Pravo

prof. dr. Peter Grilc

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

kva si posran
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Bi mi vedel kdo razložiti, kaj pomeni pravilo dvojnega bremena in kaj pravilo enakega bremena? To se pojavlja pri količinskih omejitvah....
Lp in hvala.
buljat
Prispevkov: 143
Pridružen: 15. Nov 2009 22:57

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a buljat »

dvojno breme- neko blago mora prestati kriterije v drzavi izvora, potem pa pri pretoku se kriterije drzave v katero se izvaza
enako breme- ce je z nekim blagom iz ene drzave vse v redu, se lahko prodaja tudi v drugih drzavah clanicah...da pa ni nek 'race to the bottom', kjer bi vsi proizvajal v tisti drzavi kjer so najnizji pogoji, morajo pa biti izpolnjene neke obvezne zahteve za blago, pa tud zato poznajo kolicinske omejitve izjeme na podlagi katerih se lahko omeji PPB

ce je kej bl jasn :lol:
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Hvala še enx za tole....
Sedaj pa gledam malo slajde doc. Vlahek o svobodi ustanavljanja sedeža in opravljanja storitev, pa me zanima, kaj vse je pa tam treba znati?
Veliko se omenja nekih direktiv, sodb je pa spet mali milijon? A je bilo kaj rečeno glede tega področja TEK?
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Une direktive na koncu seveda moraš poznati, ampak ne v detajle, saj lahko na oko oceniš koliko je potrebno tisto znati, nismo kaj rpeveč poudarjali na predavanjih.
Si vis pacem para bellum
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Misliš direktiva o vzajemnem priznavanju poklicnih kvalifikacij in direktiva 2004/38? Ja, te so itak že v poglavju o PPD in PU omenjene, ni problema, ampak take kot so 1.,2.,8., itd. direktiva pa upam da ni treba znati:))) :)
Hvala pa lp
makalonca
Prispevkov: 335
Pridružen: 21. Jan 2009 18:35

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a makalonca »

kako se vi učite tele slajde za pravni del, ker men so ene stvari tok nepovezane pa nerazumljive, da mi gre prou težko in počas? :(
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Upam da mi bo vedel kdo tole razložiti...
Pri Vlahkovi na slajdih imamo primerjavo 267 PDEU in 263 PDEU in piše, da obstaja dvom, ali lahko pred nacionalnimi sodišči pride do tožbe zaradi neveljavnega akta skpunosti, če jaz prav tisto razumem? Pomoje do tega pred NS itak ne more priti, saj o razlagi in veljavnosti EU prava odloča le Sodišče EU, nikakor pa nacionalna sodišča, pred nacionalnimi sodišči, kolkor jaz razumem, pravzaprav sploh ne more priti do česa takega, da bi se posameznik pritožil glede neveljavnosti akta skupnosti, pred NS lahko posameznik le izkoristi pravico sklicevati se na neposredno učinkovite določbe EU prava?
Je tako?
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Ja, sej to je samo tko omenjeno, če bodo kakkšne spremembe, nič takega zaradi česar bi se mogel takole sekirat :mrgreen:
Si vis pacem para bellum
20090293
Prispevkov: 33
Pridružen: 05. Mar 2010 16:07

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a 20090293 »

Kakšno je pa dejansko stanje pri Mariji Omejc in kakšno pri Detičku? A je iz teme PRELIMINARY RULINGS : CASE-LAW treba vse vedt? :roll:
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

20090293 napisal/-a:Kakšno je pa dejansko stanje pri Mariji Omejc in kakšno pri Detičku? A je iz teme PRELIMINARY RULINGS : CASE-LAW treba vse vedt? :roll:
??? Kaj? Stanje pri Detičku je navedeno v ŠIS-u in je dokaj enostavno( pač družinske zadeve, itd.) , stanje pri Mariji Omejc pa jaz nisem nikjer najdu(a ni to pending case??)
giraffe
Prispevkov: 150
Pridružen: 15. Sep 2010 10:37

