FAKULTETA ZA VARNOSTNE VEDE vs PRAVO

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Odgovori
tatjana
Prispevkov: 20
Pridružen: 16. Jan 2010 15:35

FAKULTETA ZA VARNOSTNE VEDE vs PRAVO

Odgovor Napisal/-a tatjana »

Čao
Končala sem prvi letnik FVV, sedaj bi šla na izredni prava
Ima mogoče kdo podobno izkušnjo, se je treba na pravu veliko več učiti, kakšna je razlika?
Jz sem se na fvv učila 14 dni do 3 tedne pred izpitom po 4 ure na dan. Naredila sem vse v prvo z 8,9,10
Koliko se je treba učiti na pravu, je dosti težje, v čem so razlike. Prosim, če ima kdo podobno izkušnjo, naj mi odgovori
Zakaj govorijo, da je pravo težek faks? Pa še to, eni pravijo, da je sama piflarija, drugi, da to ni res, da je treba razumet,..na razumem,...

Pa še to, ali morda kdo ve, ali se lahko vpišem v 2 letnik prava, ali v prvi, kaj priznajo in kako potem opravljaš izpite za nazaj. Jaz bi šla izredno.
Hvala za odgovore in lep pozdrav
ragezor
Prispevkov: 228
Pridružen: 07. Nov 2008 21:48
Kraj: Ljutomer

Re: FAKULTETA ZA VARNOSTNE VEDE vs PRAVO

Odgovor Napisal/-a ragezor »

ne priznajo ti skoraj ničesar. (statistiko, ki je ni več in par delov ekonomije)
moraš v prvega.

težje as in VEČ SNOVI, BOLJ ZAHTEVNA SNOV

tolko rabi tudi povprečen študent prava za 6ko, če ne hodi na predavanja.

odsvetujem pravo, ker s eboš morača učiti vsaj dvakrat več na pravu pomoje
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: FAKULTETA ZA VARNOSTNE VEDE vs PRAVO

Odgovor Napisal/-a Dexter »

ragezor napisal/-a:težje as in VEČ SNOVI, BOLJ ZAHTEVNA SNOV

tolko rabi tudi povprečen študent prava za 6ko, če ne hodi na predavanja.

odsvetujem pravo, ker s eboš morača učiti vsaj dvakrat več na pravu pomoje
Ah daj no ... Pravo je toliko težko, kot si ga sam narediš. :)

Že vprašanje je neumno zastavljeno (brez zamere, tatjana), zato odgovor niti ne more biti pametnejši.

Pravzaprav se ne da tehtati med Fakulteto za varnostne vede in Pravno fakulteto. V prvem letniku na Pravni fakulteti vsi govorijo kakšna elita smo, kako je to težak faks, kako je treba študirati sproti, kako smo le redki izbranci ki smo zmožni diplomirati in če že bomo diplomirali, da pa je naslednja stopnja pravosodni izpit čez katerega bo tudi le redko kdo prišel, itd.
In seveda potem iz tega napihovanja pridejo odgovori v smislu: "1 mesec in pol učenja po 4 ure na dan je na pravu komajda dovolj za 6." :roll: Traparija. Ne vem koliko je težka Fakulteta za varnostne vede, ampak močno dvomim, da je toooooliko lažja od Pravne fakultete.

Meni se zdi, da je vse skupaj eno samo napihovanje o tem kako je Pravna fakulteta najtežja fakulteta v Sloveniji, itd.
Če te pravo veseli in verjameš v svoje sposobnosti, potem ne vem zakaj ne bi naredil faksa. Saj je res, da te profesorji zafrkavajo pa v izpite dajejo kakšne nepomembne malenkosti pa se do nekoga premalo spoštljivo obnašajo. Ja pa kaj! :D Meni je čist vseeno, če me na ustnem profesor gleda kot največjo nadlogo v njegovem celotnem dnevu al pa če me gleda s 'puppy eyes'. To je njegov problem. Na take stvari se je treba navadit oziroma se sploh ne obremenjevati z njimi. Če se temeljito naučiš snov in jo razumeš, potem ne vidim razlogov zakaj ne bi naredil vsakega izpita.

