Izpit september 2010

prof. dr. Igor Kaučič, prof. dr. Franc Grad

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Larisa Lara
Prispevkov: 41
Pridružen: 01. Okt 2009 16:54

Re: Izpit september 2010

Odgovor Napisal/-a Larisa Lara »

t90 napisal/-a:Kot pravi 763.. Ustavno sodišče soglasno s SKLEPOM pritožbo zavrže... Zmaj razlika je med zavržbo in zavrnitvijo :)
A potem je bil sklep?
Če bi vam nekdo rekel, da je patološki lažnivec, ali bi mu verjeli?
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izpit september 2010

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Kakor se spomnim je pisalo v kopiji nad vprašanji, usrtavno sodišče zavrne predlog bla bla bla ...torej so jo sprejeli v obravnavo nato pa citiram knjigo stran 347:
Po končani obravnai sodišče z odločbo ustavno pritožbo kot neutemeljeno zavrne ali pa ji ugodi..
Jaz se tako spomnim, seveda pa obstaja možnost, da se motim. ;)
Sicer pa se kdo dobro spomni katera beseda je bila notri?
Si vis pacem para bellum
763
Prispevkov: 2
Pridružen: 31. Avg 2010 21:13

Re: Izpit september 2010

Odgovor Napisal/-a 763 »

Zavrne jo z odločbo, zavrže jo s sklepom. Zdej pa uprašanje kaj je blo v izpitu. Js se spomnm 'zavrže'. Zdi se mi, da sm še napisu z odločbo pa je blo na koncu eno uprašanje k je omenjalo sklep in sm zato popravu na sklep.
danček
Prispevkov: 21
Pridružen: 17. Nov 2009 23:03

Re: Izpit september 2010

Odgovor Napisal/-a danček »

moj spomin žal več tako daleč ne nese, da bi lahko z gotovostjo govorila...
pa kaj na ustnih te sprašuje iz izpita kar nisi imel prav al pa kar se mu zazdi...kolko vprašanj pa dobiš?
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izpit september 2010

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Ne vem, ne bom trdil ampak zdi se mi, da je pisalo nekaj v smilsu ustavno sodišče dne xy zavrne predlog Janeza Novaka bla bla. Zdi se m itud čudno, da bi pisalo zavrže.. ne vem bomo videli.

Kaj ste napisali za akt sodnega sveta?
Si vis pacem para bellum
t90
Prispevkov: 29
Pridružen: 31. Avg 2010 21:37

Re: Izpit september 2010

Odgovor Napisal/-a t90 »

Sodišče je zavrglo.. a se kdo spomne, kdo je pritožbo dau na sodišče? ker je blo 3. uprašanje zarad kakšnih razlogov je sodišče pritožbo lahko zavrglo (pa se za zavržbo nism mogla 10min spomnt razlogov) :D
t90
Prispevkov: 29
Pridružen: 31. Avg 2010 21:37

Re: Izpit september 2010

Odgovor Napisal/-a t90 »

Zmaj napisal/-a:Ne vem, ne bom trdil ampak zdi se mi, da je pisalo nekaj v smilsu ustavno sodišče dne xy zavrne predlog Janeza Novaka bla bla. Zdi se m itud čudno, da bi pisalo zavrže.. ne vem bomo videli.

Kaj ste napisali za akt sodnega sveta?

akt sodnega sveta? kje je pa to blo? :D
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izpit september 2010

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Čist nakoncu naloge, ja sej zdej gledam, pomoje je sklep
Si vis pacem para bellum
t90
Prispevkov: 29
Pridružen: 31. Avg 2010 21:37

Re: Izpit september 2010

Odgovor Napisal/-a t90 »

Zmaj napisal/-a:Čist nakoncu naloge, ja sej zdej gledam, pomoje je sklep
a ni blo na koncu, ali je ta akt ust.sodišča posamičen al splošen? pa za pojasnit?
danček
Prispevkov: 21
Pridružen: 17. Nov 2009 23:03

