Pravo

prof. dr. Peter Grilc

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Vse tožbe, ki jih je potrebno poznati so na pptjih od doc. Ane, pa še prov super so obrazložene.
Si vis pacem para bellum
Splash
Prispevkov: 54
Pridružen: 12. Maj 2011 23:19

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a Splash »

Konkurenčno pravo pride v poštev za izpit?
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Lani ni prišlo, ne vem koliko ste ga delali na predavanjih letos.
Si vis pacem para bellum
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a Car »

Ne pride.

lp
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a jessy »

Ima kdo Grilčeve .ppt-je o prostem pretoku blaga in oseb? V ŠISu sta samo slajda o ustanavljanju in storitvah.
ziu
Prispevkov: 128
Pridružen: 27. Sep 2010 13:05

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a ziu »

Ve morda kdo, v čem je razlika med sodbo Comission v. Italy (24/68) (Levy on exports to finance the compilation of statistical data) in Comission v. Italy (154/85) (podatki za uvožene avtomobile). Prvo smo namreč navedli pod dajatve, ki imajo enakovreden učinek carinam, drugo pa pod količinske omejitve. Je pa pri obeh bistvo, da ti pregledi jemljejo določen čas (in s tem denar).

Je morda razlika v tem, da so pri prvi sodbi pregledi obvezni za vse, pri drugi pa le za tuje avtomobile (ne vem pa sicer, če dejansko je tako)?
Alexx
Prispevkov: 54
Pridružen: 18. Mar 2010 17:28
Kraj: Kranj

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a Alexx »

24/68 EK v. IT glede nalaganja dajatev na blago, ki je IZVOŽENO v druge DČ, z namenom zbiranja statističnih podatkov... Mogoče to, da je pri prvem primeru mišljeno za izvoz....ker so tud dajatve, ki bremenijo izvoz, prepovedane, ker omejujejo trgovino med DČ. Ukrep z enakovrednim učinkom carinam je prepovedan, čeprav mogoče ni diskriminatoren ali protektionističen (tako kot je npr v temle primeru).

hmm :D
Alan Shore
Prispevkov: 161
Pridružen: 24. Dec 2010 00:44

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a Alan Shore »

V mojih zapiskih piše da je bilo v prvem primeru problem v dajatvi, ki so jo dajali zato da bi potem Ita zbirala podatke, kar pomeni da je bil ukrep podoben carini, tako da je razlika po moje v tem. Pri drugem primeru pa ni bilo dajatev ampak pregledi ki so večali stroške in jemali čas, to se mi zdi edino smiselno.
ziu
Prispevkov: 128
Pridružen: 27. Sep 2010 13:05

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a ziu »

Tudi meni. Zmotilo me je samo to, da sem imel sam v zapiskih napisano, da "levy", ki so ga zaračunavali v tem primeru, ni neka dajatev, ampak gre prav tako zgolj za izgubo časa. Verjetno imam narobe napisano, hvala za pomoč. ;)
ziu
Prispevkov: 128
Pridružen: 27. Sep 2010 13:05

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a ziu »

Še to: v primeru Omejc v. Slovenija Upravno sodišče še ni izdalo sodbe (glede na to, da je SEU ta PR rešilo že junija lani)?
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a jessy »

A slovenske primere moramo vsebinsko poznati?
Alan Shore
Prispevkov: 161
Pridružen: 24. Dec 2010 00:44

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a Alan Shore »

Po moje da ne, glede na to da to niso ravno neke prelomne sodbe z vidika prava EU, so mel pa januarja za opisat postopek predhodnega vprašanja zravn pa za uporabt slovenske primere, sicer nvem kaj točno so mislisli s tem sam sklepam da si mogu sam okvirno opisat postopek zraven pa oment detička pa kje se je dogajal pa tko, pa da je biu nujni postopek.
Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

Če piše v nalogi da je potrbno navesti kateri organ je izdal določeno sodno odločbo in v katerem postopku...ali nam je potrebno obrazložiti kako postopek poteka?



hvala za odgovore
Pravica
Prispevkov: 38
Pridružen: 27. Jun 2011 14:00

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a Pravica »

Baje obstaja neka dobra skripta za peeu...a mi lahko kdo pomaga katera je to?
leopoldkomen
Prispevkov: 5
Pridružen: 23. Okt 2008 15:18

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a leopoldkomen »

