Izpit - januar 2010

prof. dr. Albin Igličar, doc. dr. Tilen Štajnpihler

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Zaklenjeno
snezko
Prispevkov: 22
Pridružen: 14. Jan 2010 11:58

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a snezko »

teici napisal/-a:
Prjatu je imel danes utemeljene in pravilne replike na odgovor katera dva stavka sta pri izpitu Luhmann narobe izpisana ( mandat in sprejemanje zakonov), in sicer citirano od Kaučiča, odgovore mu je namreč sam poslal na mejl. In kaj naredi Igličar? Prizna mu da ima prav, ampak da si pač ni tako zamislil odgovora in mu ne prizna 5 pik.
hahaha tale prjatu se je pa vrgu v resno raziskovanje!!!! :lol: js bi mu dala teh 5 pik že samo zarad takšnega prizadevanja... :lol: sam Albin je pač Albin! :roll: :lol:
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a eldorado »

snezko napisal/-a:
teici napisal/-a:
Prjatu je imel danes utemeljene in pravilne replike na odgovor katera dva stavka sta pri izpitu Luhmann narobe izpisana ( mandat in sprejemanje zakonov), in sicer citirano od Kaučiča, odgovore mu je namreč sam poslal na mejl. In kaj naredi Igličar? Prizna mu da ima prav, ampak da si pač ni tako zamislil odgovora in mu ne prizna 5 pik.
hahaha tale prjatu se je pa vrgu v resno raziskovanje!!!! :lol: js bi mu dala teh 5 pik že samo zarad takšnega prizadevanja... :lol: sam Albin je pač Albin! :roll: :lol:
ga tudi sam osebno poznam, tega ni šu delat zarad točk, ampak zato ker je hotu dokazat da te ne more na vsak način jebat u glavo, če znaš.. ker je to dejansko znou, dost spremlja politiko, itd.
in je profesorju najprej reku da ma prov.. in mu je ta reku da nima.. in potem ko mu je pojasnu zadevo.. po 3 minutah.. mu je reku "ja kolega, prov mate" :)
popolnoma mu dam prov da je to šu narest.. postavt se po robu profesorju.. igličar je biu itak navajn od večine študentov "aja a pol ni prov..", ne da bi vedl zakaj ni prov..
il.principe
Prispevkov: 45
Pridružen: 25. Okt 2009 15:32

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a il.principe »

ja sm vidu ja, če o tapravmu govorimo? dons je meu ustni, tip je res obvladu tole :D baje sta na koncu razglabljala o slovenskih cajtengih z igličarjem, kako neumni so njihovi članki :D
Zadnjič spremenil il.principe, dne 04. Feb 2010 21:12, skupaj popravljeno 1 krat.
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

in mu je na koncu štel pike? je dobil dobro oceno? :?
il.principe
Prispevkov: 45
Pridružen: 25. Okt 2009 15:32

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a il.principe »

ariana napisal/-a:in mu je na koncu štel pike? je dobil dobro oceno? :?
vseeno mu ni štel pik
snezko
Prispevkov: 22
Pridružen: 14. Jan 2010 11:58

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a snezko »

eldorado napisal/-a:
snezko napisal/-a:
teici napisal/-a:
Prjatu je imel danes utemeljene in pravilne replike na odgovor katera dva stavka sta pri izpitu Luhmann narobe izpisana ( mandat in sprejemanje zakonov), in sicer citirano od Kaučiča, odgovore mu je namreč sam poslal na mejl. In kaj naredi Igličar? Prizna mu da ima prav, ampak da si pač ni tako zamislil odgovora in mu ne prizna 5 pik.
hahaha tale prjatu se je pa vrgu v resno raziskovanje!!!! :lol: js bi mu dala teh 5 pik že samo zarad takšnega prizadevanja... :lol: sam Albin je pač Albin! :roll: :lol:
ga tudi sam osebno poznam, tega ni šu delat zarad točk, ampak zato ker je hotu dokazat da te ne more na vsak način jebat u glavo, če znaš.. ker je to dejansko znou, dost spremlja politiko, itd.
in je profesorju najprej reku da ma prov.. in mu je ta reku da nima.. in potem ko mu je pojasnu zadevo.. po 3 minutah.. mu je reku "ja kolega, prov mate" :)
popolnoma mu dam prov da je to šu narest.. postavt se po robu profesorju.. igličar je biu itak navajn od večine študentov "aja a pol ni prov..", ne da bi vedl zakaj ni prov..

