Izbirni predmeti po bolonjskem sistemu

Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Izbirni predmeti po bolonjskem sistemu

Odgovor Napisal/-a bajna »

jah, napisan je blo tko, kokr da ne zastop kako je to mogoče ;)
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izbirni predmeti po bolonjskem sistemu

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Lep pozdrav!

Predvidevam, da si večina kolegov, ki so uspešno opravili 1. letnik ter se počasi vpisujejo v 2., bremeni misli s tem, kateri predmet med navedenimi izbirnimi izbrati v 2. letniku. No, tudi sam sem eden izmed njih. Resnično ne vem kaj naj izberem, kar je tud posredno krivica naših dragih starejših kolegov, ki nam niso nikakor olajšali izbiro vsaj z kako neformalno predstavitvijo navedenih predmetov. Ampak dobro, c`est la vie! Osebno razmišljam, da bi izbral Kriminalistiko, ampak sem včeraj pregledal knjigo in je katastrofa dolga! Kaj drugi menite, že kaj veste kateri izbirni predmeti vam bodo grenili življenje naslednjih par mesecev? :D
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Izbirni predmeti po bolonjskem sistemu

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

Se strinjam dragoxx. Sploh ne vem, kaj uzeti... In, kdaj bomo to zvedl? Ter predvsem kako? wadafak...
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Izbirni predmeti po bolonjskem sistemu

Odgovor Napisal/-a Dexter »

dragoxxx napisal/-a: Resnično ne vem kaj naj izberem, kar je tud posredno krivica naših dragih starejših kolegov, ki nam niso nikakor olajšali izbiro vsaj z kako neformalno predstavitvijo navedenih predmetov.
:shock: :shock: :shock:
Mojega vpisa nisi videl? :shock:

No, bom pa na mal dlje napisal. :lol:
Moje mnenje je, da tisto volilno pravo pa kar ima veze z Evropsko unijo ali pa človekovimi pravicami, je to čist brezveze. Verjetno bi ves čas zehali pri takem predmetu.
Tud ne priporočam predmetov kjer sta nosilca Kambič in pa Simič ... Ker verjetno ocene ne bodo preveč lepe, čeprav se meni ti zgodovinski predmeti zdijo kar zanimivi pa tudi obdva ful dobr predavata, ampak ... na izpitih boste pa tkole gledali ---> Slika

Sploh nikoli in nikdar pa ne vzeti kriminalistike, ker to je pa škoda živcev in časa in vsega dolgčasa, ki ti ga predmet nudi.

Torej, med čim bi jaz izbiral: Civilno-medicinsko pravo (ker izgleda ful zanimivo, tudi glede na opis predmeta), Statistika (ker se da dobiti lepo oceno, če imaš vsaj mal smisla za računanje), Izvršilno kazensko pravo (ker je super predavatelj).
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Izbirni predmeti po bolonjskem sistemu

Odgovor Napisal/-a baby™ »

dragoxxx napisal/-a:ampak sem včeraj pregledal knjigo in je katastrofa dolga!
js ti bom samo rekla, da predmetov NIKOLI ne smeš ocenjevat na podlagi KNJIGE... če bi js to počela, me ne bi blo nikoli na PF. :lol:
jaz sem mali psihopat
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izbirni predmeti po bolonjskem sistemu

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Opravičujem se Dexterju pa vsem, ki so že kaj objavli na to temo, očitno sem spregledal, pa hvala na teh informacijah. :)
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Izbirni predmeti po bolonjskem sistemu

Odgovor Napisal/-a baby™ »

ja, na prejšnji strani ti vse lepo piše od nas starcev :mrgreen:
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Izbirni predmeti po bolonjskem sistemu

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Tole civilno-medicinsko... en tak izbirni je že za 4 letnike, pa me zanima če mogoče kdo ve kako prbližno tole zgleda? je treba tud kej v zvezi medicino se tam učit, da naprimer bereš o tem kako nardijo eno obdukcijo in tm razlaga o razkosanju :lol: al pa kej podobnga v zvezi z medicino, al se gre tle izključno sam omenjanje obdukcije, smrti, splava pa podobnga v zakonu... :? :D

kaj pa tole izvršično kazensko pravo, tisti k ste že nardil 2 letnik in mel kazensko p., mislte da je težko? je v primerjavi KPP in KMp lažje
http://www.pf.uni-lj.si/media/2izvrsiln ... opravo.pdf evo odpis predmeta če bi se komu dalo pogledat in podat oceno o težavnosti naslovov :D
pa glede na to da je ta izpit ustni, kakšen je ta profesor na ustnih? Jih dost pomeče al je bl u izi?
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Izbirni predmeti po bolonjskem sistemu

Odgovor Napisal/-a bajna »

dragoxxx napisal/-a:Lep pozdrav!

