Izpit

prof. dr. Barbara Novak, prof. dr. Damjan Možina, prof. dr. Viktorija Žnidaršič Skubic

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Dadojc
Prispevkov: 43
Pridružen: 24. Okt 2010 18:26

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Dadojc »

Mene pa zanima a če se teorijo učim iz Calvotove skripte bo dost??? Junija sm se uču iz tiste ko je en tip naredu izpiske po knjgi pa mislim da je Calvotova še bolja od tiste...z tisto skripto mi je pika zmanjkala s tem da nisem gledal primerov ker se računal da jih nebo (kot maja)...kkšn nasvet...če pogledam torej Calvota+vaje bi blo to dost???
tjaska
Prispevkov: 105
Pridružen: 06. Jan 2009 21:28

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a tjaska »

lahko da bo dost, lahko da ne bo, tega ti nihče ne more garantirat :) odvisno od izpita, ki je pa tko al tko vsakič drugače sestavljen.
tjaska
Prispevkov: 105
Pridružen: 06. Jan 2009 21:28

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a tjaska »

jst se učim po knjigi, sam sm opazla da notri ni statusa fizične osebe: osebno ime, zakonska zveza, prebivališče... to si je treba pogledat po skripti
Sonči
Prispevkov: 19
Pridružen: 06. Jan 2011 01:11

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Sonči »

A bi bil prosim kdo tolk prijazen, da bi mi poslal vaje ([email protected])... če bi lahko, bi bla res fuul hvaležna :oops: :D...tisti, ki ste že opravili ta izpit: a je dovolj če si preberem knjigo, naučim po skripti in preletim vaje v primeru, da jih dobim seveda? :D

Že v naprej se zahvaljujem tistemu, ki se mu bo dalo ukvarjati z mojimi vprašanji :D
Uporabniški avatar
Shirley.S.
Prispevkov: 9
Pridružen: 16. Feb 2011 20:04

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Shirley.S. »

Tud jst bi bla ful hvaležna če bi mi kdo poslov vaje. Pa ni panike če niso use, krkol je bolš kt nč :D
hvala!! :D
MrQ
Prispevkov: 20
Pridružen: 18. Mar 2011 17:19

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a MrQ »

Sem poslal Sonči. Ker nimam tvojga majla se obrn na njo, ker nevem točno kdaj bom jutri doma. Lp
tjaska
Prispevkov: 105
Pridružen: 06. Jan 2009 21:28

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a tjaska »

hei, kdo razume to štetje časa v tednih? v knjigi je naveden primer: stranki a in b sta se v soboto, 9. februarja 2008 dogovorili, da mora stranka a izpolniti pogodbo v treh tednih.ker je bil v soboto čez tri tedne že 1. marec , se je rok iztekel zadnji dan febrarja, tj. petek, 29.2.2008. ?? zakaj, pa sej je 1. marec sobota (imeni dni sta enaki) , a to zarad tega ker je že drug mesec al kaj? kaj pa če bi rok začel teči 20. februarja, ko je sreda in čez tri tedne je že 12. marec (sreda), a rok tut poteče 29. februarja? ni mi jasn...
Uporabniški avatar
xoxo
Prispevkov: 12
Pridružen: 23. Jan 2011 14:44

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a xoxo »

Kok je možnosti, da bi se v enem dnevu pa pou naučila za 6? se da? ker sem se pozabila odjavit in sm zdjle šele vidla. Je kj možnosti???
Per aspera ad astra!
tjaska
Prispevkov: 105
Pridružen: 06. Jan 2009 21:28

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a tjaska »

je je, hitr ta knjigo :)
Dadojc
Prispevkov: 43
Pridružen: 24. Okt 2010 18:26

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Dadojc »

xoxo sva na istem...sm mesc pa pou posvetil ekonomiji, civilu pa včer mal pa še dons pa jutr do štirih...ekonomija mij na srečo ratala sam če ne pridem v drug letnik zarad civila bo še večja muka kot čeb padu ekonomijo :S
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

Jutri bo verjetno izpit sestavljala prof. Žnidaršič Skubic, ker sta prvega prof. Možina in prof. Novak.

