Izpit

prof. dr. Franc Grad, prof. dr. Igor Kaučič, prof. dr. Saša Zagorc

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
lucky

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a lucky »

Ste se učili po knjigi za izpit? Al je že kakšna skripta napisana po knjigi?
:)
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Car »

Jaz sem se učil po knjigi, ampak si jo je treba obvezno podčrtat prej, ker je vse vsaj 3x-4x ponovljeno in se tako znebiš tistega balasta. Knjiga ima 200 strani, je dobro berljiva in če si se učil vsaj malo Ustavo ti ne bo težko. Prebral sem si tudi skripto oz. izpiske po izrednih predavanjih, ki so nekje objavljeni, ampak mi je bila knjiga bolj všeč. Pa ne pozabit na sodbe :)

Da se naredit v treh dneh po knjigi, za solidnejšo oceno pa ne bi vedel, ker so na majskem roku katastrofalno ocenjevali, vsi smo pričakovali vsaj oceno ali dve višje.

Izpit je sestavljen iz krajših vprašanj in esejskega vprašanja (npr. pristojnosti v EU). Na majskem roku ni bilo sodbe.

lp
lucky

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a lucky »

Prav, hvala. So sodbe tele?
Uporabniški avatar
Ursi
Prispevkov: 212
Pridružen: 13. Sep 2010 11:55

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Ursi »

ja te! wau hvala superrr! :D
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a jessy »

Snovi ni veliko in se da zelo hitro naučiti, v bistvu je to najmanj obsežen predmet. Knjiga je pa meni ena najslabših - ogromno ponavljanja in uporaba sedanjika za stvari, ki niso več v veljavi oz. se sploh niso nikoli uveljavile ... jaz sem ob branju postajala prav živčna. :mrgreen:
katka
Prispevkov: 40
Pridružen: 16. Maj 2011 15:48

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a katka »

Car napisal/-a:Jaz sem se učil po knjigi, ampak si jo je treba obvezno podčrtat prej, ker je vse vsaj 3x-4x ponovljeno in se tako znebiš tistega balasta. Knjiga ima 200 strani, je dobro berljiva in če si se učil vsaj malo Ustavo ti ne bo težko. Prebral sem si tudi skripto oz. izpiske po izrednih predavanjih, ki so nekje objavljeni, ampak mi je bila knjiga bolj všeč. Pa ne pozabit na sodbe :)

Da se naredit v treh dneh po knjigi, za solidnejšo oceno pa ne bi vedel, ker so na majskem roku katastrofalno ocenjevali, vsi smo pričakovali vsaj oceno ali dve višje.

Izpit je sestavljen iz krajših vprašanj in esejskega vprašanja (npr. pristojnosti v EU). Na majskem roku ni bilo sodbe.

lp

HVala:D
katka
Prispevkov: 40
Pridružen: 16. Maj 2011 15:48

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a katka »

Oj! :D
Bi mela eno veliko prošnjo, in sicer:

Letos smo imeli 4 vaje in 3 seminarje. Zanima me kaj samo približno smo/ste delali na vajah.
Sama se spomnim samo tega :oops: bi prosila, če lahko kdo dopolni.

1. Vaja - uvod (evropa...)
2. Vaja - Costa vs. enel in van gend en loos
3. Vaja - ??
4. Vaja - Nek delovni list. smo iskal člene na katere bi se v danih primerih lahko naslonil.

SEMINAR 1 -?
SEMINAR 2 -?
SEMINAR 3 -?

Ful hvala :)
Uporabniški avatar
Thumbelina
Prispevkov: 11
Pridružen: 08. Okt 2010 11:50

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Thumbelina »

katka napisal/-a:Oj! :D
Bi mela eno veliko prošnjo, in sicer:

Letos smo imeli 4 vaje in 3 seminarje. Zanima me kaj samo približno smo/ste delali na vajah.
Sama se spomnim samo tega :oops: bi prosila, če lahko kdo dopolni.

1. Vaja - uvod (evropa...)
2. Vaja - Costa vs. enel in van gend en loos
3. Vaja - ??
4. Vaja - Nek delovni list. smo iskal člene na katere bi se v danih primerih lahko naslonil.

SEMINAR 1 -?
SEMINAR 2 -?
SEMINAR 3 -?