Kako je pa na Evropski pravni fakulteti v Novi Gorici, kamor se nameravaš vpisati, pa ne vem.
Jaz ti priporočam, da začneš nekoliko bolj samozavestno gledati na vse skupaj, izpolniš tiste obrazce za vpis na PF, pa jih priporočeno pošlješ kamor jih je pač treba. Če si na FVV položila izpite v prvo z 8, 9, 10 ... Se jaz v tem primeru ne bi obotavljal in bi pri stavni napovedi "tatjana vs. Pravna fakulteta" povsem samozavestno napisal 1 in tako stavil nate, da brez večjih težav prideš čez prvi letnik PF. ;)
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
tatjana
Prispevkov: 20
Pridružen: 16. Jan 2010 15:35

Re: FAKULTETA ZA VARNOSTNE VEDE vs PRAVO

Odgovor Napisal/-a tatjana »

Ja, Dexter, najbrž imaš zelo prav.
Marsikdo, tudi jaz, ima pred pravom ravno zato tak "rešpekt", ker se dejansko imajo za elito, tako govorijo, se obnašajo,... ni čudno, da potem marsigdo res misli, da je ta faks tak bav-bav.
Tudi jaz mislim, da je vse skupaj prenapihnjeno, zato se ti zahvaljujem za te spodbudne besede, s tem si mi to samo potrdil. In imaš prav, manjka mi samozavesti, kajti če sem naredila maturo z odliko, pa se praktično nič nisem učila, pa fvv z dokaj visokimi ocenami, zakaj neki nebi izpeljala še prava, glede na to, da me res veseli. Hvala!
Koliko študentov pa dejansko ne naredi recimo prvega letnika? Je velik osip?
ragezor
Prispevkov: 228
Pridružen: 07. Nov 2008 21:48
Kraj: Ljutomer

Re: FAKULTETA ZA VARNOSTNE VEDE vs PRAVO

Odgovor Napisal/-a ragezor »

samo povem ne.. mam cimra na fvv pa ga malo gledam kolko se uči kolko se pa jaz. pa mam jaz same 6ke on pa 9ke in 10ke. moram povedat, da se jaz sploh ne učim dosti, ker mi večina mojega časa odnese World of Warcraft in ostale bedarije, vendar se on še manj. tudi jaz sem maturo naredil s 4kami pa sem slackal v gimnaziji na polno, pri matematiki bil med 1 in 2 tri leta potem pa napisal 4ko na višjem nivoju, tak da to ni glih merilodajno.
Uporabniški avatar
.:pu7a:.
Prispevkov: 117
Pridružen: 26. Jan 2009 22:51

Re: FAKULTETA ZA VARNOSTNE VEDE vs PRAVO

Odgovor Napisal/-a .:pu7a:. »

Ne moreš rečt da te pravo veseli, ker se ga še nisi zares učila in šele ko se začneš ukvarjat s pravimi "pravniškimi" predmeti(kazensko, gospodarsko, družinsko, dedno pravo itd.) ugotoviš če te to dejansko veseli al ne... Po mojem mnenju... Lahko te pa veseli misel na to, da boš nekoč pravnik/pravnica, kar nas pa verjetno vse k smo upisani!

Najbolši nasvet je sigurno to, da greš v knižnco in si sposodiš par učbenikov in kakšen zakonik ter malo prelistaš vse skupaj in tako boš sama ugotovila, če se želiš v takšne stvari poglablat al ne... Dexter je napisal da če se snov temeljito naučiš in jo razumeš ne bi smelo bit problemov, kar pa ni tako lahko kot se sliši, poleg tega da se je nekaj predmetov zaradi obsega praktično nemogoče temeljito naučit in je pomemben faktor tudi sreča!

Kolko se je potrebno učit je težko reč, ker je stvar odvisna od posameznika! Lahko pa kr lepo pozabiš na 4 ure učenja na dan v izpitnem obdobju...

Tud moj cimer študira FVV in od jutra, ko grem pa do večera, ko pridem sedi pred računalnikom in drka kurac... No, ne dobesedno! :mrgreen: Je pa res da sem ga v letu pa pol samo parkrat videl za knigo, pa je tip 3. letnik...

Če si želiš na pravo, ne vem zakaj premišljuješ - tako kot je Dexter reku - malo več samozavesti, k brez tega itak ne bo nič! Vpiši se in probaj, da ne boš nekoč obžalovala, da nisi probala ko si mela možnost...

