Navodila za vaje

prof. dr. Barbara Novak, prof. dr. Damjan Možina, prof. dr. Viktorija Žnidaršič Skubic

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Navodila za vaje

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

Hej,
mi lahko kdo iz bolonskega sistema prekopira navodila za vaje iz ŠISa ker js uvoda v civilno pravo nimam v ŠISu še, ker me še očitno niso dal pod bolonski sitem.
Najlepša hvala
Lp
S.K
Prispevkov: 19
Pridružen: 31. Okt 2009 12:37

Re: Navodila za vaje

Odgovor Napisal/-a S.K »

UCP – 1. letnik – VAJE 1

torek, 23.2. = skupine 1-3
petek, 26.2. = skupine 4-6

TEMA: RAZVOJ CIVILNEGA PRAVA V EVROPSKEM PRAVNEM PROSTORU

Vaje 1 bodo potekale tako, da boste študentje predstavljali v naprej določene teme.
Tem za vsako skupino je 6, kar pomeni, da bo 6 študentov v vsaki skupini (po želji po 2 skupaj) predstavilo predvidene teme.

Do 1.2. bo na vratih moje pisarne list s temami in prostimi mesti po skupinah. Če želite, se lahko prijavite k predstavitvi (obvezno zgolj v svoji skupini) po principu »kdor prej pride, prej melje«. Če do 1.2. teme ne bodo zasedene, bom 2.2. sama določila študente, ki bodo pripravili še nezasedene teme. Zato vas prosim, da v ta namen redno spremljate obvestila in objave v ŠIS.


Teme za VAJE 1 so naslednje:

francoski Code civil
avstrijski ABGB (Obči državljanski zakonik - ODZ)
nemški BGB
angleško civilno pravo
evropski civilni zakonik in DCFR (Draft Common Frame of Reference)

Od študentov se pričakuje, da v cca 15 min predstavijo razvoj civilnega prava v zadevnih pravnih sistemih, potek sprejema civilne zakonodaje, njeno vsebino in njen pomen ter vpliv na druge pravne sisteme.


Literatura (poleg interneta in drugih knjig, člankov,…), ki jo lahko dobite tudi pri meni:

David/Grasman: Uvod v velike sodobne pravne sisteme, 1. in 2. knjiga, Cankarjeva založba, Ljubljana 1999
Zweigert/Kötz: An Introduction to Comparative law, Clarendon Press, Oxford 1998
Wieacker: A History of Private Law in Europe, Clarendon Press, Oxford 1995
Von Bar, Clive, Schulte-Nölke: Principles, Definitions and Model Rules of European Private Law, DCFR, Interim Outline Edition, Sellier Publishing, 2008
Možina: Evropsko pogodbeno pravo, škatle za orodje in modri gumbi, Podjetje in delo, letnik 2008, številka 8, str. 1695 in nasl.


as. dr. Ana Vlahek, 25.1.2010
Petrič
Prispevkov: 93
Pridružen: 24. Okt 2009 17:31

Re: Navodila za vaje

Odgovor Napisal/-a Petrič »

kva da fak je to?? prvič vidm :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: Navodila za vaje

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

To naj bi imeli v ŠISu pod gradivi objavljeno. :D
Pozitiv vabrejšan!! :D
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Navodila za vaje

Odgovor Napisal/-a eldorado »

ta modelka za vaje kr misl da se bomo mi sami javljal kdo bo meu seminarske... optimizem pa tak! :)
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Navodila za vaje

Odgovor Napisal/-a flafi »

eldorado, boš vidu da se bo folk sam javlu ;) Jst sm tut misnla, da se ne bo noben, but I was so wrong :D
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Navodila za vaje

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Ja žal je rok že zamujen, razen, če je v nedeljo tudi faks odprt. Od 1.2. bo ona določala :D
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: Navodila za vaje