Ful hvala :)

Hej :)

Na 3. vajah smo obravnavali ESČP + morali smo prebrati 5 sodb (mogoče so še zmeraj objavljene kje na oglasni deski/podstrani as. Bardutzkega, če se ti da iskat ;)) in smo obravnavali vsako posebej - kaj je merilo presoje, kaj je predmet presoje, izrek ...
Seminar 1: Neposredni učinek, lojalna razlaga in odgovornost države članice (vaje je imel Zagorc, tako da je mel tudi powerpoint :)) + prebrati je blo treba sodbe von Colson & Kamman proti Land Nordrhein-Westfalen in Francovich proti Italiji.
Seminar 2: Pristojnosti EU in načelo subsidiarnosti. Gradivo: sodba Nizozemska proti Evropskemu parlamentu (C-337/98), 4. in 5. člen PEU, členi 1-6 PDEU, Protokol št. 2 o uporabi načel subsidiarnosti in sorazmernosti. (Sicer me ni blo, ampak mislim, da je mel Bardutzky, tako da powerpoint ne obstaja. ;))
Seminar 3: Odločba US U-I-204/98 in 6 skeniranih strani iz ene knjige v angleščini, ki so ble objavljene na na ŠISu (al na podstrani doc. Zagorca, ne vem točno). In pripadajoči powerpoint je Splošna pravna načela v EU. Kaj več pa ne vem, ker me tudi na tem seminarju ni bilo. :oops:

Upam, da ti kaj pomaga.

Vso srečo pri učenju (in na izpitu). ;)
en lahko te v zvezde kuje, ko drug te daje v nič; en te občuduje, ko drug trdi, da si zanič.
prvo naj te ne prevzame, drugo te ne sme potret. s hvalo in pa z grajo treba znati je živet.
katka
Prispevkov: 40
Pridružen: 16. Maj 2011 15:48

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a katka »

Thumbelina najlepša hvala za izčrpen povzetek!! :)

Tudi tebi velik uspeha pri učenju in izpitu :D
katka
Prispevkov: 40
Pridružen: 16. Maj 2011 15:48

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a katka »

Kje smo pa potem delali te odločbe? :oops:

Boy Irish
faccini Dori
Kucukdeveci
komisija proti Franciji
Internationale...
Simmenthal

Hvala :)
špelaG
Prispevkov: 13
Pridružen: 02. Feb 2011 17:11

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a špelaG »

heejj,
zanima me če bi bil kdo tako prijazen in bi objavil al pa mi prosim poslal vaje za eup, ker žal nisem imela možnosti da bi nanje hodila :(

hvala že v naprej ;)
Uporabniški avatar
wakawaka
Prispevkov: 4
Pridružen: 13. Jun 2011 18:23

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a wakawaka »

Saj ni treba vedeti te tri stebre, pa kaj vse zajemajo, right? :roll:
Glede na to, da jih je Lizbona ukinila...
katka
Prispevkov: 40
Pridružen: 16. Maj 2011 15:48

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a katka »

špelaG napisal/-a:heejj,
zanima me če bi bil kdo tako prijazen in bi objavil al pa mi prosim poslal vaje za eup, ker žal nisem imela možnosti da bi nanje hodila :(

hvala že v naprej ;)
živjo!
en prispevek višje imaš napisano, kaj smo delali na vajah. Poglej si odločbe, pa na strani
maš pri Zagorcu pod datoteke še njegove slajde, če boš potem še kaj rabila pa kar napiši :D

Pa kolikor se jaz spomnim nismo na vajah nič posebnega pisali. edino to, da bodi pozorna na načela, ki so
uporabljena v odločbi in postopek. ;)

Če se še kaj spomnim ti pa napišem :)

LP :P
Uporabniški avatar
Thumbelina
Prispevkov: 11
Pridružen: 08. Okt 2010 11:50

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Thumbelina »

katka napisal/-a:Kje smo pa potem delali te odločbe? :oops:

Boy Irish
faccini Dori
Kucukdeveci
komisija proti Franciji
Internationale...
Simmenthal

Hvala :)

Hej :)
Spet jaz :oops: (in spet nek dolg odgovor :o sori :oops: )

Na 1. seminarju smo omenjali še nekaj odločb, ki jih sicer nismo rabili prebrati doma (ampak na powerpointu jih je pa kar imel, tako da najbrž bi jih morali naknadno prebrat :D). To so: Tullio Ratti, Faccini Dori, Marlesing, Pupino, Brassiere du Pecheur in Franctortame. (se opravičujem za morebitne napake v črkovanju :D)
Uff, očitno smo našli samo Faccini Dori. :o
Druge ne vem, kje bi lahko bile. "Internationale ..." se mogoče nanaša na Federation internationale de footbal association (FIFA) vs. Evropska komisija? - to je eden od primerov iz gradiva za 3. vaje.
Drugače pa "Komisije proti FRA" nimam nikjer :/ mam samo proti NEM in proti ŠPA (tudi tidve sta iz 3. vaj). Mogoče si zamešala/narobe prepisala (ali pa kje našla narobe prepisano), ker smo pa morali prebrat eno odločbo Evropski parlament (ob intervenciji Komisije ES) proti Svetu EU (ob intervenciji FRA)?

