Opravljanje izpitov za 4. letnik

Moderatorji: Zmajbaby™

Uporabniški avatar
darkologic
Prispevkov: 23
Pridružen: 06. Feb 2009 16:27

Opravljanje izpitov za 4. letnik

Odgovor Napisal/-a darkologic »

Živjo!

Zanima me, kako je z opravljanjem izpitov za 4 letnik, če imaš še "grehe" za nazaj, tj. če ti ostane en izpit 3.letnika? Ali so kateri profesorji popustljivi do tega in kako z takšno prijavo na izpit, če je le-ta mogoča? Rok za preostali izpit je namreč šele konec januarja prihodnje leto, in v tem času mogoče niti ne bi bilo slabo narediti kak izpit. ;)
Hvala!
"In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry and has been widely regarded as a bad move." - Douglas Adams
Uporabniški avatar
Biba
Prispevkov: 66
Pridružen: 09. Okt 2008 20:10

Re: Opravljanje izpitov za 4. letnik

Odgovor Napisal/-a Biba »

To tud mene zanima, sm šla vprašat v referat in mi je Urška med vrsticami rekla da načeloma ni možno iz opravlat dokler nimaš za nazaj, se pa folk useen zmeni, da pa to seveda ni prov :D Mene je zanimal al ti lahko pustijo vsaj izbirne it delat, ker za obvezne mi je nekak jasno da ne morš. A kdo ve kdaj bojo roki za izbirne, oz. kje (če) so objavleni, ker jih nikjer ne najdem?

Prosim napište tisti k ste šli tko opravlat izpite, pri komu se da zment in če kej komplicirajo v referatu s prijavo??

Hvala
Življenje ni cvetoče polje.
Uporabniški avatar
Biba
Prispevkov: 66
Pridružen: 09. Okt 2008 20:10

Re: Opravljanje izpitov za 4. letnik

Odgovor Napisal/-a Biba »

Glede rokov za izbirne sm pogruntala da so v šisu, objavleni, moje prejšnje vprašanje pa ostaja....anyone :?:
Življenje ni cvetoče polje.
Uporabniški avatar
darkologic
Prispevkov: 23
Pridružen: 06. Feb 2009 16:27

Re: Opravljanje izpitov za 4. letnik

Odgovor Napisal/-a darkologic »

Baje da dovoli Jakulin pri Gkp-ju opravljati izpit.
"In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry and has been widely regarded as a bad move." - Douglas Adams
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Opravljanje izpitov za 4. letnik

Odgovor Napisal/-a baby™ »

okej, meni neki ni jasno...
a mate vsi v ŠIS-u možnost prijave na izpite vsak mesec, čeprav ste redni?

js sm se za foro prijavla, da grem kao delat UPUS aprila in mi je sprejelo prijavo :?: :?
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
Nausicaä
Prispevkov: 238
Pridružen: 07. Okt 2008 16:02

Re: Opravljanje izpitov za 4. letnik

Odgovor Napisal/-a Nausicaä »

baby™ napisal/-a:okej, meni neki ni jasno...
a mate vsi v ŠIS-u možnost prijave na izpite vsak mesec, čeprav ste redni?

js sm se za foro prijavla, da grem kao delat UPUS aprila in mi je sprejelo prijavo :?: :?
Ja! :shock: Tud na februarskega se lahko že prijavim... Samo dvomim, da gremo lahko prej na izpite. :?:
Love like you've never been hurt before, Dance like no one is looking, Work like you don't need the money, Sing like no one is listening, Live like today is the last day^^
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Opravljanje izpitov za 4. letnik

Odgovor Napisal/-a baby™ »

hmm... zanimivo je tole.
mogoče obstaja kšno pravilo, za katerega še ne vemo? :lol:
jaz sem mali psihopat
medvedka
Prispevkov: 112
Pridružen: 04. Feb 2009 16:31

Re: Opravljanje izpitov za 4. letnik

Odgovor Napisal/-a medvedka »

Živjo!

Letos ponavljam 3. letnik. Zanima me, če se mi splača narediti kakšen izpit za 4.letnik vnaprej ali ne?

Hvala za odgovor.
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Opravljanje izpitov za 4. letnik

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

medvedka napisal/-a:Živjo!

Letos ponavljam 3. letnik. Zanima me, če se mi splača narediti kakšen izpit za 4.letnik vnaprej ali ne?

Hvala za odgovor.
Imam eno vprašanje zate. Imaš morda že kake izkušnje iz preteklosti, kako to zgleda - vnaprejšnje opravljanje izpitov? Najlepša hvala za odgovor!

