Splošno

prof. dr. Peter Grilc

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Odgovori
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Meni se zdi, da bodo kar powerpointi zadosti glede na to, da so toliko obsežni.
Je pa res vprašanje kdaj je skripta bila napisana, v poštev bi bila le iz lanskega 2. semestra, ker je zaradi LP prišlo do toliko sprememb...
Si vis pacem para bellum
makalonca
Prispevkov: 335
Pridružen: 21. Jan 2009 18:35

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a makalonca »

verjetno res, ampak pomoje je skripta starejša.
kr neki ta predmet!
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Jaz upam, da ne bodo prevče zahtevali na izpitu, ker so relativno skromni z informacijami na powerpointih, potem pa še vse sodbe, bo spet ko EUP 20 sodb ali več na pamet :roll:
Si vis pacem para bellum
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Naj se nekam zabijejo!
Proklet Schumann, prokleti Bilderbergovci, proklet Metternichov koncept evropskega sodelovanja na temeljih westfalskega miru, prokleta EU!
HOČEMO SVOBODO IN ENAKOPRAVNOST MED NARODI!
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

ja no, js se bom kr u Švico preselu :lol:
Uporabniški avatar
good_luck
Prispevkov: 205
Pridružen: 15. Okt 2009 22:11

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a good_luck »

Hmmm...
jah tko deluje: :D
Zmaj napisal/-a:ker so relativno skromni z informacijami na powerpointih,
ampak po moje bodo kar veliko zahtevali, še posebej glede EKO dela - imam občutek, da bodo kake računske naloge pa take...
ne vem, če mogoče že veste ;) , da ima prof.Mencinger na svoji strani nekaj okvirnih vprašanj, vendar ta pridejo upoštev za izpit Gospodarski sistem in politika;
ampak, nekaj sem jih prebrala in znajo kar priti tudi za nas v poštev :roll: , ne vem, tko se mi zdi
kot npr. razlika med BDP pa BNP, zaposlitvena funkcija, aktivno prebivalstvo...take pojme smo malo tudi mi obdelali*

jah,zaradi bolonjca smo mi tisti, ki prebijamo led, zato je toliko težje - upajmo, pa da bo striček Mencinger :mrgreen: toliko bolj prizanesljiv, kar se eko. dela tiče, za pravo pa tudi jst mislim kot Zmaj
Zmaj napisal/-a:vse sodbe, bo spet ko EUP 20 sodb ali več na pamet :roll:
Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

Priporočam, da si preberete knjigi pravo EU od Grilca...res je da sta zastareli vendar imate notr opisane sodbe in ti je marsikaj jasno...
Glede na pamet 20 sodb ali več - mislim, da prof. Grilc ne zahteva nič na pamet...vsaj kakor razlaga želi razumevanje :mrgreen:
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

Če mene vprašate, je tale predmet ubistvu neka zmes gsp, statistike bl mal, pravo eu in ekonomije. skratka JEBA! :D
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Tjaška napisal/-a:Priporočam, da si preberete knjigi pravo EU od Grilca...res je da sta zastareli vendar imate notr opisane sodbe in ti je marsikaj jasno...
Glede na pamet 20 sodb ali več - mislim, da prof. Grilc ne zahteva nič na pamet...vsaj kakor razlaga želi razumevanje :mrgreen:
Poglej malo stare izpite.. in pa dvomim, da z raumevanjem boš lahko pojasnil kakšnmo pravno načelo na izpitu :)
Si vis pacem para bellum
Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

Zmaj napisal/-a:
Tjaška napisal/-a:Priporočam, da si preberete knjigi pravo EU od Grilca...res je da sta zastareli vendar imate notr opisane sodbe in ti je marsikaj jasno...
Glede na pamet 20 sodb ali več - mislim, da prof. Grilc ne zahteva nič na pamet...vsaj kakor razlaga želi razumevanje :mrgreen:
Poglej malo stare izpite.. in pa dvomim, da z raumevanjem boš lahko pojasnil kakšnmo pravno načelo na izpitu :)
Js pa mislm da, ker boš prej dojel, ker boš razumel in ne samo znal...
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

kj je že zaposlitvena funkcija? :D
makalonca
Prispevkov: 335
Pridružen: 21. Jan 2009 18:35

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a makalonca »

recimo, da je za pravni del ta kniga od grilca, kaj pa za ekonomski del?
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

dragoxxx napisal/-a:kj je že zaposlitvena funkcija? :D
A da ni tu mišljeno tole>:
L=oB + nZ, se pravi, delovna sila je enaka vsoti tistih, ki v nekem obdobju izgubijo službo in tistih, ki najdejo službo???
Uporabniški avatar
good_luck
Prispevkov: 205
Pridružen: 15. Okt 2009 22:11

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a good_luck »

dragoxxx napisal/-a: dragoxxx je napisal/-a:kj je že zaposlitvena funkcija? :D


A da ni tu mišljeno tole>:
L=oB + nZ, se pravi, delovna sila je enaka vsoti tistih, ki v nekem obdobju izgubijo službo in tistih, ki najdejo službo???