Re: Izpit september 2010

Odgovor Napisal/-a danček »

em...pojma nimam...to je tuji blo kje...eh...grem iz obupa raje spat,itak je vseeno, v petek zvemo, kera groza...
danček
Prispevkov: 21
Pridružen: 17. Nov 2009 23:03

Re: Izpit september 2010

Odgovor Napisal/-a danček »

jap...to je blo...jaz sem napisala posamičen,saj je ne?
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izpit september 2010

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Pisalo je kakšen akt je sklep sodnega sveta ;) . In ja, je posamičen.
Si vis pacem para bellum
Tmg
Prispevkov: 31
Pridružen: 17. Dec 2009 13:15

Re: Izpit september 2010

Odgovor Napisal/-a Tmg »

Prva naloga je biu svet al kaj? Jao še 4 pike dol. Zmer slabš tole:\


Am, sicer pa tm je blo za objasnt a je sklep sodnega sveta posamičn al splošn pravni akt. Js osebno sm dau da je posamičen, sam to je blo 5050 ugibanje:)
t90
Prispevkov: 29
Pridružen: 31. Avg 2010 21:37

Re: Izpit september 2010

Odgovor Napisal/-a t90 »

Zmaj napisal/-a:Pisalo je kakšen akt je sklep sodnega sveta ;) . In ja, je posamičen.
aja :) no v vsakem primeru sm tut js napisala posamičen :D a pol je biu un sklep od sodnega sveta in je odg. na 3. vprašanje, da je sodišče sklep zavrnilo, ker ga ni vložila prava oseba ne? Ker pritožbo zoper potrditev mandata dajo na US da lahko sm kandidati ...
Tmg
Prispevkov: 31
Pridružen: 17. Dec 2009 13:15

Re: Izpit september 2010

Odgovor Napisal/-a Tmg »

Še eno vprašanje z moje strani. Državni svet lahko da pobudo oz zahtevo za referendum o mednarodnih povezavah al ne? Al kakšno je blo vprašanje, k izrecno ne piše tega v knjigi. Piše sam da drž. zbor ne more razpisat v nekem primeru, nism pa zasledu da bi direktno pisal kdo ga lahko.

Sicer pa pri DA/NE nalogi, maš lahko 10 8 6 4 2 ali nič točk ane?:)


hvala ža vnaprej=)
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izpit september 2010

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Ni nujno odvisno koliko si pustil prazno...

Ne, ker pritožbo lahko vloži vsak, ki meni, da mu je z posamičnim aktom državnega organa organa lokal. samoupr. ali nosilca javnih pooblastil kršena ČPTS... jst sm tm zafrknu verjetno ampak pravilni odgovor se mi zdi da bi bil: ker kršenje ČPTS ni imelo hujših posledic za pritožnika.
Si vis pacem para bellum
Tmg
Prispevkov: 31
Pridružen: 17. Dec 2009 13:15

Re: Izpit september 2010

Odgovor Napisal/-a Tmg »

Zmaj napisal/-a:Ni nujno odvisno koliko si pustil prazno...

Ne, ker pritožbo lahko vloži vsak, ki meni, da mu je z posamičnim aktom državnega organa organa lokal. samoupr. ali nosilca javnih pooblastil kršena ČPTS... jst sm tm zafrknu verjetno ampak pravilni odgovor se mi zdi da bi bil: ker kršenje ČPTS ni imelo hujših posledic za pritožnika.

V odgovoru sm napisal eksaktno isto. Ni bilo kršenja ČTPS, sam zdej, zj me pa resnično zanima kaj mam prov pa kaj ne, oz kako se bo sploh ocenjevalo:)
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izpit september 2010

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Ja ocenjevanje bo bedno, sploh pomoje pri esejskem...
Si vis pacem para bellum
t90
Prispevkov: 29
Pridružen: 31. Avg 2010 21:37

Re: Izpit september 2010

Odgovor Napisal/-a t90 »

Zmaj napisal/-a:Ni nujno odvisno koliko si pustil prazno...