drgač sm mu js tud to rekla..pa je reku da mandat tud ni TOK prov, ampak da je on hotu poudart kako novinarji lahko dvakrat napišejo isto bedarijo..drgač pa nism nč slabga mislna o tem vašm kolegu :lol: ,samo pač da se je vrgu v raziskovanje,kar pomeni da je zelo prizadeven fant.. :lol: zelo pohvalno je blo mišljeno.. :) :) ampak profesor tud ne uči samo par let na fakulteti,tko da se nau kr pustu prepričat enmu študentu iz prvega letnika..sicr pa škoda da mu ni ratal,pol bi tud js letela tja nej mi da 5 pik!!!! :roll: :lol:
a90
Prispevkov: 162
Pridružen: 16. Dec 2009 12:27

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a a90 »

Prof. Albin je pač profesor xD :D Kaj hočeš a ne. Je šla super ocena po zlu. ;)
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a eldorado »

drgač sm mu js tud to rekla..pa je reku da mandat tud ni TOK prov, ampak da je on hotu poudart kako novinarji lahko dvakrat napišejo isto bedarijo..drgač pa nism nč slabga mislna o tem vašm kolegu :lol: ,samo pač da se je vrgu v raziskovanje,kar pomeni da je zelo prizadeven fant.. :lol: zelo pohvalno je blo mišljeno.. :) :) ampak profesor tud ne uči samo par let na fakulteti,tko da se nau kr pustu prepričat enmu študentu iz prvega letnika..sicr pa škoda da mu ni ratal,pol bi tud js letela tja nej mi da 5 pik!!!! :roll: :lol:
hehe, ma ja sej sta se prov lepo pogovarjala :D pa mu je albin priznau, da ima prau, točk pa vseeno ni dau :D res pa je, da so novinarji nardil v tem članku dvojno napako pri mandatu in dvojno pri zakonih :) tko da bi lahko tud to upoštevu.. pravniki se pač ne bojo pustil, ne stari ne mladi :D srečno usm, ki še niste zaključili in imate ustne jutri :)
buljat
Prispevkov: 143
Pridružen: 15. Nov 2009 22:57

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a buljat »

ja ce bi njemu to stel za pravilno bi mogu to steti vsem, sam osebno sem tudi dobil 0 tock pa sem imel oba stavka tudi 'delno' prav izpisana
se mi pa zdi strasno nefer da je en test imel obkrozevanje in metodologijo, drugi pa prazne crte kjer si sam moral pisat odgovore, za visek vsega se iz civilne druzbe ki res ni bila nikjer poudarjena

tudi nadzor je povsem neenak, glede na to kaksno natancnost nam skusajo vzbuditi, bi lahko najprej poskrbeli da bi bili zagotovljeni vsaj cimbolj pravicni pogoji ze pri samih testih, potem pa naj imajo stroge kriterije tockovanja kakor zelijo, dokler so le za vse enaki

kar se tice samega ocenjevanja pa mislim da mi je kaksna tocka usla le pri izpisanih stavkih, drugje sem dobil celotne tocke, kar sem seveda pac znal
vseeno mislim da luhmanov test ocenjuje malce manj kriticno kot habermasov, je ocitno tud bine sam spoznal da je kr mim useku pri razlicicah testov :lol:

kar se tice uspesnosti na izpitih lahko nekateri pac igrajo na karto srece :roll:
iloveskiing
Prispevkov: 18
Pridružen: 09. Jan 2010 11:50

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a iloveskiing »

se pravi, če imaš izpisan samo en stavek pravilno (tisti glede izdajanja zakonov, oz. sprejetja al kar je že blo) dobiš nič točk? kljub temu da je en stavek pravilno izpisan?
barcelona
Prispevkov: 7
Pridružen: 05. Feb 2010 10:50

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a barcelona »

Če imaš en stavek pravilen dobiš 5 točk. A je kdo dobil kaj točk pri definiciji konfliktnih odnosov pri Luhmannu? Pa kaj naj bi bil pravilen primer zakona?
buljat
Prispevkov: 143
Pridružen: 15. Nov 2009 22:57

