Predavanja

prof. dr. Ada Polajnar-Pavčnik, prof. dr. Miha Juhart, izr. prof. dr. Barbara Novak

Moderatorji: ZmajbajnaJure

Uporabniški avatar
rogy
Prispevkov: 82
Pridružen: 01. Sep 2009 19:46

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a rogy »

sj bomo jutr zutri ob 8 zvedel k bomo že vsi na faksu
tko k zmer :x
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a eldorado »

lp.. mene zanima kako je pri civilnem pravu s tisto knjigo Osnove civilnega prava od Sajovica (cca.400 strani)? A je berljiva? Al se mislte vi učit po skripti al po čemu? :) Pa še nekaj me zanima... kdo ima kvalitetnejša predavanja, prof. dr. Ada Polajnar-Pavčnik ALI prof. dr. Miha Juhart? Prosil bi za čim več mnenj, če se le da... najlepša hvala! :)
Arietida
Prispevkov: 108
Pridružen: 30. Avg 2009 15:49

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a Arietida »

eldorado napisal/-a:lp.. mene zanima kako je pri civilnem pravu s tisto knjigo Osnove civilnega prava od Sajovica (cca.400 strani)? A je berljiva? Al se mislte vi učit po skripti al po čemu? :) Pa še nekaj me zanima... kdo ima kvalitetnejša predavanja, prof. dr. Ada Polajnar-Pavčnik ALI prof. dr. Miha Juhart? Prosil bi za čim več mnenj, če se le da... najlepša hvala! :)

Juhart nima več predavanj, ker je bil izvoljen v organe univerze al neki tazga, zato ga nadomešča Damjan Možina (ne vem kake ma kej nazive ;) ).
Za Polajnarjevo pa se sploh ne spomnm da bi letos mela kej predavanj za CP.
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a flafi »

Men se tut zdi, da Polajnarjeva lani ni mela ne vem kok predavanj (če je sploh mela kej :? ). Uglaunem, bodte hvaležni, ker res grozno predava :D Vsaj men no.
Za učit se je pa iz te skripte, k jo je sasho nalepu - viewtopic.php?f=19&t=23 :) Pa kšne stvari še v zakonu pogledat mal mogoče... Preverjeno zadostuje :) Za več kt 6 :P
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a eldorado »

aha.. torej skripta naj bi bila dovolj, super :) Žnidaršič – Skubic ali Barbara Novak... potem ostaneta še te 2 prof. A kej priporočate, a katera od teh bolje predava, in če se sploh splača hoditi na predavanja? :)
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a flafi »

Mah, men je blo res bedno tam na predavanjih sedet, ker to res ni tok težek predmet... Pa še predavanja niso glih nevemkok zanimiva :P Komot se loh use doma sam naučiš.
Glede teh dveh profesorc pa... Mislm, da Žnidaršič-Skubic lani sploh ni nč predavala, sam ustne vem da je neki mela. Novakova pa itak sam umes kšno snov predava.
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a bajna »

Novakova je odpredavala poslovno in pravno sposobnost, to je pa mislm da vse kar ma ona za predavat tukej ;)
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a eldorado »

in kdo pol sploh predavaa?? :D :D haha, našteu sm 4 profesorce/je pa kr noben več ne predava :D wtf? :)
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a bajna »

mah, pr civilu ni več predavanj sploh :lol: predava Damjan Možina, ga je nekdo že omenu v tej temi ;)
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a eldorado »

sprašujem zato, ker si planeram urnik za 2. semester v 1. letniku, ker smo bolonjski sistem... pa mamo uvod v civilno pravo, pa sm gledu vsebino predmeta, in je skor identično vašemu :) piše pa, da nam bojo predavali sledeči profesorji:
Ada Polajnar Pavčnik, Miha Juhart, Viktorija Žnidaršič, Barbara Novak.
Tako da zdej ne vem, a čm hodt na predavanja.. in če že, h komu? :D
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a bajna »

sj predava samo en, mislm predavanja so samo en termin, ne 4 ;)
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a eldorado »

bajna napisal/-a:sj predava samo en, mislm predavanja so samo en termin, ne 4 ;)
2 termina sta...
Arietida
Prispevkov: 108
Pridružen: 30. Avg 2009 15:49

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a Arietida »

Ja, dečko, pa bi povedu da te za 1.letnik zanima :) . V 2.letniku ni več dopoldan-popoldan, zato so vsa predavanja 1x. V 1. pa imate 2x ista predavanja, dop. in pop. Torej, Juharta zagotovo ne boste imeli, ker je izvoljen v organe univerze... Najbolje je da počakaš, pa boš vidu kdo predava dop. kdo pop. pa se boš pol odloču. Novakova je men drgač v redu (v 2. letniku ima družinsko pravo), drugih dveh pa ne poznam.
nusa
Prispevkov: 422
Pridružen: 07. Okt 2008 15:08

