Izpitna vprašanja

prof. dr. Miha Juhart

Moderatorji: Zmajsasho

Odgovori
aksru
Prispevkov: 44
Pridružen: 26. Jun 2009 22:17

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a aksru »

+ stavbna pravica, ki preneha pred potekom časa( razlogi in posledice)
+ za obkrožit,kaj ima pravico zahtevat v stečajnemu postopku, kdor ima izločitveno pravico(nimam pojma kaj je blo vse našteto)

js tut nimam filinga nč,se mi zdi d bo čist odvisno od tega kako ocenjuje...
joža
Prispevkov: 6
Pridružen: 11. Sep 2010 12:38

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a joža »

7. Katere listine in dokumente je potrebno predložiti poleg pogodbe same da notar oviri podpis na pogodbi

tu je blo treba nastet pogoje za overitev podpisa pri odsvojitvi NEPREMIČNINE

da je bil placan davek na promet z nepremičninami, podatki o nepremičnini, drzavljanstvo kupca (vzajemnost), morebitno soglasje drzavnega organa (ce je potrebno)
Uporabniški avatar
buttercup
Prispevkov: 253
Pridružen: 29. Apr 2009 09:26

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a buttercup »

hvala vsem!
blum
Prispevkov: 97
Pridružen: 05. Apr 2010 10:46

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a blum »

a lahk kdo pove kaj ste pisal pr tisti nalogi ko je un tožu na izstavitev zk dovolila? razloži pravni položaj...kako navodilo je to:)) lahk marskej napišeš...js sm pisala o tem kak je bil sklenjen zavezovalni pp, pa da zaznamba spora ni dovoljena, ker ne gre za stvarnopravni spor, lahk pa predznambo predlaga, pol pa toži na izstavitev dovolila, pa pol vknjiži, pol pa na podlagi vsega tega zahteva izročitev...a bi blo to nekak? aja, vem da je legally blond nekje prej napisala, da je v takem primeru zaznamba spora dovoljena..sam sem v zapiskih in knjigi najdla da kao da ni...tak da zdej res ne vem..
Uporabniški avatar
naianaia
Prispevkov: 63
Pridružen: 05. Feb 2009 15:05

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a naianaia »

Jst mam tud v glavi, da zaznamba spora glede tega spora ni mogoča in sm pol o možnosti predznambe pisala itd.
Uporabniški avatar
legally blond
Prispevkov: 252
Pridružen: 17. Nov 2008 18:23

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a legally blond »

Ja jst sm pisala da mu mora najprej izdat ZK dovolilo ker brez tega sploh ni postal lastnik nepremičnine in šele potem lahko zahteva izročitev. to pa lahko rešta al po mirni poti (kar očitno ni prišlo v poštev) ali pa po sodni in šele ko dobi ZK dovolilo lahko tudi zahteva "izročitev" nepremičnine.
Zajebala valda ker nism bla pozorna na zaznambo/predznambo, ampak ok, upam da ne bo tooook strog.
Uporabniški avatar
legally blond
Prispevkov: 252
Pridružen: 17. Nov 2008 18:23

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a legally blond »

joža napisal/-a:7. Katere listine in dokumente je potrebno predložiti poleg pogodbe same da notar oviri podpis na pogodbi

tu je blo treba nastet pogoje za overitev podpisa pri odsvojitvi NEPREMIČNINE

da je bil placan davek na promet z nepremičninami, podatki o nepremičnini, drzavljanstvo kupca (vzajemnost), morebitno soglasje drzavnega organa (ce je potrebno)

Davka nism omenjala :oops: upsi. Sm pa ja tut jst pisala glede vzajemnosti, če je potrebno soglasje UE če gre za kmetijsko/gozdno zemljišče, al pa pač tiste npr. za obrambo, bla, bla, pa pozabila sem napisat da je potrebno dokument za identifikacijo predložit. Sam tle bi lohk celo stran človk napisu, ampak tut zlo hitr kkšno zadevo pozabiš napisat. Pa 3 točke vredno. Ne vem kako se bo tole ocenjeval.

