NOVO! Ustni izpit pri PZG

prof. dr. Vladimir Simič, prof. dr. Katja Škrubej

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

peterpf
Prispevkov: 3
Pridružen: 19. Apr 2010 16:35

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a peterpf »

w4nkst4 napisal/-a:ta rok bi mogu bit kot marčevski, tako da nam pripadata še majski in junijski, ne wem kaj se zdej grejo ene fore..

Ja. Marčevskega so nam ukinli. Ali pa majskega. Kot želite.
Msilm pa, da bi se s Simičem dalo zmenit, da nam razpiše še en rok. In to čim prej.
Zanima pa me, če je kaj kandidatov, ki bi se ga udeležilo.

Lp
Punipan
Prispevkov: 179
Pridružen: 09. Jan 2010 15:54

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a Punipan »

...
Zadnjič spremenil Punipan, dne 09. Jun 2010 20:59, skupaj popravljeno 1 krat.
a90
Prispevkov: 162
Pridružen: 16. Dec 2009 12:27

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a a90 »

Nihče nič ne pove :D
Zadnjič spremenil a90, dne 20. Apr 2010 12:10, skupaj popravljeno 1 krat.
jan_
Prispevkov: 82
Pridružen: 24. Mar 2009 15:53

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a jan_ »

Ne vem kaj bote s tem dosegli...pr zgodovini je že od vekomaj tako. Če mislite da bote uspešni na roku ki ka boste izsilili od profesorja vso srečo. :)
Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

pa sej pr soci mate tud samo štiri roke??? tko da vam nč niso ukinl rok ampak tko je zdej v boloncu očitno... :roll:
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

bolonjc je eno sranje, ki so nam ga vsilili patroni EU........men sam ni jasno, da mamo take nesposobneže povsod v vseh sferah družbenega življenja, ki so to reformo velikodušno sprejeli, btw. v nemčiji pa niti ne sanjajo da bi to reformo do konca izpeljali, oz. korektno izpeljali....nemcem ne sme nobeden ukazovat, nam slovencem lahk pa vsi...lepo...
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a carrie »

nadlegvat profesorje z dodatnimi roki mislm da ni glih pametno :mrgreen: moje mnenje pač..
bi pa prosila, če bi kdo napisu kako ustni pri zgodovini zgledajo? torej popravlja pred tabo..te vmes kej vpraša? ti po koncu popravljanja zastavlja vprašanja? katera se kej pojavljajo ipd. sem pa pri simiču, tko da če ma kdo kakšne info. glede njegovga načina se že vnaprej zahvaljujem ;) da vem kaj prčakvat da se človk psihično priprav :mrgreen:
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Punipan
Prispevkov: 179
Pridružen: 09. Jan 2010 15:54

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a Punipan »

Men je popravu, potem pa reku
You're still not out of the woods yet.
:lol:
jan_
Prispevkov: 82
Pridružen: 24. Mar 2009 15:53

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a jan_ »

Pri Simiču je tko da ponavad popravi pred tabo, te vpraša mogoče kako vprašanje, čeprav ponavadi sprašuje ko vse pregleda in vidi če maš sploh dost za ustnega. :)
Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

dragoxxx napisal/-a:bolonjc je eno sranje, ki so nam ga vsilili patroni EU........men sam ni jasno, da mamo take nesposobneže povsod v vseh sferah družbenega življenja, ki so to reformo velikodušno sprejeli, btw. v nemčiji pa niti ne sanjajo da bi to reformo do konca izpeljali, oz. korektno izpeljali....nemcem ne sme nobeden ukazovat, nam slovencem lahk pa vsi...lepo...
zakaj je bil bolonski sistem uveden? da bi študenje več študiral v tujini in ko bi prišli nazaj, da ne bi imeli problemov uveljavljati izpitov...ker včasih je bil to zelo velik problem...zato pa so kreditne točke...

nemčija si lahko to prvošči, mi si pač ne mormo, ker nemčija je ena izmed vodilnih držav v EU, mi ne, ker če nemčija ne sprejme bolonskega sistema ji ne bodo nč, če pa mi ne bi sprejel bolonski sistem bi nas pa qurcal ;) ...
Uporabniški avatar
ninch12
Prispevkov: 47
Pridružen: 16. Nov 2008 23:41

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a ninch12 »

Evo, odgovor Brankota na vprašanje zakaj je samo 5 razpisanih izpitnih rokov:

Pozdravljeni,

Semestrska izpita Pravna zgodovina in sociologija prava imata 5 rokov, ker je tako sklenil senat PF.
Dodatni rok v maju sem katedram že predlagal, a žal neuspešno. Bom pa vaš mail posredoval in ponovno predlagal…

Lep pozdrav,

Branko Perhaj
You never know how strong you are, until being strong is the only choice you have. 
nici
Prispevkov: 190
Pridružen: 10. Nov 2009 21:57

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a nici »

A lohk kdo pove, kako je blo na ustnih, pa kakšni so bli pravilni odg?