Ve kdo, na čem da ona poudarek oz. kakšen drug namig za izpit? :)
Hvala!
Uporabniški avatar
carboncino
Prispevkov: 20
Pridružen: 30. Avg 2011 12:11

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a carboncino »

Ja po moje je fajn, če si dobro njena poglavja v knjigi pogledaš, drugače pa sem slišala bolj slabe stvari.. Da čudno popravlja pa take :( - pač subjektivno mnenje

http://profesorji.net/profesor/pf-lj/un ... -znidarsic
lucky

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a lucky »

Naj vas to ne potre. Tudi Novakova katastrofalno popravlja, pa se vseeno da narediti.
Uporabniški avatar
carboncino
Prispevkov: 20
Pridružen: 30. Avg 2011 12:11

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a carboncino »

Se strinjam ;)!
Puma.
Prispevkov: 8
Pridružen: 20. Nov 2010 21:20

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Puma. »

kdaj so v sredo rezultati in vpisovanje ocen??
anomis
Prispevkov: 42
Pridružen: 18. Feb 2009 20:37

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a anomis »

Okol 9h?! A lahko kdo napiše vprašanja izpita?

A je avtorsko delo podedljivo?
Kaj pa primer o prodajni pogodbi s predmetom prenos celotnega premoženja v zameno za 8 tisoč € al nekaj takega?
marjetika
Prispevkov: 19
Pridružen: 11. Okt 2010 21:28

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a marjetika »

ob 11 naj bi bil vpis..
vprašanja:
1.lastnosti pravne osebe
2. opiši izvedeni način prenos in navedi primer
3.potrošne in nepotrošne stvari:primer in obrazloži
4. tožnik in toženec se kregata za dediščino, tožniku prekipi in zagrozi tožencu da ga bo povozil. usede se v avto in z vsem gasom spelje proti tožencu,ta se v zadnji sekundi umakne in vidi nekje lopato in z njo zamahne v avto in ga s tem poškoduje. tožnik o tožbi za škodo avto(neki tazga) ali bo uspel?razloži
5.A se dogovori z B-jem da mu proda vso premoženje,tut premičnine,nepremičnine-torej vse kar ima,B pa mu da za to 800.000€. Ali je možno,da B postane lastnik vseh stvari?mislim da je blo vprašanje takšno,nisem ziher
6. bojana naroči mitji naj gre v trgovino po hrano in pijačo za piknik. mitja v trgovini vidi krasen pribor za žar in ga kupi. ko pride domov,zahteva od bojane denar za vse,bojana se razpizdi in mu noče dati denarja za pribor. za kateri institut gre in kdo ima prav? obrazloži.
7.pravni posel s nemogočim odložolnim pogojem je..... ter pravni posel s nemogočim razveznim pogojem je...
8.osebnostna pravica: za obkrožit ..
9.avtorsko pravo: za obkrožit
10.zastaranje:4 trditve da/ne
žal se ne spomnim kak je blo za obkrožit,pri 10. se spomnim da sem dala da,ne,ne,da, pri 9 in 8 pa mislim da b in d pri obeh...malo sem že pozabla,tak da če se še kdo kej spomne naj me dopolni :D
drugače pa viktorija i'm begging u for mercy :D
nekni
Prispevkov: 8
Pridružen: 21. Avg 2009 13:48

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a nekni »

js sm kle na peto uprašanje napisu da prodajna pogodba ni veljavna ker je potrebno narest prenos lastninske pravice na usaki stvari posebaj, a mislite da je to pravilno?
ruka pravde
Prispevkov: 9
Pridružen: 11. Jun 2011 16:53

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a ruka pravde »

Ja, pravnilno je - Univerzalna sukcesija ni možna inter vivos.
KickTheCan
Prispevkov: 8
Pridružen: 19. Mar 2010 19:57

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a KickTheCan »

Očitno so rezultati že. Jaz imam v šisu že vpisano oceno!

LP
tjaska
Prispevkov: 105
Pridružen: 06. Jan 2009 21:28

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a tjaska »

ja, že so.. 6ka ampak sem pričakovala več. :roll:
KickTheCan
Prispevkov: 8
Pridružen: 19. Mar 2010 19:57

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a KickTheCan »

Jaz tut 6ka, ampak sem zadovoljen glede na to da sem se samo en dan učil. Ni blo dost časa poleg ekonomije :D
smotka
Prispevkov: 73
Pridružen: 12. Sep 2011 19:24

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a smotka »

vpis ocen je pa najbrz pol v sobi 223,tm pac ko ma Viktorija ane,ob 11h?
anomis
Prispevkov: 42
Pridružen: 18. Feb 2009 20:37

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a anomis »

Juhuhu, 7 je tu :)
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

A je mogoče pri UCP-ju zavrnit oceno?

Hvala za odgovor!
Odgovori

Vrni se na