Izpit

prof. dr. Barbara Novak, prof. dr. Damjan Možina, prof. dr. Viktorija Žnidaršič Skubic

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Rosé
Prispevkov: 16
Pridružen: 15. Dec 2009 10:19

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Rosé »

Od kje ti ta podatek? :?
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

A to na tem roku zdej od uvoda v civilno'?
Ja ljudje kaj ste delali, ali pa je bil izpit izjemno težak????
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a nofak »

Ta podatek mi pa iz oglasne deske, danes so bili objavljeni rezultati.

Jaz sem sel prvic (pac diferencialni izpit) pa se mi ni zdel nic kaj prevec lahek...
Rosé
Prispevkov: 16
Pridružen: 15. Dec 2009 10:19

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Rosé »

aja pismo jst pa cel dan gledam na ˝oglasno desko˝ na spletni strani:)
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Potrebujem pomoč.
In sicer, razstavitev blaga z označitvijo cene štejemo za ponudbo, kaj pa primer avtomata na faksu recimo. Gre se tudi za razstavitev blaga z označitvijo cene, ampak se mi zdi, da smo rekli, da tukaj ne gre za obliko ponudbe. Če je to res, se mogoče kdo spomni, zakaj je temu tako. Vem da je neka izjema :D
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Imaš v OZ napisano :). Tukaj gre samo za vabilo k ponudbi, se pravi z vstavitvijo določenega zneska kot stranka daš ponudbo, dobljena kava pa je odgovor na ponudbo. (Tudi v zakonu lepo napisano.)

22. člen:
(3) Predlog naslovljen nedoločenemu številu oseb, ki vsebuje vse bistvene sestavine, se šteje kot vabilo k dajanju ponudb, če iz okoliščin ne izhaja drugače.
+
28.člen:
2) Ponudba je sprejeta tudi, če naslovnik pošlje stvar ali plača ceno ali če stori kaj drugega, kar na podlagi ponudbe, prakse, vzpostavljene med strankama ali običaja lahko šteje za izjavo o sprejemu. Sprejem učinkuje v trenutku, ko je bilo dejanje storjeno, če je bilo storjeno v rokih, ko ponudba še veže.
Si vis pacem para bellum
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Super Zmaj, hvala ti!
Brucke bodo sedaj zadovoljne :D :)
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Jaz imam drugačno mnenje.

Če gledaš še 23. člen OZ, v njem piše:
"Razstavljanje blaga z označitvijo cene se šteje za ponudbo, če ne izhaja iz okoliščin primera ali iz običajev kaj drugega."

Torej, avtomat za sendviče na PF ima pomoje stekleno šipo in lahko skozi njo vidiš sendviče, zraven se pa vidi cena. Mislim, da bi se te sendviče lahko štelo za razstavljeno blago in ker je zraven še cena, so izpolnjeni vsi elementi ponudbe. In ko vržeš kovanec v avtomat, pride do sprejema ponudbe.

Avtomat s kavo, kjer kave ne vidiš, je pa situacija podobna kot katalogi in oglasi (24. OZ) in se šteje za vabilo k dajanju ponudb.
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

No se kar strinjam s povedanim Dex, bom pa vseeno preveril, če je s sendviči kaj drugačnega in če spada to pod kakšn odrugačno kategorijo, za vajah smo pri avtomatu za kavo omenili že opisano rešitev.
Si vis pacem para bellum
Kleyca
Prispevkov: 4
Pridružen: 17. Jan 2011 21:09

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Kleyca »

hej a gre kdo mogoče zj januarja na izpit da mal predebatiramo kakšne stvari
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a KiZo »

jst bom su, sm glih na polovici skripte (40 od 80) pa se mi zdi kr splosn predmet...kasni so pa kej izpiti? oz. a je tist v skripti dost al je treba se kej vec?
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a nofak »

Jaz grem tudi. Katero skripto pa imas? V tistih iz prejsnjih let nekaj snovi manjka, npr. osebno ime, ugovor neizpolnjene pogodbe, ogrozenosti izpolnitve,...
Kleyca
Prispevkov: 4
Pridružen: 17. Jan 2011 21:09

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Kleyca »

Na http://www.student-info.net maš vaje k si jih je pametn pogledt pa skripta od Ane tut ni slaba če ti pašejo alineje pa okrajšave. Js sm ene tri skripte mal kombinirala, pa powerpointe sm šla skoz.
V Calvotovi sm pršla do nasprotja pa me zanima če mi bi kdo znal to razložit. Najprj pod dodatnimi sposobnostmi piše da je vsak lahko tožnik ali toženec (sposobnost biti stranka), pol pa v poglavju civino pravni postopek piše da mora biti stranka pravno in poslovno sposobna.
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a nofak »

To so zapiski in vaje za Civilno pravo (2. letnik) in je malenkost drugacen program.

