Osnovni napotki:)

Moderatorji: Zmajbaby™

Uporabniški avatar
Nausicaä
Prispevkov: 238
Pridružen: 07. Okt 2008 16:02

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a Nausicaä »

Sošolci, kako si boste kej razporedili roke? :D Sama še nisem prepričana, ker so vsi nametani čisto skupaj. :? Mogoče prvi rok trojčka, drugi rok dvojčka... delovnega dvojčka si pa pustim za september. Kaj pa vem... dobrodošli tudi nasveti starejših kolegov :mrgreen:
Love like you've never been hurt before, Dance like no one is looking, Work like you don't need the money, Sing like no one is listening, Live like today is the last day^^
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a flafi »

Jst tut še nimam pojma, ampak sm mela neki podobnega v mislih kot ti :? Trojčka bi se res rada čimprej znebila.
Druga opcija, o kateri sm razmišlala, bi bla pa, da grem prvi rok trojčka + dedno, drugi rok pa delovno + psv, stvarno pa za september pustim. Sam tut to ne vem kako bi šlo, glede na to, da ne vem niti, če mi bo ratal trojčka dobr naštudirat :D Pa tut če bi mi ga ratal, bi blo to usen zlo na hard vse skupi.

Vsekakor bi bli nasveti starejših kolegov zelo dobrodošli :mrgreen:
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
Nausicaä
Prispevkov: 238
Pridružen: 07. Okt 2008 16:02

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a Nausicaä »

Ja, ta tvoja druga varianta je tud ena od mojih več zamišljenih možnosti :) . Samo zdej ne vem, ali je bolje it manj izpitov pisat, pa tiste na zihr, ali vseeno poskusit čim več naredit že pred septembrom... :?
Love like you've never been hurt before, Dance like no one is looking, Work like you don't need the money, Sing like no one is listening, Live like today is the last day^^
Uporabniški avatar
tinkerbell
Prispevkov: 238
Pridružen: 28. Avg 2009 09:59

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a tinkerbell »

hej! prosim, če bi mi lahko kakšen bivši študent tretjega letnika mal povedau kakšno literaturo se splača kej met pri posameznih predmetih v tretjem letniku. ubistvu me še posebi zanima katere skripte kej pridejo v poštev, če sploh, in kej se jih da dobit. vem, da je fajn met knjige ampak men so skripte nekak bolj prijetne (vsaj za videt :mrgreen: ), ker pri knjigah me vse mine že, ko sam vidm kolk strani ma :) tko, da bi prosla za kakšen nasvet...sej se ne mislim že kr jutri začet učit, tko da se nč ne mudi :D sam pač...tolk da mal vem
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a flafi »

Lahko ti kr mandy citiram, ker še vedno vse isto velja :D
mandy napisal/-a:3. letnik torej ;) khm...
FILOZOFIJA PRAVA (enosemestrski predmet)- moje izkušnje-> obiskovanje predavanj ne pripomore k lepši oceni, lahko pa (če imaš izredno izredno veselje) k notranjemu zadovoljstvu ;) Koristno je pa obiskovati seminarje (mislim, da jih je 6), ker je eno od treh vprašanj na izpitu potrebno povezati z eno od tem s seminarjev. Večina se uči po skripti (111 strani), ki je povzetek vseh predpisanih knjig.

FINANCE: sicer dvosemestrski predmet, se pa konec zimskega in konec poletnega semestra piše kolokvij.Ta dva kolokvija skupaj predstavljata zaključno oceno. Če na kolokvijih nisi uspešen, imaš seveda možnost prijave na izpit. Večina vprašanj je za obkrožvat, vendar previdno pri tem, ker napačen odgovor prinese negativne točke- včasih se bolj izplača ne obkrožit. Pred kolokvijem/ izpitom nujno pregledati stara vprašanja, ker se pogosto ponavljajo. Izplača se hoditi na predavanja in si zapisati vse, kar profesor pove, ker zapiski zadostujejo za najlepše ocene. Mogoče prvih nekaj predavanj ni tako zelo zanimivih, potem je pa prav zabavno :) Za prvi kolokvij pride v poštev tudi knjižica Javne finance v Sloveniji (Čok Mitja et. al.), delno tudi knjiga Javne finance (Stanovnik Tine), ampak v glavnem so zapiski zakon, to dvoje je samo malce za dopolnit. Določeno gradivo ima profesor tudi na internetu, na kar pa sproti opomni.
Financ se nič bat, niso tako zahtevne kot PEK v 1. letniku oz. niti slučajno tako dolgočasne kot GSP v 2. letniku, so pa precej uporabne in ti končno razjasnijo nekatere temeljne pojme iz sveta ekonomije :)

