Pripravljalni letnik

dzoni
Prispevkov: 95
Pridružen: 08. Sep 2011 19:40

Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a dzoni »

Zdravo!
Zanimam za študij magisterija (2.bol.st)..Vem, da z magisterijem ne moreš opravljati PDI-ja ter da nisi pravnik po osnovni izobrazbi..Zanima me, če ima kdo izkušnje s tem, koliko realno je narediti 11 diferencialnih izpitov v pripravljalnem letniku?? Ali je možno opravljati te izpite, brez, da bi hodil na predavanja? In še nenazadnje, kakšne so zaposlitvene možnosti, če imaš opravljen samo magisterij, 1. stopnjo pa nekje drugje (ali sploh kdo danes išče tak profil človeka?).

Hvala za morebitne odgovore in LP.
Zadnjič spremenil dzoni, dne 09. Nov 2011 10:09, skupaj popravljeno 1 krat.
marjetica
Prispevkov: 3
Pridružen: 14. Sep 2011 20:25

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a marjetica »

izpolnjuje pogoje iz 6. člena tega zakona, določene za sodniškega pripravnika, in sicer, da:
1. je državljan države članice Evropske unije in aktivno obvlada slovenski jezik,
2. je poslovno sposoben in ima splošno zdravstveno zmožnost,
3. ima v Republiki Sloveniji pridobljen naslednji strokovni naslov oziroma je končal enakovredno izobraževanje v tujini, priznano v skladu z zakonom, ki ureja priznavanje in vrednotenje izobraževanja:
• strokovni naslov univerzitetni diplomirani pravnik,
• strokovna naslova diplomirani pravnik (UN) in magister prava,
• strokovni naslov magister prava na podlagi enovitega magistrskega študijskega programa
- je opravila obvezne oblike izobraževanja, ki jih s pravilnikom predpiše minister, pristojen za pravosodje.

lahko greš na PDI.
dzoni
Prispevkov: 95
Pridružen: 08. Sep 2011 19:40

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a dzoni »

Hvala za odgovor..iz referata sem sicer dobil odgovor, da je potrebno imeti opravljeno tudi 1.stopnjo prava, kar se mi zdi nekako logično in smiselno. Kaj to pomeni, da nekdo, ki naredi prvo stopnjo na nekem (precej lažjem) drugem faksu ter opravi 2. st. na pravu (+ 11 dif. izpitov) ima v bistvu isto stopnjo izobrazbe ter ekvivalenčni naziv kot univ. dipl. pravnik? To mi nekako ne gre skupaj...
Mr_J
Prispevkov: 32
Pridružen: 27. Jun 2010 20:04

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a Mr_J »

žal ne moreš na PDI, ker se pogoja iz druge alineje tretje točke upoštevata kumulativno. pridobiti moraš torej OBA strokovna naslova: diplomirani pravnik (kar pomeni končano I. st. študija prava) in magister prava (II. stopnja)
dzoni
Prispevkov: 95
Pridružen: 08. Sep 2011 19:40

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a dzoni »

Ja ja, sej je prav tako...niti nimam namena PDI-ja delati..za to moraš biti mlad mlad in poln znanja..meni manjkata oba pogoja..:)
marjetica
Prispevkov: 3
Pridružen: 14. Sep 2011 20:25

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a marjetica »

3-je mozni nazivi so nasteti - ali 1 ali 2 ali 3, torej ali diplo.uni, ali dipl.uni+mag ali mag. Po enovitem programu, ki ga predstavlja 2.stopnja studija na fakulteti. Se je ze o tem pisalo in tisti, ki nameravajo opravljati magisterij 2.stopnje, brez opravljene 1.stopnje, so mozni kandidati za PDI. To pojasnjuje tretja alineja :) sicer pa, lahko se marsikaj spremeni, nikoli se ne ve, ampak je potrebno najprej opraviti pripravljalni letnik, nato magisterij in potem dalje.
Mr_J
Prispevkov: 32
Pridružen: 27. Jun 2010 20:04

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a Mr_J »

marjetica napisal/-a:3-je mozni nazivi so nasteti - ali 1 ali 2 ali 3, torej ali diplo.uni, ali dipl.uni+mag ali mag. Po enovitem programu, ki ga predstavlja 2.stopnja studija na fakulteti. Se je ze o tem pisalo in tisti, ki nameravajo opravljati magisterij 2.stopnje, brez opravljene 1.stopnje, so mozni kandidati za PDI. To pojasnjuje tretja alineja :) sicer pa, lahko se marsikaj spremeni, nikoli se ne ve, ampak je potrebno najprej opraviti pripravljalni letnik, nato magisterij in potem dalje.
žal, še vedno se ne strinjam... tretja alineja na PF UL ne pride v poštev, ker ureja ENOVITI MAGISTRSKI ŠTUDIJ (po domače sistem 5+0), ki pa ga na našem faxu (še) nimamo:)
Metul
Prispevkov: 3
Pridružen: 03. Okt 2011 14:32

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a Metul »

Živjo!
Zanima me, če se je kdo odločil da bo naredil pripravljalni letnik?