Odgovor Napisal/-a carrie »

mogoče kdo ve al mormo ponavljalci k smo se zdej prepisal v bolonca tud opravlat te seminarske in bit prisotn na vajah? js sm zastopla d nam ni treba in d do konc 2. letnika opravmo ta dva "bolonjska" izpita. nisem pa 100% ...
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Navodila za vaje

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Ni potrebno, kakor vem.
Si vis pacem para bellum
Selene
Prispevkov: 17
Pridružen: 30. Nov 2008 10:51

Re: Navodila za vaje

Odgovor Napisal/-a Selene »

carrie napisal/-a:mogoče kdo ve al mormo ponavljalci k smo se zdej prepisal v bolonca tud opravlat te seminarske in bit prisotn na vajah? js sm zastopla d nam ni treba in d do konc 2. letnika opravmo ta dva "bolonjska" izpita. nisem pa 100% ...
Ja, imam isto situacijo. Mislim, da je tako kot si rekla. Edino mogoče bi se bilo fajn pozanimati, če niso te seminarske kakšen pogoj (kot recimo pri zgodovini), ampak pomoje niso, ker drugače bi že bilo kje objavljeno. Pomoje bodo te vaje bolj kot ne takšne kot so vaje iz ustave. Zlo močno upam, da je tko ... :)

Tud mislim, da nam ni treba bit prisotni na vajah, ker nas na tem seznamu 1. letnika bolonjcev itak ni. Pač do vpisa v tretji letnik opravimo še ta dva bolonjska izpita in je to to.
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Navodila za vaje

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Jz sm tud na istem in sm zanč pisala tej k ma tele vaje čez ( Ana Vlahek mislm da) pa ni nč vedla o naši situaciji je rekla naj uprašam v referatu. :?

Sej jz drgač tud mislm da mi ne rabmo tega delat in bit prisotni na vajah, sam bi useeb blo fajn še kej točnega dorečt.
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: Navodila za vaje

Odgovor Napisal/-a carrie »

evo js sm dons za vsak slučaj pisala brankotu pa sporočim kaj mi bo odpisu :) sam tok da bomo zihr :mrgreen:
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Selene
Prispevkov: 17
Pridružen: 30. Nov 2008 10:51

Re: Navodila za vaje

Odgovor Napisal/-a Selene »

Super zelo ... da bomo vedli pri čem smo. :)
ropotulca
Prispevkov: 7
Pridružen: 08. Sep 2009 14:51

Re: Navodila za vaje

Odgovor Napisal/-a ropotulca »

vidm d lih sprašujete glede prisotnosti na vajah... sm dns poklicala u referat in vprašala kok velja za nas, ki smo se prepisal z starga u bolonca...

na vaje za uvod v civilno in evr.UP je treba hodt, če misliš opravljati izpit letos v rednih izpitnih rokih, ker veljajo za vse enaki pogoji (tj. po možnosti kaka seminarska). k skupinam se pač priključimo glede na črko priimka.

glede na odgovor morm jst obiskovat vaje, ker mislm it že maja in junija na oba izpita.... :| u glavnm carsku :roll: .
se mi pa splača, ker m je za nazaj ostala sam še ekonomija in to bom šla itak marca delat... na te vaje pa ne rabm hodt.... saj bi letos zihr zaspala kr se mi je že lan tolk vlekla tista ura vaj, sploh pa če bojo mel po 2 uri.

pa še ostale zadeve v zvezi s prepisom kar sm vprašala:
- spremembe v šisu bodo nekje do konc tedna (zarad objavljanja vaj v šisu)
- Perhaj je rekel da se ravno ukvarja z odločbami glede prepisa
- ocene rimskega prava pa bodo vpisane šele potem (če je slučajno kdo naredu rim :D ), ker so druge stvari zdaj pomembnejše in bolj nujne (spremembe v šisu...)

upam da vam je kaj pomagalo... drgač pa še kaj vprašte
se vidmo na vajah in predavanjih

lp
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: Navodila za vaje

Odgovor Napisal/-a carrie »

torej na vaje NI TREBA hodit, če gremo drug let delat izpit ne? ker js mam še 4 izpite za narest tko da ni šans da grem že letos.

