Politična ekonomija

prof. dr. Franjo Štiblar, prof. dr. Katarina Zajc

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
B'Elanna
Prispevkov: 4
Pridružen: 22. Sep 2009 04:01

Re: politična ekonomija

Odgovor Napisal/-a B'Elanna »

Kak je bil izpit? Vas je veliko naredilo?
Uporabniški avatar
TaaYa
Prispevkov: 118
Pridružen: 29. Okt 2009 09:38

Re: politična ekonomija

Odgovor Napisal/-a TaaYa »

Mene pa zanima, do kje ste pršli s predavanji, popoldanci in dopoldanci...?
Taja =) "Počasi se daleč pride!" XD
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Politična ekonomija

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

še tukaj me zanima kdaj so vaje in predavanja v tem semestru? :P
Drejaa
Prispevkov: 120
Pridružen: 27. Avg 2009 11:18

Re: Politična ekonomija

Odgovor Napisal/-a Drejaa »

mene pa neki zanima...če je tehnični napredek pozitiven kakšno je razmerje med produkti in investicijami....help help help....:D
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Politična ekonomija

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Ne tehnični napredek vpliva na amortizacijo in obnovo. Se pravi, če teh. napredka ni je R=A in tako naprej...
Si vis pacem para bellum
Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: Politična ekonomija

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

V popoldanski skupini smo pršli do III.dela do 35. točke...z vajami pa začetek III dela....drgač maš pa za vaje objavljeno v ŠISu...

lp
Uporabniški avatar
anchica
Prispevkov: 3
Pridružen: 15. Nov 2009 09:24

Re: Politična ekonomija

Odgovor Napisal/-a anchica »

mene pa zanima če je iz 2. dela treba znat 19, 20, 21 pa 22 točko. zato ker se mi zdi da jih na predavanjih nismo predelali, na profesorjevi spletni strani pa nič ne piše, da ne pridejo v poštev.
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Politična ekonomija

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Potem pride v poštev. :)
Si vis pacem para bellum
Medvedek
Prispevkov: 4
Pridružen: 18. Feb 2010 12:46

Re: Politična ekonomija

Odgovor Napisal/-a Medvedek »

Zanima me ali obstaja kakšen učbenik/knjiga, ki ni izdelana v namene PF in morda nudi abstraktno razlago dopolnjeno s konkretnimi primeri? Če je morda kdo v času študija naletel na kaj podobnega.
In zdaj grem jest med...
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Politična ekonomija

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Lahko poskusiš s knjigami EF o makro ekonomiji, mikro ekonomiji.... in poskušaš vse kombinirat.

Good luck with that ;)
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
legally blond
Prispevkov: 252
Pridružen: 17. Nov 2008 18:23

Re: Politična ekonomija

Odgovor Napisal/-a legally blond »

Lepo pozdravljeni!

Kljub temu da je od mojega izpita ekonomije preteklo že precej časa, bi vam svetovala da obiskujete predavanja, pa četudi poslušate samo z enim ušesom, saj se pri prebijanju skozi knjigo kdaj zasveti majhna lučka "aha, to smo pa delali na predavanjih". Svetujem vam tudi da po dolgem in počes rešite stare izpite ki so v repetitoriju. Za začetek si dobite DOBRE!!! rešitve teh izpitov. Predvsem pa si je treba vzeti čas. Odsvetujem tudi piflanje na pamet, pri ekonomiji je tako da če dojameš nek koncept ga lahko prav fino povežeš tudi z drugimi zadevami. Razumevanje je bistvenega pomena!

lp
kleopatra
Prispevkov: 280
Pridružen: 19. Nov 2009 11:41

Re: Politična ekonomija

Odgovor Napisal/-a kleopatra »

