Kako študirati - 2. letnik

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Odgovori
Arietida
Prispevkov: 108
Pridružen: 30. Avg 2009 15:49

2. letnik- predmeti

Odgovor Napisal/-a Arietida »

Hojla!

Zanima me, kateri predmeti naj bi bili lažji/težji/bolj zateženi/zanimivi/na katere se splača hodt... oz. kakšne so karakteristike predmetov oz. njenih nosilcev :D + pomeni vaj in morebitnih kolokvijev, poročil...
(mogoče se je kaj podobnega že premlevalo, ampak, če ste tko dobri, bi lahk še 1x napisal za mladiče 8-))
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: 2. letnik- predmeti

Odgovor Napisal/-a baby™ »

no, tle je kr dosti tega za povedat :D js ti bom napisala, kot sama mislim, da drzi, ni pa receno, da bo pri tebi isto... sej ves, usako tele ma svoje vesele ;)

trojcek - civil + gosp + druzina - pomoje rabis kak mesec za se naucit use 3, use se da po skriptah nardit. za druzino je baje fajn, da na predavanja hodis, meni se ni dalo, ker so dolgocasna. vaje za gosp in civil tudi ocitno niso potrebne, ker me ni blo nic tam :D

kriminalistika - ni me blo na predavanjih, za izpit se naucis po starih izpitih + MAL po knjigi pobrskas, ce ti ni kej jasno. sam knjige se res ne splaca kupovat...

gsp - ne rabis predavanj, razen ce mas probleme s spanjem. pol gres lahko tam, da jih resis :D nauci se unih 150 uprasanj, sam ne prevec kalkulirat kaj bo not in kaj ne. (to ti povem iz prve roke :D)

apt - ce bos to izbrala, predavanj tudi ne rabis.. js sm na zacetku hodla, kr nisem mela pojma kaj naj se ucim, ampak je pol prof. objavu na netu ene fajle, ki se jih naucis za kolokvij + izpit, pa je gor use kar rabis. vec al manj je tudi na tem forumu use kar rabis :D btw, kolokvij moras nardit, da gres lahko na izpit. pa se letos smo meli 2 seminarski za nardit, eno mors nardit predn gres na kolokvij, drugo pa pred izpitom. nic hujsga, copy/paste varianta.

slavni dvojcek - hodla sm na predavanja ( :shock: ) in na vaje za oba... za KMP vedno k ambrozu, ker fenomenalno razlaga - to je biu edini predmet, ki sm ga razumela v tem letniku :lol: KPP mi je biu manj jasen, ampak cudezi se dogajajo, pa ga lahko komot nardis.... :D
tle mas tudi 2 seminarski za napisat, ubistvu porocila o glavni obravnavi... ampak to ti ne bom razlagala, ker vam bojo itak vse pravocasno razlozili v knjiznem jeziku.. :D

pa zravn ti se prlimam neki glede literature, kar svetujejo bolj pridni od mene Slika
mandy napisal/-a:KAZENSKO MATERIALNO PRAVO:
-Kazensko pravo splošni del (učbenik)
-Kazenski zakonik
KAZENSKO PROCESNO PRAVO:
-Zakon o kazenskem postopku
-Praktikum
(Za kakšno stvar pogledat natančneje tudi Dežman: Kazensko procesno pravo RS, ampak to si po potrebi vzameš v knjižnici, če ti kakšna stvar ne bo jasna. Nikakor pa ni to knjiga iz katere bi se učil.
V praktikumu so primeri ESČP in Vrhovnega sodišča ZDA v angleščini, zato včasih prav pride Zupanič: Ustavno kazensko procesno pravo, kjer je večina primerov v slovenščino prevedena in si jo prav tako po potrebi izposodiš v knjižnici in s seboj pripelješ še 2 kolega, da ti jo pomagata nesti:)
CIVILNO PRAVO:
-Obligacijski zakonik: členi 1.-153. in 990.-1011 in nekateri členi glede zastaranja (od 330. naprej)- se splača imet, ker ga itak rabiš pri večih predmetih v 3. letniku
DRUŽINSKO PRAVO:
-Obstaja zbirka predpisov debela 8cm:) Ampak zapiski s predavanj so zakon, mislim da zadostuje imet samo ZZZDR na internetu, za kaj preverit.
GOSPODARSKO PRAVO:
Z interneta si potegni
-ZGD-1- pride prav, ker je dosti sprememb, zlasti če se boš učila iz skripe,
-ZPOMK-1- temelj konkurenčnega dela, ki se ga splača učiti iz skripte, ampak so določene spremembe, ker je skripta pisana po ZPOMK starem
-ZVPOT- 12a, 12b, 12c člen
-ZVK- samo 13. člen (nelojalna konkurenca)
KRIMINALISTIKA:
Večina knjigo kombinira s skripto, tako da knjigo skor moraš met (Maver jo je napisal, ne vem pa točnega naslova)
pa še glede skript:
mandy napisal/-a:Jst sem uporabljala:
-za CP tisto ki ima 79 strani in se začne z naslovom Javno in zasebno pravo
-za GP skripto, ki ima 90 strani in se dobi v kopirnici čez most, ampak jo je seveda (tako kot ostale skripte) treba uporabljati v kombinaciji z zakonom- predvsem statusni del se je (kar zadeva d.o.o. in d.d.) precej spremenil z ZGD-1
-za KPP skripta Kompilacija
-za GSP skripto, ki je v 2 delih in se deli na računski in teoretični del, ampak vsako leto objavi nekaj novih vprašanj, tko da za te moraš pa sam poiskat odgovore.
jaz sem mali psihopat
Arietida
Prispevkov: 108
Pridružen: 30. Avg 2009 15:49

