URNIKI

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: URNIKI

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Kokr jz vem jih je ponavad pršlo v 2 letnik okol 90, pol pa še tisti k so odprej ponaulal 2 letnik pa tisti k so se upisal izredno...
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: URNIKI

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Ja tuds sem slišal, da je prejšnja leta bila prehodnost kr nizka....tam nekje kot je zgoraj omenjeno, okoli 90 ljudi, samo v sredo nas je na vpisu bilo toliko, da nismo prišli vsi v sivo predavalnico..in kolkor vem,so v sredo bili samo tisti, ki so prišli redno + izredni...ponavljalcev ni bilo...
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: URNIKI

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

m|h napisal/-a: da ne omenjam, da recimo izvršilnega kazenskega prava sploh ni na urniku :lol:
Izvršilno kazensko je enosemestrski predmet in se izvaja v 4. semestru ;)
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: URNIKI

Odgovor Napisal/-a Dexter »

dragoxxx napisal/-a:Ja tuds sem slišal, da je prejšnja leta bila prehodnost kr nizka....tam nekje kot je zgoraj omenjeno, okoli 90 ljudi, samo v sredo nas je na vpisu bilo toliko, da nismo prišli vsi v sivo predavalnico..in kolkor vem,so v sredo bili samo tisti, ki so prišli redno + izredni...ponavljalcev ni bilo...
Saj rdeča predavalnica ima več sedežev kot siva.
(podobno kot imajo v Državnem zboru trenutno rdeči več sedežev :lol: )
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: URNIKI

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

:lol: :lol: :lol:
Si vis pacem para bellum
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: URNIKI

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

:D :D :D
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: URNIKI

Odgovor Napisal/-a flafi »

Sej to je normalno, da je ful velik folka :) Mi smo npr. v drugem letniku pri kazenskem pravu po stopnicah in stojalih za dežnike sedel, ker ni blo zadost prostora ;)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
ninette
Prispevkov: 25
Pridružen: 07. Jan 2009 15:21

Re: URNIKI

Odgovor Napisal/-a ninette »

par vprašanj glede bolonjca...predavanja niso obvezna? kolikšna pa je obvezna prisotnost na vajah?
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: URNIKI

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Lanskoleto je bila okoli 80%
Si vis pacem para bellum
ninette
Prispevkov: 25
Pridružen: 07. Jan 2009 15:21

Re: URNIKI

Odgovor Napisal/-a ninette »

aha :) in kaj se zgodi v primeru, da nekdo ne hodi na vaje? (ne da bi mislila na to, sam hipotetično :D )
Uporabniški avatar
Trinity
Prispevkov: 14
Pridružen: 13. Sep 2010 16:34

Re: URNIKI

Odgovor Napisal/-a Trinity »

Ne moreš na izpit al pa kaj takega. :P
Arietida
Prispevkov: 108
Pridružen: 30. Avg 2009 15:49

Re: URNIKI

Odgovor Napisal/-a Arietida »

Pomoje je zato več folka v 2.letniku, ker je v boloncu napredovanje v višji letnik lažje, kot pa v starem programu...
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: URNIKI

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Men se pa lih obratno zdi :shock: Po bolonjcu ti lah zmanka ene 8 kreditnih točk...to je pa vredn npr. samo rim. ponavad je šou pa folk v drugi letnik brez rima IN ekonomije...

ne vem, al se motm...saj men se tko zdi.
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: URNIKI

Odgovor Napisal/-a bajna »

nope, zdj greš lahko brez rima in ekonomije, včasih pa odvisno od ocen, vsekakor so bli redki ;) poleg tega nimate več dvojčkov in trojčkov, ja, res vam je težko...
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: URNIKI

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Ne jz ne štekam...za 2 letnik je treba met 52 ECTS od 60..torej lahko greš brez 8... rim na pa 9 ECTS-jev...torej se brez rima sploh ne da v naslednji letnik :shock: al od kje se dobijo še dodatni ECTSji? a niso tisti za predavanja sam pr izrednih?
Arietida
Prispevkov: 108
Pridružen: 30. Avg 2009 15:49

Re: URNIKI

Odgovor Napisal/-a Arietida »

A ni tako, da bolonci dobijo se točke od pristopa h kolokviju, zato ubistvu dobijo brez izpita praktično polovico vseh možnih pr enem predmetu in zato lahk grejo brez 2 izpitov naprej...
Uporabniški avatar
Dak0ta
Prispevkov: 87
Pridružen: 19. Feb 2010 18:26