Ne, ker pritožbo lahko vloži vsak, ki meni, da mu je z posamičnim aktom državnega organa organa lokal. samoupr. ali nosilca javnih pooblastil kršena ČPTS... jst sm tm zafrknu verjetno ampak pravilni odgovor se mi zdi da bi bil: ker kršenje ČPTS ni imelo hujših posledic za pritožnika.
sm a se ni šlo glede pritožbe zaradi potrditve mandata? (nwem od kje mi to) :D
t90
Prispevkov: 29
Pridružen: 31. Avg 2010 21:37

Re: Izpit september 2010

Odgovor Napisal/-a t90 »

aja pa še to... pomoje potem odgovor pri 3. ni lih to v zvezi s kršitvijo ČPTS, ker to bi ugotovil šele ko bi jo obravnaval - ko to ugotovijo, jo zavrnejo.. Zavržejo jo lahko pa če je pritožba prepozna, pomankljiva ipd. al ne?? :D
Tmg
Prispevkov: 31
Pridružen: 17. Dec 2009 13:15

Re: Izpit september 2010

Odgovor Napisal/-a Tmg »

t90 napisal/-a:aja pa še to... pomoje potem odgovor pri 3. ni lih to v zvezi s kršitvijo ČPTS, ker to bi ugotovil šele ko bi jo obravnaval - ko to ugotovijo, jo zavrnejo.. Zavržejo jo lahko pa če je pritožba prepozna, pomankljiva ipd. al ne?? :D
Js sicer upam da se motiš, ker mam v tem primeru to nalogo 60% narobe rešeno, se mi pa zdijo tvoji odgovori bl logični k moji, če je res tko blo k si napisal(a).
t90
Prispevkov: 29
Pridružen: 31. Avg 2010 21:37

Re: Izpit september 2010

Odgovor Napisal/-a t90 »

Tmg napisal/-a:
t90 napisal/-a:Js sicer upam da se motiš, ker mam v tem primeru to nalogo 60% narobe rešeno, se mi pa zdijo tvoji odgovori bl logični k moji, če je res tko blo k si napisal(a).
js tut ne bom nč trdila, ker to sm sklepam.. pa v zapiskih k sm jih delala po knjigi mam napisano da so razlogi zavrnitve lahko kršenje ČP, neizčrpana pr.sredstva.. razlogi zavržbe pa anonimnosti, pomanjkljivost, pol če je žaljiva ipd. will see :)
Tmg
Prispevkov: 31
Pridružen: 17. Dec 2009 13:15

Re: Izpit september 2010

Odgovor Napisal/-a Tmg »

Sej, bomo vidl kdo bo v petk najbolj vesel:)

Sicer pa js sm meu vse do pred 10min nazaj dobr feeling za tale izpit.. :) Zj pa nekak nevem več kaj naj si mislm.
t90
Prispevkov: 29
Pridružen: 31. Avg 2010 21:37

Re: Izpit september 2010

Odgovor Napisal/-a t90 »

Tmg napisal/-a:Sej, bomo vidl kdo bo v petk najbolj vesel:)

Sicer pa js sm meu vse do pred 10min nazaj dobr feeling za tale izpit.. :) Zj pa nekak nevem več kaj naj si mislm.
js priporočam, da po izpitih ne bereš foruma :D ker po branju tle se vsem filing spremeni.. vsi neki po svoje klanfamo, pol pa itak noben ne ve več nč :D
Tmg
Prispevkov: 31
Pridružen: 17. Dec 2009 13:15

Re: Izpit september 2010

Odgovor Napisal/-a Tmg »

Najbl na živce mi gre to k vse te sklepe o zavržbi najdem sam za upravno sodišče, niti enga za ustavno. Za ustavno so vse odločbe o zavrnitvi mater=D, k bi saj en primer bi tle na netu:D. No ja t90, bom upošteval.:)



55.c člen

(1) O zavrženju oziroma o sprejetju ustavne pritožbe odloči senat soglasno s sklepom.

Toj to pol, sam fiksnega sklepa pa še vseen ne najdem. Mogoč hočjo da se vnaprej prpravmo če bo kdo na ustavnem sodnik, d bo dobu tak primer.. :))
Zaklenjeno

Vrni se na