OBLIGACIJSKI TROJČEK:
-OBLIGACIJSKO PRAVO splošni del: Jst sem študirala po Ius caitas in OZ, nekateri pravijo, da je bolj pametno po zapiskih in OZ-> po mojem mnenju je oboje ok. Pametno je predelat tudi stare izpite, vprašanja se ponavljajo.
-OBLIGACIJSKO PRAVO posebni del: OZ oz. Ius caritas skripta (ki je prepisan OZ). Vendar samo OZ ne zadostuje, ker so del snovi tudi bančni posli (ZOR), vrednostni papirji in pogodbe modernega prava. Nekaj pogodb iz OZ ni treba znat (npr. zavarovalna pogodba).
-CIVILNO PROCESNO PRAVO: vaje, vaje, vaje!! Vaje so res zelo pomembne, priporočam udeležbo. Študirati po knjigi oz. Ius caritas skripti (ampak pazit na spremembe, zadnja novela ZPP je zelo pomembna), tako da obvladaš osnovne pojme, sicer pa se glavne stvari glede teorije pove tudi na vajah. In zelo zelo dobro naštudirati primere z vaj. Uspeh zagotovljen :) Lušten izpit :)

DEDNO PRAVO in STVARNO PRAVO:
-DEDNO PRAVO: Pri Viktoriji so zelo pomembna predavanja. To kar ona spredava se naučiš do onemoglosti in potem preletiš še novo knjigo in preveriš, če česa ni omenila na predavanjih. Tole pa so zadeve, ki iz nove knjige NE pridejo v poštev:
* točke v knjigi : 338-346 vključno;
* točke 353-357;
* točka 359;
* točke 521-544;
* v celoti ne pridejo v poštev poglvja - 5, 7, 8.
-STVARNO PRAVO: Nekateri se učijo po knjigi, drugi po skripti, ki ima malo čez 200 strani (zaobsežen celotni SPZ). Oboje je OK. Ima pa prof. na koncu leta eno ali dve predavanji glede snovi, ki je ni v knjigi in ne v skripti, da pa rad kakšno vprašanje iz te snovi v izpit (predkupna pravica občine, soglasje upravnega organa pri prenosu lastninske pravice).

DELOVNO PRAVO IN PRAVO SOCIALNE VARNOSTI:
-DELOVNO PRAVO: Hmmmm ne vem kako napisat :D Takole bom rekla: predavanja niso najbolj zanimiva in ne najbolj zabavna, ampak se jih izplača obiskovat, zapiski zelo zelo pridejo prav pri študiju. Pove vse, kar je potrebno vedet + zakon moraš znat na pamet ;) Prav zares ;) Izpitna vprašanja niso tako zelo težka kot prof. strogo ocenjuje odgovore. No, ampak ne se ustrašit, izpita ni problem nardit, če stvari dobro naštudiraš. Priporočam tudi obisk vaj, ker se zna kaj pojaviti na izpitu. Pa pregledati stara vprašanja...
-PRAVO SOCIALNE VARNOSTI: Zapiski (ali pa kakšna novejša skripta) + stara izpitna vprašanja.
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Arndovia
Prispevkov: 75
Pridružen: 15. Okt 2009 20:55

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a Arndovia »

Čav Flaffi ... in ostali :D

A vas lahko malo povprašam kako ste si kaj razporedili izpitne roke? Je isti sistem kot v drugem letniku, kjer si lahko dvojčke razbiješ na 2 x 1 izpit, trojčke pa nardiš 2 in kasneje še enega?

Jaz sem razmišljal v smeri: da bi stvarno in dedno, + 2 od trojčka, pol pa ostanek od trojčka (ala CPP) in delovno, septembra pa kak PSV ?

Kaj je pametneje delat pri trojčku skupaj, splošni in posebni skupaj al kombinacija enega od teh z CPP?
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a flafi »

Ja, komot si loh razdeliš, enako kot v 2. letniku ;)

To, kako si boš pa predmete razdelil, je pa čist od tebe odvisno. Jaz sem si trojčka tko razdelila, da sem najprej delala splošni in posebni del, pa cpp v naslednjem roku, samo se snov itak ne prekriva med njimi, tko da komot izbereš kakšno drugo kombinacijo ;) Kakor ti je lažje pač. Lahko greš tut vse tri naenkrat delat, ker niso tok težki izpiti (jaz nisem, ker se mi takrat res ni dal tok učit :oops: ). Sem bla pa vesela, da sem šla najprej delat splošni in posebni del, ker je blo pri posebnem ful velik za pisat (no, sej je vedno) in sem si potem lahko čas vzela in vse lepo napisala. Če bi mela pa še cpp zraven, bi mogla pa ful hitet verjetno :D Splošni del pa itak v desetih minutah rešiš :D