Re: URNIKI

Odgovor Napisal/-a Dak0ta »

Arietida napisal/-a:A ni tako, da bolonci dobijo se točke od pristopa h kolokviju, zato ubistvu dobijo brez izpita praktično polovico vseh možnih pr enem predmetu in zato lahk grejo brez 2 izpitov naprej...
Je tko. Po novem pravilniku se pri neopravljenih predmetih štejejo podpisani kolokviji, vaje ter prisotnost za bodoče izredne. Vse skupaj torej lahko tud npr. brez rima in eko znese 52 točk ali celo kej več.
take it all off and step inside the runnin` cab
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: URNIKI

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Jah mogoče nam je lažje v bolonjcu, ampak jaz sem osebno razočaran v predmetnik....pa 70% predmetnika so ekonomski predmeti :cry: , plus v 3. letniku imamo samo Civilno pravo, ni več samostojnih predmetov Stvarno, Dedno in Obligacijsko :x
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: URNIKI

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Tudi jaz bi zamenjal takoj za stari program.
Ne vem kako je sedaj z težavnostjo trojčkov, dvojčkov ampak sem prepričan, da, če pridno študiraš, da ne bi smel bit pretiranih težav, sama ideja skupinskega izpita pa se mi zdi dobra ;)

Povsod ne bo popolno, tako pač je.
Si vis pacem para bellum
ziu
Prispevkov: 128
Pridružen: 27. Sep 2010 13:05

Re: URNIKI

Odgovor Napisal/-a ziu »

Še eno vprašanje. Saj verjetno itak jutri vse zvemo, ampak me firbc matra :)

Se predavanja (in vaje) še vedno začenjajo 15 čez uro ali so zdaj točno ob uri?
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: URNIKI

Odgovor Napisal/-a bajna »

Zmaj napisal/-a:Tudi jaz bi zamenjal takoj za stari program.
Ne vem kako je sedaj z težavnostjo trojčkov, dvojčkov ampak sem prepričan, da, če pridno študiraš, da ne bi smel bit pretiranih težav, sama ideja skupinskega izpita pa se mi zdi dobra ;)

Povsod ne bo popolno, tako pač je.
no, ko bi moral zarad enga izpita it izredno, takrat bi pa videl kako super so dvojčki in trojčki (preden me napadeš, da bi mogla bolj pridno študirat, nič skrbet, imam vse narejeno) vsekakor je ogromno takšnih, tud zelo pridnih študentov. sploh pa, vsi govorite kolk se vas je vpisalo v 2. letnik, pri nas je bila vijolična na prvem roku za vpis zelo prazna ;)
fruchtzwerge
Prispevkov: 180
Pridružen: 03. Okt 2010 04:52

Re: URNIKI

Odgovor Napisal/-a fruchtzwerge »

Vem, da je vprašanje malo hecno, a vseeno; kdaj se začnejo predavanja popoldanski skupini? :D
mayca
Prispevkov: 25
Pridružen: 03. Okt 2010 12:21

Re: URNIKI

Odgovor Napisal/-a mayca »

Mene pa zanima kok ur na teden je pri posameznem predmetu v 1. letniku?
Sanja
Prispevkov: 103
Pridružen: 01. Jun 2009 17:40

Re: URNIKI

Odgovor Napisal/-a Sanja »

fruchtzwerge napisal/-a:Vem, da je vprašanje malo hecno, a vseeno; kdaj se začnejo predavanja popoldanski skupini? :D

ob 2h
edith
Prispevkov: 6
Pridružen: 03. Okt 2010 12:58

Re: URNIKI

Odgovor Napisal/-a edith »

zdravo!

še nekaj začetniških vprašanj :D razporejen sem v popoldansko skupino, pa bi mi včasih bolj odgovarjalo it na predavanje dopoldne (kolikor vem se pri vajah brez odobrene prošnje ne sme menjat terminov)... zanima me, če se na predavanjih vsak dan predava ista snov dopoldne in popoldne, da bi lahko kar poljubno menjal? če sem prav razumel je dopoldne drug predavatelj kot popoldne

npr. jutri in v torek vaj še nimam in bi raje šel v celoti na dopoldanska predavanja, pa me skrbi da bom potem zamudil uvodno uro "mojega" popoldanskega profesorja :?

hvala za pojasnila
Odgovori

Vrni se na