Predvidevam, da si večina kolegov, ki so uspešno opravili 1. letnik ter se počasi vpisujejo v 2., bremeni misli s tem, kateri predmet med navedenimi izbirnimi izbrati v 2. letniku. No, tudi sam sem eden izmed njih. Resnično ne vem kaj naj izberem, kar je tud posredno krivica naših dragih starejših kolegov, ki nam niso nikakor olajšali izbiro vsaj z kako neformalno predstavitvijo navedenih predmetov. Ampak dobro, c`est la vie! Osebno razmišljam, da bi izbral Kriminalistiko, ampak sem včeraj pregledal knjigo in je katastrofa dolga! Kaj drugi menite, že kaj veste kateri izbirni predmeti vam bodo grenili življenje naslednjih par mesecev? :D

temo o kriminalistiki in tujih terminologijah tako in tako že imaš in si lahko tam pogledaš, ostalo je pa tako kot da bi jaz predlagala kolegici kaj naj v 4. letniku izbere, čeprav grem v 3., ker nekako nimam pojma o teh predmetih, ker jih nisem imela...
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Izbirni predmeti po bolonjskem sistemu

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Katere izbirne predmete ste si kej izbral? :?
kleopatra
Prispevkov: 280
Pridružen: 19. Nov 2009 11:41

Re: Izbirni predmeti po bolonjskem sistemu

Odgovor Napisal/-a kleopatra »

kriminalistika & kazensko izvršilno
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izbirni predmeti po bolonjskem sistemu

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

najverjetneje civilno-medicinsko in izvršilno kazensko
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izbirni predmeti po bolonjskem sistemu

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

dragoxxx napisal/-a:najverjetneje civilno-medicinsko in izvršilno kazensko
Enako.
Si vis pacem para bellum
Mojca12345
Prispevkov: 9
Pridružen: 16. Apr 2010 17:19

Re: Izbirni predmeti po bolonjskem sistemu

Odgovor Napisal/-a Mojca12345 »

Sm že v temi, ki je namenjena prav temu predmetu napisala ampak ne dobim odgovora, prav tako pa ni nobene posebne diskusije v temi o predmetu :? zanima me francoska pravna terminologija....jo je mogoče kdo imel, koliko predznanja je potrebnega in tko naprej? hvala že vnaprej, če bo kdo odgovoril :)
Mr_J
Prispevkov: 32
Pridružen: 27. Jun 2010 20:04

Re: Izbirni predmeti po bolonjskem sistemu

Odgovor Napisal/-a Mr_J »

kaj ste kej izbrali? :)
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Izbirni predmeti po bolonjskem sistemu

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

jz sm dala statistične metode ker bom uveljavljala statistiko, pol sm dala pa kazensko izvršilno, sam bom pa pup uveljavljala :D
upam da ne bodo kej zajebal ( kar se ne bi nč čudila na tem faxu) in bom mogla delat te predmete :shock: ker tega pa ne bi...

:D
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izbirni predmeti po bolonjskem sistemu

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Ja sej je logično, da ti priznajo že narejene. ;)
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Izbirni predmeti po bolonjskem sistemu

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

No pr temu faxu se nikol ne ve kdaj bodo spremenil svoja pravila in ne dam roke u ogenj da se ne bi spomnli da nam pa ne priznajo ampk bomo mogl kr lepo delat izbirne. :D :?
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Izbirni predmeti po bolonjskem sistemu

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Na oglasni deski piše: Predstavitve izbirnih predmetov bodo potekale v torek dne 05.10. Razpored bo objavljen naknadno. :D

kr neki ej, važn da smo predmete že zbral :)
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Izbirni predmeti po bolonjskem sistemu

Odgovor Napisal/-a baby™ »

haha, to bomo meli predstavitve 2. in 4. letniki skupaj :lol: smeh...
a bomo meli predavanja tudi skupaj? :D :mrgreen:

Zmaaaaj, mogoče bova letos sošolca!! :lol: :lol:
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izbirni predmeti po bolonjskem sistemu

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

:twisted:
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Izbirni predmeti po bolonjskem sistemu

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

To tud ne bi blo tko nemogoče da bi bla predavanja skupi :D glede na to da gre za en in isti predmet in da itak ne bo tok folka na posameznem predmetu ker je treba izbrat pač sam en predmet od večih k so na voljo. tko da se jim ne splača delat predavanj 2x za 20 ljudi ampk rajš za več skupej :D
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izbirni predmeti po bolonjskem sistemu

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Nisem si predstavljal, da 2. letnik bolonje toliko obeta. Nenadoma sem kljub vsemu postal kar dobre volje.
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Izbirni predmeti po bolonjskem sistemu

Odgovor Napisal/-a eldorado »

dragoxxx napisal/-a:Nisem si predstavljal, da 2. letnik bolonje toliko obeta. Nenadoma sem kljub vsemu postal kar dobre volje.
Kako to misliš? :)
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izbirni predmeti po bolonjskem sistemu

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

eldorado napisal/-a:
dragoxxx napisal/-a:Nisem si predstavljal, da 2. letnik bolonje toliko obeta. Nenadoma sem kljub vsemu postal kar dobre volje.
Kako to misliš? :)
Ne bi rad razkrival vseh svojih ambicij, ampak dovolj zgovorno je že dejstvo, da bomo mogoče imeli predavanja pri izbirnih predmetih skupaj s starejšimi letniki. :D
Odgovori

Vrni se na