Kako se uči Rim

prof. dr. Janez Kranjc, prof. dr. Marko Kambič

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

JOFJOF
Prispevkov: 1
Pridružen: 26. Avg 2009 19:12

Kako se uči Rim

Odgovor Napisal/-a JOFJOF »

Lep pozdrav,

lahko dobim par mnenj od tistih, ki so že končali z RIMOM, kako se učit, iz kje je najbolje, a stalno kombiniraš skripto pa novo knjigo al je res tko najboljš da se samo knigo ful dobr naučiš pa da skripte sploh ne pogledaš, a pa si je dobr delat kakšne zapiske zraven ?

kaj pa zadeve s kopirnice, zbirka latinskih rekov

pa prosim samo konkretna mnenja, na kratko pa bistveno.

Aja kaj pa kglede razlik med profesorjema glede nato kateri bolje posreduje snov študentom ???

Res FUUUUUUL HVALA k sm čist zgublena,...

K
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: KAKO SE UČI RIM

Odgovor Napisal/-a eldorado »

:)
Zadnjič spremenil eldorado, dne 17. Dec 2009 13:35, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: KAKO SE UČI RIM

Odgovor Napisal/-a bajna »

js ti predlagam samo knjig, skripto pa za zgodovino, ker po knjigi je čist preveč vsega. kakšne so stvari iz fotokopirnice ne bi vedla... fajn je če hodš h kambiču na vaje, predaval je men sicer boljš kranjc, ampak kambič pa bl tko, sistematsko predava. latinske reke si izpiš iz knjige pa vse k jih na vajah oz predavanjih povesta. pa pač, velik velik učenja :D aja, rešuj primere s pomočjo knjigo primerov, ker so praktično vsi not...
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: KAKO SE UČI RIM

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

A ni skripta delana po stari knjigi?

Pa men je nekak ose težko učiti po knjigi primerov, ker si ne znam pretolmačit dosti, no saj gre..sam ores čas rabiš. Sicer pa jaz sem za kolokvij učil iz knjige, pa sem vse primere razumel oz. znal rešit...Al je tok bolš knjiga primerov še?
Si vis pacem para bellum
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: KAKO SE UČI RIM

Odgovor Napisal/-a eldorado »

Zmaj napisal/-a:A ni skripta delana po stari knjigi?

Pa men je nekak ose težko učiti po knjigi primerov, ker si ne znam pretolmačit dosti, no saj gre..sam ores čas rabiš. Sicer pa jaz sem za kolokvij učil iz knjige, pa sem vse primere razumel oz. znal rešit...Al je tok bolš knjiga primerov še?
obe skripti (jasna, rok/anže) sta narjeni po stari knjigi in po predavanjih prof. Kranjca, jasnina je na predavanjih v MB, rok/anže pa v LJ. :)

knjiga primerov je pa bolj tko..kako bi reku, ko predelaš snov, da greš čez..ker morš met podlago da bi sploh poskušu razumevat določene primere..pa problem je tud v temu, ker skačejo primeri in jih najdeš tud na straneh 150, ki prov pridejo.. npr. primere stipulacij (Ali obljubiš, če bo..blabla) najdeš v stvarnem pravu itd. Pa kkšni primeri so notr brezveze..nimajo sploh pomena za snov :)
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: KAKO SE UČI RIM

Odgovor Napisal/-a bajna »

ja skripta je po stari knjigi, ampak za zgodovino maš čez glavo dost tm not. sj po knjigi primerov se ne učiš, samo rešuješ primere s pomočjo tega.
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: KAKO SE UČI RIM

Odgovor Napisal/-a eldorado »

bajna napisal/-a:ja skripta je po stari knjigi, ampak za zgodovino maš čez glavo dost tm not. sj po knjigi primerov se ne učiš, samo rešuješ primere s pomočjo tega.
pa še polovica teh je v knjigi med snovjo :)
makalonca
Prispevkov: 335
Pridružen: 21. Jan 2009 18:35

Re: KAKO SE UČI RIM

Odgovor Napisal/-a makalonca »

men je pomagal tut rešvanje starih izpitou, se mi zdi, da sm si ful zapomnla.
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: KAKO SE UČI RIM

Odgovor Napisal/-a eldorado »

makalonca napisal/-a:men je pomagal tut rešvanje starih izpitou, se mi zdi, da sm si ful zapomnla.
a jih maš še kje? mislm kje so..
Uporabniški avatar
_racija_
Prispevkov: 150
Pridružen: 28. Jun 2009 01:59

Re: KAKO SE UČI RIM

Odgovor Napisal/-a _racija_ »

Mene zanima, kje se da dobit popravke v knjigi? Ker sem lih prišla na problem z zastavno pravico, ko mi ni nič jasno kaj misli prvič in kaj drugič... :?
"There are no stupid questions...just stupid people!" (Mr.Garrison - South Park)
MaNgOlina
Prispevkov: 47
Pridružen: 29. Sep 2009 18:22

Re: KAKO SE UČI RIM

Odgovor Napisal/-a MaNgOlina »

_racija_ napisal/-a:Mene zanima, kje se da dobit popravke v knjigi? Ker sem lih prišla na problem z zastavno pravico, ko mi ni nič jasno kaj misli prvič in kaj drugič... :?
Jest sm jih dobila zravn v knjigi ;) Tko da reč komu k ma original knjigo da ti da za prefotkat. Sei ni dost.
Uporabniški avatar
_racija_
Prispevkov: 150
Pridružen: 28. Jun 2009 01:59