Pri delovnem in psv se neki govori, da ma teta od delovnega rajš, če greš oboje delat, in te pol manj matra. No, jaz sem razdelila - najprej sem šla psv, pol pa delovno - in me ni nč pretirano matrala :D

Za stvarno in dedno ti pa nč ne znam povedat, ker pol k sm pogoje za 4. letnik izpolnila, se mi ni več dal učit, in še nimam narjeno nč :D Verjetno čakata na januar, haha :mrgreen:

Sicer pa ne sploh o tem razmišljat preveč - mal poglej najprej kako so vam sploh letos roke razdelil po datumih, pa boš pol vidu kaj se najbolj splača it delat in kdaj ;)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Arndovia
Prispevkov: 75
Pridružen: 15. Okt 2009 20:55

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a Arndovia »

Thanks Flaffi ;)

Saj si že pridno rapzporejam roke, ko so danes objavili izpitne roke za vse letnike :ugeek: (Sem že pravi ubergeek ratal.. in to še pred oktobrom... jesus I need a drink xD)
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a baby™ »

sej to je pametno, da si roke razporejaš še pred oktobrom...
ker ko oktober enkrat začne, pol zagon drastično pada iz dneva u dan :lol:
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a baby™ »

js sm vam prlimala skripte od predmetov po temah, povsod so pomembna stara izpitna vprašanja! če pobrskate po forumu, boste našli od vsakega predmeta kej koristnega, kake datoteke al pa stare izpite... če mate pa raje kej za prijet :twisted: , se vse to najde v fotokopirnci na faksu, čez most, kapitlu... ma povsod ;)

to je to, nič težkega... vi pa uživajte v 3. letniku ;) :mrgreen:
jaz sem mali psihopat
nusa
Prispevkov: 422
Pridružen: 07. Okt 2008 15:08

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a nusa »

baby aj lav ju!! :lol: hvala :)
SHaMa
Prispevkov: 254
Pridružen: 06. Jun 2009 01:35

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a SHaMa »

Najleepša hvala :mrgreen:
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a baby™ »

ni za kej, vem kako to pomaga... ;)
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a Michelle »

Js mam spet eno prošnjo :D Mal si poskušam splanirat urnik in tko pa bi me mal zanimal, na katera predavanja se kej splača hodt oz. po čem se je smiselno učit posamezne predmete; sm našla že par napotkov v tejle temi, ampak me vseeno muči še par stvari:)

Najprej morm razložit zmešnjavo, ki jo mamo v 3. letniku bolonjca :shock: Mamo predmet Civilno pravo, ki je sestavljeno iz Stvarnega, Dednega in Obligacijskega prava (splošni del), medtem ko mamo posebni del obligacij pri Gospodarskem pravu. Pri CPP bomo mel letos poleg snovi, ki je prišla v poštev vsa leta do zdej, še snov (do zdej) izbirnih predmetov Nepravdno pravo in Izvršilno procesno pravo.

Najbolj me ubistvu zanima za Stvarno pravo - se splača hodt na predavanja in se učit iz zapiskov al je bolš it po knjigi? Kaj pa CPP, so zapiski za izpit kej relevantni al se je treba potem vseen učit po (zastareli :() knjigi in zakonu? Za vaje pa že vem, da so pri CPP ful pomembne ;)

Za splošni del Obligacij mamo letos samo Možino- neki sm slišala, da on ne sestavlja prou lahkih izpitov; kšna izkušnja s tem?

Tud kakršnkoli drug nasvet bi seveda prišel ful prav in se vam že vnaprej zahvaljujem :)
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Mene tud mal zanima o 3. letniku, sploh če kdo napiše vso literaturo k je res nujna.

Pa mal mi je čudno to, da je civilno pravo sestavljeno iz 3 delov k so bli po prejšnjem sistemu 3 različni izpiti in jz mam tak grozen filing, da 3 letnik bolonjca nima sam 8 izpitov kot je razpisano v programu, ampak da bo realno snovi za 10 izpitov :( :(
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a Michelle »

Ja, to glede števila izpitov tud mene skrbi :( Če štejemo še pri CPPju 2, ki sta bla prej posebi kot izbirna predmeta, pa pridemo že na številko 12 :?
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
Arndovia
Prispevkov: 75
Pridružen: 15. Okt 2009 20:55

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a Arndovia »

Sicer ne vem točno kako bo to kaj v Bolonjcu (ste pač poskusni zajčki ^^) ampak rekel bom takole:

