Razpored izpitov

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
lucky

Razpored izpitov

Odgovor Napisal/-a lucky »

Kakšen razpored izpitov predlagate za prvi letnik starejši kolegi? Predvsem imam v mislim od maja naprej (predvideno s PZG in SOC že narejeno). In tukaj še to - ali so ti roki, ki so razpisani npr. marca, tudi že lahko za redne študente?
Res me muči...

Hvala :)
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Razpored izpitov

Odgovor Napisal/-a jessy »

To glede rokov tudi mene zanima - a so marčevski roki namenjeni le izrednim študentom?
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Razpored izpitov

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Marčevski roki so le za izredne,RAZEN ENOSEMESTRSKIH, KI SO TUD ZA REDNE, OSTALO JE ZA REDNE OD MAJA PA NAPREJ! :D
No, odvisno je od posameznika, kaj in kako se bo učil in kdaj bo kaj šel, svetujem pa vam, da greste maja Rim delat. pol pa še en malo lažji predmet maja, recimo Uvod v civilno, nato junija EKN ter spet en lažji , recimo UP, no potem pa si za september pustite še tista dva, tj. EUP ter UVP:) Jaz sem si takole razporedil izpite:
Januar-PZG
Marec-SOC
Maj-RIM(s tem da sem jaz oba kolokvija pisal nad 8 in imel torej le ustni izpit, zato vam svetujem, da Rim delate sproti in dobro odpišete kolokvija, ker ustni niti ni tok težek:), Maja sm pa še UP šel.
Junij-UCP pa UVP
Septmber- EUP pa EKN.
Vse izpite sem opravil v prvem poskusu, tako da se da, le če si lepo razporediš:) :D
lucky

Re: Razpored izpitov

Odgovor Napisal/-a lucky »

Drago, misliš, da mi ne bi zneslo, če bi hotla maja in junija narediti vseh ostalih 6 (v 5 tednih mi pride, če si nekako razporedim), izvzoč sociologijo in zgodovino (januar, marec)..?

Pa še malo sem radovedna.. koliko prej si se učil za kolokvije rima? In koliko si ga naredil, če ni skrivnost?

Lp
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Razpored izpitov

Odgovor Napisal/-a jessy »

dragoxxx napisal/-a:Marčevski roki so le za izredne,RAZEN ENOSEMESTRSKIH, KI SO TUD ZA REDNE, OSTALO JE ZA REDNE OD MAJA PA NAPREJ! :D
Eh, pol se je pa sploh brezveze sekirat za PZG kolokvij, če marca itak nimamo nič druzga. :mrgreen:

Hvala za odgovor!
lucky

Re: Razpored izpitov

Odgovor Napisal/-a lucky »

jessy napisal/-a:
dragoxxx napisal/-a:Marčevski roki so le za izredne,RAZEN ENOSEMESTRSKIH, KI SO TUD ZA REDNE, OSTALO JE ZA REDNE OD MAJA PA NAPREJ! :D
Eh, pol se je pa sploh brezveze sekirat za PZG kolokvij, če marca itak nimamo nič druzga. :mrgreen:

Hvala za odgovor!
Ja, to se tudi jaz strinjam. Danes grem samo pogledat, kako izgleda vse skupaj.. :)
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Razpored izpitov

Odgovor Napisal/-a bajna »

no, men se zdi bedarija puščat izpite za september, ker se ti hitr kej zalom in potem maš 4 izpite septembra... js sm šla v prvem letniku:

maj - rim(v prvo padla :D), ustava, pek, soc (tega vi nimate oz mate že prej)
junij - pzg, pup, rim
sep - ker sm rim v prvo padla sem šla uvp delat septembra, predviden je bil za junij
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Razpored izpitov

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

lucky napisal/-a:Drago, misliš, da mi ne bi zneslo, če bi hotla maja in junija narediti vseh ostalih 6 (v 5 tednih mi pride, če si nekako razporedim), izvzoč sociologijo in zgodovino (januar, marec)..?

Pa še malo sem radovedna.. koliko prej si se učil za kolokvije rima? In koliko si ga naredil, če ni skrivnost?