Re: 2. letnik- predmeti

Odgovor Napisal/-a Arietida »

Hvala :D :D Upam, da bo še kdo imel kak komentar ;)
Uporabniški avatar
ninnx
Prispevkov: 36
Pridružen: 23. Jun 2009 19:43

Re: 2. letnik- predmeti

Odgovor Napisal/-a ninnx »

js ga mam...run, forest, run...:))) ne hec...sam prvega je pa že skrajni čas, da se začneš učit:)
Uporabniški avatar
Nausicaä
Prispevkov: 238
Pridružen: 07. Okt 2008 16:02

Re: 2. letnik- predmeti

Odgovor Napisal/-a Nausicaä »

No, bom pa še jaz dodala svoje mnenje :)
Meni se je zdel drugi letnik veliko boljši kot prvi, predmeti so bili bolj zanimivi in zato se tudi lažje učiš... Drugi je bil lažji, ker sem se že navadila, kako se naučiti tako veliko snovi in iz vsega izluščit bistvo. Po drugi strani je bilo pa najtežje to, kako si razporediti izpite, kako se učit za skupinske izpite, ker je bil spet čisto drugi sistem kot v prvem. Samo ne se prestrašit dvojčka, ker vse te govorice so malo pretirane in se da, če delaš ;)

Jst bi ti priporočila, da dvojčka res res skoz hodiš na predavanja in vaje. Vsaj meni je koristilo, ker sem potem pri učenju veliko stvari razumela in se jih spominjala z vaj. Vaje za material sem hodila k Ambrožu, men je bil super, ker res tako razloži, da razumeš. Na koncu se pa dobro pripraviš še na zgodbico, ki je v izpitu. Čeprav sem slišala, veliko pohval tudi za Filipčičevo in Korošca... Pomoje je odvisno od tebe in kakšen način razlage ti bolj ustreza. Sej boš sama vidla ;) . Učila sem se po knjigi in največ po vajah.
Proces sem hodila na predavanja in vaje, učila sem se pa največ iz zakona, vaj pa knjige od Dežmana(malo), na koncu sem pa še hitro preletela določene stvari iz praktikuma, ker so esejska izpitna vprašanja iz tam...

Na ostale predmete pa nisem veliko hodila (no, prvi mesec ja, ker si vsako leto znova rečem, da letos bom pa pridna in na vse hodila :lol: ), ker so mi že predavanja in vaje za dvojčka veliko časa vzela. Vsaj od marca naprej je težko hodit na vsa predavanja, ker ti res veliko časa poberejo. Aja, GSP sem skoz hodila, ker je rekel, da bo dal okrog podpise in ti bi šteli 20 točk na izpitu... no nič ni bilo s tem :roll: (baje je pa dal zadnjo uro nekaj okrog).

Za trojčka rabiš kakšen mesec učenja, če se hočeš lepo naučit in brez stresa. Jst sem se vse tri naučila v 20 dneh, časovna stiska pač :) samo to je bilo učenje non stop, cele dneve. Tako da en mesec je lih prov pomoje :).
Družino sem se učila iz zapiskov (s tem komot narediš), pa pogledala sem si še zakon, plus malo bolj podrobno o ureditvi za istospolne partnerje (to je skoz na ustnih spraševala).
Civil sem se iz skript (sej so na netu), pa prvih 150 členov OZ-a. Gospodarca pa tudi iz skript, malo iz zakona pa zapiskov. Samo tukaj moraš pazit, ker so zastarele.
Kriminalistiko sem delala po knjigi, kar mi je reveč časa vzel... Tako, da je nasvet od Baby še najboljši, ker se izpitna vprašanja res ponavljajo ;)
Love like you've never been hurt before, Dance like no one is looking, Work like you don't need the money, Sing like no one is listening, Live like today is the last day^^
Uporabniški avatar
aney
Prispevkov: 26
Pridružen: 27. Okt 2008 20:35