Na predavanje iz stvarnega lahko le priporočam obisk - Juhart zna zanimivo predavat, niso pa predavanja ključna. Je fina knjiga Stvarno pravo (cca. 800 strani) iz katere se da lepo naučit za izpit (mislim da stane 80€?). Res je pregledna in napisana s primeri... Skratka OK =) - poleg tega pa vam bo knjiga koristna tudi kasneje v pravniškem življenju (no, pa tudi skripta je mislim, da kar obsežna pri tem predmetu, ampak jaz skript itak nikoli ne uporabljam ^^)

Možina ima dokaj pomešan sistem predavanj in včasih skače gori-doli-naokoli (kar je mene malo motilo, ker smo pol včasih kaj predavali v nedogled, kakšno snov pa samo malo omenili, da obstaja :S). Njegovi izpiti pa večino študentov zbegajo zato, ker so navajeni na tipična vprašanja (Ada style), Možina pa daje tak tip vprašanj, pri katerih moraš vklopit logično mišljenje. Meni osebno so njegovi in Vlahkini izpiti bolj blizu kot pa Adini (teta Ada mi čudno ocenjuje :S). Vlahkova je pa itak zakon. Res. Že predavanja ima zelo pregledna in se ZELO potrudi. Daje dodatne napotke, literaturo... Skratka vidi se, da se ful trudi za študente. Če vidi da veš snov in da znaš razmišljat ti na ustnem tudi zviša oceno :) - isto Možina. Pri Adi je bolj izjema. Občasno mislim, da vas bo imela tudi Jerica - o njen ni nč posebnega za pisat. Normalen profesor.

Za CPP. Tko bom rekel. Nas je bilo na predavanjih včasih mogoče preštet na prste dveh rok (in mogoče še ene noge xD). Očitno niso bila zelo zanimiva. No, če predava Aleš potem je to druga pesem, Dragica ima ... pač svoj način. Meni je bil vredu. Niso pa predavanja nič ključna za izpit. Pri tem predmetu so pomembne VAJE, VAJE, VAJE. Tam vam bo kristalno jasno glede snovi saj Aleš razloži čisto vse. So tudi super uvod v kasnejšo prakso. izvršilno in nepravdno pa sta itak dve poglavji v CPP. To bo pomoje samo razširjeni izpit (nekaj dodatnih poglavij, ki so itak nujni za vsakega pravnika), ne pa 3je izpiti v enem. Sicer pa itak nimata več dvojčkov in trojčkov kot smo jih imeli mi ^^ Res. Večina 4. letnikov je itak jemala ta dva izbirna predmeta, ker sta nujna za pravniški poklic, tko da ste lahko kar veseli, da vas v to "silijo" :)

Še kako vprašanje :)?
Uporabniški avatar
good_luck
Prispevkov: 205
Pridružen: 15. Okt 2009 22:11

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a good_luck »

Fulll hvala za te koristne info., kot pravijo ostali kolegi/ce nas bolonjski sistem malo meša...
samo še eno vpr. kako je pa pri gospodarskem pravu? kot sem razbrala s foruma, vas je imel Podobnik, pa baje se je splačalo hoditi...mislim, da nas bo imel pa Juhart?
pa v uč. načrtu je omenjena knjiga Tržno pravo, sam se mi zdi zastarela (1999) - ali sploh pride v poštev?
še enkrat hvala ;)
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Arndovia napisal/-a: Sicer pa itak nimata več dvojčkov in trojčkov kot smo jih imeli mi ^^
Nimamo jih navidez, pol ko se pa v en izpit ( civilno pravo) skrijejo trije različni predmeti in vse to za eno oceno, pa vidš da je že boljš met trojček kjer dobiš 3 ocene in opraviš 3 predmete ;)

Al pa ko se v pravo in ekonomika EU skrijeta 2 predmeta kjer je ocena od enga odvisna od druzga, ti tud rata jasno, da so v bolonjcu dvojčki/trojčki sam prikriti pa nč druzga :(
nejcs
Prispevkov: 339
Pridružen: 29. Apr 2010 01:32

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a nejcs »

vseeno maš samo en ustni zagovor... če ne drugega, ti je prizaneseno vsaj to, da nisi od 8ih zju3 do 18h na hodniku in čakaš na zagovore...
Life isn't fair, but you can be.
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

mah use ma svoje dobre in slabe plati, sam men nč ne diši da nam prodajajo tole civilno kot en predmet, količine učenja bo pa za tri.
nejcs
Prispevkov: 339
Pridružen: 29. Apr 2010 01:32

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a nejcs »

ne sikeri se zard količine učenja, ampak se rajš "veseli" zard količine znanja ;)
Life isn't fair, but you can be.
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a *bini* »

evo še jst lahko mal delim moje izkušnje... Redno sm hodila na CPP vaje - kdaj se res vlečejo da skor umreš zraven, ampak so res koriste. usaj zdej smo mel večina izpita sestavljenga iz vaj, kdaj so bli tut točno isti primeri, pomoje da se vm ta izpit ne bo neki blazno razlikovam od nasga- razn tega da je biu prej pr ns v trojčku, pr vs je pa posamičen.

