Izbira predmetov - evidencni vpis

Moderatorji: Zmajbaby™

Odgovori
lajka
Prispevkov: 3
Pridružen: 19. Okt 2012 00:31

Izbira predmetov - evidencni vpis

Odgovor Napisal/-a lajka »

Ojla,

zanima me, katere predmete iz 3. letnika in izbirne bi priporočili za predčasno opravljanje (evidenčni vpis). V mislih sem imela korporacijsko pravo in APT ter dva izbirna, ali pa APT in tri izbirne...a preden se odločim, bi rada slisala kaksno mnenje, da mi ne bo zal :)

Lp
Bombica
Prispevkov: 14
Pridružen: 21. Avg 2013 19:24

Re: Izbira predmetov - evidencni vpis

Odgovor Napisal/-a Bombica »

Tud jst apeliram kolege, da kdo kaj več o tem napiše :)
Kaj se splača in kaj je najbolj ''varno'' glede na to, da evidenčni vpis konkretno plačaš in maš samo eno šanso :)
Jenny
Prispevkov: 25
Pridružen: 13. Jan 2012 19:13

Re: Izbira predmetov - evidencni vpis

Odgovor Napisal/-a Jenny »

živjo. jaz bi vam predlagala glede izbirnih arbitražno pravo, ker ni težko in se da hitro naučiti, pa še zanimiva snov je, drugače pa korporacije niso težke za se naučit, po skripti in zakonu se da naučit za dobro oceno. sama sem imela za izbirni predmet še uvod v primerjalno pravo, profesor da vnaprej vprašanja in potem pet teh vprašanj postavi na izpitu, tako da ta predmet bi tudi priporočala. imela sem še postopek reševanja delovnih in socialnih sporov, na predavanja nisem hodila, učila sem se po zakonu o delovnih in socialnih sodiščih, ter člankih, ki so navedeni pri tem predmetu in par dni učenja je dovolj za dobro oceno. kar se tiče drugih predmetov, pride v poštev mogoče gospodarsko pravo, je pa sicer dokaj obsežno, vendar ni tako težko. upam, da vam je to kaj pomagalo pri odločitvi. ;)
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Izbira predmetov - evidencni vpis

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

apt in 3 izbirni ( arbitraža, ikp, gkp) pa maš štiri 10ke zagotovljene;)
the.one
Prispevkov: 17
Pridružen: 05. Jan 2011 15:25

Re: Izbira predmetov - evidencni vpis

Odgovor Napisal/-a the.one »

živjo!
Zanima me, ali moram imeti marca že vse opravljeno, da se evidenčno vpišem, ali lahko takrat še opravim kakšen izpit za nazaj? hvala.
Kingsfield
Prispevkov: 86
Pridružen: 22. Okt 2013 16:24

Re: Izbira predmetov - evidencni vpis

Odgovor Napisal/-a Kingsfield »

the.one napisal/-a:živjo!
Zanima me, ali moram imeti marca že vse opravljeno, da se evidenčno vpišem, ali lahko takrat še opravim kakšen izpit za nazaj? hvala.
Lahko takrat.
Bazinga
Prispevkov: 64
Pridružen: 20. Feb 2012 22:35

Re: Izbira predmetov - evidencni vpis

Odgovor Napisal/-a Bazinga »

Zanima me kako je glede vaj, seminarjev, kolokvijev(ali so pri vseh teh predmetih, ali so obvezni ali ne, ali je dovolj le pristop) pri civilnem pravu, civilnem procesnem pravu, gospodarskem in korporacijskem pravu?
Kingsfield
Prispevkov: 86
Pridružen: 22. Okt 2013 16:24

Re: Izbira predmetov - evidencni vpis

Odgovor Napisal/-a Kingsfield »

Bazinga napisal/-a:Zanima me kako je glede vaj, seminarjev, kolokvijev(ali so pri vseh teh predmetih, ali so obvezni ali ne, ali je dovolj le pristop) pri civilnem pravu, civilnem procesnem pravu, gospodarskem in korporacijskem pravu?
CP: ni vaj. Moraš pristopiti h kolokviju. ECTS dobiš samo, če je kolokvij pozitiven.
GP: so vaje, ampak neobvezne. Moraš pristopiti h kolokviju. S pristopom dobiš ECTS.
CPP: so vaje, ampak neobvezne. Ni potrebno pristopiti h kolokviju. ECTS dobiš samo, če je kolokvij pozitiven.
KP: nič ni obvezno, razen zelo kratka seminarska, lahko tudi v skupini. To je pogoj za pristop k izpitu.
Bazinga
Prispevkov: 64
Pridružen: 20. Feb 2012 22:35

Re: Izbira predmetov - evidencni vpis

Odgovor Napisal/-a Bazinga »

Hvala. A mogoče veš kdaj so ti kolokviji in kako se da zmenit s profesorji v primeru evidenčnega vpisa?
Kingsfield
Prispevkov: 86
Pridružen: 22. Okt 2013 16:24

Re: Izbira predmetov - evidencni vpis

Odgovor Napisal/-a Kingsfield »

Bazinga napisal/-a:Hvala. A mogoče veš kdaj so ti kolokviji in kako se da zmenit s profesorji v primeru evidenčnega vpisa?
Pri procesu ne pustijo evidencnega vpisa. Pri civilu pa gospodarcu se pa zmeni z Juhartom. Kolokviji so v januarju.
Bazinga
Prispevkov: 64
Pridružen: 20. Feb 2012 22:35

Re: Izbira predmetov - evidencni vpis

Odgovor Napisal/-a Bazinga »

pri korporacijah pa nardim seminarsko in je to to ane?
Kingsfield
Prispevkov: 86
Pridružen: 22. Okt 2013 16:24

Re: Izbira predmetov - evidencni vpis

Odgovor Napisal/-a Kingsfield »

Bazinga napisal/-a:pri korporacijah pa nardim seminarsko in je to to ane?
Da.
a90
Prispevkov: 162
Pridružen: 16. Dec 2009 12:27

Re: Izbira predmetov - evidencni vpis

Odgovor Napisal/-a a90 »

A bi lahko še kdo potrdil, če je prišlo do kakšne spremembe pri evidenčnem vpisu za 4. letnik ? Nekje sem izbrskal, da pri določenem predmetu ni mogoče.

Mednarodno javno pravo in upravno procesno pravo, vem da ne dopustijo.

Kaj pa ostali :

Davčno pravo,
Ekonomska analiza prava,
Javna Uprava,
Pravo Varstva Okolja,
Upravno pravo ?
Izbirni ?

hvala.
Odgovori

Vrni se na