ŠTUDENTOM PRAVNE FAKULTETE V LJUBLJANI, KI ŠE NIMAJO OPRAVLJENEGA IZPITA IZ EKONOMIJE


Spoštovani študenti,


V lanskem študijskem letu je število uspešno opravljenih izpitov iz Ekonomije padlo na tretjino predhodnih let. V iskanju razlogov je najpomembnejši zmanjšani obisk predavanj, ki je padel na četrtino običajnega iz preteklih let. Eden od razlogov je lahko tudi izločitev Statistike iz rednega program študija 1. letnika.Vsebina predmeta se z uvedbo Bolonjskega študija ni spremenila, le število ur predavanj in vaj je nekoliko skrčeno. Vpis v 2. letnik brez opravljenih zahtevnih ključnih predmetov nikakor ne zagotavlja uspešnega nadaljevanja študija na

Desetletja je veljalo, da je za večino študentov, v razliko morda od nekaterih drugih predmetov, ključnega pomena pri predmetu Ekonomija obisk predavanj, kjer dobijo na razumljiv način razlago sorazmerno kompleksne snovi. Prav tako opravljeni izpit iz statistike bistveno prispeva k dobri metodološki osnovi za uspešno opravljanje izpita iz Ekonomije.

Zato Vam zelo svetujemo, da, čeprav vpisani v 2. letnik, do opravljenega izpita redno obiskujete predavanja iz Ekonomije v 1. letniku in da vpišete izbirni predmet statistika v zimskem semestru.





Franjo Štiblar
Katarina Zajc
Jože Mencinger
Meta Ahtik
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Politična ekonomija

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

dober vic :D
smejal sem se celo uro
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Politična ekonomija

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

men je vse to mal smešno...kako vedo, koliko se jih je udeleževalo predavanj, ko pa se nad tem ne izvaja nadzor?
in mimogrede, a so hoteli s tem posredno povedati tistim, ki še nimajo izpita, da ga ne bodo do maja naredili?????????
resnično sem pričakoval več( ....) od profesorjev......hmm, kako bi nazval to lastnost....ne, rajši bom tiho, vsi veste kaj mislim. :)
mogoče ni napaka v obiskovanju predavanj, ampak v bolonji in vsem sranjem ki ga je s sabo privlekla.
Če profesorji ne morejo izkoristiti svojega položaja kot intelektualci te države in vplivati na politične odločitve, da v bodoče ne sprejemamo več vsiljenih nam reform, potem res ne vem kdo lahko. Potem naj se ne pritožujejo nad tem, da ni statistike, ker delno je to tud njihova krivica, ki izvira iz družbene pasivnosti, povzročene s prevelikim ugodjem.
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Politična ekonomija

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Jaz imam veliko boljši predlog kako povečati uspešnost pri ekonomiji! :)

Nekdo naj napiše boljšo knjigo kot tisto "Ekonomija - ekonomska analiza in politika." Ne da se mi že dve leti valja in praši na polici samo zato, ker me je preveč sram, da bi jo sploh naprej prodajal.
Od repetitorija pa sploh ni za izgubljati besed. Ko prebereš tiste uvodne besed si misliš: no super, vsaj repetitorij je dober. Potem pa ko gledaš tiste prve naloge in hočeš pogledati kaj o tem pravijo rešitve, skoraj ne moreš verjeti videnemu in sam pri sebi iščeš izgovore, da je to verjetno le napaka v tisku, ker 40 evrov je res prevelika cena za odraz družbene pasivnosti, povzročene s prevelikim ugodjem. :?
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Politična ekonomija

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Jaz sem se ob temle spomnil na besede nekoga, ki je rekel kako ironično je, da se ljudje na pravni fakulteti najbolj ukvarjajo z in študirajo ekonomijo. :roll:
Si vis pacem para bellum
neja5
Prispevkov: 16
Pridružen: 17. Mar 2010 09:26

Re: Politična ekonomija

Odgovor Napisal/-a neja5 »

Uff kako se strinjam z izjavami predhodnikov... Koristno bi bilo, da bi tudi cenjeni/a profesor/ica prebral/a povratne informacije na njihov enostranski pogled na problematiko veličastne ekonomije na Pravni fakkulteti ;)
No, saj mogoče pa kdaj kdo zaide tudi sem :lol:
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Politična ekonomija

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

nažalost tako aktivnost prakticira sam Simič :D , pa ti potem reče da je itak vse kar je na forumu narobe, da ti še dodatno zbije moralo pred izpitom :D
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Politična ekonomija