A ma kdo že kakšne izušnje pr Juhartu?
Mjau
Prispevkov: 166
Pridružen: 05. Sep 2009 17:41

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Mjau »

Dve vprašanji dobiš, ko sem jaz delala, je blo tako, da si dobil eno "splošno" vprašanje, pol pa še eno o zaznambah/predznambi v ZK. Nič groznega!

A je mogoče kdo tukej na forumu k je celega dvojčka pisal in ima jutri ustne? Jst sm pisala samo dedno in nisem iz LJ, pa bi res lepo lepo prosila, če bi mi kdo pogledal oceno, če bodo tudi za nas že rezultati. :oops: :oops:
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a baby™ »

mene je (junija) spraševal osebno služnost, ročno zastavo + še neki, pa spomnem se, da je rad spraševal načela in hipoteke, zaklad,... nič tazga.
je pa tko, da pri njemu itak velja, da tudi če si tiho, ne boš padu... :mrgreen:
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
naianaia
Prispevkov: 63
Pridružen: 05. Feb 2009 15:05

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a naianaia »

Kakšen je pa kej s točkovanjem izpita? To me bolj skrbi. :)

Mjau, mogoče bom šla jst jutri do faxa pogledat, če bo tud za nas posamične objavljeno, ampak sigurno ne ob 8h. :D
Mjau
Prispevkov: 166
Pridružen: 05. Sep 2009 17:41

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Mjau »

Meni se zdi, da je v redu točkoval.

Naianaia, a bi te lahko prosila, če še zame pogledaš in mi potlej sporočiš? Ti pošljem vpisno številko na PM.
Uporabniški avatar
naianaia
Prispevkov: 63
Pridružen: 05. Feb 2009 15:05

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a naianaia »

Itak. Ti kr pošlji. ;)
Meni se zdi, da nas ni blo glih neki velik, lahko bi se mal potrudl in popravl za vse. :)
Uporabniški avatar
legally blond
Prispevkov: 252
Pridružen: 17. Nov 2008 18:23

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a legally blond »

Tut mene je bolj zanimal kako točkuje, ustni me (če seveda pridem do njega) niti toliko ne skrbi, ker sem o njem že marsikaj lepega slišala.

No jst grem jutr ZIHR na faks, tko da če se komu ne da, al pa ga zanima če so sploh že rezultati mi lahko pošlete št. mobitela (obljubim, ne bom vas nadlegovala ponoči ;) ) in po želji vpisno številko.
blum
Prispevkov: 97
Pridružen: 05. Apr 2010 10:46

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a blum »

rezultati so gor, za vse
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a baby™ »

meni se tudi zdi, da Juhart kul ocenjuje, kr takrat nism pričakovala, da bom nardila... :mrgreen:
jaz sem mali psihopat
aksru
Prispevkov: 44
Pridružen: 26. Jun 2009 22:17

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a aksru »

pri ustnih si pa poglejte zaznambe!! vse,na splošno in posamezne...pri nas je biu čiiist vsak tole vprašan...pol pa še kej tko na splošno,recimo zemljiški dolg,služnost,itd... pa če si pršu do ustnega,si naredu! :D
gagi
Prispevkov: 107
Pridružen: 05. Feb 2010 00:09

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a gagi »

A bi lahko mogočke, kdo ki je bil včerajna izpitu, napisal vpr. in odg! Prosimmm.... še posebej odgovore prosiiiim
Uporabniški avatar
goccia
Prispevkov: 38
Pridružen: 05. Sep 2010 14:58

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a goccia »

alora...
1. Za dopolnjevat člen iz zakona-188. člen (2t)

2.Tat, ki mora vrniti ukradeno stvar lastniku, lahko os lastnika zahteva povrnitev(1t)-96.člen:
a) vseh potrebnih stroškov
b) tistih potrebnih stroškov, ki bi nastali tudi lastniku
c) vseh koristnih stroškov, ki objektivno povečajo vrednost stvari
d) koristnih stroškov, ki povečajo vrednost stvari za lastnika
e) nobenih stroškov