Re: 2. letnik- predmeti

Odgovor Napisal/-a aney »

Edino na kar res priporočam hodt so vaje za KMP.... drugo ni potrebno

KMP se da naučit snov iz knjige in pol sam mal poglobiš na vajah.
KPP - zakon + tutorstvo
CP - je blo že povedan kera skripta
GP - tista skripta pride v poštev samo konkurenca... pri statusu je pa pri DD in DOO nekj drugac tko da je tist najbol v zakonu pogledat oz iz zapiskov s predavanj
DP - obstaja ena kvalitetna skripta (43 str) se pa morš u nulo naučit use podrobnosti
kriminalistika- knjiga... mogoce pokombinirat s skripto tm kjer je knjiga extra dolgocasna... tukej so predavanja čista zguba časa
GSP - skripta
apt - njegove datoteke
britmona
Prispevkov: 23
Pridružen: 23. Sep 2009 09:39

potrebujem nasvet:(

Odgovor Napisal/-a britmona »

čestitam vsem tistim ki ste uspešno opravili 1 letnik sama pa imam vprašanje za tiste ki ste končali 2 letnik...1 letnik sem delala kot izredna študentka ob sluzbi ki mi je vzela veliko časa,zato sem uspela v tem letu narediti samo pogoje za izredni vpis v 2 letnik.Ostali so mi še predmeti Rim,Pravoznanstvo in Politična ekonomija....zanima me kakšno je vaše mnenje ali je sploh mogoče čez leto narediti še te izpite ki so mi preostali in uspešno narediti tudi obveznosti za 2 letnik....letos sicer nebom delala ob študiju zato bom veliko več časa namenila učenju... hvala vsem ki mi boste svetovali ker sem res v dilemi ali naj raje pavziram ali pa naj vseeno pogumno grem naprej v 2 letnik? :( :(
Uporabniški avatar
Nausicaä
Prispevkov: 238
Pridružen: 07. Okt 2008 16:02

Re: 2. letnik- predmeti

Odgovor Napisal/-a Nausicaä »

@ britmona: zdej svetovat ti glede ponavljanja ali pavziranja ravno ne morem, ker je res pri vsakem posamezniku drugače... Razumem pa v kakšni dilemi si, ker meni tudi prvi letnik ni gladko šel ;) Zdej, če bi res veliko delala in bi naredila vse izpite do januraja oz. marca, vmes pa hodila na dvojčka, ne bi smel biti problem. Sem imela sošolce, ki so jim ostali po trije predmeti(rim pa pek vmes) in so se izredno vpisali in tudi uspešno nadaljevali obveznosti za drugi letnik. Enim pa pač ni uspelo, ker se hitro kaj zalomi, sploh pri rimu in pri ekonomiji. Sama sem prvi letnik ponavljala, ker sta mi ostala rim in pek, tako da je bilo v drugem vse lažje in brez skrbi za izpite iz prvega letnika. Se pa da vse naredit, samo malo boš morala stisnit in na začetku malo več delat ;) . Ti se pa odloč, glede na to kaj tebi najbol ustreza in ne obupat :) Če pa delaš kakšno leto več, se pa tud ne obremenjevat ;)
Love like you've never been hurt before, Dance like no one is looking, Work like you don't need the money, Sing like no one is listening, Live like today is the last day^^
monci
Prispevkov: 9
Pridružen: 26. Sep 2009 11:04

Re: 2. letnik- predmeti

Odgovor Napisal/-a monci »

pozdravlejni vsi skupaj!mene pa zanima kako je s tem kazenskim dvojčkom oziroma koliko ur predavanj ste imeli na teden,ker sem gledala urnik ampak se ne znajdem iz njega a se v 2 letniku,spet delimo na jutranjo in popoldansko skupino oziroma kako to poteka?
Uporabniški avatar
aney
Prispevkov: 26
Pridružen: 27. Okt 2008 20:35

Re: 2. letnik- predmeti

Odgovor Napisal/-a aney »

v 2. letniku ni vec dopoldne in popoldne... usi majo predavanja skupej! za dvojcka je prvi semester 4 ure predavanj in 2 uri vaj... drugi semester je pa 2 uri predavanj in 4 ure vaj! enkat oktobra vas bodo razdelil v skupine za vaje... lohk pa hods pol kamor hoces!
monci
Prispevkov: 9
Pridružen: 26. Sep 2009 11:04