Prijazen pozdrav, A
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
Arietida
Prispevkov: 108
Pridružen: 30. Avg 2009 15:49

Re: Opravljanje izpitov za 4. letnik

Odgovor Napisal/-a Arietida »

Jah, seveda se ti splača, mislm v vsakem primeru je bolje imeti manj neopravljenih izpitov :) .. gre pa za to, da moraš plačati- ne vem, če je točno, ampak slišala sem da je ok.200 EUR, ampak ne trdim + lahko greš samo 1x...
Če pozitivne stvari prevladajo nad negativnimi (cena in 1x opravljanje)- VOILA!

2. Predčasno opravljanje izpitov iz višjega letnika (91., 92. člen PPF)
pristojni organ: referat za študentske zadeve
vloga: prijava, ki vsebuje navedbo, katere (največ štiri) izpite bi študent
želel opravljati
pogoji:
- časovni: po poteku roka, ki je bil določen za vpis na redni ali izredni
študij,
- plačilo izpitov: do začetka poletnega semestra
omejitve:
- največ štiri izpite,
- le enkratno opravljanje,
- šele po zaključku predavanj pri predmetu, ki je predmet izpita,
- pod enakimi pogoji kot velja za študente, vpisane v ta letnik.
Uporabniški avatar
Nausicaä
Prispevkov: 238
Pridružen: 07. Okt 2008 16:02

Re: Opravljanje izpitov za 4. letnik

Odgovor Napisal/-a Nausicaä »

Arietida, a ni to, kar si ti napisala evidenčni vpis? Ki je janurja in lahko delaš 4 izpite za višji letnik, ampak spet pod pogojem, da imaš tiste za nižji letnik že opravljene?
Jaz še nisem slišala, da bi lahko nekdo delal izpite za višji letnik, če prejšnjih še ni imel opravljenih (razen redkih primerov, ko ti profesor dovoli).

Ne vem, mogoče se je pa kej spremenilo. ;)
Love like you've never been hurt before, Dance like no one is looking, Work like you don't need the money, Sing like no one is listening, Live like today is the last day^^
Arietida
Prispevkov: 108
Pridružen: 30. Avg 2009 15:49

Re: Opravljanje izpitov za 4. letnik

Odgovor Napisal/-a Arietida »

Ja, sej sem mislila na evidenčni vpis.. nekako se predvidevala, da ima punca zgoraj že opravljene izpite, in da ne bo zdj pol leta v zrak gledala, bi delala izpite za 4.letnik.. :)
Ja seveda, možno je to zgolj v primeru, ko imaš vse opravljeno za nazaj. No razen bolonci :o zdj lahko pa tud druge izpite npr. iz 2 letnika delajo, čeprav nimajo vse pošlihtan..
Uporabniški avatar
Nausicaä
Prispevkov: 238
Pridružen: 07. Okt 2008 16:02

Re: Opravljanje izpitov za 4. letnik

Odgovor Napisal/-a Nausicaä »

Arietida napisal/-a:Ja, sej sem mislila na evidenčni vpis.. nekako se predvidevala, da ima punca zgoraj že opravljene izpite, in da ne bo zdj pol leta v zrak gledala, bi delala izpite za 4.letnik.. :)
Aja, ja, v primeru, da si že frej, se pa splača. :) Hehe... Za bolonce pa nisem vedla- ta možnost bi mi kdaj prej marsikaj olajšala.. ;) :)
Love like you've never been hurt before, Dance like no one is looking, Work like you don't need the money, Sing like no one is listening, Live like today is the last day^^
medvedka
Prispevkov: 112
Pridružen: 04. Feb 2009 16:31

Re: Opravljanje izpitov za 4. letnik

Odgovor Napisal/-a medvedka »

Ja, za evidenčni vpis gre. :)
Za 3.letnik sta mi ostala še 2 izpitka, pa potem ne vem, a naj grem pisat oba marca ali enega še maja. Če ponavljaš npr. 1. ali 2. letnik se mi zdi evidenčni vpis odlična priložnost, ker si olajšaš naslednji letnik. Vsi, ki so šli to delat, so imeli pozitivne izkušnje. Ne vem pa, če bi si s tem "olajšala" 4.letnik, ker si itak kakšen izpit verjetno pustiš za absolventa. Dolgčas mi pomladi namreč zagotovo ne bo, denarna vsota za evidenčni vpis pa ni ravno nizka. :) Če gledam dolgoročno, ne vem, če bom s tem, da grem v 4.letnik z manj izpiti, kaj pridobila. Kaj mislite?
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Opravljanje izpitov za 4. letnik