Pol sm hodila tut na dedno predavanja in vaje - viktorija zlo fajn predava, sicer je treba pisat k odtrgan, ampak so zapiski pol res dobri, dejansko se da iz njig učit - seveda pa niso dovolj, jst sm glih tko predelala zravv še knjigo k je tut zlo berljiva.

Stvarno - na redna predavanja nism hodila, sm pa šla skor na usa izredna predavanja, kje je Juhart zlo na hitr in predvsem povedal samo bistvene stvari. Učila sm se iz skripte iz mariborske PF - men osebno se ta skripta zdi kul - ker je ubistvu prepisana knjiga. Edino kar sm prebrala v knjigi so ble nepremičninske evidence, ker sm slišala kao da naj bi ble slabo v skripti slabo napisane - lahko rečm da to ni res. Mogoče je edin res fajn se naučit iz knjige zaznambe, ker so določene k jh ma Juhart zelo rad na ustnih v knjigi bolj obširno napisane. pol pa seveda še SPZ. Jst sm enkat prebrala skripto, potem pa je nism več k je tok debela :D in sm šla pol rajš prebrat pojasnila pri zakonu - eni pravjo da so tut sam ta pojasnila zadost.

Obligacije posebni del - na predavanja sm hodila na izredna k vlahkovi - ona je res uredu ja, dobr razlaga, sobr ocenjuje, na ustnih je fer. In tut na govorilnih se zlo potrdu in si uzame čs zate. Učila sm se iz skripte. Pa določene pogodbe k so v skripti mankale sm si v OZ pogledala.

Gospodarsko pravo - to smo mel mi v 2. letniku, na predavanja nism hodila, na vaje tut ne. Pol sm mela mal problemov iz kje se to sploh učit ker mi smo mel statusno in korporacijsko skup. Na konc sm se učila iz nekih skript, pa sm ruknla. Sm šla še enkat, s5 ruknla. jao :D no in potem mi je blo res usega že dost in sm sla kr ZGD-1 prebrat, celo za konkurenco sm sla nbrat komentar zakona ( ine celga itak :D ), ker res nism hotla da pridem na izpit in prvič vidm neko uprasanje. Tkjo da za ta predmet težko rečm iz kje se ga učit :D sj obstajajo neke skripte sam določene stvari mankajo in kokr se je izkazal pol na izpitu so lih tiste stvari mankale k so ble podobniku zlo všeč. Drgac se pa uprasanja iz izpitov še kr ponavljalo no.
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Mene zanima kere skripte točno so najboljše, k na portalu in forumu jih je ceu kup :)
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a *bini* »

cpp ma skripto k jo odsvetujm, ker je biu zakon že noveliran skripta pa ne vem po kermu zakonu je delana, najboljš se je ucit po zakonu in vajah

stvarno - skripta ma neki čez 200 strani pa mislm da prou piše na vsaki strani da je iz pravne MB

obligacije posebni del - ubistvu sta dve skripti, pogodbe pa vrednostni papirji, maš pa tm pr obligacijsko pravo pod naslovom skripta OPPD

dedno - knjiga, zapiski s predavanj,vaje, neka skripta sicer obstaja sam jst se nism po njej učila, niti prebrala je nism

gospodarsko - jst sm se učila po tistih k so barvni naslovi, pod temo zapiski pr GP, ampak mislm da je boljša in tut novejša še ena skripta - mislm da je to tale k sm jo prlimala. Opozarjam da mau spremlite če vlahkova daje kksno gradivo v ŠIS k se delajo na vajah - jst nism hodila na vaje, nism prebrala teh člankov in k sm prsla na izpit sploh nism vedla kaj me prvo uprasanje sprasuje, ker je blo tko zastavljeno, da če nisi hodu na vaje al pa usaj prebral teh člankov nisi meu pojma o čem ja bi pisal.
Vi mate zdej itak ločeno statusno pa korporacijsko, priporočam tut učenje po zakonih, k tm je zihr use prou napisan :D se prav ZGD-1 za statusno, pol je pa še ZPoMK-1 za konkurenco.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Odgovori

Vrni se na