Lp
Torej, ne pravim, da ti ne bi zneslo, ti lahk komot greš delat, kadar hočeš. Samo lahko rečem, da je velik mojih kolegov lani tako delalo, da so šli kar EKN pa RIM maja, pol pa junija so hoteli vse tiste preostale izpite opraviti, da bi imeli prosto poletje, trenutna situacija je pa taka, da se večina teh zdej v knjižnici matra z Rimom pa EKN, ker so septembra še delali tiste, ki so jih nameraval junija pa maja. Hočem reči, da je pri pravnih predmetih res velik snovi, tako da po moje več kakor dva na mesec je zelo težko narediti, brez da kakega padeš:)) Seveda če je človek genij in si vse zapomni takoj ob prvem branju, potem so šanse :D Kakorkoli, odločaš se na podlagi lastnih učnih navad , men je najbolj pasal način, ki sm ga navedel :D
P.S. Glede Rima. Za prvi kolokvij sem se učil tam ene 28 dni, pisal sem ga 8,5, za drugi kolokvij sem se učil ene 12 dni, pisal sem ga prav tako 8,5. Men je snov pri Rimu bila izredno zanimiva, tko da mi je bilo učenje kr v užitek, še posebej pri drugem kolokviju smo imeli Stvarno pravo, kar je ena izmed zanimivejših tem :D . Na ustnem pa sem dobil 10.
Lp
sunshine
Prispevkov: 356
Pridružen: 17. Maj 2009 16:28

Re: Razpored izpitov

Odgovor Napisal/-a sunshine »

dragoxxx napisal/-a:
lucky napisal/-a:Drago, misliš, da mi ne bi zneslo, če bi hotla maja in junija narediti vseh ostalih 6 (v 5 tednih mi pride, če si nekako razporedim), izvzoč sociologijo in zgodovino (januar, marec)..?

Pa še malo sem radovedna.. koliko prej si se učil za kolokvije rima? In koliko si ga naredil, če ni skrivnost?

Lp
Torej, ne pravim, da ti ne bi zneslo, ti lahk komot greš delat, kadar hočeš. Samo lahko rečem, da je velik mojih kolegov lani tako delalo, da so šli kar EKN pa RIM maja, pol pa junija so hoteli vse tiste preostale izpite opraviti, da bi imeli prosto poletje, trenutna situacija je pa taka, da se večina teh zdej v knjižnici matra z Rimom pa EKN, ker so septembra še delali tiste, ki so jih nameraval junija pa maja. Hočem reči, da je pri pravnih predmetih res velik snovi, tako da po moje več kakor dva na mesec je zelo težko narediti, brez da kakega padeš:)) Seveda če je človek genij in si vse zapomni takoj ob prvem branju, potem so šanse :D Kakorkoli, odločaš se na podlagi lastnih učnih navad , men je najbolj pasal način, ki sm ga navedel :D
P.S. Glede Rima. Za prvi kolokvij sem se učil tam ene 28 dni, pisal sem ga 8,5, za drugi kolokvij sem se učil ene 12 dni, pisal sem ga prav tako 8,5. Men je snov pri Rimu bila izredno zanimiva, tko da mi je bilo učenje kr v užitek, še posebej pri drugem kolokviju smo imeli Stvarno pravo, kar je ena izmed zanimivejših tem :D . Na ustnem pa sem dobil 10.
Lp
no dragoxxx ne pretiravat...dva pravna predmeta na mesec?? čist brez problema se da narest pa tut brez piflanja cele dneve...vse predmete v 1. letniku (razen PEK pa Rima) se da narest z 7-10-dnevnim učenjem. Ne strašit bogih ljudi no :lol: ekonomijo pa rim se je res treba sprot učit, ostalo pa pol maja pa junija...

pa jst isto svetujem k bajna...vse izpite je treba it delat maja pa junija, če pa kej ne rata, se gre pa pač septembra še enkrat delat. Drgač se hitr lah kej zalom in vrjamte, da se lah hitr zgodi, da maš septembra 3,4 al pa clo 5 izpitov...
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Razpored izpitov

Odgovor Napisal/-a Car »

@dragoxxx,

če sem prav razumel kolega iz višjega letnika, ste vi lani pri rimskem pravu začeli takoj s splošnim delom, brez zgodovinskega uvoda, ki ga je potem "spredaval" prof. Kambič pri seminarju?

