Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Odgovori
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a andrej »

paty napisal/-a:A ti si zdj 1 letnik naredu redno hods pa na izredna predavanja v kranj?
Jaz sem en mesec nazaj naredil še zadnji izpit za 1. letnik (izredno), jeseni grem v 2. letnik (upam da redno).
paty napisal/-a:aja pa se neki kok rokov je za posamezen izpit, vem d so trije semestri sa kaj ce ti ne rata? A se lah pol v drugmu letnku redno vpisem pa d hodm na izredna predavanja v kranj izpite grem pa v Gorico pisat, a so pr rednem studiju tud tko razporejena predavanja v treh semestrih kt pr izrednem,hvala
Za vsak predmet je dovolj rokov - min. 6 na leto, ponavadi še več. Če se za vsak rok naučiš, ne bo problema s številom rokov (osebno sem vse razen KPP naredil v prvem roku, slednjega v drugem).
V 2. letnik se lahko vpišeš redno ali izredno. Kot redni lahko hodiš na predavanja v Kranj ali v Novo Gorico ("uradno" naj bi izredni hodili v Kranj, redni pa v Novo Gorico, a četudi se vpišeš redno in hodiš na predavanja z izrednimi ni nobenih težav). Enako velja za izpite (ponavadi so vsi roki za redne ali izredne - v Kranju in Novi Gorici). Kako so predavanja razporejena na rednem študiju (v Novi Gorici) ne bi vedel - po vsej vrjetnosti enako kot na izrednem, le da jih je več.
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
paty
Prispevkov: 8
Pridružen: 14. Sep 2009 13:51

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a paty »

Izredna predavanja za 1 letnik v kranju potejo v sredo,cetrtek in petek, zanima me ce so vsakic do 8ih zvecer?
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a andrej »

Do 19h. 4 x 45min = 3 ure, ponavadi se začne ob 16h, če je 10 ali 20min odmora se malce podaljša (do 19:10/19:20/itd.).
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
tad5
Prispevkov: 1
Pridružen: 24. Sep 2009 10:17

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a tad5 »

Zanima me, a bi na PF v Ljubljani (zdaj ko je na obeh bolonjski program) ob prepisu priznali opravljene izpite iz Nove Gorice....npr. Rimsko pravo?
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a bajna »

:lol: :lol: sori, sam rima ti pa 100% ne bojo priznal, kokr vem tm predava to en filozof, tega pa kranjc pa kambič zih ne bosta vesela
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a Dexter »

bajna napisal/-a::lol: :lol: sori, sam rima ti pa 100% ne bojo priznal, kokr vem tm predava to en filozof, tega pa kranjc pa kambič zih ne bosta vesela
Jaz ne vidim razloga zakaj ne bi priznali. Saj predmet je isti. :o
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a bajna »

ja rada bi vidla kranjca k prizna rim, k ga predava pa izpite daje en drug, če še za statistiko komplicirajo
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a flafi »

Baje da niso priznal rima niti, če si se iz Maribora v Ljubljano prepisal - pa je isti profesor ;) Tko da pomoje bolj slaba, da bi priznal rim iz NG :)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
Anka
Prispevkov: 157
Pridružen: 05. Okt 2008 00:57

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a Anka »

Dexter napisal/-a:
bajna napisal/-a::lol: :lol: sori, sam rima ti pa 100% ne bojo priznal, kokr vem tm predava to en filozof, tega pa kranjc pa kambič zih ne bosta vesela
Jaz ne vidim razloga zakaj ne bi priznali. Saj predmet je isti. :o
Dexter vidim da res ne veš kakšno je rimsko pravo v Novi Gorici... :D To zdaleč ni isti predmet, vsaj po težavnosti ne. Kolegica se je ravno prepisala v NG in ga je naredila z enim tednom učenja, brez da bi se prej karkoli poglabljala v snov/hodila na predavanja... Na izpitu je samo en primer vse ostalo je tipa ala kaj je Justinijanova kodifikacija. No dobila je 9. Sicer sama nevem kako je dol ampak že ta info mi je dala vedet, da to ne more biti isto kot pri nas. Tako da dvomim da bi pri Kranjcu šlo tole čez :)
Uporabniški avatar
Jure
Prispevkov: 91
Pridružen: 05. Okt 2008 11:52
Facebook: http://www.facebook.com/MgroupPravnoSvetovanje
Kraj: Cerknica

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a Jure »

Sicer je to popolnoma moje subjektivno mnenje, ampak kolikor poznam našo fakulteto in profesorja RP, ni variante da bi se kej priznalo :)

To glede Maribora sem pa tudi jaz že parkrat zasledil, kljub temu, da je na obeh Fakultetah predaval rim Kranjc, niso priznali mariborskega izpita v LJ, ker naj bi bil manj zahteven. Obratno je pa šlo..
paty
Prispevkov: 8
Pridružen: 14. Sep 2009 13:51

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a paty »

Zanima me če lahko jutri pridem na prvi dan izrednega študija v Kranj za 1. letnik ker še nisem dobila pošte to pa zato ker sm šele v ponedljek poslala izpisnico iz matične fakultete in še nisem dobila odgovora, v referatu se pa nihče ne javi,hvalae
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a andrej »

@paty: Jutri? V Kranju se za študente izrednega študija 1. letnika začnejo predavanja šele 2. novembra. Na spodnji povezavi si lahko pogledaš urnike ..