Sposobnost biti stranka: sposobnost biti toznik/tozenec v procesnem razmerju, ki jo ima vsak

Pravdna sposobnost: sposobnost stranke, da samostojno in veljavno opravlja procesna dejanja, vezana je na poslovno sposobnost (npr. mladoletnik je pravdno sposoben v sporih glede tistih poslov, ki jih lahko sklene sam)

Tako da zadostuje sposobnost biti stranka.
Zadnjič spremenil nofak, dne 22. Jan 2011 19:05, skupaj popravljeno 1 krat.
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a KiZo »

men je kolega dau eno k ma 80 strani tko da tezko recem tocno katera je...bom dau link sm jo lih na netu najdu (ce kej manjka kr povejte):
http://www.scribd.com/doc/26509273/Civi ... 5%A1ni-Del

drgac pa kok so vaje kej pomembne? Pa kko prblizn zgleda izpit?
j.sos.
Prispevkov: 41
Pridružen: 03. Jun 2009 12:41

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a j.sos. »

Živjo!
Je mogoče komu znanu, kdu sestaula izpit v tork in na kaj daje poudark? :ugeek:

lp, j.
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a nofak »

Izpit nimam pojma kdo bo sestavljal, kako zgleda pa poglej v temi izpit. Notri je majski, junijski in septemberski izpit...

Drugace se mi je pa oktoberski rok zdel kar zajeban, vprasanja so bila na podobno foro kot pri druzini in je cisto mozno, da ga je sestavljala Novakova. So pa v vsakem izpitu tudi primeri in ce gres skozi vaje pomoje ne more skodovati. Imam pa tudi sam ene 2 vprasanji glede primerov, vendar jih bom napisal, ko se dokopljem do racunalnika, trenutno mi telefon joka, da je prazen;)
j.sos.
Prispevkov: 41
Pridružen: 03. Jun 2009 12:41

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a j.sos. »

Grazie!
=)
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a KiZo »

Moram rect da mi tale predmet vse bolj deluje kot nek hibrid UVP-ja in Rima. Izpiti so zgledal kr uredu, sploh prvi je biu res lahk, bi ga ze iz glave lahko resu za 6...drgac pa a ma kdo mogoce vaje za ta predmet pa bi jih lahko v pondelk prnesu na fax pa posodu za skoperat? nism biu niti na enem predavanju oz vajah (2.letnik in nism meu cas se na to hodt), tko da ce je ksn tak nj javi na ZS.
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a nofak »

Malo pobrskaj po tej temi, so pdf fajli z vajami, vendar se mi zdi da en fajl manjka in ga bom cez cca pol ure pridodal...so pa vseskupaj trije fajli...
neo
Prispevkov: 10
Pridružen: 12. Dec 2009 11:42

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a neo »

kje so fajli :)...bi jih lahko kdo se enkrat dal gor, ker jih ne najdem....
lp
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a nofak »

Evo, to mi je Vlahkova poslala na mail...
Zadnjič spremenil nofak, dne 24. Jan 2011 15:40, skupaj popravljeno 1 krat.
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a KiZo »

ok ta prve dve ne vem glih kaj mata veze s tem predmetom, ostalo pa kr ql zgleda sam je tega 2x vec kokr skripte...je pa tut na vecji vse napisan pa to...nc bom mal pogledu, thx drgac
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a nofak »

Ni tako hudo veliko. Racunaj da je primer, potem pa ene 3 strani slajdov s cleni...bomo preziveli ;)

So pa lani delali tudi nekaj glede civilnega prava v EU, sicer bolj malenkost, ampak vseeno sem dal zraven.
Zadnjič spremenil nofak, dne 22. Jan 2011 23:44, skupaj popravljeno 1 krat.
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a KiZo »

a nam druzga sploh ostane? :D
Odgovori

Vrni se na