Za druge ne vem. :/ Očitno mi te odločbe manjkajo. :D
Mogoče bom še kaj našla, ko se začnem učit pa dejansko preberem vse, kar mam v teh vajah. :shock: :ugeek:

Kje si pa dobila te odločbe?
en lahko te v zvezde kuje, ko drug te daje v nič; en te občuduje, ko drug trdi, da si zanič.
prvo naj te ne prevzame, drugo te ne sme potret. s hvalo in pa z grajo treba znati je živet.
Uporabniški avatar
xoxo
Prispevkov: 12
Pridružen: 23. Jan 2011 14:44

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a xoxo »

A res nima noben vaj pa seminarjev na računalniku? ://
frost.
Prispevkov: 4
Pridružen: 26. Feb 2011 07:20
Kraj: Lj.

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a frost. »

-
Zadnjič spremenil frost., dne 14. Nov 2011 20:45, skupaj popravljeno 1 krat.
katka
Prispevkov: 40
Pridružen: 16. Maj 2011 15:48

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a katka »

Thumbelina napisal/-a:
katka napisal/-a:Kje smo pa potem delali te odločbe? :oops:

Boy Irish
faccini Dori
Kucukdeveci
komisija proti Franciji
Internationale...
Simmenthal

Hvala :)

Hej :)
Spet jaz :oops: (in spet nek dolg odgovor :o sori :oops: )

Na 1. seminarju smo omenjali še nekaj odločb, ki jih sicer nismo rabili prebrati doma (ampak na powerpointu jih je pa kar imel, tako da najbrž bi jih morali naknadno prebrat :D). To so: Tullio Ratti, Faccini Dori, Marlesing, Pupino, Brassiere du Pecheur in Franctortame. (se opravičujem za morebitne napake v črkovanju :D)
Uff, očitno smo našli samo Faccini Dori. :o
Druge ne vem, kje bi lahko bile. "Internationale ..." se mogoče nanaša na Federation internationale de footbal association (FIFA) vs. Evropska komisija? - to je eden od primerov iz gradiva za 3. vaje.
Drugače pa "Komisije proti FRA" nimam nikjer :/ mam samo proti NEM in proti ŠPA (tudi tidve sta iz 3. vaj). Mogoče si zamešala/narobe prepisala (ali pa kje našla narobe prepisano), ker smo pa morali prebrat eno odločbo Evropski parlament (ob intervenciji Komisije ES) proti Svetu EU (ob intervenciji FRA)?

Za druge ne vem. :/ Očitno mi te odločbe manjkajo. :D
Mogoče bom še kaj našla, ko se začnem učit pa dejansko preberem vse, kar mam v teh vajah. :shock: :ugeek:

Kje si pa dobila te odločbe?

OJ!

Tud jst oseno teh odločb nimam in se sploh ne spomnm, da bi jih kje omenjal, samo se pa
pojavljajo na forumu...
summer
Prispevkov: 20
Pridružen: 12. Dec 2010 14:02

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a summer »

samo tole -a je dost za izpit da znaš une odločbe k so objavlene par postov nazaj pa knjigo evropsko ustavno pravo? :D mislm, a je to vse oz. dovolj? nism hodila na vaje&seminarje namreč... :?
lucky

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a lucky »

Na predavanju je (baje) prof. Grad omenil še 2 knjigi, iz katerih pride vsega skupaj v poštev 130 strani. Glede Sveta Evrope. Ne vem pa, koliko pride to dejansko v poštev na izpitu...
summer
Prispevkov: 20
Pridružen: 12. Dec 2010 14:02

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a summer »

aha hvala =)
summer
Prispevkov: 20
Pridružen: 12. Dec 2010 14:02

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a summer »

pa od kjee vm te načela pa to??? :O ker u knigi evropsko ustavno pravo ni nč razn avtonomnosti, primarnosti pa neposr. učinkovitosti... amm pa papino...? res, od kjee :D ker js pojma nimam. sm tok zmedena glede tega eup-ja :? a obstaja knjiga k vse piše? :D
lucky

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a lucky »

Ko bom doma, bom napisala, katere strani iz drugih dveh knjig še pridejo v poštev za izpit.

Lp
summer
Prispevkov: 20
Pridružen: 12. Dec 2010 14:02

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a summer »

oo hvala še enkrat :):)
špelaG
Prispevkov: 13
Pridružen: 02. Feb 2011 17:11

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a špelaG »

hej

imam vprašanje, kakšna je razlika med načelom ekvivalentnosti in ekvivalenčnosti....se komu sanja mogoče ;) ???

lp, hvala za odgovor ;)
Pupika_
Prispevkov: 39
Pridružen: 18. Jan 2011 14:12

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Pupika_ »

Kaj pomenijo: načelo transparentnosti, kontradiktornosti in ekvivalenčnosti?

Hvala!
Odgovori

Vrni se na