http://www.evro-pf.si/index.php?page=st ... _treerot=1
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
paty
Prispevkov: 8
Pridružen: 14. Sep 2009 13:51

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a paty »

Zanima me kako je zdaj s statusom če se predavanja začnejo šele novembra? To pomeni da ne morem poslati napotnic ker nimam statusa in ne morem delati ta mesec, a je kakšna možnost dobiti potrdilo oz kaj drugega da bi na študentskem servisu lahko to upoštevali?
paty
Prispevkov: 8
Pridružen: 14. Sep 2009 13:51

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a paty »

A mogoce kdo ve, če moramo danes vsi izredni pridt prvic na fakulteto al samo tisti ki imajo nemško pravno terminologijo?
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a andrej »

@paty: Status velja od 1.10 do 30.9, ne glede na to, kdaj se začnejo predavanja. Napotnice dobiš ob vpisu ..

@paty: V referat moraš na začetku študijskega leta sporočiti (preko telefona ali emaila), za katero tujo pravno terminologijo si se odločila. Potem pa hodiš samo na predavanja za tisto tujo pravno terminologijo, za katero si se odločila (predavanja pa itak niso obvezna).
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a nofak »

Andrej, ti studiras letos redno? Hodis na predavanja v Kranj?
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a andrej »

Študiram izredno, hodim na predavanja v Kranj.
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a nofak »

Aha, kako pa je potem z magisterijem? Je to redno ali izredno?
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a andrej »

Redno in izredno. 3 leta dodiplomskega študija, 2 leti podiplomskega.
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a nofak »

Hvala!

LP
ziga
tatjana
Prispevkov: 20
Pridružen: 16. Jan 2010 15:35

Vpisni roki

Odgovor Napisal/-a tatjana »

Zanima me vpis v 1. letnik izrednega študija EPF v NG, kdaj je vpisni rok, kako se vpišeš?
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Vpisni roki

Odgovor Napisal/-a andrej »

Glede rednega vpisa na Evropsko pravno fakulteto v Novi Gorici lahko odgovor najdete na forumu študentov te fakultete:

http://epravna.net/forum/

Na redni študij se lahko vpišete na isti način, kot na vsak drug redni študij v Sloveniji - za točnejše informacije predlagam ogled spletne strani prijavno-informacijske službe Univerze v Ljubljani: http://www.vpis.uni-lj.si/. Roki še niso razpisani, a po vsej vrjetnosti bodo objavili razpis za prijavo konec januarja, prvi prijavni rok pa bo potekal od začetka februarja do začetka marca. Ko bodo znani rezultati prvega prijavnega roka (št. sprejetih, prosta mesta, itd.), bodo razpisali drugi prijavni rok, ko bo ta končan pa tretjega.
Kako se vpisati? Izpolnete prijavnico, na kateri vpišete redni študij na Evropski pravni fakulteti v Novi Gorici, pošljete na ustrezen naslov in počakate na odgovor. Če bo odgovor pozitiven (oz. boste sprejeti), vas bodo kontaktirali s fakultete in vam poslali vabilo na vpis.
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Vpisni roki

Odgovor Napisal/-a andrej »

tatjana napisal/-a:Hvala za odgovor Andrej. Vpisati se nameravam na izredni študij. Mi lahko poveste, koliko so stari študenti na izrednem, najmlajši in najstarejši? Kaj pomeni sodni izpit, za kaj ga potrebuješ? Kdaj se opravlja pripravništvo in kako dolgo traja?
Pardon, sem spregledal. Roki za izredne in redne so identični.
Študenti na izrednem študiju so malenkost starejši - od 19let do 50+ (veliko jih je redno zaposlenih). Ker je program, ki se izvaja na Evropski pravni fakulteti v Novi Gorici, bolonjski, moraš za pristop na pravniški državni izpit ("pravosodni izpit") zaključit podiplomski študij ("magisterij", torej 3+2). Glede pripravništva se študentje na Evropski pravni fakulteti v Novi Gorici ne razlikujemo od ostalih študentov, iz Ljubljane in Maribora, ki študirajo po bolonjskem programu.
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
tatjana
Prispevkov: 20
Pridružen: 16. Jan 2010 15:35

izredni študij epf v ng

Odgovor Napisal/-a tatjana »

A tako. Upam,da nisem preveč tečna, ampak sem premalo seznanjena, to so moji prvi koraki k pravu oz. študiju nasploh in nisem razumela oz. ne vem kaj sploh je oz. za kaj rabiš pravosodpit, kaj če ga nimaš? Pa tudi to ne vem kdaj se dela pripravništvo po diplomi ali po njej? Ter kako dolgo traja? Zelo bom hvaležna za odgovor
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Vpisni roki

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

PDI je pogoj za delovanje diplomanta oz. po novem sistemu magistra prava v pravosodju (tožilec, odvetnik, pravobranilec, sodnik...). Brez opravljenega pravosodnega izpita to ne bo šlo. Je pa možna zaposlitev seveda kje drugje, kjer to ni pogoj za opravljanje službe (gospodarstvo, javna uprava, pomožni poklici v pravsodoju...). Pripravništvo se opravlja pred PDI. Se pravi po bolonjskem sistemu 4+1 oz. 3+2 po pridobljenem nazivu magister prava, ki omogoča pristop (po opravljenem pripravništvu) k PDI. Pripravništvo traja 2 leti.
Si vis pacem para bellum
Odgovori

Vrni se na