3. Vpis zaznambe vrstnega reda za prenos lastninske pravice se v zemljiško knjigo vpiše na podlagi(1t):
a.) pravnega posla, na katerem ni overjenega podpisa na zemljiškoknjižnem dovolilu
b.) overjenega predloga osebe, v korist katere se vpiše zaznamba
c.) predloga lastnika nepremičnine, na kateri se vpiše zaznamba
d.) overjenega predloga lastnika nepremičnine, v korist katere se vpiše zaznamba

4. Lastnik nepremičnine je sklenil pogodbo o prodaji nepremičnine. Kupec je v dogovorjenem roku plačal celotno kupnino in od prodajalca zahteval, da mu izroči overjeno zamljiškoknjižno dovolilo. Ker prodajalec tega ni hotel prostovoljno storiti, je kupec proti prodajalcu vložil tožbo na izročitev zemljiškoknjižnega dovolila. Ali lahko kupec poleg tožbe predlaga kakšen vpis v zemljiško knjigo?(1t)
a.) vpis predznambe pridobitve lastninske pravice
b.) vpis zaznambe vrstnega reda za pridobitev lastninske pravice
c.) vpis zaznambe spora
d.) vpis zaznambe prepovedi obremenitve in odsvojitve prodane nepremičnine
e.) K ne more uspeti z nobenim vpisom v zemljiško knjigo, ker nima listine, ki bi izpolnjevala pogoje za vpis.

5. Za obkrožit upravičenja upravnika-118.člen (1t)

6. Zaznamba vrstnega reda za pridobtev LP (3t)

7. Bil je primer od ročne zastave. Nekaj v smislu, da je A prodal in izročil stvar osebi B s pridržkom LP, B pa je stvar s posestnim konstitutom prodal osebi C. Kdo ima LP, komentiraj. (2t)

8. Primerjaj pogodbeno hipoteko in zemljiški dolg (3t)

9. Plačilna nesposobnost fiduciarja in prenosnika-205.in 206.člen (2t)

10. izvensodna prodaja zastavljene stvari-167.člen (2t)

11. zemljiška knjiga-nek primer, vknjižena je bila LP in za njo hipoteka. komentiraj in kdaj nastopi publicitetni učinek (2t)

Na ustnem pa je spraševal posest, stvarne služnosti, izbrisno tožbo, zaznambo spora, maksimalno hipoteko... danes je bil nekoliko slabe volje, a kljub temu ni nihče padel. več ali manj smo obdržali ocene s pisnega dela. Če znaš točno definicijo, ne komplicira. Nič bat, izpit se kljub obsežnost da naučit v 14 dneh za 7 ali 8. Vso srečo! :D
Garragarhh
Prispevkov: 1
Pridružen: 04. Okt 2010 18:00

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Garragarhh »

goccia napisal/-a:alora...


Na ustnem pa je spraševal posest, stvarne služnosti, izbrisno tožbo, zaznambo spora, maksimalno hipoteko... danes je bil nekoliko slabe volje, a kljub temu ni nihče padel. :D
So padali, med drugimi tudi jaz, dokaj neupravičeno.
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a baby™ »

na ustnem vas je metal? :o no waaaay :shock:
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
nike
Prispevkov: 106
Pridružen: 13. Okt 2008 16:24

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a nike »

samo če tega ne bi "slišala iz prve roke" bi si mislna da so bučke...pa še oktoberski rok ?!? :shock:
Garragarhh ma prou nisi znal/a nič ? Kaj te je pa prašu?
kaninsk
Prispevkov: 1
Pridružen: 08. Dec 2010 15:19

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a kaninsk »

MENE PA ZANIMA KAKŠNA JE RAZLIKA MED STVARNIM BREMENOM IN SLUŽNOSTJO?
medvedka
Prispevkov: 112
Pridružen: 04. Feb 2009 16:31

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a medvedka »

A se še kdo ne more prijaviti na jaunarski rok?
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a flafi »

Jst sm se normalno lahko prjavla...
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Kdo ve, a je tista skripta z 220 stranmi kaj podobna knjigi za stvarno pravo?
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Odgovori

Vrni se na