Hvala. :D
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Tjaška napisal/-a:
dragoxxx napisal/-a:bolonjc je eno sranje, ki so nam ga vsilili patroni EU........men sam ni jasno, da mamo take nesposobneže povsod v vseh sferah družbenega življenja, ki so to reformo velikodušno sprejeli, btw. v nemčiji pa niti ne sanjajo da bi to reformo do konca izpeljali, oz. korektno izpeljali....nemcem ne sme nobeden ukazovat, nam slovencem lahk pa vsi...lepo...
zakaj je bil bolonski sistem uveden? da bi študenje več študiral v tujini in ko bi prišli nazaj, da ne bi imeli problemov uveljavljati izpitov...ker včasih je bil to zelo velik problem...zato pa so kreditne točke...

nemčija si lahko to prvošči, mi si pač ne mormo, ker nemčija je ena izmed vodilnih držav v EU, mi ne, ker če nemčija ne sprejme bolonskega sistema ji ne bodo nč, če pa mi ne bi sprejel bolonski sistem bi nas pa qurcal ;) ...
Bedarija, ko študiraš študiraš, ko boš pa okoli po svetu hodil pa delaj takrat kar ti paše. Ah :roll:
Si vis pacem para bellum
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Tjaška, zveniš kot prof. Grad........ :D
sanja.
Prispevkov: 49
Pridružen: 19. Mar 2010 17:01

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a sanja. »

Zdravo... evo jst sm mela dans "ustnega" oz. sploh nisem do njega prišla, ker sem imele le 36pik in sicer pri Simiču. Sem bila kar precej razočarana, ker sem pričakovala več, potem je pa kar črtau vse. Npr vprašanje kjer je bil odgovor Atene in organi, si moral organe opisati drugače si dobil le okrog 3 točke, pri ius resistendi si moral opisati razmerje med zem.gospodom in plemiči in ne le pravice plemičev, pri gorskih bukvah nisi smel pisati o retraktni pravici, pri splošni volilni pravici si moral omeniti premoženjski cenzus, ostali (starostni, spolni, intelektualni) niso bili tako pomembni, pri zemljiški knjigi je bilo pravilno načelo vpis... to se zdajle spomnim, zihr sem še kj pozabila... kakor sem jaz slišala bi se menda dalo na prste ene roke prešteti koliko študentov je danes uspešno opravilo tole zgodovino, naj me prosim kdo popravi če se motim, da bo kaj boljša motivacija za naslednji rok :D... srečno vsem ki še pridete na vrsto ;)
j.sos.
Prispevkov: 41
Pridružen: 03. Jun 2009 12:41

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a j.sos. »

žiujo!
evo, jst sm meu učer pr Simiču! škoda, ker nisem modela hodu že kej prej gledat in predvsem polsušat na predavanja, ker je res faca!!!
ocenjeval mi je tako, kot je treba, nič preveč ni skenslu, tku kukr je blu treba! kar je ql!
dubu sm samu vprašanje: kaj je to konstitucionalizem.....? povedu sm, da je to eden izmed ciljev boržuazije... mau o ustavi, delitvi oblasti, želja po parlamentu, omejitev kraljeve moči......volitve poslancev....kar je blu dost za 6!! :D
faca uglavnem! naj vas ne bo strah! ;)

malo na kratko....pa srečnu vsem!

lp, j.
m|h
Prispevkov: 182
Pridružen: 14. Nov 2009 14:10

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a m|h »

Potem pa naj pri tistem vprašanju o Atenah drugič napišejo, da naj opišemo organe, ne pa da nam pred izpitom rečejo, da se točno držimo vprašanj in odgovarjamo samo tisto kar zahteva vprašanje.. pa celim Gorskim bukvam se reče "pravna norma"? nisem vedel, svašta.. :roll:
bubble
Prispevkov: 38
Pridružen: 26. Feb 2010 13:25

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a bubble »

sanja. kaj pomeni, da nisi smel pisati o retraktni pravici? nisi smel niti omeniti kot del gorskih bukev al na dolgo in široko o tem razpravljati? jst sm namreč samo omenila...upam da mi ne bo za bvz zdj kr odštevu...
ah ta zgodovina...počutm se k da bi brala kitajščino!
sanja.
Prispevkov: 49
Pridružen: 19. Mar 2010 17:01

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a sanja. »

bubble napisal/-a:sanja. kaj pomeni, da nisi smel pisati o retraktni pravici? nisi smel niti omeniti kot del gorskih bukev al na dolgo in široko o tem razpravljati? jst sm namreč samo omenila...upam da mi ne bo za bvz zdj kr odštevu...
ah ta zgodovina...počutm se k da bi brala kitajščino!
meni je rekel da sem se preveč osredotočila na to, ker sem jo opisala, če si jo pa samo omenila pa verjetno ne bo nič narobe
hehe, se popolnoma strinjam s tabo :D
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

dragoxxx@

Se strinjam s tabo glede bolonjca, sam upam, da ga ne bomo ukinli še preden diplomiram, ker pol bo pa res vse zmešan, že zdej je. In pa še neki me zanima, baje, da imamo mi bolonci po 5 letih isto izobrazbo kot študentje po starem sistemu,tj 4 leta? Kdo in kaj jim daje pravico, da mormo za isto izobrazbo 1 let dlje študirat? če sm pa narobe razumu vseskup, nej me kdo popravi...sorry 4 offtopic