Mene pa zanima, o čem natančno je potrebno pisati, ko odgovarjaš na vprašanje o argumentaciji konkretne sodbe. Do sedaj sem pisal samo o argumentaciji v konkretnih primerih, pa nisem dobil dovolj pik. A to pomeni, da moram v odgovor vključiti še ostale sodbe in na tak način pokazati razvoj instituta skozi prakso, npr. razvoj pojma delavec, doktrina učinka, posredna diskriminacija itd. Ali si moram dejansko sprintat posamezne sodbe in pogledat o čem vse je pisalo SEU v tisti zadevi? Malo sem zmeden, super bi bilo kakšno mnenje.
Pravica
Prispevkov: 38
Pridružen: 27. Jun 2011 14:00

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a Pravica »

MOŽNOSTI ZA PRISODITEV KAZNI DRŽAVAM ČLANICAM V PRIMERIH KRŠITEV PRAVA EU....ve mogoče kdo kako odgovoriti na to vprašanje? Hvala
Drejaa
Prispevkov: 120
Pridružen: 27. Avg 2009 11:18

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a Drejaa »

a so res sam sodbe na ppt-jih od vlahkove? na junijskem roku so namreč ble dve sodbe, ki jih nism najdla nikjer na pptjih, torej more obstajat še neki več
Uporabniški avatar
La mariposa
Prispevkov: 157
Pridružen: 26. Jan 2011 15:29

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a La mariposa »

ali je potrebno znati zakonodajni postopek in institucije eu? verjetno se ne pojavlja na izpitu?? ter kateri vsi pptji od vlahkove pri tožbah pridejo v poštev? ali samo tiste ki so v sisu pod gradivo s predavanj ali tudi tisto ki je pod zakonodajo?
foxy
Prispevkov: 46
Pridružen: 16. Sep 2011 20:05

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a foxy »

-Michael Humblot v Directeur des services fiscaux

-Francija proti Združenemu Kraljestvu (kapitana francoske ladje Cap Caval britanske oblasti oglobijo zaradi lovljenja v njihovih vodah)

-Komisija proti Grčiji (Grčija ni ustrezno ravnala z odpadki in kljub ugotovitvi kršitve s strani ECJ z njo ni preneha)

Bi bil kdo tako prijazen in povedal, kje v knjigi bi se našlo te primere?

Hvala
pikica*
Prispevkov: 72
Pridružen: 05. Okt 2011 14:20

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a pikica* »

leopoldkomen napisal/-a:Mene pa zanima, o čem natančno je potrebno pisati, ko odgovarjaš na vprašanje o argumentaciji konkretne sodbe. Do sedaj sem pisal samo o argumentaciji v konkretnih primerih, pa nisem dobil dovolj pik. A to pomeni, da moram v odgovor vključiti še ostale sodbe in na tak način pokazati razvoj instituta skozi prakso, npr. razvoj pojma delavec, doktrina učinka, posredna diskriminacija itd. Ali si moram dejansko sprintat posamezne sodbe in pogledat o čem vse je pisalo SEU v tisti zadevi? Malo sem zmeden, super bi bilo kakšno mnenje.

tudi mene zanima, kaj vse je potrebno napisati pri sodbah?
-.-
Prispevkov: 13
Pridružen: 19. Okt 2012 10:39

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a -.- »

Kje se lahko najdejo ppt-i ki jih predava prof. Grilc?
Uporabniški avatar
bubyka
Prispevkov: 172
Pridružen: 30. Jul 2010 15:09

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a bubyka »

-.- napisal/-a:Kje se lahko najdejo ppt-i ki jih predava prof. Grilc?
Ne najdem jih tudi jaz, sem mislila, da so v ŠISu ampak jih ni.. Vsi njegovi ppt so v tisti datoteki od libertasa
Per aspera ad astra.
Betka
Prispevkov: 245
Pridružen: 12. Mar 2011 17:06

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a Betka »

Kaj je mišljen s tem, ko je treba nek pravni problem enga primera umestit v vsebinsko strukturo prava EU?
laura
Prispevkov: 40
Pridružen: 24. Jan 2011 11:04

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a laura »

Živjo!
Mene sam zanima, če bi bil kdo tako prijazen pa povedal katere tožbe pridejo v poštev s predavanj Vlahkove? :) Tožbe zoper DČ vem katere so, sam kaj pa pri ničnostnih tožbah, tožbah zaradi neizpolnitve,... Prosim!
Pravicna
Prispevkov: 22
Pridružen: 23. Sep 2012 10:40

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a Pravicna »

Živjo,

prodam skopirano novo "ta modro" knjigo Pravo EU, nepodčrtana, še neuporabljena.Več info PVT
Odgovori

Vrni se na