Tako, da bomo verjetno mi, ki smo začeli neposredno z zgodovinskim uvodom, imeli malo manj obširno snov na 1. kolokviju, ergo manj učenja? :)
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Razpored izpitov

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Ehh sej ne strašim, samo pravim, kak način je meni bil najboljši. Kot sem rekel, odvisno od posameznika, osebno se nisem sploh piflal, ker piflanje na pravu ne vžge, stvari je treba razumeti :) To, da svetujem , da je lepo po 2 predmeta na mesec delati, pa sem napisal zato, ker poznam res veliko kolegov, ki so "navalili" maja in junija nekak po formuli "vse ali nič", pa jim ni ratal. Takih je kr :)
Kolega Car, ja pri Kranjcu smo štartali takoj s splošnim delom, Kambič je v svoji skupini, tj. popoldancem kr z zgodovisnkim delom začel, nam dopoldancem pa je zgodovinski del bil spredavan na seminarjih :)
No toliko, lp:)
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Razpored izpitov

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Ni nujno, mi smo lani recimo pri Kranjcu prišli do 16. 12. ko smo imeli 1. kolokvij do sredine poglavja Osebno pravo, pri Kambiču pa so prišli tam do konca Splošnega dela. Vedno se za kolokvij upošteva obseg snovi tiste skupine, ki zaostaja. Pomoje boste letos pisali do tam, do kjer prideta predavatelja en teden pred kolokvijem, tj. če sta oba neposredno z zgodovino začela, potem bosta načeloma predelala isti obseg snovi.
lucky

Re: Razpored izpitov

Odgovor Napisal/-a lucky »

Tako različno predavata? Zanimivo. Upam, da to ne vpliva na izpit. Jaz npr. hodim h Kambiču, izpite pa naj bi sestavljal Krajnc.. Kar mi ni všeč, ker ga nisem še niti videla od blizu :)
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Razpored izpitov

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Kar hodi h Kambiču, ker bolje predava (čeprav je tudi Kranjc OK), ampak je Kambič bolj temeljit pa pove čisto vse kar rabiš pri tisti snovi za izpit, Kranjc pa kakšno stvar, ki se pojavi na kolokviju/izpitu, kar izpusti, ker se njemu pač ne zdi pomembna ...

Tko da priporočam, da hodiš h Kambiču na izpit in upaš, da dobiš na ustnih Kranjca, ki je veliko bolj milosten. :mrgreen: Kambič je enkrat lepo rekel, da na ustnih vpraša tožbi iz zastavne pogodbe (actio pigneraticia directa, actio pigneraticia contraria) in če ti rečeš actio pigneraticia in rem (ki je tožba iz pogodbene zastave), ti on reče: "kolega/kolegica, midva sva opravila ..." in potem na naslednjem roku poizkusiš srečo pri Kranjcu. :lol:
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Razpored izpitov

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Dexter napisal/-a:Kar hodi h Kambiču, ker bolje predava (čeprav je tudi Kranjc OK), ampak je Kambič bolj temeljit pa pove čisto vse kar rabiš pri tisti snovi za izpit, Kranjc pa kakšno stvar, ki se pojavi na kolokviju/izpitu, kar izpusti, ker se njemu pač ne zdi pomembna ...

Tko da priporočam, da hodiš h Kambiču na izpit in upaš, da dobiš na ustnih Kranjca, ki je veliko bolj milosten. :mrgreen: Kambič je enkrat lepo rekel, da na ustnih vpraša tožbi iz zastavne pogodbe (actio pigneraticia directa, actio pigneraticia contraria) in če ti rečeš actio pigneraticia in rem (ki je tožba iz pogodbene zastave), ti on reče: "kolega/kolegica, midva sva opravila ..." in potem na naslednjem roku poizkusiš srečo pri Kranjcu. :lol:
Čisto res. :D
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Razpored izpitov

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Jaz sem obiskoval predavanja Kambiča in pisal izpit Kranjca pa šlo super skozi ;)
Si vis pacem para bellum
lucky

Re: Razpored izpitov

Odgovor Napisal/-a lucky »

Pa je tale rim res TOLKO težek kot pravijo? Ne vem.. meni se zdi tale snov kr zanimiva. Res pa je, da je veliko in se je treba učit..
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Razpored izpitov