Zgodovino je pisal tm okol 470 folka (346 bolonjcev in okoli 120 nebolonjcev)...kakšna mislite, da bo kej statistika?
lalika
Prispevkov: 158
Pridružen: 27. Dec 2009 12:03

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a lalika »

j.sos. napisal/-a:žiujo!
evo, jst sm meu učer pr Simiču! škoda, ker nisem modela hodu že kej prej gledat in predvsem polsušat na predavanja, ker je res faca!!!
ocenjeval mi je tako, kot je treba, nič preveč ni skenslu, tku kukr je blu treba! kar je ql!
dubu sm samu vprašanje: kaj je to konstitucionalizem.....? povedu sm, da je to eden izmed ciljev boržuazije... mau o ustavi, delitvi oblasti, želja po parlamentu, omejitev kraljeve moči......volitve poslancev....kar je blu dost za 6!! :D
faca uglavnem! naj vas ne bo strah! ;)

malo na kratko....pa srečnu vsem!

lp, j.

ej a to k te je sprasvou si mogu tko u nulo znat al ne cist:) ? kolk pa si drgac procentu pisu?
lalika
Prispevkov: 158
Pridružen: 27. Dec 2009 12:03

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a lalika »

m|h napisal/-a:Potem pa naj pri tistem vprašanju o Atenah drugič napišejo, da naj opišemo organe, ne pa da nam pred izpitom rečejo, da se točno držimo vprašanj in odgovarjamo samo tisto kar zahteva vprašanje.. pa celim Gorskim bukvam se reče "pravna norma"? nisem vedel, svašta.. :roll:

ja halooo isto se js glede teh organov pr atenah sprasujem...sej ni blo napisan pri vprasanju da jih OPISI, ampak da jih nastejes al nek tazga...to res ni posten...
j.sos.
Prispevkov: 41
Pridružen: 03. Jun 2009 12:41

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a j.sos. »

lalika napisal/-a:
j.sos. napisal/-a:žiujo!
evo, jst sm meu učer pr Simiču! škoda, ker nisem modela hodu že kej prej gledat in predvsem polsušat na predavanja, ker je res faca!!!
ocenjeval mi je tako, kot je treba, nič preveč ni skenslu, tku kukr je blu treba! kar je ql!
dubu sm samu vprašanje: kaj je to konstitucionalizem.....? povedu sm, da je to eden izmed ciljev boržuazije... mau o ustavi, delitvi oblasti, želja po parlamentu, omejitev kraljeve moči......volitve poslancev....kar je blu dost za 6!! :D
faca uglavnem! naj vas ne bo strah! ;)

malo na kratko....pa srečnu vsem!

lp, j.

ej a to k te je sprasvou si mogu tko u nulo znat al ne cist:) ? kolk pa si drgac procentu pisu?
hm u nulo....ja ne vem, tu sm povedu....mau je počakou, da sm se spomnu.......ka pa vem =) najbulš je pomoje, da ti da čim manj podvprašanj....(kar je pa logično.... =) )
pisu sm 48 pik....
Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

Zmaj napisal/-a:
Tjaška napisal/-a:
dragoxxx napisal/-a:bolonjc je eno sranje, ki so nam ga vsilili patroni EU........men sam ni jasno, da mamo take nesposobneže povsod v vseh sferah družbenega življenja, ki so to reformo velikodušno sprejeli, btw. v nemčiji pa niti ne sanjajo da bi to reformo do konca izpeljali, oz. korektno izpeljali....nemcem ne sme nobeden ukazovat, nam slovencem lahk pa vsi...lepo...
zakaj je bil bolonski sistem uveden? da bi študenje več študiral v tujini in ko bi prišli nazaj, da ne bi imeli problemov uveljavljati izpitov...ker včasih je bil to zelo velik problem...zato pa so kreditne točke...

nemčija si lahko to prvošči, mi si pač ne mormo, ker nemčija je ena izmed vodilnih držav v EU, mi ne, ker če nemčija ne sprejme bolonskega sistema ji ne bodo nč, če pa mi ne bi sprejel bolonski sistem bi nas pa qurcal ;) ...
Bedarija, ko študiraš študiraš, ko boš pa okoli po svetu hodil pa delaj takrat kar ti paše. Ah :roll:

če boš v študijskih letih samo za knigami sedel oz. samo študiral ne boš daleč pršu ;) nekak samo študiranje je zapravlanje časa... :P
lalika
Prispevkov: 158
Pridružen: 27. Dec 2009 12:03

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a lalika »

kaj pri ustnem sprašujejo snov iz knjige al tut po vajah kej? kaj pa srbske ustave pa pravni spomeniki srbije-a to je kej pomembno znat? :)
Odgovori

Vrni se na