lp
dzoni
Prispevkov: 95
Pridružen: 08. Sep 2011 19:40

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a dzoni »

Zdravo! Ja, jaz sem se odločil da začnem delati izpite...sedaj že 14 dni čakam, ali mi bodo priznali 2 izpita ali ne..traja..traja..
Metul
Prispevkov: 3
Pridružen: 03. Okt 2011 14:32

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a Metul »

No tut jaz upam, da mi enega priznajo..Upam da ne bodo komplicirali...Sporoči kako boš uredil.
lp
dzoni
Prispevkov: 95
Pridružen: 08. Sep 2011 19:40

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a dzoni »

A se moraš s profesorjem menit, če ti odobri ali ne? Če si že vprašal me zanima, koliko časa traja...?
Metul
Prispevkov: 3
Pridružen: 03. Okt 2011 14:32

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a Metul »

Tako daleč še jaz nisem. Kateri izpit pa maš namen it delat najprej?lp
dzoni
Prispevkov: 95
Pridružen: 08. Sep 2011 19:40

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a dzoni »

UVP, ustavno, civil...tak vrstni red...čakam, če mi priznajo UVP in ustavno...v referatu so rekli naj bi ju..ma je pomoje od profesorja odvisno...
D_Missy
Prispevkov: 2
Pridružen: 05. Okt 2011 21:43

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a D_Missy »

ali te izpite opravljaš v rokih z drugimi študenti ali ustno pri nosilcu predmeta?
kakor sem jaz razumela, nimaš obveznosti kot drugi študentje (npr. seminarske, kolokviji...) ampak se zmeniš za datum+uro z nosilcem, prideš k njemu v pisarno, te natančno izpraša snov predmeta in ti da oceno? to drži?
ali je dejansko kdo že opravil kakšen izpit pripravljalnega letnika? kakšne izkušnje?
koliko se plača posamezen izpit - kot izvedba predmeta z (diferencialnim) izpitom dodiplomski študij, 1. stopnja - 328,50 € (cenik pf 2011/2012)?

hvala :)
D_Missy
Prispevkov: 2
Pridružen: 05. Okt 2011 21:43

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a D_Missy »

še to: dzoni in Metul - sta vse vpisala v pripravljalni letnik oz je bila vajina vloga odobrena? kakršnekoli info so dobrodošle ;)
dzoni
Prispevkov: 95
Pridružen: 08. Sep 2011 19:40

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a dzoni »

Da, prav imaš...najprej oddaš vlogo v referat (vloga + kopija ali potrdilo diplome), ti odobrijo (jaz sem po mailu vprašal čez dva dni ali je OK in so rekli, da potrjujejo prejem vloge, da se lahko menim za izpite). Profesorju pišeš po mailu ali telefonu in se zmeniš za uro opravljanja izpita. Tako je to. Izpit stane 41,40EUR (1., 2., 3. opravljanje - vsako posebej, se razume:). Nisem opravljal še nobenega ker čakam, ali mi bodo 2 priznali..v vsakem primeru pa se bom lotil sedaj, saj že tako 11 izpitovv enem letu... :shock: ni pa obveznih vaj, za seminarske pa nevem kako je, lahko da ti prof. kaj naloži ma ne verjamem...lahko pa hodiš na redna predavanja ali pa izredna za kak predmet (ali vsa:)
doly
Prispevkov: 41
Pridružen: 04. Okt 2011 18:50

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a doly »

dzoni napisal/-a:Zdravo!

Končal sem FVV in se zanimam za študij magisterija (2.bol.st)..Vem, da z magisterijem ne moreš opravljati PDI-ja ter da nisi pravnik po osnovni izobrazbi..Zanima me, če ima kdo izkušnje s tem, koliko realno je narediti 11 diferencialnih izpitov v pripravljalnem letniku?? Ali je možno opravljati te izpite, brez, da bi hodil na predavanja? In še nenazadnje, kakšne so zaposlitvene možnosti, če imaš opravljen samo magisterij, 1. stopnjo pa nekje drugje (ali sploh kdo danes išče tak profil človeka?).

Hvala za morebitne odgovore in LP.

Ker letnik pa si? 87 al 86?:)
dzoni
Prispevkov: 95
Pridružen: 08. Sep 2011 19:40

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a dzoni »

Ne en ne drug...stara garda..
marjetica
Prispevkov: 3
Pridružen: 14. Sep 2011 20:25

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a marjetica »

jaz imam tudi že izpolnjeno vlogo, ali je morda kdo takšen kot jaz, ki opravlja reden magisterij poleg in posledično ne more hoditi na vsa predavanja še na pravni fakulteti? zanima me namreč, če se je kdo že pozanimal kako potekajo predavanja npr uvp-ja, ustavnega prava itd, ali obstaja morda dopoldanska in popoldanska verzija izvedbe predmeta, kakor mi je bilo rečeno, da je veljalo za prejšnja leta?
seal

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a seal »

marjetica napisal/-a:jaz imam tudi že izpolnjeno vlogo, ali je morda kdo takšen kot jaz, ki opravlja reden magisterij poleg in posledično ne more hoditi na vsa predavanja še na pravni fakulteti? zanima me namreč, če se je kdo že pozanimal kako potekajo predavanja npr uvp-ja, ustavnega prava itd, ali obstaja morda dopoldanska in popoldanska verzija izvedbe predmeta, kakor mi je bilo rečeno, da je veljalo za prejšnja leta?
Za ta dva predmeta ne rabiš predavanj. Pri obeh predmetih je dovolj skripta.