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a buljat »

jst sm dobil 10 tock za definicijo

znacilno je da gre za neposreden spopad, med dvema strankama, pri katerih ena neko stvar ima, druga pa ji jo poskusa prevzeti.
ponavadi se ta odnos glede stvari/interesa resi z polno ali vecinsko prevlado enega od obeh.
~tko nekak
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a eldorado »

barcelona napisal/-a:Če imaš en stavek pravilen dobiš 5 točk. A je kdo dobil kaj točk pri definiciji konfliktnih odnosov pri Luhmannu? Pa kaj naj bi bil pravilen primer zakona?
baje si mogu omenjat neke dezintegracijske odnose, sam pa pojma nimam kje so te? a mogoče kdo ve, kje v knjigi nej bi bli?
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

To je vse v knjigi 1 ali 2 poglavje.

Napisat si moral da ena stran dobrino že ima, druga ji pa h5oče to odvzeti in gre za dezintegracijski odnos.
Si vis pacem para bellum
Nika19
Prispevkov: 48
Pridružen: 28. Nov 2009 15:59

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a Nika19 »

primer zakona pr Luhmannu naj bi bil nek zakon o pravdnem postopku al pa kej u podobnem smislu, tko je Albinček reku k sm ga točn to uprašala.
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Ali pa Zakon o upravnem sporu itn... v knjigi so te zakoni na dnu stran iv opombah..
Si vis pacem para bellum
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a eldorado »

Zmaj napisal/-a:Ali pa Zakon o upravnem sporu itn... v knjigi so te zakoni na dnu stran iv opombah..
omg.. še to mormo brat.. sm mislu da je treba sam pr rimcu
a90
Prispevkov: 162
Pridružen: 16. Dec 2009 12:27

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a a90 »

Albin ima postopke zapisane v opombah..

Zakon o pracdnem postopku, zakon o kazenskem postopku, zakon o pravnem postopku......

:)
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

uhh dons pa sm doživela šok pri njegovem ocnjevanju.sm prčakvala 7ko po rešitvah na konc pa pristala na 45 pikah :shock:
vse je črtal, tut tist k sm mela prau ker pač ni blo napisan kukr si je on zamislu.mislm polom!
se mu bom na naslednjem roku maščevala pa se naučila u nulo! :evil:
error
Prispevkov: 16
Pridružen: 26. Jan 2010 11:08

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a error »

No men se zdi da je profesor Igličar čist lepo ocenjeval. Ampak jst sem isto rekla za Simiča, pa mate vsi očitno z obema slab(š)e izkušnje...
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Ja odvisno, kolko človek dobi ...če si dobila lepo oceno je normalno da dobro ocenjuje profesor, če slabo oceno pa je itk najhujši:D....pa ne zamerit, to sm sam pripomnil.
santa
Prispevkov: 1
Pridružen: 20. Jan 2010 12:19

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a santa »

Na tem izpitu je bila dobra ocena (ob znanju seveda) odvisna tudi od tega, kateri profesor je nadzoroval potek izpita, nekateri so imeli Perhaja ali pa igličarja, kjer se je baje dalo plonkat, drugi pa nismo imeli te sreče in smo nabasali na Škrubejevo :( :x
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a eldorado »

santa napisal/-a:Na tem izpitu je bila dobra ocena (ob znanju seveda) odvisna tudi od tega, kateri profesor je nadzoroval potek izpita, nekateri so imeli Perhaja ali pa igličarja, kjer se je baje dalo plonkat, drugi pa nismo imeli te sreče in smo nabasali na Škrubejevo :( :x
+ luhmann/habermas
frenkie
Prispevkov: 5
Pridružen: 18. Jan 2010 14:53

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a frenkie »

ariana napisal/-a:uhh dons pa sm doživela šok pri njegovem ocnjevanju.sm prčakvala 7ko po rešitvah na konc pa pristala na 45 pikah :shock:
vse je črtal, tut tist k sm mela prau ker pač ni blo napisan kukr si je on zamislu.mislm polom!
se mu bom na naslednjem roku maščevala pa se naučila u nulo! :evil:
pol ti je vrjetn pregledovala profesorica ki ima vaje za sociologijo,ker stric albin bolj pravično ocenjuje =)
error
Prispevkov: 16
Pridružen: 26. Jan 2010 11:08

Re: Izpit - januar 2010

Odgovor Napisal/-a error »

A so ble drugače večinoma 6,7 al je blo tut kej 9,10?
Zaklenjeno

Vrni se na