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

medvedka napisal/-a:Ja, za evidenčni vpis gre. :)
Za 3.letnik sta mi ostala še 2 izpitka, pa potem ne vem, a naj grem pisat oba marca ali enega še maja. Če ponavljaš npr. 1. ali 2. letnik se mi zdi evidenčni vpis odlična priložnost, ker si olajšaš naslednji letnik. Vsi, ki so šli to delat, so imeli pozitivne izkušnje. Ne vem pa, če bi si s tem "olajšala" 4.letnik, ker si itak kakšen izpit verjetno pustiš za absolventa. Dolgčas mi pomladi namreč zagotovo ne bo, denarna vsota za evidenčni vpis pa ni ravno nizka. :) Če gledam dolgoročno, ne vem, če bom s tem, da grem v 4.letnik z manj izpiti, kaj pridobila. Kaj mislite?
Naredi enega pa je! :) Malce si olajšaš učenje, nikoli ne veš, kako prav ti bo prišlo malo pavze v 4. letniku :P
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
Uporabniški avatar
Nausicaä
Prispevkov: 238
Pridružen: 07. Okt 2008 16:02

Re: Opravljanje izpitov za 4. letnik

Odgovor Napisal/-a Nausicaä »

Da ne odpiram nove teme, bom kar tukaj vprašala. Kako si boste vi letos razporedili izpite? Kaj boste šli na prvi rok oz. a ste od starejših kolegov dobili kakšne nasvete glede težavnosti rokov? Ker počasi bo treba tudi to začet planirat... :)
Love like you've never been hurt before, Dance like no one is looking, Work like you don't need the money, Sing like no one is listening, Live like today is the last day^^
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Opravljanje izpitov za 4. letnik

Odgovor Napisal/-a flafi »

A mi lahko nekdo, k ve, lepo prosim pove kateri obvezni izpiti v 4. letniku so ustni in pisni?
Sem bla cel čas prepričana, da je pri UPUS tudi ustni, pa očitno ni :geek:
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
frondi
Prispevkov: 18
Pridružen: 27. Okt 2010 09:34

Re: Opravljanje izpitov za 4. letnik

Odgovor Napisal/-a frondi »

USTNI:
1. upravno
2. mednarodno javno
3. pravo varstva okolja

PISNI:
1. javna uprava
2. upravni postopek in upravni spor (SAMO PISNI!)
3. mednarodno zasebno
4. pravo evropske unije.

NOBEN izpit ni ustni in pisni - samo ali ali :).
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Opravljanje izpitov za 4. letnik

Odgovor Napisal/-a flafi »

Hvala! ;)

Niti sanjalo se mi, da noben ni pisni in ustni... Jaz sem kar sklepala, da je tako kot v tretjem letniku, in je vse pisno in ustno :oops:
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Opravljanje izpitov za 4. letnik

Odgovor Napisal/-a baby™ »

joj... js se pa tolk hecam s tem 4. letnikom, da se počutim kot da sm v 1. spet :oops:
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Opravljanje izpitov za 4. letnik

Odgovor Napisal/-a flafi »

Ni panike, itak mamo dve leti, da ga nardimo :D
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Opravljanje izpitov za 4. letnik

Odgovor Napisal/-a baby™ »

ja ubistvu mam še ogromno let, da ga nardim :D :lol:
... ampak moji ne bi bli lih navdušeni, da to slišijo :mrgreen:
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Opravljanje izpitov za 4. letnik

Odgovor Napisal/-a flafi »

A ste si že kej razporejal kater izpit boste šli delat na kateri rok? Jst se sploh ne morem odločit kaj bi šla najprej, ker mi noben ni pretirano všeč :oops:
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Opravljanje izpitov za 4. letnik

Odgovor Napisal/-a baby™ »

js sm skoz misnla, da se bom najprej upusa znebila, zdej sm pa prepričana, da bo med zadnjimi... no letos sm itak maaarsikej misnla (npr. do maja met narjenih 6 izpitov), pa lahko zdej 'sred' aprila rečem, da nekako ni tko... :lol: skratka preveč mislim in premal reagiram :mrgreen:
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Opravljanje izpitov za 4. letnik

Odgovor Napisal/-a flafi »

Jst sm na začetku leta tut verjela, da bom šla najprej UPUS delat... Ampak zdej sem že odločena, da pred septembrom ne pride v poštev sploh :mrgreen:
Ahhh ja... Drugi obvezni mi pa tut niso tok zabavni, da bi lahko zbrala kerga bi se rada najprej znebila :geek:
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Odgovori

Vrni se na