To imaš na 9. slajdu ;) "potencialni produkt", obširnejšo razlago pa ti žal ne bi znala podati :cry: :mrgreen:
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

hvala:)
kleopatra
Prispevkov: 280
Pridružen: 19. Nov 2009 11:41

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a kleopatra »

kako pa rešujete problem z enormno količino power point predstavitev?
do danes sem si vse pridno sproti printala, ampak zdej mi je pa že mal too much, ker majo eni PP do 70 slajdov :S
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

No, jaz sicer menim, da je to printanje posredna izguba denarja(stroški črnila, itd.) ampak kakor hočete. Jaz se nameravam učiti to sranje od predmeta po Grilčevih knjigah, PPT-jih, ampak ne sprintanih, prebiral jih bom z neta, sej menim, da so tako nesmiselno konstruirani, da niti papirja niso vredni. Za ekonomski del bom pogledal angleško knjigo EU Economics in malce prelistal skripto GSP-ja, čis da vidim način reševanja računskih nalog. Drugo ta predmet od mene naj ne pričakuje :D
Uporabniški avatar
good_luck
Prispevkov: 205
Pridružen: 15. Okt 2009 22:11

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a good_luck »

Res je, ta predmet je kr neki..
jst si tudi sicer vse sprintam - ampak, imam občutek, da je več kot pol snovi odveč (podatki o drugi državah,razni grafi - še posebej od Metke :mrgreen: )
ne vem, tisti knjigi od Grilca sta baje zastareli - primerjava slajdov in knjig pa vsaj meni vzame preveč časa;
tko da zaenkrat se tudi jst držim teh slajdčkov :roll:
Pa tudi to, da moraš imeti oba dela pozitivna, mi ni všeč :(

jah, to dela ta bolonjski :roll:
A vas gre veliko na 1. rok tega izpita? Jst bom namreč šla...
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a KiZo »

Za ekonomiko naj bi bli tisti slajdi dost, za pravo pa ne vem zihr. Morm pa rect da vsaj pr izrednih kokr sm hodu na Grilčeva predavanja je blo kr uredu, je mel kr dost smisla...sam kko bo pa na izpitu je pa druga zgodba...pustmo se presenetit :D
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Jaz bom šel to kar marca, ker se hočem na izbirni predmet in družinsko dobro pripraviti, brez motečih dejavnikov EU-ja:) Tko da prepuščam kolegom, ki gredo na 1. rok, da poročajo, kako je bilo:D
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Jaz si vse sproti natisnem, je pa res, da včasih gre malo na tesno ali pa kdaj z zamikom...

Odločen še nisem čisto vendar verjetno bom šel na prvi rok...

Izpit pa ne vem no, sem mislil, da bo še slabše...
Glede ekonomike se naučiš vprašanja, ki jih bo dal Mencinger- to imaš vse na pptjih- tko, da se da to enostavno pa dost hitro rešit,
pravo pa ne vem, Vlahkova pravi, da so osnova ppt, ki so sicer kar dobri, Grilčevi pptji pa so praktično povzetki knjige, se pa vseeno splača prebrat zraven knjigo, da malo pgoledaš širšo umestitev in pa dejanska stanja case-ov, splača pa se pravtkao ponovite temeljna načela EU in zgodovino EU, ki se znajo pojavit na izpitu.
Čez knjigo pa si tudi dosti hitro, ker smo že imeli EUP, če pa si hodi len predavanja pa količinske omejitve že razumeš...
Sem kot omenjeno mislil, da bo slabše, pa imamo vsaj malo virov na katere se lahk ozaneseš. Na drugi strani je pa res, da je ogromno razmetanih virov, raznih člankov in sodb to je pač treba potrpet. Me pa čudi, da mi je v nekaterih delih pranvi del veliko bolj razumljiv kot ekonomksi, posebaj, če berem Mencijeve pptje :P .
Upam, da se bo tole izšlo vse skupaj :roll:
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
good_luck
Prispevkov: 205
Pridružen: 15. Okt 2009 22:11

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a good_luck »

Zmaj napisal/-a:Glede ekonomike se naučiš vprašanja, ki jih bo dal Mencinger
a je kaj rekel, kdaj jih bo dal?
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Kaj pa snov od Mete Ahtik? Kva je sploh tam? Jaz ničesar ne štekam...a je to pravni al ekonomski del...kje je še dodatna literatura? kr neki :?
makalonca
Prispevkov: 335
Pridružen: 21. Jan 2009 18:35

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a makalonca »

kdaj pa nej bi mencinger objavu ta uprašanja?
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

zadnji teden v decembru.
Odgovori

Vrni se na