen: 23. Nov 2010 20:08

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a caaat »

rabila bi še pomooč:) am moja tema je SOCIOLOŠKE TEORIJE IN POGLEDI NA »DRUŽINO« KOT ENOTO DRUŽBENE ORGANIZACIJE in v uni knjigi od haramblosa en odlomk... in kar se tiče pgoledov je napisano kar veliko, ampak precej snovi pa je ki se ravno ne našajo na to temo in ne vem a jo morm uporabit v seminarski al ne... mogoče kdo ve kaj točno uporabit... kdo od tistih, ki ima isto temo?
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a Car »

Na prvo vprašanje ti lahko odgovorim:

Jaz sem dal izvleček, izjavo in ključne besede na drugo stran, prvo stran sem pustil takšno, kot so nas v srednji šoli naučili :) Potem na 3. stran pa sem vključil kazalo.

lp
caaat
Prispevkov: 126
Pridružen: 23. Nov 2010 20:08

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a caaat »

hvaala Car:) kako pa nej bi izgledou izvček? kaj je to kratek opis celotne seminarske naloge?
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a Car »

Ja, nekakšen kratek opis celotne seminarske naloge (kaj je bila tema seminarske naloge, vse bistvene točke iz sem. naloge itd.) Sam imam izvleček za približno 1/3 a4 lista z 1.5 razmakom med vrsticama. Kako sem se s čim ubadal pa sem sam napisal v zaključku.

lp
caaat
Prispevkov: 126
Pridružen: 23. Nov 2010 20:08

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a caaat »

ahaa okej, hvaaala :P
Choo
Prispevkov: 63
Pridružen: 29. Okt 2010 16:05

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a Choo »

Ima kdo naslov za seminarsko moč, politika, država?
Naša tema naj bi bila v Haralambosu na straneh od 277 do 321 (tam je nekaj o birokraciji, demokraciji, raznih organizacijah...), ampak je nekako ne najdem tam. Je na straneh 510 do 586, če se ne motim???
Prosim, da mi nekdo pojasni to zmedo :)
tilt
Prispevkov: 23
Pridružen: 05. Nov 2010 16:21

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a tilt »

Lahko mogoče kdo od izrednih kolegov napiše sistem predstavljanja seminarske naloge pri sociologiji za izredne študente. Sam imam namreč v sredo (1.12) pa me zanima če veliko sprašuje, komplicira...

lp
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

A more bit res razmak med vrsticami v seminarski 1,5? Meni to nikakor ne zgleda...
Itak bom pa dala razmak med odstavke.

Kolko more bit dolga seminarska? 5 tipkanih strani+naslovnica+kazalo+stran z viri?
Pa naslovnica mora bit strogo sestavljena po tistih navodilih na strani prof. Igličarja?
carko32
Prispevkov: 108
Pridružen: 16. Okt 2010 14:03

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a carko32 »

Seminarska mora imeti med 15000 in 17000 znaki. To je glavno.. zdaj je pa odvisno na koliko strani to spraviš. Ampak to je mišljeno za besedilo.. ja, po navodilih naj bi bilo sestavljeno. ampak naj pove kdo, ki jo je že oddal, kako je naredil.
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a jessy »

A to sprašujete za Igličarja al Ivančiča? Pri slednjemu se res ni potrebno obremenjevat, ker glede teh formalnosti ne komplicira kaj preveč. Jaz sem dala razmik med vrsticami le 1,25, ker bi mi drugače naneslo preveč strani, pa še grdo mi izgleda. :mrgreen: Na naslovnici sem imela poleg standardnega (naslov seminarske, ime&priimek, datum&kraj) še tisto izjavo in ključne besede, izvlečka pa ne. Glede dolžine sem pa gledala na vsebino (število znakov) in ne glede na število strani.
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

A ima še kdo temo 'Sociološke teorije in pogledi na »družino« kot enoto družbene organizacije'?
Jaz sem gledala snov za seminarsko v Haralambosu in se mi zdi, da pride v poštev samo od 325 do 342 strani. Ker samo na teh straneh je govora o različnih pogledih na družino... Meni bo prišlo preveč strani, če bom vključila še ostalo.
caaat
Prispevkov: 126
Pridružen: 23. Nov 2010 20:08

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a caaat »

ja, tudi jaz imam to temo:) in prav tako sem ugotovilo, da pridejo v poštev le te strani, kajti druge so bolj ali manj ne nanašajo na našo temo. sem pa poiskala dodaten vir za sociološke teorije, ker se mi zdi da o teh neposredno nič ne govori.

imam pa vprašanje kar se tiče glavne strani... kaj vse mora vključevat? moramo mentorja tudi napisat? :D
Odgovori

Vrni se na