Re: KAKO SE UČI RIM

Odgovor Napisal/-a _racija_ »

Ok, hvala! :)
"There are no stupid questions...just stupid people!" (Mr.Garrison - South Park)
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: KAKO SE UČI RIM

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Mislim, da je drugače tudi na strani od pravne fakultete, tam sem tudi jaz to dobil :)
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: KAKO SE UČI RIM

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

Za vse tiste, ki se jim ne da iskat... :D
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Pozitiv vabrejšan!! :D
makalonca
Prispevkov: 335
Pridružen: 21. Jan 2009 18:35

Re: KAKO SE UČI RIM

Odgovor Napisal/-a makalonca »

eldorado napisal/-a:
makalonca napisal/-a:men je pomagal tut rešvanje starih izpitou, se mi zdi, da sm si ful zapomnla.
a jih maš še kje? mislm kje so..
js sm jih ful na netu našla, poglej pod literatura tuki al pa tm na student-info.
sam nimajo use rešitev oziroma jih je zlo mal.
tko da se ti splača še s kom jih rešvt al pa profesorja it kej uprašat, če ti ne bo jasno.
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: KAKO SE UČI RIM

Odgovor Napisal/-a eldorado »

makalonca napisal/-a:
eldorado napisal/-a:
makalonca napisal/-a:men je pomagal tut rešvanje starih izpitou, se mi zdi, da sm si ful zapomnla.
a jih maš še kje? mislm kje so..
js sm jih ful na netu našla, poglej pod literatura tuki al pa tm na student-info.
sam nimajo use rešitev oziroma jih je zlo mal.
tko da se ti splača še s kom jih rešvt al pa profesorja it kej uprašat, če ti ne bo jasno.
ok kul.. bom pogledu use ja :) hvala.
Uporabniški avatar
_racija_
Prispevkov: 150
Pridružen: 28. Jun 2009 01:59

Re: KAKO SE UČI RIM

Odgovor Napisal/-a _racija_ »

denx! ;)
"There are no stupid questions...just stupid people!" (Mr.Garrison - South Park)
future-lawyer
Prispevkov: 8
Pridružen: 16. Jun 2010 16:14

Re: Kako se uči Rim

Odgovor Napisal/-a future-lawyer »

Živjo!

Ali je treba za Rimsko pravo čisto vse znati iz knjige? Mislim, res vse, tudi droben tisk v knjigi?
Jeseni bom 1. letnik in se bi rad malo vanprej učil poleti.

Hvala :D
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Kako se uči Rim

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Iz osebnih izkušenj na ustenm lahk rečem: JA čist vse(sam ne se piflat, ampak skušaj stvari razumeti, ker prof. včasih vpraša na tak način, da je treba povezovat. drgač pa knjiga od prof. Kranjca je super in se sam po njej uči po možnosti sproti, pa boš maja že imel lepo oceno v indeksu) :D
future-lawyer
Prispevkov: 8
Pridružen: 16. Jun 2010 16:14

Re: Kako se uči Rim

Odgovor Napisal/-a future-lawyer »

dragoxxx še enkrat hvala! To bilo sanjsko, da bi že maja naredim rim :D Je pa snov res zanimiva, no vsaj zdaj ko berem, bom videl, ko se bo treba vse naučit :lol:

Lep pozdrav in srečno!
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Kako se uči Rim

Odgovor Napisal/-a bajna »

zgodovine ti ni treba znat iz knjige, dovolj so zapiski
buljat
Prispevkov: 143
Pridružen: 15. Nov 2009 22:57

Re: Kako se uči Rim

Odgovor Napisal/-a buljat »

kr ber iz knjige, ti nebo skodil pri razumevanju, sploh pa ker beres vnaprej, ti bojo pa stvari veliko bolj jasne ob razlagi na predavanjih.

uspesen vpis in naslednje studijsko leto ;)
future-lawyer
Prispevkov: 8
Pridružen: 16. Jun 2010 16:14

Re: Kako se uči Rim

Odgovor Napisal/-a future-lawyer »

buljat napisal/-a:kr ber iz knjige, ti nebo skodil pri razumevanju, sploh pa ker beres vnaprej, ti bojo pa stvari veliko bolj jasne ob razlagi na predavanjih.

uspesen vpis in naslednje studijsko leto ;)
hvala buljat! veliko sreče pri izpitih! ;)
mojosodope
Prispevkov: 17
Pridružen: 24. Mar 2011 22:22

Re: Kako se uči Rim

Odgovor Napisal/-a mojosodope »

A kdo ve, ce se da rim kvalitetno naucit samo po skripti in ce se, ce se kera priporoca :) glede na to,da se je uvp dal, pa se knjigi mata priblizno isto strani,...?
Urši
Prispevkov: 179
Pridružen: 30. Okt 2010 21:40

Re: Kako se uči Rim

Odgovor Napisal/-a Urši »

mojosodope napisal/-a:A kdo ve, ce se da rim kvalitetno naucit samo po skripti in ce se, ce se kera priporoca :) glede na to,da se je uvp dal, pa se knjigi mata priblizno isto strani,...?

Misliš ne da bi knjigo sploh prebral? Potem Kvalitetno po mojem mnenju ravno ne ampak sej veš..sto ljudi sto čudi :D jaz predlagam (ob knjigi seveda) skripto Calvota + skripta od lucky je tut fina ampak so zapiski iz predavanj, tako da ziher rabiš še kaj zraven ;)
Odgovori

Vrni se na