Če je pri predmetu pogoj sem. naloga, potem jo morate orpaviti in res je, izpita lahko opravite v roku do 3.l.
Lep pozdrav,
Branko Perhaj

to mi je odpisu in zdej me zanima ali so te seminarske pogoj za izpit al ne?
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: Navodila za vaje

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

Ma joooooooooooooooooj nooooooooooooooooooo :evil: :evil:

A še to je treba zdj narest?! Pa predstavit tud al sam oddat? :x
Pozitiv vabrejšan!! :D
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Navodila za vaje

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

Torej, če zdej ne hodm na vaje ne morem it pisat nova 2 predmeta oktobra?...morm it najprej nasledn let na vaje pa pol šele maja al kako????wtf
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: Navodila za vaje

Odgovor Napisal/-a carrie »

Wildcat* napisal/-a:Ma joooooooooooooooooj nooooooooooooooooooo :evil: :evil:

A še to je treba zdj narest?! Pa predstavit tud al sam oddat? :x
Ja ne vem ne k ne vem al je seminarska pogoj za pristop k izpitu al ne.. če je pol bo treba narest. sam js itak nč ne vem kko majo zdej to pa kako bojo razporedil seminarske.. ubistvu nč ne vem glede tega :mrgreen: :roll: tko da kdor ma kej več informacij naj deli z nami boščki.. :mrgreen: :oops:
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: Navodila za vaje

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

Ma v rt nej se kavsnejo s to bolonjo. :twisted: :lol: :lol:
Pozitiv vabrejšan!! :D
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: Navodila za vaje

Odgovor Napisal/-a carrie »

pri opisu predmeta uvod v civilno pravo:

19. točka: metode ocenjevanja.. : končni izpit z možnostjo ustnega zagovora.

ker ni omenjene seminarske, sklepam da ni pogoj za pristop k izpitu (npr. pri sociologiji je pri tej točki najprej napisano: opravljena seminarska kot pogoj za pristop k izpitu..)

pri evropskem ustavnem pravu piše "Izpit je pisni in se ocenjuje..." torej tudi pri tem ni pogojev, ki bi jih bilo treba izpolnit za pristop k izpitu.

no tko si js razlagam.. bol točne informacije pa so še vendno zaželjene :mrgreen:

ja pa to mene tud zanima če ne bom na vaje hodla če grem pol lahk oktobra, januarja in marca že na izpit? če se prou spomnem so na sestanku rekl da bodo za nas veljali izredni roki torej nima veze če mamo te vaje al ne.
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: Navodila za vaje

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

za marčevski rok pridejo v poštev stari predmeti...ne pa civilo pravo in evropsko ustavno pravo...
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: Navodila za vaje

Odgovor Napisal/-a carrie »

misla sem januar, marec naslednje leto ;)
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Selene
Prispevkov: 17
Pridružen: 30. Nov 2008 10:51

Re: Navodila za vaje

Odgovor Napisal/-a Selene »

Hvala za informacije :)

Imam v planu it ta dva predmeta delat septembra, in septembrski rok je še šisto lepo redni (ane?) in bo zdaj treba na te vaje. Ker bodo preverjali prisotnost, al kaj? In smo mi že na seznamih bolonjcev? Mah ...

Za seminarsko pa res nič nikjer ne piše, nič ni nihče rekel, tak da bo najbrž res, da ni pogoj ... najbrž so te seminarske tko kot pri vajah iz ustavnega. Ma počakajmo na prve vaje ... najboljše. Drugač bomo ob vse (še preostale) živce ...
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Navodila za vaje

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

a mi k smo prešli iz starega na bolonca...se nam zdej štejejo ects za vpis v 2. letnik al še naprej ocene...?
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Navodila za vaje

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

še vedno ocene. sam mislm da lahko pa tud ECTSji sam v tem primeru moraš tud nova 2 predmeta do konc septembra narest. Drgač če greš da ti štejejo ocene loh pa tist šele drug let nardiš.
Odgovori

Vrni se na