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Vsaka stvar je težka, preden postane lahka. :mrgreen: Ma ko se RIM enkrat res fejst naučiš, ko greš dvakrat al pa trikrat po celem res natančno čez knjigo, potem vidiš, da je pravzaprav čist enostaven predmet. :) Še prej ti pa požre ogroooomno živcev ... :lol:
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Razpored izpitov

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Hmm, ja večna dilema študentov prava :D Menim, da snov kot taka je zelo zanimiva, niti ni toliko težka, samo profesorja naredita izpit težek. Zakaj? Zato, ker ponavadi oz. vedno na pisni del izpita dajo taka vprašanja, ki se jih lahko reši le s tisto knjigo primerov. Tista knjiga je kr obširna in notri je toliko nasprotujočish si mnenj juristov, da si moraš vsak primer temeljito prebrati. Zgodi se, da imaš nek primer v izpitu, ki bi ga s pomočjo teorije, ki jo maš v knjigi, rešil na popolnoma drugačen način, kakor je rešen v knjigi primerov s strani nekega Paulusa ali Ulpijana(klasični rimski juristi) :D Torej profesorja namenoma data tak pisni, kjer so rešitve včasih kr malo nelogične, z namenom, da jih čimmanj pride na ustni izpit, kar je seveda logično nažalost, z vidika funkcije selekcije predmeta Rimsko pravo :x Zato pa še enkrat apeliram na vas mlajše kolege, da se dejte učiti sproti za kolokvija, ker če prideš direkt na ustni, potem, verjemite mi, sploh ni tako težko narediti, ker menim, da je ustni izpit relativno lažji kakor pisni :D Na ustnem pa se čimlepše naučite knjigo Kranjca, ker notri res vse piše in če tisto znate, garant naredite :D
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Razpored izpitov

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Pa moj namen ni vas strašiti, samo opisujem dejansko stanje, kakršno je na našem faksu. Z mano se lahko strinjajo kr vsi kolegi, ki so rim dali skoz:) :)
lucky

Re: Razpored izpitov

Odgovor Napisal/-a lucky »

Bomo že zdaj 22. decembra vidli, kako bo :) Težim(o) k temu, da ne bo treba na pisnega, ja. Bo maja en izpit manj :)
SHaMa
Prispevkov: 254
Pridružen: 06. Jun 2009 01:35

Re: Razpored izpitov

Odgovor Napisal/-a SHaMa »

No jst sm sicer tastar sistem sem pa izpite opravla takole:
maj-pzg,pek,ustavno pravo,pup
junij-uvp,soc
Stem sem izpolnila pogoje za drug letnik. Pol sm si prvoščla kr dolge počitnice :mrgreen: šla Rim delat oktobra sem padla in hvalabogu, ker sem pol januarja nardila z lepo oceno. Je pa dobro, da se pripravljaš za kolokvije, ker tako kar obsežno snov vsaj dokaj sproti in redno predelaš. Čeprav zdaj ko sta dve leti pravne fakultete za mano sem mnenja, da je najbolje da si puščaš čim manj, beri nič za v naslednji letnik, ker se znajo stvari nabirat pa tudi novega letnika ne moreš začeti tako kot se spodobi s starimi grehi :) Drugače pa vse se da, če se hoče. Jaz žuram tut med izpitnimi obdobji in do zdaj sem samo dva predmeta naredila šele v drugo-kpp in Rim, vse ostalo v prvo. Je pa res, da moje povprečje ni najbolj visoko(beri 8 ali več)-sem se odločla da bom to sedaj v tretjem letniku popravila :D
Pa srečno :mrgreen:
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Razpored izpitov

Odgovor Napisal/-a Car »

@Dragoxxx

Najlepša hvala :)

Mi smo pri Kranjcu baje v velikem zaostanku in upam, da ne bomo prišli ne vem kako daleč s snovjo, da se ne bo potrebno preveč učiti :)
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Razpored izpitov

Odgovor Napisal/-a jessy »

Že veste, kako si boste razporedili izpite?
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Razpored izpitov

Odgovor Napisal/-a Car »

Maj - Ekonomija, Ustavno pravo, Evropsko Ustavno pravo
Junij - Rimsko Pravo, Uvod v Civilno pravo, Uvod v pravoznanstvo

Takole bo najverjetneje :) Kar bo ostalo oz. ne bom naredil v prvo pa septembra.

lp
Odgovori

Vrni se na