Lep pozdrav
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a jessy »

Drugače pa ja, predavanja so tako dopoldne kot popoldne.
livija
Prispevkov: 14
Pridružen: 01. Feb 2011 14:01

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a livija »

marjetica napisal/-a:jaz imam tudi že izpolnjeno vlogo, ali je morda kdo takšen kot jaz, ki opravlja reden magisterij poleg in posledično ne more hoditi na vsa predavanja še na pravni fakulteti? zanima me namreč, če se je kdo že pozanimal kako potekajo predavanja npr uvp-ja, ustavnega prava itd, ali obstaja morda dopoldanska in popoldanska verzija izvedbe predmeta, kakor mi je bilo rečeno, da je veljalo za prejšnja leta?
Poleg popoldanskih predavanj so še tista za izredne študente; urnik zanje je objavljen pri izrednem študiju. Snov se predava bolj zgoščeno in hitreje, ter zadošča za opravljanje diferencialnih izpitov.
doly
Prispevkov: 41
Pridružen: 04. Okt 2011 18:50

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a doly »

dzoni napisal/-a:UVP, ustavno, civil...tak vrstni red...čakam, če mi priznajo UVP in ustavno...v referatu so rekli naj bi ju..ma je pomoje od profesorja odvisno...

A ta dva predmeta si na FVV delal (UVP in Ustavno)? So ti jih na pravni priznali?
dzoni
Prispevkov: 95
Pridružen: 08. Sep 2011 19:40

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a dzoni »

Priznali so Ustavno pravo v celoti (samo jaz sem delal še stari program, je bil učni načrt isti, tudi PF ga je sestavila, po boloncu je nek drug predmet), UVP pa mi bodo priznali delno, čakam še na teme, katere bom moral opraviti..ostalega pa ne priznajo (kar je po svoje tudi prav)...
Uporabniški avatar
Jure
Prispevkov: 91
Pridružen: 05. Okt 2008 11:52
Facebook: http://www.facebook.com/MgroupPravnoSvetovanje
Kraj: Cerknica

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a Jure »

Mene tudi zanima nekaj v zvezi s tem pripravljalnim letnikom..

Jaz sem začel študij na PF LJ, naredil cel 1. letnik starega programa in par izpitov 2. letnika, potem pa sem nadaljeval študij na Evro-PF NG, kjer računam zdej spomladi diplomirat.. Ampak sedaj pa premišljujem, da bi šel 2. bolonjsko stopnjo naredit nazaj na PF LJ.

Je pa problem v tem, da imamo pri nas sistem 3+2, v Lj je pa sistem 4+1, kar pomeni, da potem ko diplomiram sicer lahko delam magisterij tudi na PF LJ, ampak bom moral naredit pač pripravljalni letnik, ker čene mi eno leto (60KT) zmanjka.

Vprašanje, ki se mi pri tem poraja je, katere izpite bom pravzaprav moral delat sploh v pripravljalnem letniku?

Pripravljalni letnik je namreč sestavljen iz izpitov, katere imam jaz že vse narejene, nekatere celo na PF LJ, druge pa pač na Evro-PF NG.

Priparvljalni letnik sestavljajo izpiti:
--> Upravno pravo - pripravljalni (naredil v NG)
--> Civilno pravo - pripravljalni (naredil v NG)
--> Civilno procesno pravo - pripravljalni (naredil v NG)
--> Delovno pravo - pripravljalni (naredil v NG)
--> Gospodarsko pravo - pripravljalni (naredil v NG)
--> Kazensko pravo - pripravljalni (naredil v NG)
--> Kazensko procesno pravo - pripravljalni (naredil v NG)
--> Mednarodno javno pravo - pripravljalni (naredil v NG)
--> Upravno procesno pravo
--> Ustavno pravo (naredil v LJ - Kavčič)
--> Uvod v pravoznanstvo - pripravljalni (naredil v LJ - Novak)

Narejenega nimam torej samo enega izpita. Kaj pa z vsemi ostalimi? Bom moral it še enkrat na izpite, ki sem se jih že navadil in naredil, al mi bodo pač v pripravljalni letnik natlačli kakšne izbirne, samo zato, da bom pač zbral dovolj KT? In tudi če mi hipotetično ne priznajo nobenega izpita iz PF NG, sta tu še vedno dva, ki sem jih naredil v LJ in predmeta še vedno obstajata v takšni obliki kot pač sta bila takrat.

Je torej kakšna varianta, da imam za narest kakšen izpit manj kot 11, ali bom pač moral it na enake izpite še enkrat? (Po eni strani bi dosti raje videl to, ker so mi zadeve poznane in grem raje še enkart na iste, kakor na ene tretje)
Odgovori

Vrni se na