Osip je v prvem letniku kar velik, ker je veliko tistih k ne vedo kaj bi študiral pa pač vpišejo pravo k je nizka omejitev vpisa! Okol 45 - 50% v prvem letniku, če se ne motim (lani malo manj, ker nas ganja bolonc in nas je šlo velik izredno dalje) :mrgreen:
Denny Crane
tatjana
Prispevkov: 20
Pridružen: 16. Jan 2010 15:35

Re: FAKULTETA ZA VARNOSTNE VEDE vs PRAVO

Odgovor Napisal/-a tatjana »

pu7a:

Hvala, storila bom ravno to; mal bom pogledala literaturo in potem se bom lažje odločila.

A kdo ve, kaj pa v primeru, če diplomiraš na fvv in potem hočeš na pravo? Sem brala na forumu Mariborske pf, da jih je ene par to nardilo, pa da so imeli potem tako imenovan diferencialni letnik, potem so se vpisali pa v tretjega. Mogoče kdo ve, kako je s tem v Ljubljani oz. v Novi gorici?
*sončna*
Prispevkov: 74
Pridružen: 05. Apr 2009 18:09

Re: FAKULTETA ZA VARNOSTNE VEDE vs PRAVO

Odgovor Napisal/-a *sončna* »

mogoče bi blo bolš, da kr prideš pogledat na kkšno predavanje, kok te zanima. vrjetn ti bo to mal bl zanimivo kukr začet brt kr eno knjigo ;) na tvojem mestu bi šla na rimsko pravo al pa ustavno pravo.
Žiga
Prispevkov: 32
Pridružen: 03. Maj 2009 18:54

Re: FAKULTETA ZA VARNOSTNE VEDE vs PRAVO

Odgovor Napisal/-a Žiga »

Zanimivo... Jaz sem pa razmišljal o ravno obratni situaciji - da bi šel poleg prava delat še FVV, ker se mi zdi da bi mi kar nekaj predmetov priznali, tisti ki ostanejo pa zgledajo zelo zanimivi, tako da... ne vem še, ali bi to res naredil, niti ne vem kako je s tem ker je FVV zdaj bolonjsko (lahko ponavljaš? je treba hodit na predavanja?)... razmišljam o tem... :))
tatjana
Prispevkov: 20
Pridružen: 16. Jan 2010 15:35

Re: FAKULTETA ZA VARNOSTNE VEDE vs PRAVO

Odgovor Napisal/-a tatjana »

Žiga:
Odvisno ( govorim za izredni, ker sem jaz izredni ), v 1 in 2 letniku ni treba hodit na predavanja, v 3 pa sta pri dveh predmetih prfesorja zahtevala prisotnost na predavanjih, in dajeta na koncu predavanja okrog obrazec za podpisat. Ja fvv je zlo sorodna pravu, veliko predmetov bi ti priznali in pošteno povedano, meni se ne zdi nekaj pretirano zahteven faks. Odvisno koliko časa imaš na razpolago ti osebno, ampak, če ti pravo ne dela težav in ne porabiš velik časa za učenje, ne vidim razloga zakaj se ne bi lotil še fvv-ja. Kako pa bi ti meni odgovoril na moje začetno vprašanje v zvezi s pravom? Zanima me tvoje mnenje.
L.P. Tatjana



sončna:
Ideja sploh ni slaba, pa greš lahko kar tako na predavanja, ali rabiš dovoljenje profesorja?
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: FAKULTETA ZA VARNOSTNE VEDE vs PRAVO

Odgovor Napisal/-a flafi »

tatjana, lahko greš kar na predavanja, ni ti treba nobenega spraševat :) Predavanja so itak javna, pa tut tok folka je, da sploh noben ne bo opazu, da si prvič tam :D
Jaz bi ti samo priporočala, da če že greš na predavanja, ne it samo na tista od 1.letnika, ker bi ti znal precej zamorit (usaj men bi). Pejt še kej od višjih letnikov poslušat, ker pol velik bolj zanimivo rata (npr. kazensko pravo, finance) ;)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: FAKULTETA ZA VARNOSTNE VEDE vs PRAVO

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Hm sm se poskušla zadržat pa bom vseeno napisal. Nimam veliko izkušenj še z našim faksom...imam pa kolega, ki je sedaj v 2. letniku UNI. Pred izpiti se uči, če se uči 1 teden pa brez problema izdela za pozitivno ali še več. Čeprav se nekateri predmeti skoraj enako imenujejo pravoznanstvo itn.. zagotovo to ni predmet v istem obsegu snovi in morda tudi težavnosti..

Sicer pa, če te to veseli, poskusi. Nihče ni rekel, da ne smeš, nihče pa tudi ni rekel, da bo lahko.
Si vis pacem para bellum
Odgovori

Vrni se na