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a giraffe »

Med brskanjem po ŠIS-u sem zasledil, da je prof. Grilc 24.5. objavil 2 nova ppt-a pri pravnem delu EU,s po kar 48 in 49 slide-ov. Glede na to da nas še več kot par študentov nima narejenega tega predmeta in gremo pisati šele zdaj junija, nekateri tudi septembra, me zanima, ali pridejo v poštev?
Upam, da je to le lažen preplah in da je profesor to objavil za naslednjo generacijo 2. letnikov.
Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

men se zdi, da pridejo v upoštev in so bili samo dopolnjeni..
kleopatra
Prispevkov: 280
Pridružen: 19. Nov 2009 11:41

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a kleopatra »

js sm poslala Grilcu mail in ga vprašala če to dvoje tud pride v poštev in je odpisal da se zahteva temeljito poznavanje tudi teh dveh področij...

nisem mu nič nazaj odpisala, ampak se mi zdi nefer, ker moremo mi znat več kot tisti, ki so to pisali maja ali še prej - ok, sej več znanja koristi, ampak je še zmeraj ni ok!
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a flafi »

A ma kdo mogoče slajde od konkurenčnega prava, in bi mi jih bil pripravljen poslat na mejl? :mrgreen:
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
giraffe
Prispevkov: 150
Pridružen: 15. Sep 2010 10:37

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a giraffe »

A letos je potrebno znati za izpit tudi konkurenčno pravo? Ker lansko študijsko leto vem, da ga nismo obdelali, pa ga zato tudi ni bilo na izpitu.
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a flafi »

Nimam pojma kako mate vi, jst rabim to za PEU v 4. letniku. Ampak tut ne vem sploh, če je to treba znat, tko da... Tema :mrgreen:
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Lanskoleto nismo obravnavali konkurenčnega prava, tako, da nam tudi pptjev ni prof. objavil...
Si vis pacem para bellum
fruchtzwerge
Prispevkov: 180
Pridružen: 03. Okt 2010 04:52

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a fruchtzwerge »

A ste na koncu pri Vlahkovi delali zadnja 2 njena pptja iz ŠISa? Je potrebno podrobno oba znat oziroma je kaj komentirala, kaj pride v poštev in kaj ne?
pina colada
Prispevkov: 73
Pridružen: 31. Maj 2011 13:41

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a pina colada »

Ja zadnja dva ppt-ja je nardila. Sicer ne vem, če je kj komentirala ker nisem bla na zadnjem predavanju, ampak po izpitih sodeč moraš znat. Izjeme po 36, členu, pa delavci, notarji so že bli na izpitu...
fruchtzwerge
Prispevkov: 180
Pridružen: 03. Okt 2010 04:52

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a fruchtzwerge »

Hvala, sem po pregledu izpitov prišel do podobnih ugotovitev :)
Je pa precej boljše razloženo v knjigi, če je kdo slučajno spregledal...
eee
Prispevkov: 2
Pridružen: 25. Jan 2012 12:22

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a eee »

A pride v poštev tudi konkurenčno pravo al ne :?:
lollipop
Prispevkov: 39
Pridružen: 25. Jan 2011 16:50

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a lollipop »

ne
Blade1
Prispevkov: 70
Pridružen: 19. Feb 2010 13:03

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a Blade1 »

No sam eno vprašanje, da si razjasnim

kateri so postopki pri odločanju organov?
Kaj tu misli samo postopek predhodnega odločanja

ali misli tudi vse ostale "postopke", bolje rečeno tožbe : ničnostna tožba
tožba EK proti DČ
tožba DČ proti DČ
Institucija vs. institucija
-tožba zaradi delovanja


Lp
Splash
Prispevkov: 54
Pridružen: 12. Maj 2011 23:19

Re: Pravo

Odgovor Napisal/-a Splash »

Ma kdo zapisane naslove vseh tožb, ki jih moramo poznati? So dovolj tiste iz literature na pravnici?
Odgovori

Vrni se na