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

No sem slišal in tudi na primeru videl, da ni osamljeni primer ;)
Si vis pacem para bellum
Bianca
Prispevkov: 52
Pridružen: 21. Okt 2008 19:36

Re: Politična ekonomija

Odgovor Napisal/-a Bianca »

kleopatra napisal/-a:ŠTUDENTOM PRAVNE FAKULTETE V LJUBLJANI, KI ŠE NIMAJO OPRAVLJENEGA IZPITA IZ EKONOMIJE


Spoštovani študenti,


V lanskem študijskem letu je število uspešno opravljenih izpitov iz Ekonomije padlo na tretjino predhodnih let. V iskanju razlogov je najpomembnejši zmanjšani obisk predavanj, ki je padel na četrtino običajnega iz preteklih let. Eden od razlogov je lahko tudi izločitev Statistike iz rednega program študija 1. letnika.Vsebina predmeta se z uvedbo Bolonjskega študija ni spremenila, le število ur predavanj in vaj je nekoliko skrčeno. Vpis v 2. letnik brez opravljenih zahtevnih ključnih predmetov nikakor ne zagotavlja uspešnega nadaljevanja študija na

Desetletja je veljalo, da je za večino študentov, v razliko morda od nekaterih drugih predmetov, ključnega pomena pri predmetu Ekonomija obisk predavanj, kjer dobijo na razumljiv način razlago sorazmerno kompleksne snovi. Prav tako opravljeni izpit iz statistike bistveno prispeva k dobri metodološki osnovi za uspešno opravljanje izpita iz Ekonomije.

Zato Vam zelo svetujemo, da, čeprav vpisani v 2. letnik, do opravljenega izpita redno obiskujete predavanja iz Ekonomije v 1. letniku in da vpišete izbirni predmet statistika v zimskem semestru.





Franjo Štiblar
Katarina Zajc
Jože Mencinger
Meta Ahtik

Glas vpijočega v puščavi ...

:lol: :lol: :lol: :lol:

Res je težko razumeti, da imajo študenti na PF največ problemov z ekonomijo.

Nenavadno se mi zdi, da so ob reformi skrčili število ur predavanj, obsega snovi pa ne. Hmmm. Že pred reformo je bilo težko, zdaj je pa še huje.

Knjiga je resnično grozljiva, vsaj za nekoga ki do 1. letnika faksa nikoli ni študiral ekonomije. Morali bi se potruditi in napisati kaj krajšega in enostavnejšega. Repetitorij tudi rabi prenovitev.
Uporabniški avatar
Dak0ta
Prispevkov: 87
Pridružen: 19. Feb 2010 18:26

Re: Politična ekonomija

Odgovor Napisal/-a Dak0ta »

Bi biu mogoče kšn študent prvega letnika tok prjazen, da bi napisov do katerega dela ste prišli (in točke) pri ekonomiji, lepo prosim :)
take it all off and step inside the runnin` cab
carko32
Prispevkov: 108
Pridružen: 16. Okt 2010 14:03

Re: Politična ekonomija

Odgovor Napisal/-a carko32 »

Danes, ko nas je bilo samo pol predavalnice, smo prišli do točke 2.10.. torej dokončali smoz investicijskim učinkom.. naslednjič delamo zasebni in družbeni proizvod.
Uporabniški avatar
Dak0ta
Prispevkov: 87
Pridružen: 19. Feb 2010 18:26

Re: Politična ekonomija

Odgovor Napisal/-a Dak0ta »

Dankeschon
take it all off and step inside the runnin` cab
Valia
Prispevkov: 39
Pridružen: 12. Avg 2010 08:54

Re: Politična ekonomija

Odgovor Napisal/-a Valia »

Ali bi prosim lahko nekdo napisal naloge, ki jih je danes dal Štiblar za "domačo nalogo"? :D
Fee
Prispevkov: 20
Pridružen: 02. Jan 2010 17:16

Re: Politična ekonomija

Odgovor Napisal/-a Fee »

ima kdo rešene vaje iz repetitorija na računalniku?
Odgovori

Vrni se na