Re: 2. letnik- predmeti

Odgovor Napisal/-a monci »

aha najlepša hvala. to pomeni da je v prvem semestru 4h predavanja za oba predmeta(kazensko procesno,kazensko materialno) ali samo za enega?
Uporabniški avatar
aney
Prispevkov: 26
Pridružen: 27. Okt 2008 20:35

Re: 2. letnik- predmeti

Odgovor Napisal/-a aney »

4h samo za material! pol pa se 2 ure predavanj za kpp!
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: 2. letnik- predmeti

Odgovor Napisal/-a bajna »

dost bedn urnik :( ih u petk more bit kazensko da ne morm na četrtkanja hodt :evil:
t0rrero22
Prispevkov: 2
Pridružen: 08. Sep 2009 17:51

Re: 2. letnik- predmeti

Odgovor Napisal/-a t0rrero22 »

Lep pozdrav!

jaz pa bi rabil eno mnenje od vas študentov,ki ste uspešno opravili 2 letnik.Torej ker sem izredni študent bom zaradi sluzbe do Decembra odsoten in ne bom mogel hoditi na nobena predavanja in vaje.Januarja pa bom potem normalno začel obiskovati VSA predavanja.Zanima me ali je sploh mogoče,ta takole naredim izpit iz Kazenskega ali pa bom preveč zamudil,glede na to da ste napisali da je nujno hoditi na te stvari zaradi težavnosti izpita?

Za Odgovore se zahvaljujem.
Uporabniški avatar
aney
Prispevkov: 26
Pridružen: 27. Okt 2008 20:35

Re: 2. letnik- predmeti

Odgovor Napisal/-a aney »

Tudi če ne hodš na vsa predavanja in vaje pri KMP se da narest... tkoaltko se najpomembnejše začne delat na vajah šele po novem letu.
Uporabniški avatar
Nausicaä
Prispevkov: 238
Pridružen: 07. Okt 2008 16:02

Re: 2. letnik- predmeti

Odgovor Napisal/-a Nausicaä »

Ja ja, tudi brez tega se da naredit ;) To vsi samo zato tako poudarjamo, ker je stvari potem lažje razumeti :) drgač pa ja, šele po novem letu se začnejo uporabne stvari delat
Love like you've never been hurt before, Dance like no one is looking, Work like you don't need the money, Sing like no one is listening, Live like today is the last day^^
aTc
Prispevkov: 160
Pridružen: 18. Maj 2009 13:58

Re: 2. letnik- predmeti

Odgovor Napisal/-a aTc »

kdaj se začnejo predavanja? v četrtek? kako je z urnikom, a je že znan ? lp
Don't hate me because i'm beautiful... Hate me because your boyfriend think so.. (:
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: 2. letnik- predmeti

Odgovor Napisal/-a baby™ »

ja v četrtek se začne...
urniki so tudi bli že gor, zdej pa ko jih zate iščem, jih pa nikjer ne najdem. :shock: :lol:
jaz sem mali psihopat
aTc
Prispevkov: 160
Pridružen: 18. Maj 2009 13:58

Re: 2. letnik- predmeti

Odgovor Napisal/-a aTc »

lol :D :D
Don't hate me because i'm beautiful... Hate me because your boyfriend think so.. (:
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: 2. letnik- predmeti

Odgovor Napisal/-a flafi »

Sam res ej :shock: Jst sm si že sprintala naš urnik, zdej ga pa sploh ni več gor :o :shock: Sam že za Bolonjca je!
Mogoče so se odločl, da nam letos ne bojo moril s predavanji, tko da jih ne bo :D
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
aTc
Prispevkov: 160
Pridružen: 18. Maj 2009 13:58

Re: 2. letnik- predmeti

Odgovor Napisal/-a aTc »

ja letos smo fraj :D al pa mislijo da smo že tok pametni da jih itak ne rabmo. .. ja valda, pravlce smo itak že prerasli :) bomo ga že nekak dobil :)
Don't hate me because i'm beautiful... Hate me because your boyfriend think so.. (:
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: 2. letnik- predmeti

Odgovor Napisal/-a KiZo »

kr ni urnika nikjer...a bi se dal mogoce komu poskenerat ce ga ze ma pa gor dat? thx
Uporabniški avatar
Tecka
Prispevkov: 306
Pridružen: 06. Okt 2008 11:40

Re: 2. letnik- predmeti

Odgovor Napisal/-a Tecka »

Mozno je da so urnik umaknili zato da bojo novega dali gor - spremenjenega, ker ta katerega je zdej baby dala - je bil ze lansko leto
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: 2. letnik- predmeti

Odgovor Napisal/-a flafi »

Ja sej a ni tko, da je vsako leto isti urnik? :D
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Odgovori

Vrni se na