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a nusa »

Namesto Juharta je (Damjan?) Možina na rednih v 2.letniku :)
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a eldorado »

nusa napisal/-a:Namesto Juharta je (Damjan?) Možina na rednih v 2.letniku :)
a je kul? :)
pravnica88
Prispevkov: 37
Pridružen: 24. Maj 2009 13:50

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a pravnica88 »

Možina pa Novakova sta super. Lahko slediš in delaš zapiske. Pa vsaj pri družini je tako da če imaš dobre zapiske zadostujejo za izpit. Ostalih dveh pa ne poznam.
nusa
Prispevkov: 422
Pridružen: 07. Okt 2008 15:08

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a nusa »

meni je Možina tudi kul...pa saj Juhart je tudi bil okej :)
Arietida
Prispevkov: 108
Pridružen: 30. Avg 2009 15:49

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a Arietida »

nusa napisal/-a:meni je Možina tudi kul...pa saj Juhart je tudi bil okej :)
Ja, men je tud kr fajn Možina, sam kdo bo pa na izpitih? On vrjetno ne? Ful se mi zdi kok gremo hitr čez en poglavje pa napišemo par vrstic..

Men je šlo strašno na živce pr Juhartu to, da govori brez mikrofona kar skupaj z njegovim načinom govorjenja ni ravno uspešno, ker se mi zdi da začne glasno govort, da vsi razumemo, pol pa čez čaz vedno bolj globoko in tiho.. tko da to ni blo fajn :)
Pa še to, da smo sam prepisval iz unih sladov, k se ti itak zdi večinoma pomemben, in če je on kej govoru zravn, ga sploh nisi mogu poslušat oz. težje, k smo se vsi praktično zakopal v une slajde. Ful bi blo bol da bi pač popravu une spremembe parih zakonov pa jih dal na net pa čao miki- vsi bi bli srečni pa še poslušal bi lahko kaj dejansko predava.
kleopatra
Prispevkov: 280
Pridružen: 19. Nov 2009 11:41

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a kleopatra »

a kdo ve, če je kolokvij za 3. letnik bolonjcev obvezen, in kakšne učinke ima :)
Uporabniški avatar
Čebelčica
Prispevkov: 21
Pridružen: 02. Nov 2009 22:20

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a Čebelčica »

Zadnjič je Možina rekel na predavanjih da velja 10% kot pri gospodarskem.. je pa v pravilniku za prehode napisan da dobiš ECTS če je pozitiven.
*missy*
Prispevkov: 93
Pridružen: 07. Maj 2011 19:14

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a *missy* »

in kaj pride v poštev za kolokvij?
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a carrie »

Mene tud to zanima, ker namreč nisem obiskovala predavanj in če kdo ve, naj prosim napiše kaj oz. do kam se je treba naučit za kolokvij.
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Pumpkin
Prispevkov: 35
Pridružen: 06. Dec 2009 20:51

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a Pumpkin »

Nevem kje ste to slišali, da bi Možina rekel, da je 10% ocene...sem bla na zadnjih predavanjih pred počitnicami in ga je nekdo vprašal, če ta kolokvij kaj pomeni in je Možina sam rekel, da češ, kdor ne bo naredil kolokvija, ne bo mogo dobit dobre ocene na izpitu...to je vse. Če bi kolokvij pomenil del izpitne ocene, bi to tudi pisalo pri opisu predmeta, tako kot pri gospodarcu :)
*missy*
Prispevkov: 93
Pridružen: 07. Maj 2011 19:14

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a *missy* »

piše, da z pozitivnim kolokvijem pridobit 8 ECTS... that's all :)
Uporabniški avatar
Čebelčica
Prispevkov: 21
Pridružen: 02. Nov 2009 22:20

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a Čebelčica »

Pumpkin napisal/-a:Nevem kje ste to slišali, da bi Možina rekel, da je 10% ocene...sem bla na zadnjih predavanjih pred počitnicami in ga je nekdo vprašal, če ta kolokvij kaj pomeni in je Možina sam rekel, da češ, kdor ne bo naredil kolokvija, ne bo mogo dobit dobre ocene na izpitu...to je vse. Če bi kolokvij pomenil del izpitne ocene, bi to tudi pisalo pri opisu predmeta, tako kot pri gospodarcu :)
Tole sem slišala na teh zadnjih predavanjih ko nas je bla peščica, ker je bilo isti dan delovno izpit.. in v mojem spominu je, da je odgovoril na vprašanje a šteje 10% da ni možno dobiti NAJboljše ocene če ga ne narediš (kar dejansko ni tako različno od tega kar si ti napisala) :D .. jz iz tega sklepam da potem šteje (kot pri GP).. :D če se pa motim in sem narobe razumela, me kar popravi :D , potem se pa opravičujem vnaprej za nevšečnosti in morebiten preplah :)
Odgovori

Vrni se na